Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Ako ti se previse izduzila fali joj svitlo znaci priblizi lampu. Sa lampom joj u startu mozes manipulirat rast ali ne preteruj mislim gledaj ono razmer visina- debljina stabla nek bude nekako u normali da izgleda zdravo, normalno je uvek najlipse i najzdravije:razvaljen:: Koju lampu upotrebljavas ? Sad ima razlicitih tehnika al koliko sam ja procita od ozbiljnih grovera triba joj malo odmora i svi kazu drs se jednog rezima od pocetka do kraja kod avtosa kod fotoperiodia zna se kad triba 12/12 i zasto. Ako ti je zemlja vec fabricki pognojena znaci pise u uputama ima gnojiva za prva dva tjedna ili nesto slicno nist joj ne dodaji samo ces napravit sranje odvisno je i koliki pitar imas ako si je posadija u casu od jogurta normalno da ce svega brzo sfalit. Najvaznije promatraj biljku ona ce ti sve reci ali procitaj malo o simptomima-govoru biljke. Ja imam pitar od 11L i prvi put sam joj doda gnojiva nekdi oko 45 dana a pise kao ima zemlja za dvi sedmice gnojiva. Ako ti je PH zemlje nizak 5,8 -6,2 zalivaj vodom sa visim PH recimo 7 ako ti je zemlja PH 6,5 zalivaj vodom nizim PH recimo 6,3 Sve su ti to mali detalji ili male carolije velikih majstora ali sve se to polako praksom uci:razvaljen:: i citaj sto vise. Eto i na kraju i ja sam ti jos guster tek mi je drugi grov ali evo ti slike moje ruze pa ak mislis da je govno ne slusaj me ak mislis da je dobro slusaj me ca da ti kazem sve ti je crno na bilom:razvaljen::
 

Prilozi

  • 018.JPG
    018.JPG
    325,3 KB · Pregleda: 80
  • 019.JPG
    019.JPG
    337,8 KB · Pregleda: 77
  • 020.JPG
    020.JPG
    303,1 KB · Pregleda: 75
  • 021.JPG
    021.JPG
    285,3 KB · Pregleda: 76
  • 022.JPG
    022.JPG
    392,4 KB · Pregleda: 73
  • 023.JPG
    023.JPG
    318,5 KB · Pregleda: 75
  • 024.JPG
    024.JPG
    288,5 KB · Pregleda: 74
  • Sviđa mi se
Reactions: Hasisar69

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
:razvaljen::A evo jos jedna obicna feminizirana fotoperioda. To je Special Queen 1 od ROYAL Queen seeds i mislim da je to najeftinije sime kojeg se moze nac na trzistu negdi oko 2,5 eura komad. Evo ja sam je posadija i odlucija da je ne diram nista kak naraste naraste, jasno samo zalevanje i gnojenje. Koliko sam do sad vidija vrlo je nezahtevna, sime sam stavija drito u zemlju i za 3,5 dana je provirila van. Kad je oberem javim urod i kako puca mozda bude interesantna nekom zbog cene.:razvaljen::
PS nikad ne sadite automatika i periodu zajedno dok...ci svaki dan je selit iz boxa i u box zbog drugcijeg rezima svetla. Ja san je posadija iz zahebancije cisto da mi ne propadne sime:razvaljen::
 

Prilozi

  • 018.JPG
    018.JPG
    272,1 KB · Pregleda: 67
  • 019.JPG
    019.JPG
    181,5 KB · Pregleda: 70
  • 020.JPG
    020.JPG
    282,2 KB · Pregleda: 70
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
12.09.2016
6
2
3
54
hvala uf.. ovako ph je 7 vode iman svijetlo od 250 w ostavim je da se odmara od 2 ujutro do jutra 7, 8 ,,, lipo izgleda evo jucer je presadia u veci pitar zalljevam sa gnojivom za vegetaciju 15 ml na 2 litre,, stavim otprilike koliko vidim po zemlji a lampa joj je blizu relativno blize nego ove sto vidim po svitlima. prica san sa par ljudi i kazu da je mozda takva vrsta da se u prvih opar dana izduzi sa samo 4 lista ,, 2 su ona prva za dobijanje svijetlosti a dva su ona rebrasta i krenuli su izbijat novi tako da cu pricekati par dana pa cu vidit kako uspijeva.... cure su ti cudo.. jesi ih topira ?

stavljam slike sto prije mob san sjeba pa dok ga ne risin
 
Poslednja izmena od urednika:

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
OK malo mi nije jasno kako to mislis odmara od 2-7,8... Mislim prijatelju drs se reda ak si opalija 18/6 onda ima 6 sati da odmara ne od 5 do 7 sati kak mi se da ustat;) Growanje ti je i neka vrsta obaveze mislim vrati ti red i disciplinu ak si malo zapliva a rado se nama pusacima to desava brez brige nisi jedini:thumb: Koju zemlju sad imas vec pognojenu fabricki il praznu brez gnojiva ?. Biljka ti pocne odma rast ne sekiraj se za to izduzena znaci da ima stablo ka cackalica a visinu 20cm pa da joj moras vec stake davat da ne padne, ako imas osecaj da se ti izduzuje spusti lampu stavi vent da ti puse između lampe i biljke i prati situaciju. Ja sam u prvom grovu odma da lampu na 25cm od biljke i ka pogledam sad za nazad nije mi bila lipa bila je onako zdepasta ti prvi listovi o kojima ti pricas su bili sugavi-spaljeni itd Ali ti samo viruj use promatraj ruzu i ak ti izgleda onako zdrava jaka sve radis OK a i pogledaj malo druge growe odi na dnevnici (gore na vrhu)-unutrasnji uzgoj ili na YouTube pa malo uspoređuj, skupljaj informacije itd. I bilo bi stvarno lipo da sto prije posaljes slike, znas kako je, svi volimo gledat nove growe svaki je na svoj nacin interesantan a i tako ucimo jedan od drugog;) Nisam topira ruze jedna je NL automatic za njih nije priporucivo topiranje samo LST a SQ1 sam odlucija da je pustim rasti onako prirodno da vidim-o kakva ce ispast ovako:razvaljen::
 
Poslednja izmena:
20.04.2016
60
10
8
40
Pozdrav drugari,koliko lepojki moze stati u box visine 1,5 m,sirine 1 m,i dubine 40 cm i da li moze tu da se stavi sativa ili indika?

Ok.Paa jos uvek se ne zna sta ce biti da li cfl ili ne..citao sam dosta o ovoj drugoj rasveti da se na box 1,5 m visine,1m sirine i 40 cm dubine ubaci 250w za 2 ruze ili da se odma uzme 400w da bi moglo da se koristi za 3 kasnije.Ali varijanta na cfl mi je dostupnija.Jedan od problema mi je na primer prostorija u kojoj bi stojao xbo.Nema grejanje u toj prostoriji a ide zima,i to nije sve.VAzduh koji treba da ulazi u box,kako to da se izvede mislim na prostoriju u kojoj stoji box,da li tipa treba da bude otvoren uvek prozor..I da li moze da se odradi bez filtera,da li ce se osecati i koliko daleko,u vegetaciji manje a u cvetanju vise?
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
2x25ow hps barem posto je to dosta siroko. Izbjegavaj ciste sative i visoke biljke u tako niskom prostoru.
Malo je blesav takav prostor, cisto jer je tesko bez 2 lampe pokriti sve. Ili preoblikuj pa jedna jaca lampa, ili 2 slabije sa dobrim reflektorima.
Neke sorte u cvjetanju se jako osjete i moras imati odgovarajucu ventilaciju sa karbonskim filterom. Moze i bez filtera ako nije problem da ti cijela kuca smrdi, ili barem prostorija u kojoj je box.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeljko84
20.04.2016
60
10
8
40
Hvala stipe.Davao si mi savete za outdoor i mogu ti reci da sam ih pratio i bilo je sve ok,usao sam u cvetanje i glupe koze su mi pojele ruzu mamicu im jebem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
28.06.2016
7
1
3
53
Glupost su te 250w neznam ko to uopste upotrebljava...min mora biti 400w.. te su za box 100×100×200visine.a najbolje su 600w...te idu max 120×120×200visine..sve imas na forumu procitaj...imas i na google pa onda pitas sta ne razumes..jbg brate tvoje znanje je vrlo lose koliko vidim..sta te zanima ukucas google pitas...lako ima dosta faktora koje moras izpunit..
 
28.06.2016
7
1
3
53
Sve imas vec na forumu...brate..procitaj...i sta ne razumes pitas...i objasnit ce ti neko...razumes poantu???sad dode vas 500 i uvek ista pitanja..na 99% pitanja su vec ljudi odg na forumu..moras sve procitat..sta neznas pitas google..a sta ne razumes pitat i pomugnu ti ljudi iz grupe??zar nije tako logicki??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran
28.06.2016
7
1
3
53
Dobar je forum na sva pitanja su ljudi detaljno odg samo moras da procitas..i sta ne razumes pitas???to je logika..imas i na google sve samo pitas..imas na hempatija.si sve o boxevima i sta god ti treba..sve je na internetu..malo potrazis..i brzo ces naucit..osnova je dobar box dobre sijalice dobri kloni..dobro dzubrivo..temp..ti je vazna onda vlaga..i 80% si polozio test..puno je u genetic biljke..kupuj samo proverene a najbolje klon..posto znas sta dobijas..
 
06.10.2016
3
0
1
41
Imam pitanje vezano za berbu? Pročitao sam vodiče na ovom forumu ali mi opet fale 2 detalja.
Dakle imam biljku i plastici od 15 litara u cvatu. U kojem trenutku trebam prestati gnjojiti i krenuti sa ispiranjem? Odnosno kako da znam da sam 10 dana prije berbe? Jel to čim vidim da su trihome/pistile pocele tamniti prema zutom?
Druga stvar je kolicina vode? Piše u vodiču sa 5x većom količinom od volumena posude odnosno u mom slučaju bi to bilo 75 litara. Ako to radim 10 dana onda dnevno biljci trebam dati 7,5 litara vode? Pa to če sve kroz drenažu icuriti van i natopiti mi box. Jedino da selim biljku u kadu ali mislim da seljenje i nije bas poželjno zar ne?

Hvala unaprijed na pomoći
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
06.10.2016
3
0
1
41
Hvala na odgovoru obojici. Dali je problem ako selim biljku pod tus kad je zalijevam sa 75l vode ili na sta trebam pripaziti kod tog seljenja?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nije problem. Tako se i radi u 99% slucajeva. Pazis da ne polomis grane dok ju nosis do tusa i pogotovo nazad posto ce bit teska.
....i ne trebas mjerit 75L nego pustis mlaku vodu na tusu i polako tusiras zemlju dok ne pocne curit cista prozirna voda na dnu pota..... strpljenja jer to moze potrajat neko vrijeme posto zemlja ne upija bas toliko brzo.
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Stipe jel radis flush kad su svi bijeli i pokoji amber pa čekaš 10dana ili radis kad nisu još trihomi "zreli" pa u tom vremenu od 10 dana -2 tjedna postanu kakvi trebaju biti ?
 
06.10.2016
3
0
1
41
Aha direktno iz tusa? ne moram tu paziti na PH ? Dali da ju nakon ispiranja zalijem sa vodom koja ima dobar PH da popravim PH zemljista?