Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2015
35
13
8
43
Nisi me razumeo, grejac od grejalice kad se usija odasilje blagu crvenu svetlost. Nema lepljenja nicega preko da se ne istopi ili upali :)

Evo slicice izbliza, mada ne znam koliko se vidi zbog svetla

Zaboravih da napomenem da je listanje trajalo 45 dana. Cini mi se da su biljke male za toliki period?
 

Prilozi

  • 20150217_201948.jpg
    20150217_201948.jpg
    267,1 KB · Pregleda: 310
Poslednja izmena:

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.671
143
Pozdrav, nisam neki iskusni član foruma, možda će netko imati bolje informacije od mene, ali prema onome što sam čitao preporuča se da biljke budu u potpunom mraku kad su svjetla off... Iz tog razloga sam i ja nalijepio izolirku preko lampice na prekidaču od produžnog kabela. U protivnom riskiraš hermije ili povratak u vege fazu. Bilo bi šteta pošto biljke stvarno izgledaju super. Ne mora bit ništa, a opet nikad ne znaš... Bolje spriječiti... I još nešto, vidim da ima manjih biljaka na podu, podigni ih na nekakvu klupicu, kutiju, nešto, jer će ti ovako uvijek biti predaleko od svjetla... Sretno!
 
08.02.2015
35
13
8
43
Pozdrav, nisam neki iskusni član foruma, možda će netko imati bolje informacije od mene, ali prema onome što sam čitao preporuča se da biljke budu u potpunom mraku kad su svjetla off... Iz tog razloga sam i ja nalijepio izolirku preko lampice na prekidaču od produžnog kabela. U protivnom riskiraš hermije ili povratak u vege fazu. Bilo bi šteta pošto biljke stvarno izgledaju super. Ne mora bit ništa, a opet nikad ne znaš... Bolje spriječiti... I još nešto, vidim da ima manjih biljaka na podu, podigni ih na nekakvu klupicu, kutiju, nešto, jer će ti ovako uvijek biti predaleko od svjetla... Sretno!

Uh, tvoj odgovor mi se nimalo ne svidja :) Ne znam kako da zamracim sobu kad usrani grejac svetli, a pritom je vreo. Mogu pokusati sa nekim limom preko, ali se bojim da necu uspeti da dobijem potpuni mrak. A one manje biljkice koliko vec sutra dizem na neke police.
Hvala na savetima ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
infracrvene grijalice su najlošiji izbor za grijanje boxa jer one ne griju zrak nego površine u koje su uperene. kalorifer ili uljni radijator bi bio puno bolji izbor.
 
08.02.2015
35
13
8
43
infracrvene grijalice su najlošiji izbor za grijanje boxa jer one ne griju zrak nego površine u koje su uperene. kalorifer ili uljni radijator bi bio puno bolji izbor.

Pazi, za sad ona lepo odradjuje posao, temperatura u prostoriji je od 21 do 27 stepeni, a senzor za temperaturu ja na drugom kraju boxa od grejalice. Jedini mi je problem to svetlo
 
08.02.2015
35
13
8
43
Imam novo pitanje. Da li biljke smem da dodirujem, pomeram, razgrcem? Box mi je malo duguljast, pa mi je vec problem da dodjem do zadnjih biljaka.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Naravno da smijes...dapace,i trebao bi ih savijat..da ti svi vrhovi dobiju svjetlost i budu na istoj visini..