Anksioznost i depresija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Tesko da je speed. Od speeda nemas bas nekih nuspojava osim da imas gro energije i neka blaga euforija.
Ono sto meni izgleda je tipican napadaj panike koji je ocito prouzrocen psihickom traumom od tog osvjezivaca.
...ja bi savjetovao da se opustis i sljedeci put kad dodje nemoj ic na hitnu nego pretrpi to. (uzasno je al pretrpi, neš krepat)

eto kratko.
 
  • Haha
Reactions: Bizzzo

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako neko teško sranje uneses u organizam, to traje, da tijelo izbaci vani. Još duže traje sjećanje na taj dogodak u podzavesti, jer to mozak sahrani tamo. U memoriju. Tebi je to svake toliko vremena podzavjest izvadila vani i ozivljala taj trip. Dok nije sve prošlo u zaborav.
Jednostavnim recima, malo više si psihički osjetljiv. Ništa strašno, puši Indika hibride, opušteno i na varnome mjestu. Nemoj konzumirati pored alkohol ili druge stvari. Uvjek imaj sa sobom nešto sladko da jedes i koji pomaranc dzus ili limunadu.
I nemoj pretjerivati konzumacijom.
 

Garo

Banned
Banovan
14.02.2016
19
8
3
28
@Stipe hvala ti na odgovoru ,i ja sam mislio tako samo sto je kroz moju glavu prolazilo x stvari tokom toga napadaja panike.Hvala bogu proslo je to davno ,evo od toga dogadjaja ima nekakvih godinu dana (mozda malo manje).Ovdje sam ,samo napisao svoje iskustvo u nadi da cu nekome pomoci da zna da nije sam a i da vidim misljenje drugih ljudi.
@CilI hvala ti na odgovoru,vidi nikad nista vise od trave nisam konzumirao niti cu a imao sam prilika puno.Jednostavno trava je nesto sto mi pase....Alkohol od toga dana uopce ne pijem jednostavno mi se zgadio ,cak mi se i kokakola zgadila jer ima onaj slican okus pivu.Sve sto je bilo slicno pivu ja nisam mogao namirisati ,muka bih mi dosla.Posle toga dogadjaja ja nisam pusio dobrih 2mjeseca cini mi se.Nakon toga sam zapalio joint ali sa jako malo trave (jako malo sam "posolio") .Bilo mi je ok ,do duse tada nisam ni znao za ovaj forum...Verovatno bih se prije bacio na growanje.I eto prije nekih tjedan dana sam cvrsto odlucio da necu vise od jednog maksimum 2 jointa tjedno pusiti (dok ne zavrsim prvi grow ove godine ,biti ce outodor) .Pisacu i dnevnik ako bude sve u redu....Svakako hvala vam oboici na odgovoru ,cak i sad imam blazi osjecaj cijelog tog loseg zivotnog iskustva,kada znam da nisam jedini koji se "opekao" tako.Na greskama se uc....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Garo,
Probaj napraviti ulje. To je skroz druga dimenzija rada. Možda bi to bilo bolje za tebe.

Ja imam visoku tolerancu na THC. A kada sam pušio amnezija Haze automatika, nije mi sjeo. Možda fenotip biljke ili loš hibrid, loše izbalansiran rad. Uglavnom nuspojave, htelo me baciti na paranoju, nisi se osjećao dobro, loš rad. Kod mene nije bilo problema, pojeo odmah slatko i popio dzusa od pomarance. Biljka otišla u ulje.
Loša genetika.
 

Garo

Banned
Banovan
14.02.2016
19
8
3
28
Pa gle Cill brte to mi se tada desilo i ne zbog vutre ,tako da ...Ne vidim u cemu bih mi pomoglo ulje ,sada mi pase trava...Mislim nemam nikakvih problema vec dugo ,dugo.Stanje depresije me mucilo nekih mjesec i pol dana,sto sam i naveo gore...Mogao bih raditi ulje onako cisto iz hobija ,da probam nesto novo od biljke .Mozda te nisam dobro razumio ,mislis da bih me bolje radila marihuana u obliku ulja nego joint ? Svakako nije to to kad ti ne srolas joint i ne zapalis... :spliff:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Želi reći da ima način da se promjeni rad od vutre koja ti radi loše pravljenjem ulja, pa ti sad vidi ako ti bude trebalo, tebi i drugima.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Garo and PowerSeed
19.08.2012
10
27
3
61
uuh..odakle da počnem..tj počeo sam pod forumom epilepsija i vutra..(pogledaj ako koga zanima ) kratka verzija : najeb. od krpelja trala la..do epilepsije..uljem riješio epilepsiju i sva ostala sranja ali počeo dobijati teške napade panike koji su dovodili do agresije..
kako sam i dalje koristio ulje (konj..)..udari me napad panike a ja po ulju..a ulje mi multiplicira napad još 100 puta više
stanem sa uljem..dijagnoza teški zapušteni PTSPD..sada se borim sa tim.Kaže pametni psihić HELEX x 2 kom dnevno i ODONAZIN x 1kom dnevno..kaže to je diječija doza..ajme majko..od antidepresiva lud..lud..ako me netko samo krivo pogleda rat..svaki dan pojačavam helex..za 15 dana došao na 8 kom. dnevno ..ali i dalje lud...sve bacim u k..
iskustva i preporuka :
1.pronašao sam slučajno knjigu PANIC AWAY by JOE BARRY odlična skripta koja u par koraka objašnjava kako vježbom disanja i sl. možeš spriječiti napad..ima ja na hrv. jeziku..besplatna je ali ja neznam postaviti taj post..oduševio me.!!

2. odlučio napustiti liječenje tabletama i proučavajući neke izraelske studije skužim da su najefikasnije vrste kanabisa za liječenje PTSP-a
THC/CBD 50/50 %..preporučuju pušenje ali najefikasnije preko vaporizatora..sada krećem s tim .. preko slovenske str. ***********.
dobijem preporuku vrste CRITICAL + ..naručeno..nemogu dočekati da narastu..a do tada održavam stanje gore navedenim vježbama i pušenjem vutre ( ulične ) preko vap-a..evo za sada toliko..ako kome pomogne ja još sretniji..lp

EDIT by [H-M]: dodana knjiga Panic Away
 

Prilozi

  • joebarry-zbogompanici.pdf
    705,3 KB · Pregleda: 11
Poslednja izmena od urednika:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Najobičnija vježba disanja je jako jako korisna s obzirom na njenu jednostavnost. Naprimjer obično svjesno duboko disanje , da bi svjest iz psihe se prebacila na tijelo. Znači udah- zrak prolazi do trbuha, on se puni i onda se pune prsa i nakon toga ispuštamo tako da se prvo prazne prsa pa onda trbuh. Dobro je da se sjedi uspravno relativno jer onda se diše punim plučima. Probati da ne analiziramo puno misli i da se ne gubimo u mislima koje u paranoji su jako ubrzane. Pozornost lagano na tijelo, znam da nije lako ali nakon par minuta odmah se počinje sve polako smirivati.

I ja sam sklon malo tjeskobama i paranoji pogotovo kad pušim, inaće sam dobar. Taman mi je na klijanju CBD shark shock tako da ću napisati svoja iskustva ovdje. Ima dana kad si napetiji ima dana kad si opušteniji.

Ne pokušavaj pobijediti PTSPD jer to je samo ime za skup simtoma koji su tvoji i ti ćeš to polako izbaciti vani. Znaj da is napet i to je to, pusti imena, imenice, to je glagol i tu je kad je prisutan, kad nije nema ga. Dolaze ti valovi straha u večim količinama, te vježbe disanja će ti pomoći puno. Kad se naučiš smiriti, otpustiti tu napetost postat češ masu jak. Stvari o kojima ljudi razbijaju glavu postat će ti šetnja parkom u prolječe i sve će ti ići od ruke, zato jer si ti uvijek bio svoj problem, a i svoje rješenje.

I još nešto šta ti se neče svidjet. Probaj možda 7 dana ne pušit kanabis i nemoj preveliku pažnju pridavat tom nepušenje, nego jednostavno nemoj pušit pa vidi.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
@Blader
Treba pazit i sa disanjem jer kao sto i pise u ovoj knjizi, svjesno disanje moze jos pogorsat i ubrzat napadaj panike. Jedan od simptoma je tesko disanje i nesto kao gusenje...i kada u toj fazi panike krenes osvjestavat to gusenje/disanje desava se kontraefekt :)

Druga stvar je da nekome i pomaze kontrola disanja ali ju je jako tesko ostvarit u tom stanju. Zamisli da bjezis od copora vukova koji te zele rastrgat, a ti u tom trenutku moras stat i odigrat partiju tetrisa uz duboko disanje.....jel mozes? mos vraga :D razmisljas samo kako pobjec i kako "ne umrijet".

edit: s tima da napad panike moze biti 10x gori od bjezanja od vukova :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Stipe, meni i bude gore napočetku kad počenem svjesno disat ali najviše pomogne ta koncentracija na tijelo jer izađem iz te centrifuge misli, i onda se smirim. Evo prije tri dana ja u kinu sa prijateljicom, puno kino, sjedim u sredini. Vrata nisu blizu, puno ljudi, mrak. Kreće lagano panika, misli počinju po glavi sve brže i brže, disanje postaje plitko i ubrzano, grčim mišiće, znoj po rukama i nogama, čas vruće, čas ledeno, osječaj da se upucaš pištoljem.

Šta više pokušavam isplanirati sigurni put za bijeg iz kina to napetost ubrzava sve u meni. I onda samo uspijem sam sebi reći, to je tvoj strah, on nije tu zbog kina, on je sad na površini jer sam izgubio mogučnost zadržavanja tog u sebi, jer se osječam nesiguran zbog toga šta je moj um izanalizira trenutnu situaciju kao opasnu jer bi se mogao osramotit, ubiti pokazat kakav ja stvarno jesam.

Vrati se u sadašnjost dopusti si da umreš. Kako sam skoro poludio iz očaja prihvačam i smrt, odjedno strah gubi svoju snagu i onda krenem lagano svijest na tijelo i disanje. U meni pakao, očaj, mržnja. I kažem sebi nosi sve u tri pm... šta sam više se predavao sebe kako ja to osječam -svemiru , to sam se više smirivao, iako sam se osječao kao silovan. Taj dan navečer sam se osječao tako smireno, tako opušteno u trenutku, nije više bilo šta moram , šta nemoram, vrime mi je bilo beskonačno. Osječam se ja i sad jako opušteno i smireno, bez osječaja da išta moram, ali kad dođe taj strah, razum pada u vodu. Kao da to moram proživit, a ne mogu ako racionalno to opet potisnem.

U teškim trenutcima čujem odjek riječi mudrih ljudi u oluji misli;).

Buddha- No one saves us but ourselves. No one can and no one may. We ourselves must walk the path.
Peace comes from within. Do not seek it without.
Predaj se životu... takav kakav jesi.
Ili kako je buddha prije prosvjetljna rekao- sjedit ću ovdje dok ne istrunem ili patnja prestane- to je ta predaja


Cijeli život tragam da se riješim patnje kroz razno razne škole. Pun sam straha, koji se izvana ne vidi. Ljudi izvane misle da sam tip top zato šta odrađujem sve situacije vrhunski, i komunikacije, dok ja osječam i znam da sam pun srama i straha i na ovaj način ja se sa tim suočavam. To je mehanizam jakog, hrabrog života, koji baca na površinu smrad iznutra.

Očekivao sam uvijek da će to riješavanje patnje doći u obliku toga da me više ništa neće dirat, a ubiti došlo je u obliku prihvačanja sebe "potpuno sjebanog" baš zbog tih trenutaka. Došlo je u obliku prekida konflikta između mojih želja i manifestacije unutarnje patnje.

Disanje samo može biti zbunjujuće i stvorit osječaj "kraja" , i u glavi kaos živi, gušenje, srćani udari, strah od gubljenja tog šta imaš. Problem je šta vrijeme u tim trenucima je jako dugo i samo 15 sekundi disanja u paklu je vječno,ali već nakon par minuta postane bolje. Izdržati oluju...

Edit: Malo sam pogledao tog Barry-a i dobro čovjek savjetuje po meni. Želi reći da nam to nije neki neprijatelj odvojeni od nas nego da smo to mi koji se moramo izdržat. To je ubiti to šta i ja želim reći samo ja se dotaknem dubljih stvari. Ali šta se tiće anksioznosti čini mi se jako dobro...disanje može pomoći da izađemo iz destruktivnih misli, ali triba slušat sebe isto, pa ako se pokaže da ti ne paše, odbaci, ali opet uvjek možeš ponovo probat za neko vrijeme...
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Na neki način so to jednostavne stvari.

Kako god si u nekoj banani/ depresija, anksioznost, ptspd itd./ stanju si moraš ozavijestiti samo nešto. Sta god napravio, dobro ili loše, sutra će svanuti dan i zemlja će se još uvijek okretati oko sunca.

Ako Kužiš sta hozu kazat, tada znaš da nema smisla umarat glavu sa nekim razmišljanjima, stvarima. Jednostavno ideš dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and lud

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ja malo znanstveno gledam na to, ali kad problem dođe tada triba biti jednostavan. Ali ljudi bi puno bolje osječali druge kada bi prvo osjetili sebe i toga mračnoga, anksioznog i depresivnog,sve to proizlazi iz straha. Često ga ne osječamo jer ga "razum" ili ovaj vanjski drži u kući jer je sramota, ali zato teško puštamo druge u našu kuću, zato i jesmo tako odvojeni međusobno. Taj unutra se nevidi ali troši puno puno više nego ovaj u izlogu. Slažem se s tobom @CilI da je to jednostavno ali put je kompliciran jer je kao da moraš unatrag labirint proči koji si gradio večinom podsvjesno. Ali to što kažeš ti i PS, izdrži i idemo dalje. Ne živit u prošlosti niti nositi dijagnoze sa sebom u torbi. Kad je loše loše. Moja je rečenica koju ćesto spominjem... "Stvari su jednostavne ili izdrži ili se ubi" :thumb:

Nažalost "rad" ne oslobađa su dokazali ovi pohlepni ambiciozni kapitalisti kojima nikad dosta, a i ovi smradovi šta zabušaju na poslu, izgledaju kao da ih nerad oslobađa ;).
 
Poslednja izmena:

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Pametan si čoek Blejderu ;) Al ne mislim na rad u sistemu koji je u suštini robovlasnički.... već na rad u prirodi recimo... kramp, lopata, cvijeće i voće... okopavanje, sadjenje.... šetnja bla bla blaaaa... tako nešto ! Da se čoek dobro izmori, i da nema kad da vileni :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hehe, kužim, kužim ;). Samo stara mi je uvjek govorila rad oslobađa, a ona je baš čovjek iz socijalizma... pa sam to malo povezao.

Fizički rad izluči endorfine i još ako si u prirodi oslobađajuće je. Ali nažalost, moderno društvo, morderne brave, moderni ključevi, život u 4 zida, posao u bunkeru bez prozora... nije uzrok ali potpomaže anksioznosti.
Živi bili pa naučili i ovdje na forum podjelili :thumb:
 
19.08.2012
10
27
3
61
hvala uopće što ste se odazvali na ovu temu...ja do sada nisam niti znao ( ili nisam priznavao ) da postoji taj PTS..mislio sam da su to izmislili
nešto radi papirologije..auu što sam se zaje..tako ga mi svako iskustvo dobro dođe

..sorry..nastavak.. travicom pokušavam doći bar do sna ..tjednima spavam nekih 2 h ..jbg
 
Poslednja izmena od urednika:
15.07.2013
16
12
3
64
Imam prijatelja sa slicnim tegobama. Medjutim kad uzme ulje (malo pretera) i nastane panika on uzme nejobicniju tableticu za smirenje i situacija se skroz promeni. S vremenom dok nije shvatio da je sve u glavi i izbacio te tabletice pa sad funkcionise super i smesno mu je danas to stanje panike. Psiha je cudo.......a ulje lek za sve tegobe....
 
06.01.2016
51
41
18
27
Pozdrav drugari nisam bio dugo aktivan na forumu nisam pisao teme a poslednju kad sam pisao je bila o opsesivno komplusivnom poremecaju.Ovako imam 19 godina idem na fax i sve je počelo prije otprilike 2 mjeseca loše sam se počeo osjećati.Mislio sam da je to od opsesivno komplsuvnog poremecaja koji imam već dugo.Ali ipak sam otišao psihijatru.Čovjek mi je objasnio fino da sam previše brinuo o nekim stavrima u životu.Imao sam nekih životnih problema i o tome sam non-stop razmišljao.Rezultat svega toga je ovo sada stanje tj. depresija koja traje već 2 mjeseca možda i više.Dolazilo mi je bilo da se ubijem ali sam veliki vjernik i znam da je to ogroman grijeh.Preko dana sam tu i tamo ok ali predveče me uhvati neki loš osjećaj i onda opet kad padne mrak ja se smirim.Da pitam jel ima neko ko je bio sa sličnim simptomima i koliko je trajala ta depresija.Hoću da budem onaj stari veseli ja, trenuntno ne brinem toliko o nekim stvarima u životu tj. nemam nekih velikih briga.Kako sam počeo piti tablete koje mi je prepisao osjećam se bolje ali nisam još 100% svoj.Odmah da kažem tablete što je prepiso bezopasne jer nisu bromazepami i ta sranja već neke slabije.Psihijatar mi je rekao da i ne treba da pijem neke jake tablete jer sam dosta mlada osoba i da će to sve proći.Zanima me da li je neko od vas sa foruma imao sličnih iskustava.I da prestao sam varit ima već 3-4 mjeseca i ne planiram još sigurno godinu dana dok se ne riješim svega ovoga.Trenutno sam u fazonu da me baš briga za sve odlučio sam da neću ni za šta da se brinem.Pustiću stvari neka idu svojim tokom pa kako bude.Moja stara je imala depresiju kad sam se ja rodio ali njoj je trajalo par mjeseci i prošlo joj je samo od sebe.Kaže da je posle te faze postala drugi čovjek i da je promijenila razmišljanja da joj je čak i bolje nego prije depresije. Izvinite na dugom tekstu ali eto sada znate moju priču i hvala vam unaprijed na odgovorima :D peace