Anksioznost i depresija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.09.2022
34
44
18
37
sto kaze 50 cent, ja nemam vremena da budem depresivan jer u mom kraju je borba neprestana. nije on
bas pravi primer posto svi znamo kolko love ima ali to je verovatno pricao iz iskustva kad nije imao za pastetu.
sto se tice depresije, ja mislim da fizicka aktivnost ne moze da skodi, dal ce svakome pomoci, ne znam.
eto pokusajte. i sam se mucim sa nesanicom, ne pamtim kad sam zadnji put spavao 6 sati u komadu ali
guram, treniram, radim itd, i muckam nerafinisano ulje pa mozda i zbog toga ne osecam umor ko
neki koji spavaju i po 10 sati.
ajd sretno
 

imam lud da sam papir

Aktivan Član
08.01.2023
87
658
83
39
@Lesa23
Nerafinisano ulje bilo koje biljke je puno nezasićenih masnih kiselina,hrane za mozak ,+ još ......
Bitne su zdrave dve rem faze, i spavati kad tijelo počne lučiti Max ,melatonin, a to je kad padne mrak ,tijelo je ppfd metar. :)
 
29.09.2022
34
44
18
37
da, ulje je puno zdravih masti a eto od skoro u ulje sipam i 3 do 4 kapi etericnog ulja lavande, dobra je za opustanje i slicno.
kad nadjem kupicu i ulje anisa jer je dobro za disajne puteve a pusim pa ono, nece skoditi.
sto se tice spavanja, treba leci pre 23h, jer od tad do 1 se organizam najvise regenerise i odmori.
najbolje bi bilo da lezemo odma posle mraka i da se budimo kad svane mada u danasnjem
vremenu je to skoro pa nemoguce, jedino ljudi koji zive na selu i ne koriste mnogo tehnologije i slicno.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ovako, ja reagiram drugacije na stres, a moj osnovni problem je sto sam previse svjestan "ljudskog postojanja" i muce me problemi o kojima drugi ne razmisljaju. Mene ubija to sto vidim da smo kao ljudska rasa sve gluplji i gluplji, svi bi mogli zivjeti puno bolje da klikeri u glavi prorade.
Recimo mojoj partnerici je prije par godina preminulo dijete zbog bolesti, a ona je bez ikakvih lijekova to prosla i divim joj se kako je ostala jaka.
Ja bi skrenuo da mi se to dogodi.
Takoder sam sa 29 godina imao predinfarktno stanje, prvi put me napadaj panike doslovno bacio na pod i srce mi htjelo iskociti kako je glasno i jako udaralo-nikad necu zaboraviti tu paniku kad vidis da ti se prsni kos pomice par cm od udaranja srca.
Ugl-vec 3-4 dana navecer sat vremena prije kreveta zapalim joint. Ne smeta mi na AD.
Spavam mirnije, 6h u komadu uhvatim i meni je to dosta.

I dalje imam povremena pikanja sa lijeve gornje strane trbuha (mozda gusteraca, gastritis itd)- ali samo pikanje, nelagodna bol, bez ikakvih drugih simptoma.

Jucer bio na pregledu kod psihica, kaze da lako moguce da je to odgovor na stres, ako boli kad sam napet-a sve vise mislim da je tako.

No eto, opet pripremi par desetaka eura za privatnika jer i ovaj pregled gusterace cu cekati par mjeseci.
 
07.10.2022
68
169
33
Ja isto uzimam brintellic 5 mg u jutro.
Brintellix ti neće pomoći u vezi spavanja. I ja sam imao a i dalje imam problema sa spavanjem. Čitav dan umoran i onda dođe večer, meni mozak počne raditi i ne mogu zaspati.
Meni je pomagala fizička aktivnost,. Kad sam bio na mješalici čitav dan, navečer sam spavao kao beba.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Zadnjih 5 dana pusim svaki dan, popodne dok dodem za posla zapalim jednu i prije spavanja drugu.Sa zenom, pa ispada jedna na dan. :)

Nuspojave nikakve.

Ali udara jace i duze me drzi, i cesto mi se dogodi da kad zapalim drugu pljugu (obicno poslje 21h) popusimo pola i vise nemogu jer osjetim da kao "netreba vise".

AD radi svoje, na pregledu rekli da mogu samovoljno uzeti do 10mg umjesto 5mg, ako osjetim potrebu tj ako se krenem vracati na staro.

Pikanje u trbuhu nestalo, ocito povezano sa stanjem. Mrzim to, mislis da si gotov, da je bol od nekog teskog sranja, kad ono nasa divna psiha.
 
29.09.2022
34
44
18
37
dao sam otkaz na poslu, evo trazim novi i zadnju nedelju na poslu je pocela neka anksioznost. lose spavam
u zadnje vreme. posle 3 ili 4 godine opet sam zapalio vu i nije mi bas sela a smotao sam 0.1.
to vece prvi put zapalio u 10 i ja mislim da prvi put u zivotu nisam mogao navaren da se uspavam.
da li je zbog pauze ili do vutre, nesto mi tu ne stima.
ps. a vutra nikad mirisnija, cak ni kad sam sadio nije toliko mirisala :)
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
88
470
53
24
Evo jedan recept za depresivne. Prijatelj je tako krenio i sad je nebo zemlja. Bio je lik kojem ništa nema smisla, ne pokretat se, propadat...
Uglavnom, odredio si je sat za vježbanje. U točno određeno vrijeme je počimao svaki dan.
Trik je u tome da si nije stavio nikakav presing, sad on mora vježbat, izvuć se iz govana bla bla. Ali svaki dan u 18:00 rasprostirao je strunjaču na pod i krenio. Prolazio bi proceduru pripremanja za trening makar mu se nije dalo i imao namjeru napraviti jedan jedini sklek reda radi
Stvorio je naviku. U principu to je sve što je trebalo.
Eno ga sad, mogao bi pola birtije prebit ako se raspizdi kako treba. Prije se nije mogao ni raspizdit, ni bit u birtiji
Dobar je
I to je bio početni moment koji je kao domino počeo rušit stare obrasce.