Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ja inace sa običnom vodom odradim flush i onda na kraju samo par litara korigirane vode mozda ne treba ali sigurno ne skodi
 
30.09.2016
3
0
3
46
Pozz ljudi,imam jedno pitanje. Buduci da radim svjetlo bi palio preventive radi samo kad sam u kuci,a to je nekih 12-13 sati To znaci od predvecer do ujutro. Mogu li biljke dok sam van ostaviti na prozoru da hvataju neku svjetlost? I buduci da ce tako imati samo 2-3 sata punog mraka jel to frka? Hvala unaprijed.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
bez problema ih mozes ostavit na prozoru ali izduzit ce se pogotovo sada kada je slabo zimsko svjetlo.

puni mrak ti treba samo kada udes u cvjetanje tako da tih 12-13 sto si kuci ti odgovara u cvjetanju i nemas se sta brinuti

za vege mozes pokusat gas lantern routine
12 hours light 5.5 hours dark and 1 hour light and then again 5.5hours dark.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: aXXXdam
15.12.2016
3
0
1
39
Pozz ljudi,imam jedno pitanje. Buduci da radim svjetlo bi palio preventive radi samo kad sam u kuci,a to je nekih 12-13 sati To znaci od predvecer do ujutro. Mogu li biljke dok sam van ostaviti na prozoru da hvataju neku svjetlost? I buduci da ce tako imati samo 2-3 sata punog mraka jel to frka? Hvala unaprijed.

U vegetaciji im treba najmanje 18 sati svjetla, tako da ti tu neće biti neki problem ako je ostaviš i vani malo. No, tijekom cvjetanja ti mora biti u potpunom mraku 12 sati. Inače, tajmere si nabavi i slobodno svjetla ostaviš i kada si na poslu (naravno, ako si instalacije odradio dobro i kvalitetno). Inače, ako biljku ne staviš direktno na sunčevu svjetlost, tu ti onda nema pomoći previše... sada je prehladno da bi je stavljao na balkon ili na prozore da budu vidljive... ako ništa, pogledaj kakav imaš prostor i opremu pa usporedi kako drugi rade. Ja se držim "knjiških" pravia indoor uzgoja i sve super ide, barem za sada. Veli dosta ljudi da ostave i po 24 sata na svjetlu tijekom vegetacije, ali s druge strane to nije nužno. Uglavnom, sunčevo svjetlo samo ako je direktno i nije u sjeni i ako ti temperatura nije preniska, a u nas bude hladno do trećeg mjeseca.
 
30.09.2016
3
0
3
46
Moze u vegi i 14 sati,rasti ce sporije al sto je tu je..Posjedujem odredjeno znanje o uzgoju,ali me znimalo jeli neko uzgajao pola-pola,jer na googlu nisam nista pronasao..Imam i tajmer i kompletan set,a instalacije,spojio sam zice :) ,al ipak volim da sam u kuci.
 
10.01.2017
10
4
3
26
Moze mi neko reci sta znaci ovo " rapavi " listovi , jel su to ova dva sa strane pa onda ide taj u sredini sto se reze ?
Koliko sam razumeo , rezemo ga cim je krenuo da rastr , da ne kazem odma?
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
58
Eto posto sam do sad posadija 7 ruza drito u pitar i svih 7 je proklijalo, znaci ucinak je 100%, odlucija sam napisati kratki turtorijal o tome za sve one koji bi nesto posadili sa sto manje komplikacije:razvaljen::
KAKO POSADITI SIME DRITO U ZEMLJU
1) napunite pitar do vrha sa zemljom i lagano je utabajte
2) u centru pitara (il di sadite sime) prskalicom lagano naprskajte krug u promeru 10cm, to napravimo zato jer je zemlja suha i mastna pa nam voda koju cemu ulit hoce da ide svud samo di triba nece
3) uzmete 2dcl vode i lagano je ulijevate u naprskani krug da lipo sva ponikne u zemlju u tom promeru 10cm. Znaci zalijemo sa 2dcl vode i sacekamo cc10min.
4) uzmete olovku il nesto slicno i napravite u centru nakvasene zemlje rupu dubine cc1,5cm dublje budete isli od toga dulje cete cekat da vam ruza izađe. Olovka il sta vec nek ima ravni vrh ne spicu tako kad ju gurnete u zemlju cc1,5 cm nek ostane na dnu rupe kao postolje.
5) sime ubacite u rupu i bacite oko jel palo lipo na dno na postolje i lagano sime tom istom olovkom sta ste napravili rupu pritisnete u dno ali lagano toliko da se sime malo utisne u dno ne da ga spresate:djede:
6) sa dva prsta lipo stisnite sa sve cetri strane da se rupa zacepi, gledajte da to napravite tako da kao kanal do simena ostane samo je lagano stisnut, jer kroz taj kanal posle ruza lipo izađe iz mog iskustva:razvaljen:: samo rasiri stenke zemlje.
7) po vrhu tog kao kanala lagano posujte-posolite najfinije zemljice koju imate lagano to je zato da slucajno nebi prodirala svetlost do simena i lagano pokapajte 20ml (mililitara) vode po vrhu, lagano da vam voda ne odplavi sime nekud u pm, zato smo ga i lagano utisnuli u dno prije.
8) to je to, stavite pitar na toplo mesto bar 25C mozete grijat sijalicama svetlost ne smeta i da bude vlaga bar 50%, ako je manje malo pratite da se zemlja ne isusi ako vam se cini presusena lagano prskajte vodu po vrhu sime mora biti u vlagi. Inace vam brez ikakvog dodatnog posla fotoperioda mora provirit van za 3-4 dana a avtomatic za 5-6 dana jasno ak ste sve napravil kak sam reka.
9) kad vam ruza izađe nastavite zalivat tako da oko ruze prvo lagano naprskate promera oko 10 cm i onda zalijete vodom u taj krug. Vode vam triba od 0,5 do 2,5 dcl na zalivanje uglavnom gledajte da vam između dva zalivanja prođe od 3-5 dana. Kad vam ruza naraste do 4 kata znaci 4 para grana pocnete zalivat na puno po PS. Kak se zaliva po PS ima malo more turtorijala zato nebi o tome tu.:razvaljen::
To je to. Mozda da pojasnim jos to. Tako radimo a ne da zalijemo odma cili pitar zato jer bi bilo previse vlage i velika verovatnost da nam sime-mala biljcica izgnije. Drugo ja koristim vec fabricki pognojenu zemlju tako da ima sime u startu svu hranu i zalivam vodom iz pipe sa malo visim PH da ne bude za sime-malu ruzicu previse gnojiva da je ne spali. Ako zemlja nije vec u startu pognojena tu bi mozda bilo dobro dodat u vodu nekog stimulatora za klijanje neznam nemam iskustva samo logicki razmisljam:ajnstajn:
 
22.01.2017
112
222
43
31
Nakon sto sjemenka pusti korjen i nakon sto se presadi dali s e stavlja odma pod lapmu na rezim 18/6 ili se drzi na suncu prvo?
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
prekopirao sam ovo ovde jer stvarno nisam znao gde drugde ...ovo je post iz dnevnika od Pantagan-a , nisam hteo da mu spamam dnevnik, a bas me zanima da li neko od vas radi ovo? berem biljku za par dana, pa me nesto vuce da probam ovu tehniku...a opet, tesko mi je da poverujem da biljka posle 100 dana zivota moze nesto spektakularno da promeni u ta 2 dana?
Pogledajte prilog 125239

Nisam probao, zvuci zanimljivo! :bocni::
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Probaj ti, opisi sta ces probati pa svakako javi rezultate. Probaj na 1 biljci ako te strah. Vazan je vremenski okvir, da ne pohermi, pise sve tamo...
Ljudi su pregazili biljke autom pa su prezivile, nece im nista (negativno) biti od malo stresa...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
a mogu probati,ali imam jednu biljku pa nemam sa cim da je uporedim...A i pitanje je da li bih mogao osetiti ikakvu razliku.Zanimalo me samo misljenje nekog iskusnijeg, da li ovo uopste ima neke logike i poente...
 
22.01.2017
112
222
43
31
Kada je nabolje raditi nesto sa biljkom kao naprijer LST,zalijevanje ili gnojenje...dok je biljka pod upaljenom lampom ili dok je ugasena?!
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ne drzimo biljke bzv u satorima i potpunom mraku koji biljka treba da bi bila normalna,zna nekad popizditi kad joj remetis njen rezim
Malo odvoji vremena pa procitaj koji vodic u uzgoju marihuane
Ja zalijevam taman pred gasenje lampe,izvadim ih vani i taman kad ih krenem vracati lampe se gase,trening najbolje nakon nekih sat vremena nakon zalijevanja jer biljka bude dosta meksa kad povuce vodu u sebe