Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.01.2020
85
231
33
27
Razumijem, ali kazem - real power je 100W svake lampe (imam ih dvije).
To sam i sam izmjerio da budem siguran.

Svakako budem otvorio dnevnik, input vas iskusnih growera mi je neprocjenjiv.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
23.03.2015
28
14
3
Pozz ekipa
opcija 1

Uzo sam ovaj box i stavio jedan ventic jos unutra,stavio 4x NL auta od rqs i roknuo direkt u zemlju sve super ide 4/4 uspjelo i stare su tjedan dana.
Ali imam problema sa temperatrom
MAX- 37 stupnja kad je box ful zatvoren sa 75 posto vlage(mozda malo puno jer sam ih previse zalio i zemlja je mokra :S,al racunajte nek je malo manje inace)
MIN-24 stupnja i oko 35-40 posto vlage kad je ugasen
I reko ajde otvorit cu box na sve strane i pustit i dobijam 29,8 stupnjeva i 35-40 posto vlage

Cudi da uzmem gotov grow kit i da su to toliko oscilacije i da je toliko neizbalansiran,gupo mi je da mora bit otvoren

Sta da radim, sta mi od opreme obavezno fali ili kako da to izbalansiram,sad jos mogu pustat otvoreno al nebi volio da mi zasmrdi okolo kad ude u cvjetanje
Neki savjet?
 
23.03.2015
28
14
3
22.06.2020
2
1
3
33
Pozdrav, citao sam po forumu i posto sam nov u ovome sve mi je jako konfuzno. Imam prostor od 2x2x2,50 interesuje me koje led lampe treba da uzmem i koliko, novac nije toliki problem ali naravno ne bih bas ni da bacam pare.
 
22.06.2020
2
1
3
33
  • Sviđa mi se
Reactions: superoperater
11.12.2020
3
4
3
25
Pozdrav, mozda krivo mjesto, unaprjed se ispricavam ali dali je bolje biljoze posađene u lošoj zemlji( skontano tek prekasno) koje su 2-3 tjedna na nekih 10-15 cm sto citajuci i gledajuci dnevnike svakako razlog zemlje jer je rasvjeta dorađena 25000 luxa imam minimalno, temp i vlaga, sve ok, ugl.dal je bolje baciti to, i posadit nove koje ce u dobroj zemlji s ostalim ok uvjetima biti iste tj vjv 3x bolje za tjedan dana samo od proklijavanja ili je bolje presaditi u novu teramagmu zemlju i cekati tjedan dana da se oporavi i ako je bolje presaditi dali treba dodatno neke stvari napraviti?
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Može tu biti puno uzroka, ne samo zemlja. Kako si zalijevao, kakva je rasvjetla, uslovi u boxu..svašta nešto :) za svaku se biljku vrijedi boriti dok ima smisla a šteta je biljku od 20-ak dana bacati radi loše zemlje. Presadi i njih u tu dobru zemlju i dosta si problema odmah riješio. Na forumu imaš sve objašnjeno i treba samo malo pročitati :thumb:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
koje su 2-3 tjedna na nekih 10-15 cm sto citajuci i gledajuci dnevnike svakako razlog zemlje
Velicina je ok za to doba. A kako izgledaju, to nemozemo nagadjati. Niti, kakva je to losa zemlja.
Pukni neku sliku, prije neke druge akcije. Da vidimo, koliko je 'lose'.
Velicina biljke, kolicina na kraju ovisi prvenstveno o vrsti koju sadis. O ostalom se da raspravljati. Uglavnom, ne bacaj dok ne vidimo kako to sve izgleda.
 
11.12.2020
3
4
3
25
Dobri ljudi zahvaljujem na tako brzom odgovoru iznenadili ste me ali ja sam u međuvremenu vec odlucio da bacam i sadim ponovo jer vremenski za spasavanje = novoj sto proklija i bude ista ko i ova s ona pocetna prva 2 para listica u križ što su za prvih par dana (ako posadiš klicu već)
Slijedi drugi pokusaj ali ovaj puta kako spada jer i box treba prepraviti, i prezalijevao sam i lošu zemlju sam piknuo i mijenjao rasvjetu, pa sjebao fotoperiode, nisam vodio dnevnik ni sam aebi a kamoli ovdje i ugl sve početničke greške napravio pa odgovaram ovo da makar kad neki drugi početnik ovo pročita ko planira zasaditi nek mu budem za primjer kako ne početi hahahaha ...Kao da me neka trema uzbuđenje i stres i nervoza oprale pa sam sve baš sjebo a u 2 ujutro da me peobudis znao bih to sve jer sam pročito svašta u ovih mj dana pripreme baš na ovom odličnom forumu punom dobrih ljudi vidim po 3-4 h minimalno prije prvog pokusaja al eto drugi x ce biti bolje i uspjesno siguran sam ovaj put i uzmite mentora novi groweri sto cete procitat ovo mali barem neki topli savjet od mene za ostalo sam jos zelen

E i da, ostavio bi ju kako si mi predložio obadve i nova i ova u novu zemlju al radim vise kao neki microgrow i nemam mjesta u boxu za 2 niti ne zelim 2