Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.09.2015
33
10
8
15.5l smart pot, zemlja potgrond H, mešana sa glinenim kuglicama i agroperlitom. A sorte su chanel+ & blueberry, medical

Slikanje obavezno, jer ću garant da iskolačim oči kad ih ugledam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zucobb and RAOZA.

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Pozdrav ljudi uskoro pocinjem grow prvi mi je,stavio sam 2 semena da proklijaju naravno sam ih uzeo iz paketa i za sad cu staviti dve biljke u orman imam jedan ventilator mislim da je dovoljan za pocetak dok ne porastu i mislim da stavim za sad jednu stedljivu dijalicu od 100w i orman obloziti belom mat folijom mogu da dlikam kad ga sredim kako se vama cini ta ideja napisite ako mi nesto fali..samo da se zna ovo mi je prvi grow.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
@Aezakmi246 ako pod štedne sijalice misliš na CFL, za vegetaciju 100W = 1 biljka, cvjetanje 200W = 1 biljka (griju ko lude), fali ti sve ostalo za grow, ph metar, termometar, higrometar, ventilatori za mješanje zraka, zemlja, hrana.....

budući je nepoznato sjeme, odma stavi na 12/12 pod tih 100W dok pokažu spol nabavi još svjetla i što više opreme (po mogućnosti sve), listaj dnevnike i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nexus777 and Badi

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Dada to je sad za pocetak dodacu jos sijalica a imam i obe plantele za cvet i veg. Imam dva ventilatora jedan je bas veci i jedan manji mislim da je za pocetak okej samo jedan ph metar i to cu nabaviti uskoro samo imam jos jedno pitanje kako da prikljucim sijalice na produzni,video sam da ima kao nesto sto moze da se ukljuci u uticnicu i prikljuci na to sijalica pitao sam u prodavnici za kao sijalice osvetljenje i kazu da nemaju tako nesto pa ne znam gde da kupim ili narucim...pomoc jos oko toga
 
Poslednja izmena od urednika:

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Ne kužim pitanje; kupiš grlo (možda ti treba ono veliko E40, to obično ima u specijaliziranim trgovinama ili po grow shopovima cca 7-8 Eur/kom) par metara kabela (presjek 0,75 mm2 do 1,5 mm2 ne treba jači) i utikač. To pospajaš uštekaš u timer i stvar rješena. Ako zapne spajanje imaš na forumu sve poslikano i objašnjeno, ako i dalje zapinje uslikaj pa ti ekipa pomogne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Aezakmi246

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Danas sam kupio ovakave za kucu pa be znam dal odgovaraju za biljke i kolka im voltaza odgovara i kada ko je strucniji o tome nek pomogne

20181113_171654.jpg
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Dobre su, sve te led e27 su ok za biljke, 7 - 15 w su valjda najkorištenije na forumu da ne spamamo puno po vodiču preporučam ti da malo proučiš teme iz podforuma oprema za unutrašnje uzgajanje, imaš svega, o svjetlu, ventilaciji, grijanju, hlađenju i naravno čitaj završene dnevnike. Ne kupuj stvari napamet i ne trči pred rudo, 2 sjemenke ti klijaju a ti nemaš ni polovicu opreme spremno. I onda počinju napadi panike.... i sva sra** koja usljede... Najlakše i najbrže se nauči na vlastitim greškama, znam iz iskustva.
 

Aezakmi246

Aktivan Član
28.05.2018
149
315
63
25
Bukvalno ovo na tu foru da bi mogo da povezem sijalice na produzni kabel nije to bas ali ista je funkcija...

82929195.jpeg

Dobre su, sve te led e27 su ok za biljke, 7 - 15 w su valjda najkorištenije na forumu da ne spamamo puno po vodiču preporučam ti da malo proučiš teme iz podforuma oprema za unutrašnje uzgajanje, imaš svega, o svjetlu, ventilaciji, grijanju, hlađenju i naravno čitaj završene dnevnike. Ne kupuj stvari napamet i ne trči pred rudo, 2 sjemenke ti klijaju a ti nemaš ni polovicu opreme spremno. I onda počinju napadi panike.... i sva sra** koja usljede... Najlakše i najbrže se nauči na vlastitim greškama, znam iz iskustva.
Da znma upravu si ipak mi je prvi grow probacu ostatak sutra da nabavim,citao sam dosta o uzgoju ali nisam o opremi toliko pozz hvala na pomoci
 
11.01.2019
10
2
3
37
Poz drugari da li neko koze da mi pomogne oko prebacivanja iz 18/6 u 12/12.....proalog puta kad sam prebacio u 12 izdzigljala je mnogo nznm kako da je sprecim da ne izdziglja ...biljka je pod 600w ...ako nije pitanje za ovu temu sory nznm gde da postavim pitanje )hvala
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Imas ovdje temu za ovakva pitanja - https://www.vutra.org/threads/ako-i...ati-iskusnije-članove-za-pomoć.11083/page-653

Pod “izdziglja” pretpostavljam da mislis da ide u vis. Odredjeni strainovi hoce otici i do samog vrha boxa u cvjetanju. Kada kupujes sjeme pogledaj mu karakteristike, koliko ide u visinu, koliko cvjeta, jel gladna za hranom ili ne i slicno.

Ako je strain koji voli otici u visinu onda koristi LST metodu (guglaj sto je to) da je zadrzis na odredjenoj visini. A uz to mozes i napraviti crop grana koje su previsoke kada se biljka izduzuje u cvjetanju. Cropane grane povezi sa necim da ti se ne dignu nazad (ne skroz al se znaju dobro podici ako nisu povezane).

I pazi kada prebacujes na cvjetanje. Ne mozes prebacaj napraviti ako ti je biljka u vegetaciji dosla do polovice boxa jer u cvjetanju nece imati dovoljno mjesta za rast u visinu.
 
11.01.2019
10
2
3
37
Imas ovdje temu za ovakva pitanja - https://www.vutra.org/threads/ako-i...ati-iskusnije-članove-za-pomoć.11083/page-653

Pod “izdziglja” pretpostavljam da mislis da ide u vis. Odredjeni strainovi hoce otici i do samog vrha boxa u cvjetanju. Kada kupujes sjeme pogledaj mu karakteristike, koliko ide u visinu, koliko cvjeta, jel gladna za hranom ili ne i slicno.

Ako je strain koji voli otici u visinu onda koristi LST metodu (guglaj sto je to) da je zadrzis na odredjenoj visini. A uz to mozes i napraviti crop grana koje su previsoke kada se biljka izduzuje u cvjetanju. Cropane grane povezi sa necim da ti se ne dignu nazad (ne skroz al se znaju dobro podici ako nisu povezane).

I pazi kada prebacujes na cvjetanje. Ne mozes prebacaj napraviti ako ti je biljka u vegetaciji dosla do polovice boxa jer u cvjetanju nece imati dovoljno mjesta za rast u visinu.
Brt big devil xl autom je u pitanju...sad prelazi saksijuod 10l u sirinu...hvala za pomoc
 
05.03.2019
2
1
3
32
Napisao sam vec ne snalazim se na 4umu ovde sjemnke iz hedova sam stavio u zemlju gde je dobra vlaznost i temperatura iz hobija radim da je pisem dalje napiso sam vec sta ocekivati