Americki policajac snima film o uspjesnom skrivanju droge

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ljudi, neznam kak vi,al taj drot je jedna od najboljih stvari, popitanju legalizacije, koja se desila unazad neznam kolko dugo
nema puno za prevest onaj interview,
ak treba budem ja napravaio prijevod ak neko more stavit titlove
ono što mi govorimo govori jedan drot.
i ispada da je on taj koji je konaèno shvatio težinu argumenata za ukidanje prohibicije
i ne bi se iznenadio da æe on biti taj koji æe pokrenuti novi val, vrlo lako presudni, u borbi protiv prohibicije
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Joj mene nesto vuce na pomisao da mu je pun .... politike koja na vutri uzima kes a on se mlati sa ljudima koji puse vutru....a ostali zgrcu pare zato sto ne dozvoljavaju legalizaciju....

pa covek resio da zaradi nesto pred penziju a ne da na prave volom 50 godina i da radi za 3000 $
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
definitivno on oma svoj interes i/ili konta stvari malo bolje,ili je bar na kraju prokonto (kad je skinio uniformu he he)
uglavnom njega æe netko poslušat po pitanju besmisla i luksuza prohibicije.
ako se njega ne eksponira malo više medijski onda smo stvarno jadni. ne konkretno mi veæ svi oni koji se bore protiv prohibicije.
btw.palo mi na pamet.
bilo bi dobro sastaviti sve antiproh. argumente na jednu stranicu il dvije
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
jesmo vrijedni a?ko mravi.još da nas plate...ehaj, di bi nam bio kraj? èak se i rimuje he he he
ne bi bilo loše titlovat onaj video sa www.leap.cc a?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Jedna prièa za razmišljanje nam dolazi od naših prijatelja iz Texasa. Naime, prijašnji policajac iz odjela za droge, i to jedan od boljih,trenutno savjetuje ljude kako da izbjegnu hapšenje zbog posjedovanja marihuane.

Bary Cooper æe do vikenda pustiti site www.nevergetbustedagain.com što na našem znaèi nikad-više-uhvaæen Naravno, zbog toga je u neslaganju sa svojim kolegama, te nam se pridružuje ovog trenutka da isprièa svoju prièu…

Bary : Hej Tucker, baš mi je drago biti ovdje.

NN : Pa dobro, zašto ti kao prijašnji policajac želiš pomoæi ljudima da koriste drogu?

Bary: Hm.. pa, to nije baš ono o èemu se zapravo radi na našem dvd-u. Na temelju prvog amandmana slobode govora, naš dvd govori o uvijek nagriženim pravima amerièkih graðana iz èetvrtog amandmana prema amerièkom ustavu, kojima se garantira zaštita u sluèaju protuzakonite pretrage i hapšenja. To je tema dvd-a.

NN : U redu. Cijenim tvoje napore.

Bary : Hvala.

NN : Meðutim, èini se da na neki naèin dvd podupire korištenje ILEGALNIH droga, barem su dosad i zasad ilegalne. I tako, ti pokušavaš postiæi nešto protiv èega si se cijeli život borio i èemu si posvetio cijeli život.

Bary : Pa, nije to baš potpuno toèno. Pored mene ima još oko 6500 kolega policajaca koji su takoðer protiv prohibicije, pogledajte na www.leap.cc Meðu nama ima i politièara, sudaca i tako. Putujemo okolo i govorimo o tome zašto bi trebali napustiti prohibiciju po pitanju ilegalnih droga. Prohibicija nije bila uèinkovita u sluèaju sa alkoholom, i tako se pojavio Al Capone te se poèelo pucati po policajcima i ljudi su poèeli umirati. Jednom kad smo shvatili grešku napravljenu s prohibicijom stvar je prešla u ruke vlade i ubijanja su prestala.

NN : Jedna primjedba. Ja takoðer nisam fan rata na drogu. Meðutim, èini mi se da prohibicija funkcionira dosta dobro. Pijenje dramatièno opada u sluèaju sa prohibicijom. Ako ljude želiš sprijeèiti da nešto rade, uvede se zabrana i to je to. Naprimjer, u Saudijskoj Arabiji ako ukradeš nešto, odsijeèe se ruka, u tom smislu prohibicija funkcionira dosta dobro.

Bary : Ne. Prohibicija nije uèinkovita. Prvi zapisan sluèaj prohibicije se odvija u edenskom vrtu gdje Bog kao policajac pazi na dvoje ljudi da ne pojedu plodove, no oni su ipak pojeli. Isti sluèaj je bio i sa alkoholom gdje su, opet se ponavljam, ljudi umirali. A u sluèaju da se cijela stvar drugaèije regulira izbjeglo bi se mnogo nepotrebnih smrti. I to je ono što pokušavam uèiniti za svoje kolege policajce koji svakodnevno umiru, i to sve jednostavno ne funkcionira. U zatvorima imamo sve više i više ljudi zbog narkotika, a opet i DEA priznaje da ima više ljudi na ulici nego u zatvorima. Prema tome, zašto da se ubijanje nastavi?

NN : Da, razumijem. Jel ti pušiš travu?

Bary : Ne, nikako.

NN : Dakle ti ne koristiš ilegalne droge.

Bary : Ne.

NN : Ti jednostavno zauzimaš stav.

Bary : Da, morate razumjeti da imamo oko 750 000 ljudi koji idu u zatvore zbog marihuane, a opet nitko se nikada nije predozirao od marihuane. Kada bih trebao nekoga uhapsiti radije bih uhapsio 500 korisnika marihuane nego jednog alkoholièara. Zato jer korisnici marihuane se nikad nisu suprotstavljali, uvijek su ljubazni…

NN : Ne mogu vjerovati ovo.

Bary : Alkoholièar bi se uneredio, ispovraæao… a pored toga ljudi umiru od trovanja alkoholom svaki dan. Jednostavno moramo prestati uništavati obitelji i stavljati korisnike marihuane iza rešetaka, te napraviti mjesta za zlostavljaèe djece. Usput reèeno, u mojoj državi Texas, ako ti se naðe jedan joint, gubiš pravo na vožnju, tj. oduzima ti se vozaèka dozvola. A opet za silovanje djeteta, žene, zlostavljanje djeteta, ne gubiš to pravo. to jednostavno nema smisla i to je velika nepravda.

NN : Da, ja sam uz tebe!

Bary : Hvala.

Prevod : kanehbosem
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
a jeste li pogledali onaj video 15ak minuta na www.leapp.cc
ja bih to isto titlovao
prièe/svjedoèanstva/ispovijesti su moæno oružje, jako moæno,
digresija:
kršæanstvo je postalo i opstalo upravo zbog prièa (ok i prolivene krvi "krv muèenika su sjeme naše vjere")
a naše prièe prièaju policajci plus imaju i svoje prièe
mislim pazite ovu izjavu od policajca koji je cijeli život hapsio "dilere"
"hapsio sam mlade ljude za koje sam mislio da su dileri - danas se ne ponosim time"