Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
Poštovani korisnici foruma vutra.org
Nakon proslogodisnjeg growa stigao je i novi. ( https://www.vutra.org/threads/rqs-automatic-2015.13776/page-3#post-407221 )

4. outdoor
Sjeme: Royal Queen Seeds ( Amnesia Haze Automatic ).Očekujte naknadno dodane sjemenke.
-1.korak(proklijavanje sjemena/germinacija)
E14D8mo.jpg


    • vlažni ubrus/kuhinjski papir
    • posuda hermetički zatvorena
    • mrak
    • sjeme
    • toplota(sobna temp.)
Zatim priložiti sjeme na germinaciju u vlazni ubrus koji se nalazi u hermeticki zatvorenoj posudici u tami(jer korijen ne voli svjetlost) pri sobnoj temperaturi 20-24C°.

JxfSEN7.jpg
-Sjemnka kad je proklijala(pustila klicu,budući korijen koji ide prema dole u zemlju) stavio sam je da se primi u malu saksiju.
hJbKy23.jpg
Sjemenku staviti na prozor, bez direktnog sunca do prvih 7 dana zivota (bitno je ocuvati vlaznost zemlje zbog zastite začetog korijena).
ae939e0s.jpg
Biljka kada dostigne visinu od tri internode/tri reda listova, bez kotiledonskih-(prvih mali zeleni par) je spremna za presađivanje u veću posudu (15-30 dana)
-2.korak(priprema zemlje)
Mješavina zemlje koju koristim FlorahumS
-3.korak(priprema gnojiva)

Gnojivo koje cu koristiti: Slavol,Plantella List(zelena) i Plantella Cvet(crvena)



By: mobster Vrijeme: 14.04.2016
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Meni ovo više izgleda ko tutorijal za klijanje. Čak sam bio zbunjen na tren, reko u tutorijalu neko nekom poželio sretan grow
297.gif
.
Onda kad se bolje fokusiram skužim da bi trebao biti dnevnik, eto pa ako je sretno. E, a ako nije dnevnik neko je žešće zbrljao naslov :D.
 

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
Meni ovo više izgleda ko tutorijal za klijanje. Čak sam bio zbunjen na tren, reko u tutorijalu neko nekom poželio sretan grow
297.gif
.
Onda kad se bolje fokusiram skužim da bi trebao biti dnevnik, eto pa ako je sretno. E, a ako nije dnevnik neko je žešće zbrljao naslov :D.
Sjećam se svog tog vremena koje sam protratio tražeći znanje na svakom čošku ovog sajta, koje sam u konačnici i dobio,što sa tema od zemlje, vode,pH, nametnika, temperatura, treninga itd... što indoor što outdoor, tako da sam i 3. godina Biologije usput da se pohvalim, zaboravio sam napomenuti da sam iz nekog veoma lijepo urađenog .pdf fajla kao tipa "Vodič za unutrašnji uzgoj" ako se dobro sjećam mnogo naučio i primjenio, smatram da bi dnevnik sa svim detaljnim informacijama i uputama, mnogo mnogo mnogo olakšao početnicima, koji su željni i voljni probati nešto svoje, i 100% prirodno, poput mene. Tako da sam se odlučio da u ovome dnevniku/tutorijalu napravim sponu između učenja i naučenog. Gdje će svaki komantar biti dobrodošao kao i ovaj :) . Uglavnom, 18.4.2016 je, rano je za fotografije biljki jer su još uvijek u zemlji, naravno, pogledajte prošlogodišnji grow, da znate o čemu se ustvari radi. Pozz
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Uuu 40ti dan, malo je to frend stvarno je bilo lose vrijeme kod tebe, cudno je kako automatik nije procvijeto vec