Amnesia Haze, Northen Lights, AK47 autowlofering HPS400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Zdravo dragi ljudi, evo, po prvi put da i ja otvorim dnevnik pa se nadam da cu imati pomoci oko mog amaterstva, jer naime ovo mi je prvi indor grow.
Hteo sam out da radim, ali sam se predomislio i zapoceo indoor, naime, zato sto tu gde zivim u Skandinaviji sunce je nikakvo, sve sami oblaci i kisa a o vetru da ne pricam, slomio bi biljku prve nedelje...
Tako da eto, zapocinjem indor :) Sve biljke su mi autoflowering.
Semenke su proklijale i idu pod lampu.
Evo mi pribor:

Zemlja: Poter Muld (iz prodavnice i koliko vidim, biljkama se svidja)
Saksije: od 12l
Osvetljenje: HPS 400w
Prostor: Home made box (kvadratni metar visie 2 metra)
Banka: RQS
 

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Gore desno je Northen Light, gore levo je AK47 a levo je Amnesia Haze...
Northen je stariji od ostalih dama 5 dana
 

Prilozi

  • au.jpg
    au.jpg
    39,5 KB · Pregleda: 66
  • au1.jpg
    au1.jpg
    82,8 KB · Pregleda: 61
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Malo ti je jaka zemlja a i ne djeluje baš prozračna...trebao bi bez problema naći za uzet malo perlita pa pomiješat dok još nisu krenule
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rogi84

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Imam jednu u saksiji u outdoor u dvoristu. Zemlja joj se svidja, raste i zdrava je..Ali nema dovoljno sunca, tako da nece biti veca od 50cm na kraju...
Zemlju sam uporednjivao sa natpisa na mojoj kesi i sa preporuka sa ovog sajta, sve je ok ja mislim.
Ne bojim se za prozracnost, ima da se raspusti koren gde god moze :)
Eh, ali imam jedno pitanje takodje..Imam tu i neko univerzalno gnojivo, dosta je slabo,
N-5,0
P-0,5
K-2,5
Znaci nije ni za vegetaciju ni za cvetanje...Kada bi bilo pametno poceti da im dajem ovu "laganu"hranu za bebe?
 

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Napolju sam lepo odradjivao...Ovo mi je prvi put unutra...

Hrana za bebe mislim na to dali ovo univerzalno gnojivo mogu da koristim i sada ili da cekam? Ne znam koliko je kanabis osetljiv. ali na boci pise da je dobro za bastu, za koren za list i za plod....Uzeo sam ga jer je bio na akciji haha 15 kruna, pa rekoh da se nadje ako za nista drugo onda za paradajz
A sto se zemlje tice, evo ova je, mislis da ne valja? Ova jedna biljka stoje napolju u saksiji se lepo razvija...
 

Prilozi

  • zem.jpg
    zem.jpg
    31 KB · Pregleda: 23
  • zem1.jpg
    zem1.jpg
    35,8 KB · Pregleda: 21

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Svi su pometali amnesiju hase i to još od RQS, a ja metnio ali automatika...valjda ima nesto u tom strejnu...i došlo mi nekidan neka misao da to pre skupo plačamo 3 menke 27 laganih eurića, ipak previše...poslje tog na jednoj španjolskoj stranici od nekog nepoznatog proizvođaća 5 sjemenki ispod 20eura...u svakom pogledu:banana_rasta: SRETNO i Bericetno :gled:
 

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Dan 17 od kako su izbacile pluca iz zemlje:

Evo kratki apdejt nakon 10 dana :) Nakon mucenja i ne znanja, malo sam i oprizio biljke, ali sva sreca sam primetio na vreme da udaljim lampu, bila je na nekih 35-40cm ali to je bilo preblizu izlgleda. Sve u svemu na vreme sam reagovao. Kao sto vidite jednu sam i osakatio, cisto da probam, znam da automatici to bas i ne vole, ali sta je tu je...Na kraju krajeva, naj bolje se uci na sopstvenim greskama, zar ne? Ovaj moj prvi grow racunam kao ucenje za unutrasnje uzgajanje, napolju nema toliko brige, samo zalivas i obilazis haha a ovde pazi na temperaturu na udaljenost lampe (jer ovi automatici iz dana u dan rastu). Pa i ako mi na kraju da svaka po 5g do 10g ja cu i dalje ostati optimista. Jer, vec sledeci grow cu da radim opreznije i predanije...
Eh, ajd sad, vase misljenje..jesu jako ruzne?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    27,2 KB · Pregleda: 61
  • 2.jpg
    2.jpg
    31,7 KB · Pregleda: 64
  • 3.jpg
    3.jpg
    47,5 KB · Pregleda: 68
  • 4.jpg
    4.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 68
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    40 KB · Pregleda: 61

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Kakvu ventilaciju imas u boxu ? Pitam zato sto dosta su izduzene i slabo razvijene, a sprzene:whato:: jel imas vent koj ti mjesa zrak i puse između lampe i biljoze i kakav ti je za izbacivanje zraka vent ili turbina ovisi kaj imas:) Inace sretno dalje:thumb: kaj god da je vec ce neko od :djede: prepoznat:D
 

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Meni izgledaju jakjo malene za 17 dana,trebale bi bit duplo vece,de ti provjeri ph da ti niej zakljucan jer ako vidis da ti biljke stangiraju nesto niej u redu.
Ako si mehanicki ostetio automate oni se znaju oduzit i na 8 tjedana vegetacije al onda dobijes mrcine,samo nije ti to bas lak posao,automati nekad se i ne ponasaju kao automati.
Privjeri ph ako imas ph metar napravi procjev zemlje da vidis,ako ne valja ph proflushaj biljke i daj im malo dusika odma nakon flusha i ostavi ih onda i ne diraj,trebale bi krenit onda.
Ja iskreno ne misli mda je tebi tu problem sa temperaturom vec ph lockdown,proguglaj malo o tom pa vidi simtome pa se vrati sa odgovorima.
 

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Hvala vam drugari na odgovorima. Ja sam napravio mali lapsus, ova jedna koju sam sprzio je 17 dan,ostale dve su 17 dan od kako sam stavio seme na klijanje, znaci tri dana dok je proklijala i 3 dana dok je izbila iz zemlje sa prvim listicima...Ovu sto sam sprzio sam stresirao taman toliko da je u velicini kao i ostale dve...
Nazalost nemam PH metar, ali kada zalivam zemlju kada se osusi onda ostavim vodu na 1-2 sata da ispari hlor :)
Do sada sam samo jedanput dao jako malu dozu univerzalnog gnojiva...
Krpu sam skinuo, i stavio je sa strane, hvala Hazeri na savetu. Svi saveti su dobrodosli...
A sto se tice flusha, dali preporucujete da ga uradim po svaku cenu ili da sacekam jos 2-3 dana da vidim kako se ponasaju?(jer sam napravio lapsus. Danas im je 12 dan ako racunam od kada su izbacile listove i uspravile se...
Slike su lose, ali na oko kada ih pogedam svaki dan vidim napredak, pojavljuju se mali listici na donjim granama, i razvijaju se.
 

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Ne vrijedi tebi nikaki flush ako nemas ph minus,ako se razvijaju odna ih ne diraj.Da bi ti ispario klor moras cekat najmanje 12 sati iako ja nikad u zivotu to nisam radio,sam uzmes vodu sipas i stavis ph minus i to je to.Doslovno za 70kn kupis ph minus traje ti 3 godine....
Ph metar ti ni ne treba,uzmi onaj jednokrati da otrpiliek znas kolko je ph iz pipe i po tom,ma doslovno 3 kapi 30%ph minusa na 1l vosde i to je to majke mi.Neces onda imat ph fluksacija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rogi84

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Zdravo dragi judi, nadam se da povodom lepog vremena i temperature hladite pivo u frizideru i da punite rizle do mere da se jedva savije papir u obimu, jer meni se ne da normalno ziveti, samo naopako. Evo me sa malim apdejtom, kao sto vidite cure se razvijaju, i ako znam da nesto ne radim dobro. Ali izgleda da mi PH ipak nije zakljucan.
Poceo sam LST, da ih natezem da dole grane dobiu svetlosti, taj LST kao da nisu ni osetile, jer se razvijaju iz dana u dan. Nesto zasigurno lose radim jer nisu bas nabijene nego razgranate..Ali pogledajte ovu sto sam topirao, lepo je krenula i stres kao da nije ni ostetila, mozda je 3 dana stagnirala...
Posto sam u prethodonm postu napravio lapsus, evo sada da kazem da od kako su izasle iz zemlje ovo im je zapravo 17 dan. Jer ja sam racunao od dana kada sam ih stavio u vlaznu pamucnu krpu....
Sve u svemu, nemam nicim da se pohvalim jer vidim da nesto nije skroz u redu, jedino sa cim mogu da se pohvalim da mi je drago da su zive hahaha
Moja predpostavka je da imaju jos neke 2 nedelje vegetacije (manje vise) i onda krecu u cvetanje, jer automatik sam odlucuje...
Napred ljudi, ocekujem negativne komentare i pozitivne sugestije sta da radim sa njima?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    97,1 KB · Pregleda: 46
  • 2.jpg
    2.jpg
    93,8 KB · Pregleda: 54
  • 3.jpg
    3.jpg
    57,9 KB · Pregleda: 48
  • 4.jpg
    4.jpg
    59,5 KB · Pregleda: 48
  • 5.jpg
    5.jpg
    60,9 KB · Pregleda: 49
  • 6.jpg
    6.jpg
    88,1 KB · Pregleda: 43
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
hahah, znam druze da mi je LST ispod proseka, ali niti zelim da preterujem, jer ne zelim previse da im naudim, a LST se moze raditi u bilo kojem razdoblju, zar ne? Tako da cu da eksperimentisem sa :bonsai: bastovanstvom, usmeravacu je da dole grane uvek imaju svetlosti...
Ummm...to sto kazes da biljke izgledaju normalno, dali to da shvatim kao sarkazam ili stvarno nisu u losem stanju?

samo da dodam pola sata pre slikanja sam skinu zice, jer se vec natezala
 
Poslednja izmena:

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
Puno bolje izgledaju nego prosli put,doslovno imas normalne biljke,a LST fore bonsai ovo ono,ma sta se uopce zamaras s tim.LST odi vidi kak izgleda,majke mi ja nevidim tu kod tebe ni vezivo ni nist,de topni to i ostavi na miru.Al ako ti je sve auto genetika,ja nebi uopce ni treniro,mozda samo topiro jednom al sad je mal kasno za to.
Sam rokaj dalje dobro izgledaju,nisu ni bilesne ni nist,al lak ose to shebe ak pun oceprkas oko njih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rogi84

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
Auuu bre ekstemni geneticaru, pa uobrazicu se jer kazes da izgledaju zdravo. Ja sam navikao da mi u zivotu nista ne ide od ruke :) :) :)
Da, u pravu si, i mislim da cu da te poslusam, necu ih vide trenirati. Nek bude sta bude.
Hvala i ziveli!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ExtremeGenetics

Rogi84

Aktivan Član
02.03.2017
59
355
53
Hell
"Hocu da se prolepsam da na nesto licim, ali kako kada dnevno 10 buksni spichim?" :) :)

Eto mene opet, proslo je 7 dana od poslednjeg apdejta, i evo samo da kazem da su devojke poraslee duplo, sada su oko 60cm, jedino ova sto sam je topirao je oko 50cm...Mislim da krajem ove nedelje ulaze u cvetanje, znaci kraj vegetacije i krecu da se debljaju, jer primecujem promenu. Sta da vam kazem, mrsave su za sada, ali sa obzirom da ih prvi put gajim, ja mislim da ce ipak na kraju da dobijem nesto od njih, valjda ce mi biti zahvalane na kraju i pokloniti mi koji cvet, jer mazim ih i pazim i pevam ljubavne pesme. Jedino je problem sto sam surov, toliko im ljubavi pruzam da bi ih na kraju ubio, ali sta ces, djubre sam od coveka :)
Sta vi mislite? Hoce biti od ovog nesto?

Samo da kazem, posto su automatici, do kraja furam 18/6 svetlost-mrak
 

Prilozi

  • IMG_0055.JPG
    IMG_0055.JPG
    408,2 KB · Pregleda: 64
  • IMG_0056.JPG
    IMG_0056.JPG
    391,7 KB · Pregleda: 65
  • IMG_0057.JPG
    IMG_0057.JPG
    365,1 KB · Pregleda: 67
  • IMG_0058.JPG
    IMG_0058.JPG
    307,6 KB · Pregleda: 66
  • IMG_0059.JPG
    IMG_0059.JPG
    300 KB · Pregleda: 70
  • IMG_0060.JPG
    IMG_0060.JPG
    270,8 KB · Pregleda: 60