Amonijum sulfat - tečni (kao gnojivo)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.04.2016
51
21
8
28
Nisam nigdje nasao na forumu da se amonijum sulfat tecni spominje pa sam morao otvoriti temu da Vas pitam znate li vi sta o njemu da li se moze koristiti kao gnojivo za biljku jer sam na netu nasao da

" On se uglavnom koristi kao veštačko đubrivo for alkalna zemljišta. U zemljištu se amonijum joni oslobađaju i formiraju male količine kiseline, snižavajući pH balans zemljišta, istovremeno dajući azot koji je esencijalan za rast biljaka. "

pa me zanima da li je pametno ga koristiti ja bi pokusao barem na jednoj biljci uskoro u outdoor-u ali ne znam koju mjeru da koristim i za sto da ga koristi u kojem periodu ... ???
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Idealno je za primjenu na krumpiru te usjevima koji zahtjevaju visok postotak sumpora. Gnojivo uzrokuje kiselu reakciju tla.

Amonijev sulfat i azot nemaju veze jedno sa drugim.
Amonijev sulfat se raspadne na dusik koji je gnojivo i na sulfat koji u spoju sa vodom u zemlji stvara kiselinu koja sluzi za snizavanje ph i za sterilizaciju tla od bakterija.

Ja bi izbjegavao to kod uzgoja vutre cisto zbog ph....osim ako znas ph tla kao sto Pow kaze
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cmeha