Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
iako bih nasretniji bio da ju mogu vani kao čovjek posaditi, pa bih izbjegao ovaj dio oko opreme.
Joj stari moj,to je danas puno teže,nego indoor!
Vani ih moraš špricat,inače ti nametnici ne ginu....pa puževi,gusjenice koje skužiš,tek kad se biljka osuši!
Jedino ako imaš svoj vrt,pa tretirat cijelu godinu i sadit biljke koje teraju određene nametnike!
Ja da imam outdoor,nebi mogao spavat,a nakon dva ljeta bi morao na psihijatriju:)
Ne brini,kad oprema dođe i grow krene,zaboravit češ na sve ostalo!
Mamut box i Tsw 2000,biti češ zadovoljan,a ni jedno svjetlo ti neče dati veči yield,da bi to nama bilo bitno. Da uzgajaš 20 biljaka odjednom,onda je 5% puno,ali ovako zanemarivo!
Još češ vidjet kakva ti je vlaga u podrumu,jer ako češ trebat odvlaživač,bolje da imaš nešto love sastrane. To je čisto moje mišljenje!
 
31.10.2022
32
66
18
37
Hvala puno, dacu sve od sebe da pre svega imam dobru cirkulaciju vazduha, soba je velika . Svestan sam i da u toplim mesecima mogu da iam problem sa
temperaturom, pa mi je jasno da mi vise odgovaraju hladniji dani jer cu puno lakse kontrolisati enviroment . Doduse plan je da iz tog toaleta gde bi isao
izduvni vazduh uvek bude blago otvoren prozor.
25,2 C i 45 vlaznost trenutno, a napolje je 12 C. Strpljen spasen , sklon sam perfekcionisanju pa cemo videti.
 
23.07.2022
2
0
1
22
Jel moguce biljke do kraja uzgojiti u saksiji bez growboxa u kući samo lampa?? Dali je mala saksija da do kraja izraste biljka… Nigde ne mogu ta osnovna pitanja naci na sajtu sve neko okolišanje. Ako neko moze da mi odgovori hvala… Znaci mislim na saksiju od 15l ili 20
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
831
4.381
163
Thiaoouba Prophecy
@Nenad777
Naravno da je moguće ako imaš lampu koja pokriva npr 1m2 onda moraš i biljku trenirat da nije veća od 1m2. Pot od 15-20L je sasvim oke. Miris u cvjetanju to ti nije problem, ako kvart bude mirisalo ili si razmisljam uzet carbon filter i ventilator? Također kada biljka uđe u cvjetanje moraš joj osigurati 12h dan 12h noć, dakle 12h bez ijednog propusta/curenja svjetlosti, mrak ko u loncu što bi se reklo.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.287
9.623
256
@Nenad777 to je neka uobičajena litraža za indoor (cca 20L), u teoriji je uvek bolje malo veći pot, da ne ode u rootbound (od toga stagnira sa rastom), i neka standardna formula je galon (cca 4L) za svaku stopu (cca 30cm) rasta biljke, ali to je jako uopšteno i mnogo drugih faktora utiče na to kako će se koren ponašati, kojom brzinom se grana itd
Uglavnom, ne moraš brinuti oko litraže, ali kao što je kolega primetio iznad - trebaš brinuti o svetlosnom ciklusu, ako planiraš fotoperiodne, noćni ciklus mora da bude što mračniji, idealno potpuni mrak, bez ikakvog svetla, u suprotnom se produžava cvetanje i hoće od stresa da postanu hermafroditi, a semenke ti ne trebaju :) trebaju ti cvetovi
Box služi da obezbediš bolje uslove, lakše je kontrolisati parametre (temperatura, vlaga, strujanje vazduha itd), pojačava se intenzitet svetla pošto se odbija od zidova boxa, i komšije nemaju utisak da ti je neko parkirao svemirski brod u sobu :) osim ako je ta soba u kojoj planiraš da gajiš bez prozora, onda ok.
Svetla za gajenje su izuzetno jakog intenziteta, moje mišljenje je da ti je box i sigurniji, posebno glede mirisa - dakle karbon filter glavu čuva, a i lakše ćeš izvući maksimum

Uglavnom,
- saksija od 15-20 litara nije mala, i može da ti izgura biljku u nekom standardnom indoor ciklusu
- može i bez boxa ako je automatik, ali nije preporučljivo

Sretno!
 
18.10.2016
130
239
43
20230527_163209.jpg Hoće ovo biti dobro za drenažu? Nisam nažalost mogao bolje izbušiti jer na ovom dijelu gdje je odvaljen komad plastike nije bilo mogućnosti za bušenje kao na ovoj uzvišenoj plastici, a bilo me strah da se neće na nižem dijelu skupljati voda.Znam da je vizualno kaos, ali ako će služiti svrsi, ja zadovoljan :D
inače pot je promjera 30 cm, ili 13 l ako sam dobro shvatio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
31.10.2022
32
66
18
37
Jedno kratko pitanje koje imam i tice se BioBizz All mix soil : When using All·Mix for the first time, moisten it with water and leave to stand for 36 hours:
Da li ovo moze biti uradjeno odma direktno prilikom popunjavanja pota ? Pa onda ostavljeno 36 sati Ili je neki drugi nacin ispravan ?
p.s. Sad vidoh da sam trebao postati pod Zemlja moj posto, izvinjenje.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Ja nikad nisam zemlju namočio,jer all mix ima organsko gnojivo u sebi i zaljevaš oko biljke,a zemlja i treba biti polusuha,da bi se korjen razvio!
Zemlja iz vreče,ako nije dugo bila otvorena,ima dovoljno vlage!

To oni napišu,jer organsko gnojivo je dostupno biljkama,tek kad ga razrade bakterije,ali ima i odmah dostupno gnojivo,tako da navlažit,pa osušit,nema smisla!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dedeor