Android smartphone

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ja znam da sam vracao aplikacije ali cini mi se samo ako je ista verzija androida.
Naprimjer, imao sam JB stock, pa se prebacio na JB kuvani Neatrom i sljakalo je. E sad ne znam sta se desava ako bi flesnuo na KK ili lolipop,nisam pokusavao. Neka me neko ispravi ako grijesim. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Budem vec probao. Moram prvo napravit rucni bck...za svaki slucaj. Zadnji put da nisam sve spremio na komp osto bi bez svega.
Cekam peticu. Lolipop ili kak se vec zove pa cemo vidjet sta ce CM12 rec. Za sada previse baterije guta i ima problema sa kamerom. i jos stosta. Bio sam zadovoljniji sa stock romom :)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Da,da,i ja uvijek radim rucni bekap pa onda plus ovaj softverski. A da znas da mi se ovaj lolipop ne svidja nimalo. Ima super opcije i prednosti ali je ruuuuuzan izgled da bog sacuva. JB mi je najljepsi sa onom svojom crnom pozadinom. Bas onako djeluje gospodski. Plus cuva amoled ekrane i manje trosi bateriju. Ja na Lolipop-u nisam mogao sastaviti dan sa baterijom.
Sta ja znam,ukusi su cudni. :)

EDIT: Za kameru nema nista bolje od stock rom-a. Dokazano milion puta a citao sam i tudja iskustva. Cak da bilo koju app za kameru ubacis uvijek ces se vracati na stock. Ne znam zasto je to tako ali jeste.

EDIT 2: ZdravaTrava pogledaj ovo,naletih maloprije,kazu da je to omoguceno. Licno nisam probavao.
https://support.google.com/youtube/answer/6060868?hl=sr
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni and Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Clean rom bi trebo biti osiromaseni stock. Sto mi i odgovara. Ma moram sjest i izgubit pola dana za to a nikak nac vremena...ili mi se neda :D
Ne brine me tolko izgled...kaj god da imam uvijek stavim HTC Sense skin jer je nenadjebiv. a za ostalo cemo vidjet.
 

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Instaliram cm11 i cm12 na svoj G3 i pokrenem kameru i kad ono sranje nad sranjima :confused: Sve zrnasto,fokus koma a opcija ni nema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
a to je valjda neka druga aplikacija. Ili dodatak. Nisam jos probao, veceras bi mogo rootat i probat to pa cu se javit. Haha android mentorska sekcija, dobro je :D
Cek sta vi radite haha. Jel mjenjate teme, verziju OS-a? Jer ja iam 4.4.4 KK, mogu jedino u rikverc :D
Ono što bi ja u osnovi jest maknuo samsungov crapware i googlov crapšit.
Hvala
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ja sam isprobao i KK i Lolipop.
KK sam odmah sklonio,tj preskocio jer nije prijateljski bio nastrojen prema mojoj bateriji. Lolipop cu koristiti tek kad momci sa xda foruma optimizuju Dark lolipop jer ce ona bijela pozadina da ubije ovaj moj super AMOLED ekran.
Vec imam (jedva vidljiv) "burn in" od statusne trake koja je ko zna kad nastala. Sad imam providnu statusnu traku pa se nece dalje taj dio ekrana unistavati.
Vratio sam se na JB custom Neatrom koji mi je jako dobro legao u svim aspektima.
Kamera,muzika,app, igre... Nema da štucne u radu. :cool:

Teme volim s vremena na vrijeme promjeniti,i volim one zive pozadine. Sad imam jednu sa biljkom marihuane koja se njiše kad pomjeras telefon i kad diras ekran. I vremenom raste, i tako u krug. :)
Postavio sam negdje link ovdje na forumu. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Kaj se tice samsungovih smartphonova.... nemam nista dobro za rec.
Prvi smartphone sam kupio 2011. galaxy mini, pa sam onda imo galaxy note i sada imam s5 i mogu reci da sam prezadovoljan, nisam imo nikad ni jedan kvar i svi evo jos uvijek rade :)

edit: neki dan sam nadogradio na lolipop i zaebo se :puuuh:: bas mi je ruzan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Imao sam priliku vecinu samsunga probat i nikako nisam zadovoljan. Dosta brzo pocne stekat i bit spor. Izgled tog samsungovog skina je uzasan i pretrpan nepotrebnim samsungovim aplikacijama. Kvaliteta plastike i zavrsna obrada su jeftine i izguli se nakon 2mj koristenja.
Takodjer sam probao skoro sve HTC-ove na trzistu i razlika je nebo zemlja. LG-ovi smartphoni takodjer me nisu odusevili. Imam jos i Motorolu Moto G i super je mobitel, bez zamjerki. Igrao sam se i sa Moto X i to je fakat mrcina od mobitela.
Ovo nije subjektivno misljenje, stvarno. Dam priliku svakom mobitelu, ali samsungovi su me razocarali. Probaj HTC One npr i vidjet ces o cemu pricam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and d@ni
16.12.2014
353
246
43
30
Da, ali da se nadovezem, htc se ne isplati kupovati ako ne mislis potrositi manje od dvije tisuce kuna, sve ispod je smece..
Svojevremeno sam bio lud za htcima, prvo sam si uzeo Wildfire S, mobitel je odlican, ali htc-ov support za takve mobitele jednostavno ne postoji...s druge strane, ide im u korist sta su vrlo popularni i na xda ima puno kvalitetnih custom romova (ja sam npr svoj wfs flashao na 4.4.2).
Zatim sam nabavio desire C, imao sam ga tjedan dana, onda sam se napio i u prvom mjesecu pao u Rijecinu s gitarom u ruci i njim u dzepu. (izgorila graficka jer ga je rodjak upalio dok sam se ja svadjao s egipcanom zbog kojeg sam upao u vodu, duga prica haha...:))
Dizajn je prelijep, ali hardware je ocajan..
Sta se tice htc One-a, imaju probleme s fotoaparatom, osim toga nisam cuo nekih prevelikih prituzbi, ali rodjak ga je imao, i eto, nakon tjedan dana, crni ekran umjesto fotoaparata. (tj. on je imao One X, prjatelj je imao One i zezale su ga boje na kameri)

Za Samsung se apsolutno slazem sa svim sta si rekao, stara je pre pol goodine kupila s4 i napuhala joj se baterija nakon dva tjedna s tim da ga je ona koristila za pozive i poruke vecinom (kupi mobitel svakih 10 godina pa si priusti nesto bolje, ali o mobitelima nema pojma opcenito)

Za motorole nemam nista pametno za reci, jedna jedina koju sam isprobao tj. imao je bila L2, tesko razocaranje, ali to je bio prvi u seriji "supertankih" tako da tko zna kakve su gluposti napravili unutra jer se meni nepovratno pokvario nakon tjedan dana....
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Imao sam priliku vecinu samsunga probat i nikako nisam zadovoljan. Dosta brzo pocne stekat i bit spor. Izgled tog samsungovog skina je uzasan i pretrpan nepotrebnim samsungovim aplikacijama. Kvaliteta plastike i zavrsna obrada su jeftine i izguli se nakon 2mj koristenja.
Sve ovo rijesava rootovanje telefona i uklanjanje samsungovih aplikacija i ubacivanje dobrog i optimizovanog ROM-a. Rezultat je da vise NIKAD neces moci zabagovati telefon (ne samo samsung nego bilo koji sa iole pristojnijim hardverom).
A sto se tice plastike,slazem se da su mogli malo vise paznje pridodati,jer izgledaju jako "jeftino".
Ustvari,kvalitet same plastike je solidan,ali zavrsna obrada je dno-dna.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ja mogu reći da sam se u htc zaljubila ali razočarali su me skroz :(
Platila sam u gotovini skoro 4500 za one x i nije trajao ni 6 mj,uz sve popratne probleme(wifi,kamera,blokiranje) na kraju je krepao da ga nisu mogli ni popravit.
Dobila sam novi a i taj nije dugo potrajao ista stvar.
Nakon toga su mi dali opet novi mobitel ali sony xperiu z1 jer one x više nisu imali.A sad mi i ona šteka :whato::
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
t@mara Tebe onda bas neki maler tjera. :)
Inace Z1 bi trebalo da bude dobar fon i uopste taj xperia serijal ne bi trebalo da budu lose. Bar tako par mojih prijatelja kaze koji imaju neku iz xperija porodice.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Meni je Sony najprimamljiviji. Sam naziv Sony mi uliva povjerenje u strucnost i kvalitet. Moguce da je osjecaj subjektivan zbog prvih walkman-a, ali sa Sony markom nisam nailazio na vece probleme.
Bez obzira na marku, danasnji androidi su klasicni cipovi. Kamera, mikrofon, GPS, velika autonomija baterije koja je integrisana u telefon.., nisam paranoican, al logika mi govori da se svi ti androidi proizvode po nalogu, a nalogodavci se daju naslutiti.
Sutra ce bebama ugradjivati android pod kozu, radice na toplotnu energiju tijela, imace sve napredne funkcije i bice u nekoj vrsti wi-fi veze sa ljudskim culima.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Hehehehe,Papa, jel to paranoja na djelu... :)
Slazem se to sa sonijem,ali mislim da u ovo vrijeme nije ni blizu sto je sony nekad bio. Mislim da se gube u moru drugih proizvodjaca. Sad cu malo izaci iz okvira teme,ali zelim dati jedan banalan primjer.
Moj jedan prijatelj ima sonijev LCD tv a ja imam samsungov. On se kune u to kako je sonijev ekran bolji od ovog samsungovog. Proguglamo malo,i provalimo da soni vec par godina u svoje televizore ugradjuje samsungove panele. (ekrane)
Ima jos slicnih situacija i kod drugih proizvodjaca. Ali to sad nije tema.
Htio sam reci da soni vise nije onaj iz naseg vremena a koji sam obozavao. :)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Prije svega napravis backup postojeceg rom-a. Imas za to app Titanium backup.
Ubaciti novi ROM (zip datoteku koju si skinuo) na SD karticu. (ja sam ubacivao na externu sd iz razloga sto se sve brise sa telefona)
Uci u recovery kombinacijom dugmica. (zavisi od mobitela do mobitela)
(Ovo je odlicna metoda a i najlaksa):
1. wipe data/factory reset->clean to install new rom-> yes
2. Vratis se na pocetak, pa ides u install zip from sd card-> choose zip from internal memory (ili sdcard0 ako tako pise)
3. Nadjes .zip i kliknes yes i to je to. :)
4. Ako flesujes AOSP rom onda je potrebno flesovati gapps->vratis se na pocetak, pa ides u install zip from sd card-> choose zip from internal memory (ili sdcard0 ako tako pise)->nadjes .zip gapps i kliknes yes i to je to. :)
Jos nesto,cisto da se ogradim: Ne preuzimam nikakvu odgovornost u slucaju da nesto krene po zlu A 99% da nece. Ako i krene,moze da se vrati sve na staro ako napravis bekap cijelog rom-a i kao da nista nije bilo.
Eto. :spliff::D