Android smartphone

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ma daj ajde fakin mobitel koji ce mi k*rac sve specifikacije kad na kraju koristit browser, face, kameru, kalkulator etc. Ko i svi siguran sam. Ali konzumerizam kuiš je prokleta stvar, tragikomedija na koliko kratko to nas zadovolji ali svi smo zavedeni.
Jest malo tema "u prasini" ali moram reci.
Ja sam ovo gore ljudima davno govorio. A i sam sam se uvjerio u to.
Jedan lik mi pre par mjeseci bio duzan neke pare pa mi dao svoj S4. Dobar fon i sve to. Imao sam ga jedno vrijeme i prodao. Ispadne mi kasnije s2 za 60 evra i dan danas ga imam i sve se mislim,pa ovaj fon bukvalno moze isto sto i ona cetvorka. Bar ono sto meni treba. Imam net,dobra brzina i odziv,navigaciju,solidnu kameru,HD folovi, sve igre i app u fulu kao i svi ovi novi telefoni, znaci sve sto sad mogu ovi novi fonovi moze i ovaj... (bar jos uvijek) :D A jako jeftin i kvalitetan telefon.
Ali hebiga,nije u trendu. Star je citavih 3 godine. Sramota to nositi. :crazyd:
Nisam nikad nesto bio opterecen previse trendovima pogotovo kad su telefoni u pitanju.Uredu je da imas ono sto ti treba ali dalje ne. Sta ce meni (primjera radi) senzor otkucaja srca i te neke furke sto se loze klinci.

Drugo su likovi koji imaju love pa se mogu razbacivati.
Zao mi ovih sto dizu kredite da si kupe na primjer S5 ili iPhone da bi se pokazao nesto pred ljudima ili sta ja znam. A ovamo nema para za kruha. A najzalosnije je jos i to da isti taj lik pojma nema o tom telefonu niti zna niti ce koristiti 10% funkcija istog.

Jedino postujem ljude koji kad kupe takav telefon znaju sta su kupili i imaju razlog za to. To jest,iskoristice maksimalno njegove sposobnosti. Njima svaka cast i skidam im kapu. :)

PS: E,jesam se raskuckao... Pusio sam maloprije pa me dobrano tresnulo. Odoh sad malo hodati po snijegu.
:spliff:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ja imam S4 mini i koristim ga jednako kao i svoje mobitele prije koje sam redovno kupovao u pošti za 30e

Znači poruke, pozivi, kalkulator, kalendar....

Sliku okinem svake prestupne a za net imam laptop i kompjuter :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Imaš bolju kameru od s5 mini dokazano 100% Totalni crap ova tu, pogledaj samo fotke na mom dnevniku...
Eo koristim ja taj svoj foun već dobrano pa mogu sigurnije reć o njemu malo. Kao što sam rekao onaj dan tu, ništa više nego ok mobitel. Blokađo tu i tamo, i par nervirajućih sitnica. Tipa googlove ultranasilne aplikacije koje se odbijaju zatvorit, samsungov treš na sve strane i to. Ponekad baš zna dignut tlak, dogodi se da tipkam poruku a tekst kasni pa moram napamet i to. Jedino me ekran oduševljava. Niti jedne ogrebotine a ne čuvam ga nikako. Znači s5 mini 6/10.

Volio bi se riješit sveg tog malo si prilagodit mobitel. Uz sve specifikacije trebao bi bit barem dobra podloga za softverske modifikacije, da se ne živciram kad idem napravit osnovnu neku pizdariju a ovaj zamrzava i to. Čitao sam jučer navečer o rootanju malo. Ne znam još što mislit, dal to radit i koliko je to zaj*bano za uopće napravit. Kaže forum di sam čitao da je prava stvarza one koji su se upoznali s svojim mobitelom i žele dublje. o_O dooobro. Nego.
Radio sam flash prije na onim starim sony ericssonima, sjećam da mi je tad to bilo lagano zeznuto, al sam uspijevao.
Neznam kako to sad izgleda jer sam u međuvremenu prestao brijat na mobitele, jel radio to tko? I jel ide to u totalnu krajnost tipa smanjivanje dodirno/djelujuće latencije?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Koliko sam upoznat to sto znam od drugara, ne igrati se sa rootovanjem jer mozes da zavrsis sa ciglom u ruci :D
Naravno mora se nekako poceti, ali samo pazljivo.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Sto se tice rootanja fona,nekad si mogao shebat telefon jer je bila procedura to odraditi. Sad imas aplikaciju i rutas ga u dva klika i dobijas super user dozvole.
Isto tako unrotujes u slucaju garancije jer koliko znam ako je fon pod garancijom ne priznaje se ako je rootan.

Ja sam svoj rootao imam potpunu kontrolu nad fonom. Prednost toga je ubacivanje romova po zelji. Ima ih na stotine. Od optimizovanih za duze trajanje baterije do onih koji su za izgled, muziku ili igre.
Ja sam od svog fona S2 napravio tako reci S4 sto se tice samog rada po telefonu. Ljudi se cude. Imas kontrolu nad procesorom,mozes da sklonis sve one fabricke gluposti koje jedu RAM a koje nemaju nekog smisla osim sto ti usporava telefon.

Samo rootujte i dalje radis po zelji. Mogucnosti neogranicene. Eto za moj fon nema zvanicnog Lolipop-a jer kazu da ne moze podrzati ali sam u mogucnosti ga ubaciti i bio sam ubacio,ali sam se vratio na JB jer mi se svidja dark izgled. Ona bjelina vuce bateriju i ubija mi s-amoled ekran.
Ima i dark Lizalica ali je likovi jos nisu do kraja optimizovali pa cekam.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ja licno ne mjenjam cesto romove. Ubacim neki koji mi se svidi i uglavnom ako dobro radi ostavim ga.
Inace,s vremena na vrijeme vratim telefon na fabricko stanje pa opet ispocetka. (nesto kao sa kompom kad oboris sistem kad se windows zaglupi)
Ali ne precesto. Samo onda kad vidim po telefonu da pocne da me zeza sto je jako rijetko. :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ja svoje isto rootam. Sad sam na CM11/4.4.4 i nisam bas zadovoljan. Uskoro cu stavit clean rom. Kaj se tice samsungovih smartphonova.... nemam nista dobro za rec. Poluproizvod. Probo sam ih vecinu i losi su. U HTC sam se zaljubio od prvog dana i jos me nije iznevjerio.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Dobar je HTC ali ja nisam nesto imao srece sa njima. Ne znam kakvi su ovi sad noviji,vidim da ih hvale dosta. Jeste samsung onak malo klimav,ali sta znam. Kazu kako naletis. Ja sa njima nisam imao problema. I LG telefoni isto nisu losi.
 

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Ja licno ne mjenjam cesto romove. Ubacim neki koji mi se svidi i uglavnom ako dobro radi ostavim ga.
Inace,s vremena na vrijeme vratim telefon na fabricko stanje pa opet ispocetka. (nesto kao sa kompom kad oboris sistem kad se windows zaglupi)
Ali ne precesto. Samo onda kad vidim po telefonu da pocne da me zeza sto je jako rijetko. :)
Imaš aplikaciju titanium backup.napravis si update.zip file sa aplikacijama i podacima.kad resetiras sve vratiš nazad preko recoverya...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Isuse koji feedback. Android entuzijasti hehe. Šta ću sad jbg, idem guglati sve ove šifre koje ste napisali :D

btw nije baš loš mobitel nemojte me krivo shvatit. Samo što sam ja zapeo u vremenu kad si za 1200kn kupio k750i koji je tad bio vrh. Jedini je iskombinirao music player sa velikim ekranom, bluetoothom, infracrvenim, dobrom kamerom itd. A sad sam dao 2500kn za nešto što nije apsolutno najbolje. Nije ono što sam očekivao.
nisu to male pare nikako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Hehehe,entuzijasti... :D
Uglavnom,obavezno rootuj telefon,tek tad vidis potencijal svog smartfona.
Nisam ni ja nista bolji od tebe. I ja sam pre imao onu nokiu N95 koja je imala skoro sve sto ima sadasnji smartfon. Vucarao sam je od 2006 god kad je izasla u prodaju do 2010 kad sam je izgubio. Mozda bi je jos i danas furao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
i ja imam pbz. radi super.
ali ako flesham rom, moram ponovo instalirat aplikaciju. a to znaci da moram ic u banku da mi daju nove kodove. a to mi se neda :D pa pitam dal se moze backup-irat aplikacija
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
aha. super, fala :)
nego....jel radi restore na svim romovima?
tj ako ja sad bekapiram sve sa CM11 i dignem npr clean rom ili viperx, ocu moc restore aplikacija naprvait?
radio sam rutanje i mijenjo romove i one boot loadere...ali nikad nisam radio bkp ili restore :)