Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.10.2021
40
200
33
45
Izgleda ok. Dnevnik ti je inače dovoljan. Tamo ce ti se napisati ako štogod ne valja. Ja osobno ovdje jedino sto vidim da da mi ne pase je to sto nedostaje toliko zemlje u potu. Medjutim nema nekog utjecaja na prinos i bolesti. Osim ako nemaš sreće :) uglavnom, jos jednom sretno želim, i preporuka, strpis se da ti se odgovori na pitanje u jednoj temi pa onda u drugu :)
Mea culpa, duboka isprika... Nisam puno švrljao po forumu i prvo mi je upala u oči ova tema za amatere u koju totalno pripadam a tek poslije i dnevnik growa koji je apsolutno prikladniji za moje potrebe i tako je ispalo duplirano.

Pot je totalno prevelik, slažem se. U biti sam ga kupio za neke druge namjene nakon ovog growa gdje mi je bitno da bude ovako velik no za sam grow jedne biljčice je previše pa mi se činilo overkillom natovariti sa 60l zemlje a totalno se slažem da je ružno ovako do pola zemlja, ali ne samo to, nepraktično je i za zalijevanje i za prić biljci!:crazyd:

Jel se to meni cini ili je panel preblizu biljke? Nekako mi je previse sabita...
Otvoren je dnevnik prvog growa gdje ima više fotki na kojima se bolje vidi situacija pa vidi molim te tamo (panel je cca 30ak cm od najgornjeg lista). Ne znam kako se ubacuje link za drugu temu pa sam kopirao link iz pretraživača dolje (ako sam što zeznio, moderator neka mi da packu a ja se ispričavam unaprijed):

 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Nezz, 30 cm u vegi? Ja bi dignuo na 50 cm da se biljka izduzi, lakse bude zbog cirkulacije zraka ali i da ima veci razmak izmedu katova.

I sam cesto to zeznem ako ne pazim,kao i u ovome growu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
737
5.167
233
Dalmacija
Evo jedno pitanje u vezi slike s prosle stranice da je ne dupliciram bzvz, a da nesto kazem i usput skupim koji replay da dodjem do tih 20 nesretnih da mogu davit ljude privatnim porukama kad se :rasta: i pocnem previse razmisljat:D
Sta ono uvijanje lista u rubovima ne upucuje da su lampe pre blizu i da spaljuju biljku?
Ja sam bas ovih dana imao taj problem i @Bizzzo mi reko alo momak dizi lampe pa cemo vidit za kasnije..

i onda pogledam datum i vidim da je ovo staro skoro da je mozda cak vec pusis hehe.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Da. Pokusavaju se obranit od prejakog svijetla. Ima i drugih uzroka za takvo ponasanje, medjutim su svi na istu shemu. 99 % slucajeva je da se brane od svijetla.
 
27.04.2022
10
3
3
25
Bok stavio sjeme, isklijalo sve za 3 dana, međutim ostavio sam malo duže i klica je baš dugačka i cini mi se da je sama otišla u humus i da ju ne treba naknadno dirati pincetom i usmjeravati prema dolje, Postoji li ta mogucnost da one prirodno ode u zemlju?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ne kužim :confused:. Nakon što je sjeme proklijalo, napraviš rupicu u zemlji (0,5 - 1 cm), ubaciš sjeme i zatrpaš ga, to je sva mudrost.
Nema veze što je klica duža, samo sve zatrpaj u zemlju i oprezno da ne pukne klica :).
Ako sjeme klijaš najprije u maramici ili sl. ne kužim na koji način klica može sama otić u zemlju :confused: ?
Možda si htio reći da si ih posadio direkt u zemlju, pa su niknule za 3 dana :), ili?
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Pretpostavljam,da kolega misli,kad ju je ubacio u rupu,klica je ušla u zemlju!?.
To je ok,za dan,dva je vani samo ju ne diraj!
 
22.06.2022
10
13
3
47
Pozdrav
Hteo bih nesto da pitam, sigurno negde pise na forumu ali nisam do sad video ili mi je jednostavno promaklo jer danima citam i susrecem se sa ogromnim brojem informacija. Casna rec, citam forum ali nisam koristio search jer ne znam kako tacno da definisem ono sto me zanima. :D
Naime, buni me sledece.
Ako koristim MH za vegetaciju i kad dodje vreme za cvetanje da li samo fizicki zamenim MH sa HPS sijalicom ili ima neka druga caka? Procitao sam da nije greska i ako se citav uzgoj odradi sa HPS ali me konkretno zanima ova situacija kada se koriste i jedna i druga.
Hvala unapred.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chilliman420
01.09.2022
18
34
13
24
pozdrav , može li mi itko pomoći

U 2 tjednu sam počeo primjećivati da mi se listovi suše zbog preniske visine lampe
( koristim HPS 400W )
tu sam podigao visinu i sa jedne biljke skinuo škaricama dva suha lista ,nakon toga je bilo u redu
11392072-D025-4C69-8C27-E383A296BA95.jpeg ali jučer sam primijetio nekakve kako bih opisao kao suhe pjegice na rubovima listova na toj istoj biljci .

Može li mi itko dati ikakav savjet i od čega bi to sad moglo biti
 
01.09.2022
18
34
13
24
Prva biljka je sve gore ,moja pretpostavka je da je to od lampe al ne shvacam zašto ,temp je 24 ,ne znam kako ju mogu spasiti ,počeo sam sad i na drugoj primjećivati na rubovima lista smeđenje
Ima li tko kakav savjet ?

1659E3F4-B91C-45DA-BA41-A4530AAFDD19.jpeg
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Ako te poslušao i stavio na 50 cm nebi smilo biti light burn-a, ali nije isključeno, međutim imo sam davno taku situaciju sa Terra magmom, isto ovako izgledalo, ali čim sam uklonio dio Tera magme i dodo zemlje za mlade biljke (nesječam se čija je bila) i par šaka perlita, odma je bila bolje, zato kontam da je možda do zemlje... Ali ipak si ti frende duže u ovom hobby-ju pa ti neću proturječiti već samo objašnjavamo šta sam htio reći... :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PoofPass
01.09.2022
18
34
13
24
Ne pisi post za postom. Koristi opciju edit/uredi / Ne citiraj ako odgovaras na post iznad !
Na 50 sam držao

Hvala vam na odgovorima ,dali ste mi neki uvid u to sto bi moglo biti i kako riješiti,ja ću se potruditi sto vise od sebe da to popravim ,
A imate li neki prijedlog za možda neku lakšu zemlju?
ako ne bude bolje da probam i s time

I jel bi to moglo biti jer predugo držim lampu ? Držim ju 16h ,od 22h do 14h popodne . Makar ne znam sumnjam da je zbog toga jer sam vidio da ljudi drže i do 20h upaljeno..
 
Poslednja izmena od urednika: