Anketa vezana uz preglednost foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jeste li za poboljšanje značajki upload fotografija i tražilica?

  • Da

    Votes: 7 46,7%
  • Ne

    Votes: 4 26,7%
  • Poboljšanje tražilice ali ne i uploada fotorgrafije

    Votes: 2 13,3%
  • Poboljšanje uploada fotorgrafije ali ne i tražilice

    Votes: 2 13,3%

  • Total voters
    15
  • Anketa zatvorena .
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Pozdrav
Ovom temom želim dati do znanja administratorima poluispravnost tražilice foruma, omogućiti anketirano mišljenje korisnika foruma i predložiti poboljšanje značajke vezane uz upload fotografija na server foruma.


Naime što se događa, za primjer: kad u tražilicu upišeš lsd ili dwc uopće neće ni tražit jer je prekratko, iako je dwc ime tehnike bilo to kratko ili dugo. Ko i lsd puno ime straina. Svaka riječ koju dodaš smanjuje broj rezultata a ja npr želim nać sve teme o dwc-u. Također kad tražiš nešto jako je teško nać temu na koju ciljaš. Neznam kako i neznam zašto ali to je tako i vjerujem da ste svi primjetili.

Vezano uz upload fotografija predlažem ubacivanje mogućnosti rotacije fotografija nakon uploada, koja bi korisnicima mobilnih uređaja uvelike olakšala postanje fotografija i time poboljšala preglednost foruma.

Kako to ne mogu sam, tu je anketa gdje možete glasati za promjenu ili ne, to je u potpunosti na vašim rukama.
Anketa traje 7 dana, do sljedećeg petka, nakon čega će administratori foruma, nadam se, uvažiti naše mišljenje.
Hvala :vozdra:
 
Poslednja izmena:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.904
358
Socotra Island
eelslap.com
Prijatelju , uz dužno poštovanje promeni forum ako ti se ovaj ne dopada :D
Search nema smisla sa tri karaktera . Dodaj * posle lsd pa pogledaj šta će izaći u rezultatima .
A i stvarno ne razumem šta si toliko zapeo sa tom rotacijom fotografija , većina ljudi ovde kontam koristi računar .
u zdravlje
:vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ali ovaj mi se dopada! :)
Kako nema smisla pa objasnio sam u primjeru.
Uvažavam tvoj mišljenje al anketirano.
Molio bi nekog da stavi lock na temu.
Možda kuiš admini neznaju za to pa dajem do znanja, ima nas na tabletima i mobitelima i mooožda nije frka za ubacit skriptu. Tnx, peace :)
 
Poslednja izmena:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mozes li pokazat kako ti izgleda slika rotirana. Ja mislim da je to iphone bug. Ako koristis iphone.

Inace ovaj forum ne cita exif podatke. Unutar tih exif podataka se nalaze podaci o samoj slici i njenoj poziciji/rotaciji. Takodje se nalaze i gps detalji koje pokusavamo da izbjegnemo. Bilo je dosta govora o tome po drugim temama.

Sto se tice searcha mogu vidjet da smanjim da bude minimum dva karaktera. I volio bi po defaultu da namjestim da je kliknuto/odabrano pretraživati samo naslove. Mada mislim da anketa gubi smisla ako nesto nije mogucno ili ugrozava funkcionalnost drugih stvari na forumu.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ulijevo :)
Ne koristim iphone.
Mislim da me nisi shvatio, prijelog je mogućnost rotiranja NAKON uploada. Nikakva sigurnost ne dolazi u pitanje ako zarotiram fotografiju koja već jest na forumu koji joj je obrisao exif podatke. :)
Forum ne treba koristiti exif podatke za naknadno rotiranje.
Koje su to stvari koje se ugrožavaju?
Hvala na angažmanu :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ugrozena je bezbednost clanova, ne moze da namesti rotiranje a da ne pusti exif na forum, a on moze da nosi informacije koje nisu pozeljne za javnost. imao sam prilike to da vidim i na to da upozoravam
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Hoćete reći, ukoso fotografija sve u redu. Normalno fotografija bum, smrt sveg svetog? Nema mi to smisla power. Obrisani exif podaci su obrisani a ne sakriveni i neće se pojavit rotacijom fotografije. Osim ako nisam u opakoj svađi sa logikom.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa treba zvat neku skriptu koja ce da rotira. Sve usporava forum ili moze imati konflikt sa necim drugim. Dodje updejt pa treba sredit da sljaka sa svakim novom verzijom. Pa treba uostalom odraditi citav taj dio rotiranja posto ne vidim da postoji odradjeno. Znaci barem nedelju dvije tri cukanja a vremena niotkuda. Postoji galerija neka za forum i mislim da ona moze da odradjuje stvari tog tipa. Ali onda objavis slike u svoj album i tamo ih rotiras pa preneses na post. Galerija mora da se kupi a vec sam pokusavao neke galerije u proslosti i nisu bile popularne kod clanova. Ko zna mozda ova oce.

Sto se tice searcha mysql (nasa baza podataka) ima maximum na koliko slova u rijeci pretrazuje. Mislim da je 4 max. Znam kako to da promjenim ali ne bih prcko o tome moze @kobasicat0r par rijeci a taman da vidimo rade li notifikacije :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ova prva opcija da rotiras poslije uploada nema sanse da ce ti to iko radit. Mislim da cak nemam dovoljno iskustva i znanja da to uradim kako treba. Jednostavno zaboravi.

Da ukljucimo Exif opet ne dolazi u obzir. Probao sam neko trece rijesenje. Probaj sad da vidimo radi li. Ako se nesto sjebe banovat cu te :) Samo da zapamtim da je linija
Kod:
exec("/usr/bin/mogrify -auto-orient $this->_tempFile");