Anksioznost i depresija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Meni nažalost vu nije pomagala za anksioznost,stres...ja sam zbog stresa na poslu dobio sulpirid,pijem 2 dnevno što je lagana doza,ne izaziva ovisnost i mogu reći da mi puno pomaže nosit se s problemima koje nosi privatno poduzetnistvo u ovoj krizi ;)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
evo glasa razuma0(Cill), možda si jedini koji staješ na gas, ne znam takve, ne družim se s takvima, ja bi, ali sam okružen hašomanima:lol::vozdra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
33
Ispod mosta
Ne znam što te točno muči tj. od čeg si pala u depresiju, al kako god makni se iz grada, prošetaj malo prirodom na sat, dva kad je lijep dan, chillaj, zapali ak oćeš, i barem to vrijeme nemoj mislit na probleme...
 
01.01.2016
2
1
3
48
Lijepi pozdrav svima na stranici,iznio bih svoj problem.Pušim vu već godinama,ali sad sam ušao u duboku depresiju,pijem 3 apaurina od 10 mg i ni to ne pomaže...Problem mi je što nikad ne znam koju vrstu pušim pa mi je nekad opuštajuće a nekad još veći bad...Može li mi itko pomoći pošto nisam nikada sam uzgajao biljku koju vrstu biljke trebam koristiti,možda i probam uzgojiti samo da anksioznost prestane.Iako već dugo pušim i praktično svaka biljka bi mi odgovarala ali razmišljam i prestati sa konzumacijom.Danas sam se prijavio na sajt i odmah sam preskočio sve teme do ove,vjerujem da mi netko može pomoći...Hvala unaprijed...I sretna Nova godina svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tman19
22.01.2014
47
36
18
Pozdrav lemy :) moj savjet bi bio da uzgojiš neki hybrid kao white widow...definitivno liječi anksioznost i depresiju. I što manje tih sintetičkih sranja, i lošeg dima s ulice. Napravi malu pauzu dok ti grow ne završi,taman si posložiš stvari u glavi a onda uživanje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lemy

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Ja imam iskustva sa derpesijom, mada svaka je ista ali i različita ako me razumete..sve ovisi od osobe i kolika je jaka, kakvo je okruženje u kome se živi i dr. Ujotro Citram, naveče Normabel a između Doreta i gura se nekako. Šest godina se ganjamo ja i derpra. Probao sam ulje ali izaziva mi paniku, barem od Jacka dok ova od cbd je umirujuća ali opet osećam da nije to to, bacam se u potragu za drugim sortama :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Jack je meni isto tak sorta koja izaziva neku napetost, onak neka nelagoda krene iz želuca. Samo traži pravu sortu, budeš je našao sigurno. Ebeš tu kemiju, to treba bataliti. By the way Doreta ti nema veze sa deprom niti anksioznosti. To je tableta na opijumskoj bazi, izvedenica tramadola koja se prepisuje za posljeoperativnu i simptomatsku umjerenu do jaku bol. Ako upravljaš autom, pazi da te ne testiraju na gudru jer budeš pozitivan na heroin.
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Da, Jack me šiba u glavu ko lud, pobudalim od njega još više :) kod mene nije samo depra, tu su spazme, bolovi, nesanica...sve je nekako povezano. Doreta mi paše ko budali šamar, umiri me, smanji napetost i spazme, dok normabel udari i samo vuče u krevet. Znam sastav i svestan sam toga ali šta ću kad bi odgovara, svestan sam da sam narkoman ali šta je tu je, valjda ću uspeti naći neke biljčice koje bi mogao konzumirati umesto ove kemije...
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Ulje od Aurore Indice testiram vec mesec dana. Preporucujem.
Rad je odlican, relax + smeh. Ako se uzima samo uvece, zna da i do sutradan uvece da te drze neki mnogo fini leptirici u stomaku. :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Niti jednu tabletu nisam uzeo od kada sam poceo da koristim kanabis. A pisao sam vec na forumu, pio sam dugo sanval ili stilnox, to je obicna droga koja te uspava a sutradan si jos gori.. pakao je iza mene, na srecu. Hvala biljci sto postoji.
Za uzgoj si dobio prilikom registrovanja, teme koje treba da procitas, najbolje da krenes odatle.
Samo istrajno i bice headova, ja niti sam znao kako izgleda biljka niti sam ikad probao kanabis pre svog uzgoja, malo se nesto i naucilo u medjuvremenu tako da samo napred ;)
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Meni recimo za kontrolisanje depresije, posebno anksioznosti, nemira... treba mir, a pod tim podrazumevam izbegavanje svih situacija koje dovode do napetosti i stresa, volim biti sam sa sobom, okružen životinjama, mnogo mi pomaže i sam uzgoj biljke, smirije me. Od kada sam se počeo sa tim zanimati smanjo sam doze tableta. Invaliditet me je razrešio radne sposobnosti tako da sam trenutno u mirovini, imam sada 34 godine, već šesta godina kako sam invalid....Još da nađem odgovarajuće sorte ehgde će mi kraj biti :)

E da, i cura mi treba :-D
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Iskustva sa Jack Hererom su definitivno različita, od osobe do osobe čujemo različita mišljenja. Sjećam se da je negdje brat @mazar naveo njega kao, full pozitivnu vutru, od koje u glavi dominiraju samo pozitivne misli. Ja bih ga opisao kao bipolarnu vutru :D iz minusa u ludački plus ! Ne znam ni dal se radi o minusu, već nekom statusu quo u glavi, praznini koja dominira nekih 45 minuta... a onda, buuuumm ... sušta suprotnost :zvezda:: Hiperaktivnost, frenetičnost, hiperpričljivost, misli samo jure i juree... ovakva situacija zna dosta da iznuri korisnika ove sorte . Tako da mislim, da je sve stvar percepcije, individualnih osobina i sklonosti... pa stim u vezi i mislim da nema neka sorta koja baš pomaže kod anksioznosti i depresije. Ono što pomaže meni, ne znači da će i vama, i obratno ! Najbolje je probavati što više sorti, ovih sa "pozitivne" liste :) i naći nešto što je najpribližnije Vašem željenom dejstvu. To je moje mišljenje gospodo :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Ja ću testirati sve cbd i mogu napisati učinak ali samo je jedan problem, mnogo to sporo ide, dok kupiš seme, dok uzgojiš...prođe godina :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Ove godine bi bio srećan da mogu naći vrstu umesto Dorete i Normabela, znaći za umanjenje spazmi, bolova i za dobar san a Citram mogu gurati još, to mi mnogo znači, dobro ga podnosim i ne bih ga na svoju ruku prekidao. Nešto ću morati rešiti tako kako kažeš, samo mali problem je što se ne može baš svuda kupiti po jedna semenka i ima ih puno više od dvadesetak koliko pratim po bankama.

Da se nadovežem...kupio sam CBD Oil i počeo koristiti već nekoliko dana, sa anti depresivima može ići u mom slučaju ali sa Doretom ne, mučnina, nemir, aksioznost. Stoga sam se raspitivao i na učinak u kobinaciji sa THC-om i Tramalom i kažu mi da ako se ta dva leka koristi istovremeno može biti kobno, pojačava se dejstvo opijata.
 

Prilozi

  • cbd-oil-50ml.jpg
    cbd-oil-50ml.jpg
    15,4 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
01.01.2016
2
1
3
48
Poštovanje,evo jučer sam se prijavio na stranicu da si nađem neku vrstu za pomoć kod anksioznosti i depresije...
Pročitao sam svašta i dobio neke odgovore al imam veliki,najveći problem:nemam uvjeta za grow! :(
Živim u stanu sa bolesnim ocem...
Jako me zanima koliko sam CBD pomaže kod anksioznosti i depre i zamolio bih gospodina Maksimilijan2 da mi malo objasni ako se može ovdje na private ili nešto...
Mislim da bi mi najbolje bilo da probam kupiti ulje kako znam i umijem,heh...
Kad bih imao uvjeta za grow išao bih na Nirvana Aurora Indica,ali kako?
Hvala SVIMA na pomoći...
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Nema potrebe za private...
Što se tiće ovog ulja koje sam kupio...uzimao sam ga nekoliko dana po dve kapi i ništa nisam osetio, nikakvu promenu a zatim sam koristio isto ali sa Doretom i nije dobro...e sada, mišljenje mi je da bi možda bilo dobro koristiti to ulje duži period, mesec dva možda, ali ja ne mogu bez Dorete ( Tramala ) jer sam imao frakturu vratne kralježnice i potrebna mi je Doreta zbog bolova i spazmi koje su mi dosta izražene.
Mislim da bi bilo dobro probati neko ulje sa THC i CBD 1/1 , ili pušiti ili možda čak razmišljam kupiti vapronizator...

Ja i da nađem vrstu koja mi odgovara ne bih prestajao uzimati antidepresiv barem dok ne budem siguran da mi vutra poboljšava raspoloženje, popravlja san i sl.
 
20.03.2015
2
0
1
63
Pozdrav svima na forumu. Prvi put se javljam. Bolujem od jedne vrste leukemije i od avgusta koristio sam ulje od poznatih sorti. U početku sam koristio manje količine (po jedno zrno pirinča ujutru i uveče Big Bang AF) i osečao blago dejstvo na mišiće i pospanost. Kasnije sam koristio sorte bogatije sa THC (Critical Kush i OG Kush i Lady Burn) i postepeno povećavao dozu do preporučene terapeutske od 1 ml dnevno, što uopšte nije malo. Toliku dnevnu dozu sam uzimao oko 1,5 meseci. Nakon toga su nastali phički problemi anksioznost, iracionalni strahovi, loše raspoloženje..., pa sam morao da prekinem i obratim za pomoć psihijatru. Dobio sam Seroxat i Xanax, pa se sada osećam mnogo bolje.
Možda bi pomoglo ako bih promenio sortu. Ali nisam siguran koju, jer su sorte koje sam koristio većinom indike, a one bi trbalo da deluju umirujuće, što kod mene nije slučaj.
Takodje želim da iznesem i iskustvo dvoje mojih prijatelja koji su konzumirali iz istog šprica oboje po prvi put i približno istu količinu. Jedan je doživeo pravu euforiju i prosvetljenje, a drugi potpunu anksioznost i dezorjetisanost. Ovo me je dovelo do zaključka da bi možda svako trbalo da za sebe individualno traži sortu koja mu odgovara. Bez obzirana to bio bih zahvalan i za savet po pitanju sorte (strain- radije koristim domaće nazive) i po pitanju načina konzumiranja jer sam u tome potpuni laik. Nikada nisam uzimao kanabis osim oralno kao ulje. Još jedom pozdrav i oprostite ako sam bio preopširan.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Možda da probaš vrste koje imaju 1:1 CBD:THC. Osobno isto me kanabis okrene na paranoju i aksioznost u večim količinama. Isto tako sam uzeo indike za navečer (OG kush, Critical, Northeren Light) i isto su "prejake" ili da drukčije kažem taj psiho učinak je preintenzivan za mene. Inaće sam normalan dosta ok.

Tako da sam malo proučavao po netu, a i par savjeta od čovjeka sa foruma i ljudi reportaju lagani high sa jakim body relaxing effektom što kako kažu CBD potiće. Nisam probao ali to mi je sljedeće na meniu.

Možda netko sa iskustvom može potvrdit ovo...