Analogni ph metar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Pozdrav svima :)
Ma zanima me jedna stvar; nikako da naðem nekakav digitalni ph metar. Jedino šta san našao je nekakav vrnti analogni ph metar. Hebote, žarulje, prigušnice itd. naðeš bez problema u 2-3 duèana, ali ovo....nikako :evil:

Može li to poslužiti? Zemlja mi je nekakav mix, vodu sam koristio iz slavine, tako da mi je ph vjerovatno :lupkanje:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Nije istina da mi je mrsko èitat. Nevjerovatno, ali ovo je jednini forum na kojeme te odjebu kad postaviš pitanje koje je imalo slièno nekom drugom. Aj ljudi, danas æu ga kupit, pomozite

@neznalica - prijatelju mnogo znaš, ali malo više suosjeèanja bi dobro došlo
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
prijatelju moj kada si dosao na meni ovoga foruma (prvu stranu) imao si da biras sta te interesuje i gde trebas da trazis...

pored ostalih sektora postoje i ova dva :
-Unutrasnje uzgajanje
-Oprema za unutrasnje uzgajanje


u kom sektoru se nalazi tvoje pitanje ?

Ima onih koji uvide gresku jer su novi i koji nakon toga postave pitanje gde treba jer ce odgovor koristiti i drugima a ne samo njemu ali ima i onih koji se raspravljaju

kojim ljudima ti pripadas ?

Inace ovo je jedini forum na prostoru Balkana gde mozes nesto da naucis,sve ostalo smatram prevodjenjem sa interneta i blago receno lupetanjem.

Svuda u svetu ce te ljudi odjebavati ako se ne budes pridrzavao nekakvih osnovnih pravila ponasanja,pa tako i ovde postoje pravila ponasanja.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Ko je u pitanju analogni bez baterija sa dve sipke koje idu u zemlju ne valja nista. Meri svetlo i vlagu ali ph ne mrda ni u sirce kad stavis.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
neznalica je napisao(la):
prijatelju moj kada si dosao na meni ovoga foruma (prvu stranu) imao si da biras sta te interesuje i gde trebas da trazis...

pored ostalih sektora postoje i ova dva :
-Unutrasnje uzgajanje
-Oprema za unutrasnje uzgajanje


u kom sektoru se nalazi tvoje pitanje ?

Ima onih koji uvide gresku jer su novi i koji nakon toga postave pitanje gde treba jer ce odgovor koristiti i drugima a ne samo njemu ali ima i onih koji se raspravljaju

kojim ljudima ti pripadas ?

Inace ovo je jedini forum na prostoru Balkana gde mozes nesto da naucis,sve ostalo smatram prevodjenjem sa interneta i blago receno lupetanjem.

Svuda u svetu ce te ljudi odjebavati ako se ne budes pridrzavao nekakvih osnovnih pravila ponasanja,pa tako i ovde postoje pravila ponasanja.

Nisam mislio na "balkanske" forume. Kako me dobro ide engleski surfam po raznim US, GB itd forumima.
Ali mani to... Ovde mi se cini da je ekipa vrhunski iskusna i prijateljska...

Nemojte se ljutit... Prvi put radim indoor, proèitao sam 90% foruma, ali malcice uduvan + koja piva i sve mi se pomjesa u glavi. OK, potrudicu se.

Sorry jos jednom :oops:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Eddie je napisao(la):
Ko je u pitanju analogni bez baterija sa dve sipke koje idu u zemlju ne valja nista. Meri svetlo i vlagu ali ph ne mrda ni u sirce kad stavis.

Radi se o NORTENE garden ph metar za mjerenje ph vrijednosti u zemlji. Slièan je ovom tvom, ali mjeri samo ph, i ima samo jednu mjernu "elektrodu" E sad koliko je dobar...? Cijena mu je oko 11 EUR.

I da li se ph metar za mjerenje u zemlji može koristiti i za mjerenje u vodi?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ma nema ljutnje nikakve samo se opusti i uzivaj u forumu...

PH metar je PH metar samo je pitanje pomocu cega meri PH...evo recimo taj se zabija u vlaznu zemlju...
neki imaju posebne dodatke za ec,ph,toplotu.....i menjas ih po potrebi...

razlika je u tacnosti merenja i u broju opcija koje poseduje..evo recimo neki mere od 6,0 - 7,2 a neki od 0 -14 ,nekima je tacnost 0,01 a nekima 0,1 pa ti vidi...
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
POSTUJ PRAVILA FORUMA I NE CITIRAJ BEZ POTREBE!!!

Hvala prijatelju. Uzeæu ovaj ph metar, pa javim dal sam se zajebo ili nije loš :wink:
Poz
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
:D nemoj sad opet da me pogresno razumes ali se post ne citira ako pises odma posle mene ,u tim slucajevima koristi samo recenicu koja je bitna kao citat za odgovor....ima ljudi sa malo slabijim konekcijama pa ce im trebati sat vremena da otvore stranicu.... :wink:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Pošto još neznam toliko ali me zanima dali je bitna tolko toènost ph . Da kupim onda digitalni a ne analogni.

Pozdrav
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Koliko je meni poznato bitno je odrzati ph u granicama 6.0-7.5 i nece biti ozbilnih problema ali ako uzmemo u obzir i gresku u merenju, uzimanju uzorka i proceduri bolje malo tacniji instrument. Mislim da tecni reagens za merenje ph u akvarijumu moze bolje posluziti nego ta igracka od 11 e. A znam i za slucajeve gde su se ph listici pokazali bolje od skupe opreme koja se kvari.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
neznalica je napisao(la):
Mislim da gresis u poredjenju lakmus papira sa digitalnim PH pokazivacima.
Nisam siguran da ces tacno odrediti PH na osnovu boje.Dovoljno je da samo tu boju gledas pod neonskim svetlom ili cak da sam postupak ne odradis kako treba i eto greske od 0,5-1 PH sto je mnogo.
Mislim da je kod vecine PH aparata opravdana cena/kvalitet.
Ne gresim nego se nismo razumeli. Desavalo se u fabrickim uslovima da posle par meseci sonda pobrljavi, elektronika takodje, i jedino resenje i to uspesno bude lakumus. Dok je sve novo to radi lepo a kako se sve odvija u agresivnoj sredini tacnost polako sve vise odstupa.
Tvrdim da se uz malo paznje sa ovim sredstvima mogu postici dobri rezultati sto ne znaci da ne vredi kupiti pristojan uredjaj.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Evo samo da izvjestim:

onaj "NORTENE" pH metar je OK. U usporedbi sa digitalnim (posudio od susida koji ga ljubomorno cuva za svoje plastenike :? ) odstupanje je nekih 0,3. U svakom slucaju, moze posluziti.

Poz
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
I ovaj sto ja imam TFA je izgleda proradio. Merio sam sa unimerom da li uopste moze da pomeri kazaljku i dosao do zakljucka da sloj oksida na elektrodama sprecava kontakt. Finim vodobrusnim papirom sam ih ocistio i proziveo je e sad koliko je precizan videcemo. Svidja mi se za brzu proveru samo ga zabodes a ne ono vadjenje uzorka sa odredjene dubine pa susenje, mlevenje mesanje sa destilovanom vodom, cekanje da se slegne - cela procedura. Bar tako smo nekad radili u labaratoriji.