Amnesia Haze Regular Soma Seeds | Super Soil vs BioCanna | Organic | LED by FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258

Amnesia Haze Regular Soma Seeds | Super Soil vs BioCanna | Organic | LED by FatOne


Box:
Rasvjeta: 2x Enfun 120w LM301B - 2x XLG 150 H
Ventilacija: PrimaKlima 125, 3x SJ Monkey Fan 20w, Stupni ventilator, novi karbonski filter ceka cvat.
Tehnika uzgoja: 2-3 topiranja i LST koliko ce trebat, kasnije lolipop, a u cvatu mozda cropanje neposlusnih vrhova. Spol cu otkrivat s klona svake biljke.
Potovi: Start potovi 0.2L, prvo presađivanje ide u 1L potove, pa sljedi u 6.5L potove, i zavrsno ide u 39L smartpot (Tkaneni potovi) u isti pot ide najmanje 50l zemlje ali vidjet cemo.
Substrat: Soma's Super soil VS mix BioBizz Light & All mix omjer 50/50.
Soil.jpg SuperSoil (1).jpg
SuperSoil (3).jpg SuperSoil (4).jpg
Prehrana: Soma Super Soil & Compost Tea vs BioCanna (Vega, Flores, Boost) + Rhizotonic (Nije Bio linija, ali i ovaj je 100% organic)
SuperSoil (3).jpg SuperSoil (2).jpg Canna.jpg
Ostatak: Odvlazivac mali, T.A PH rucni tester, sprice 1-20ml, pipeta 10ml, Sprica na pritisak 6L, termo-hidro metri, filter za vodu (Aquaphor Modern), IC podno grijanje, el. radioatori
Strain: Amnesia Haze regular - Soma Seeds

Amnesia.png Amnesia Haze (1).jpg

Ukratko o planu: Krecem u novu avanturu, ovaj grow je organic koji radim prvi put u zivotu. Ujedno radim i neku usporedbu growa u Sominom Super Soilu i klasicnom soilu s organic preparatima BioCanna linije. Za strain sam tesko odlucio i odabrao sam Anmesiu Haze, ali iz regular sjemena. 5 Sjemenki sam direktno pikao u 0.2L light mixa, zalio to sa 50ml filtrirane vode + rhizotonic umjesan 1ml na pola litre vode. Potove s posađenim sjemenkama sam stavio u propagator te sve zajedno ubacio u box na plocicu podnog grijanja da bi se odrzavala temperatura idealna za klijanje. Svih 5 ce biti u dnevniku nekih 20-30 dana, presadnja ide kroz cca 7 dana od nicanja u 1.5l potove,
kasnije presađujem svih 5 u 6.5L potove i tako ce biti sve dok ne otrkijem spol biljaka, 2 najbolje zenske idu u 50L substrata, a ostatak cemo vidjeti.
Prizeljkujem barem jednu musku bijlku kako bih skupio polen da mogu oprasiti pokoji vrh za sjeme, a dio cu svakako spremiti.
Posšto je amnesia haze u pitanju sumljam da ce, ako i bude vise zenskih zavrsiti u outdooru jer ne vjerujem da stigne zavrsiti iaoko sam u toplijem kraju.
Izradio sam si i neku tabelu opet kao neki orjentir, da nebi opet preskakao dane i krivo radio.
Vodic.png
Amnesia Haze (2).jpg
Amnesia Haze (3).jpg


Have a nice day!
Stay High & Keep Growing.
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.319
27.237
1.098
Trøndelag
Svaka cast na odvaznosti i projektu koji slijedi. Usporedba je po meni vise nego fer, flasirano tekuce organsko gnojivo vs organic u vidu prskastih gnojiva.
Pratit cu ovo sa visokim zanimanjem jer mi ovo i samome slijedi i sorta i sve ostalo. Zato cu ti pozeljeti srecu jer sve ostalo imas/posjedujes!
:banana_rasta: oh yes, oh yes!
 
Poslednja izmena:

power101station

Aktivan Član
27.04.2011
169
880
93
40
Bas san pito u threadu o pocetnickim pitanjima o tom sa kolonovima i pokazivanjem spola, Kad namjeravas to radit?
Subbed to this thread i zbog soma mixa i straina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Znaci čovjek me prestigao. :D doduše, tek za 2 tjedna ce mu biti gotov soil, moj je vec skuham. Ide drugo miješanje sutra preksutra. NemAs pojma koliko mi je drago da Soma ide na test kod tebe. Ako bi bio samo kod mene kontam da opet ljudi ne bi bas vjerovali. :D Samo da napomenem, Amnezia regular nema u prodaji. Ako netko želi saditi regular ovu sortu, order ID pošaljite meni ili Somi i ubaciti ce se regular umjesto fem. :) Fat, samo pomalo i sretno želim!
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Beštijo I ja se veselim vidjet ovo na djelu, onako pomjesat super soil i samo voda,zvuci nevjerovatno. Sorta tesko odabrana, eto pratit cemo je cjelo ljeto tamo negdje u 8 mjesecu ide dolje :D Hvala kolega ;)
power101station Iskreno nikad nisam sadio regural, i nikad nisam određivao spol biljke nijednim nacinom. Ovaj nacin dolazi iz pouzdanog izvora, tako da vjerujem da i funkcionira. Radi se tako da se skine prvi moguci klon s biljke (moze i kasnije) te se stavi u jiffy ili kocku kamene vune, vjerovatno moze i u coco i drzi se na 12/12 kroz 7-10 dana bi trebao poazati spol. Ako se ispostavi da fora ne radi radit cemo klasika 12/12 pa selekcije i revegetacija.
Bizzo Daleko od toga da sam te prestigo, ja sam tek zamjesao 14 dana do mjesanja, i onda jos 10 dabude gotov :D Istina da si samo ti napravio opet bi bilo lumtek, co2, cuda od opreme rade grow :D Ovako moja i tvoja oprema su nebo i zemlja razlika pa ce najbolje vidjet rezultati. Poslje ovoga cu vjerovatno lavander ili cak elemental isti princip growa, tako da ce nam se i sorte poklopiti u buducnosti ;) Ima amnesie regular, nema ostalih, ali stoji to sto si rekao pitajte ako vas zanima regular i dobiti cete ako ima. :p Hvala druže, a ti mozes pikat i mjesec dana kasnije jer ce tvoja sorta biti svakako brza :razvaljen::
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Pretim i veselim se vidjeti usporedbu.
A sta se super soila tice.Nije to neka novost.Kad pogledas svi organski groweri koriste super soil.Naravno u svojim varijacijama.Zna se sta sve treba u zemlji da se odradi sve do kraja. ;)
 

power101station

Aktivan Član
27.04.2011
169
880
93
40
Pretim i veselim se vidjeti usporedbu.
A sta se super soila tice.Nije to neka novost.Kad pogledas svi organski groweri koriste super soil.Naravno u svojim varijacijama.Zna se sta sve treba u zemlji da se odradi sve do kraja. ;)
Jel moze supersoil zamjenit kompost da se stavi 33% treseta 33% diy od some umjesto komposta 33% perilita ili lava rock ili bilo kaj za prozracnost.I dost do kraja.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
@Himalaya , @PromjenioSamIme , @Hammer 2 +5 bombi Hvala ekipa;)
@Somaseeds Thank you, my pleasure is having u around my dairy :)
@mr.dr.Smok Moram priznat da sam oko ovog podhvata podjednako uzbuđen kao i oko prvog growa :D
Znam da super soil nije novost, naletio sam vec par put na njega ali nisam pridavao ocito dosta paznje. Sad dok sam ga bolje proucio djeluje mi kao odlicna stvar. Imao sam u planu prelaziti na hydro ali djeluje mi kako cu ipak ostat kod zemlje tj super soila :D
@power101station Super soil zapravo i jest nesto kao kompost samo u drugom obliku. Umjesto composta stavis vise zemlje, i umjesas somin kit u omjeru koji ti treba (1 kit je za 50L zemlje.) pustis 2 tjedna da odstoji i odradi svoje. MOzes dodat perlita, ili lava rocka ali ne treba toliko puno. Sljedeci grow cu umjesati i kokosa u ovaj mix da vidim razliku.

Evo da zabiljezim da sam imao peh i da sam sve menke pikao preduboko oko 3cm dubine, sreca poslusao sam intuiciju i isao kopat. Odmah u prvom potu sam vidio koliko sam zeznuo. Biljka krenula kontra, tj glavu je krenula gurat prema dnu, a korijen gore. Vjerovatno bi se uspijele same izokrenuti, a mozda nebi ni niknule.
Sve sam ih iskopao i ispravio gresku ( Proklijalo ih je 4 sa klicom cca 1cm vec, dok se zadnja otvorila tek i krece van klica.). Posadene su na cca 1cm dubine, ocekujem ih kroz 2 dana vani sada, jedino ova sto se tek otvorila mozda bude kasnila nekih 2-3 dana za ostatkom.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258

Update № 1

1. dan Seedling faze




Date: 2.3.22
Temp [Vlaga]: 25-30°c u propagatoru (Temp substrata 22-25°c) , vlaga 60-80%
Režim svijetla: 18/6 - Enfun 2x 109w (218w), na nekih 1.5m od propagatora.
Ukratko: Pozdrav Vutro, evo samo da zabiljezim nikle su 4/5. Jedna je jucer izasla, ostale 3 tokom noci, nekako imam osjecaj da zadnja niti nece. Ali nema veze, a ako zeli nek se prikljuci ekipi, pustit cu je tu do kraja tjedna. Ja prvih par dana zivota biljke ne brojim tako da im prvi dan racunam od ponedjeljka 7.3 tj od preadnje u 1.5L pot. Plan mi je skinut criticala danas, jer se pocelo lisce rapidno susit, izgladnjen je full a i zavrsio svoju pricu ocito. Dok njega mankem smanjit cu desni panel na 50% i napraviti postolje da propagator bude na 1m od svijetla. Na propagatoru sam otvorio otvore za zrak na krovu tako da vlaga padne malo jer je do sada bila 99%, jos dva-tri dana cu ih drzat u propagatoru, pa micem poklopac dolje.
Sljedeci up kod presadnje, ili pribiljezim ako nikne zadnja :D (Navece cu dodat sliku dok se uzdignu i poprime boju, jer ocito su tek iznikle :))
Photos

IMG_20220302_083601.jpg

EDIT
Crtical pao, svijetlo na 1m od propagatora 55w panel iznad njih, ako se krenu izduzivat lagano jos priblizim.
Uzdignule se lagano i pocele poprimat zelenu boju :) Ova koja nije nikla dobila casu da ne isparava sva vlaga, dok se ne pocne pokazivat ako to misli.
AH (2).jpg
Amesia (1).jpg Amesia (2).jpg

Have a nice day!
Stay High & Keep Growing.
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
I made a mistake again :D
I left them in the propagator, and the substrate dried poorly, still wet on top. I think I confused root because substrate did not dry properly. Also under-floor heating did not work properly because they are too light, I added weights and now it will be fine. They are alive, that's important. 4/5 seeds germinated :)

Opet sam napravio gresku :D
Ostavio sam ih u progatoru, te se substrat slabo susio, jos uvjek je povrsina mokra. Mislim da sam zbunio korijen jer se zemlja nije susila kako bi trebala. Isto tako podno grijanje nije radilo jer su prelagane, dodao sam utege i sad bi trbalo biti dobro. Zive su, to je bitno. 4/5 sjemenki niknulo.
IMG_20220304_130622.jpg
IMG_20220304_114920.jpg
One is a little bit more critical, but she should survive.


Jedna je malo kriticno, ali trebala bi prezivjeti.
IMG_20220304_115033.jpg IMG_20220304_115452.jpg
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258

Update № 2

5. dan Seedling faze




Date: 6.3.22
Temp [Vlaga]: 24-26°c (Temp substrata 22-25°c) , vlaga 20-30%
Režim svijetla: 18/6 - udaljenost cca 70 od biljaka
Ukratko: Polako krecemo, peh za pehom.. Jucer mi se otpojio kabel od podnog grijanja, i pazi sad ovo samo ispod amnesija, ostale plocice su grijale ko lude jer je sonda ispod amnesija bila :D Presadio sam ih danas u cca 1.5L (50/50 light i all mix od bio bizza), i sve 4 pospricao sa 0.5L vode s rhizotonicom u punoj dozi. Sad ima da krenu kako se spada. Toplo im je, svijetla imaju, i lagano vent puse preko njih. dobile su i uteg da imaju vise tezine i bolje sjednu na podno grijanje. Morati ce biti jaka vutra iz ovog, jer ipak bildaju od baby dana :D :razvaljen::
Photos
Amnesia (1).jpg
Amnesia (2).jpg Amnesia (3).jpg Amnesia (4).jpg Amnesia (5).jpg


Have a nice day!
Stay High & Keep Growing.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Prva slika od ovih malih dole, (amnesia (2) naziv.) Odbacila je jedan kotidelon tj posusio se i otpao, ali rasirila je listice i krece :)
Sad mi najkriticnije izgleda ova sto ima opecen jedan kotidelon, tj cudno neko lisce ima :D