Anksioznost i depresija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.11.2015
6
6
3
33
Pozdrav svima, nadam se da ne ponavljam temu ali dok ja sve teme pretrazim, ostariću. Imam 25 godina i ljetos sam obolila psihički. Imala sam dva napadaja gdje bi mi se noge i ruke ukocile i trnila bi od noznih prstiju do glave, plakala bi i hiperventiriala...uzasan osjecaj slabosti ugl. Obavila sam apsolutno sve pretrage, 3 noci zaredom zavrsavala na hitnoj zbog istih razloga sliikala mozak, EEG, EKG, pluca slikala, krv vadila, hormone, ma SVE i ugl nista nisu nasli. Da bi mi rekli da moram psihijatru, dijagnoza : anksiozna depresija. od 03.06.-16.07. ja jedan razgovor nisam bila sposobna vodit, mrzila sam svee oko sebe pa i sebe. Imala bi poteskoce u disanju, nisam mogla pravilno udahnut, kao da imam knedu u grlu, udisaj mi nije prolazio i onda odmah napad panike. Onda kljokanje 3 Helexa od 0,5 dnevno i antidepresiv Seroxat jednom dnevno. Meni jest bolje sad, al nisam jos 100% svoja, daleko od toga...Počela sam piti Bachove kapi i smanjila sam Helex na 1x dnevno ali j0s ponekad osjecam poteskoce u disanju, nemam napadaje vise al nije to jos to.

Da li je itko imao slicna iskustva ili zna nekoga sa slicnim iskustvima? Nadam se da sam uspjela dobro objasnit, nezelim romane pisati. Da li bi meni moglo ulje pomoci da se rjesim tableta zauvijek i da postanem ona stara ja opet? Zahvalna sam za bilo kakav savjet/informaciju/prijedlog.
Puno hvala!
 
06.10.2015
5
27
3
35
pozdrav, za pocetak nemoj to zvati bolescu ... to nije bolest i to nije nesto sto se lijeci u klasicnom smislu te rijeci

7 godina je proslo od kad sam upao u to stanje iz kojeg sam se izvukao, ali naravno ne 100 %, dali to u meni govori da cu se s tim boriti cijeli zivot ili je to stvarno tako neznam, ali vjeruj rijesiti ces to

ajde za pocetak i tablete nek pomognu ma da sam ih ja prestao piti nakon 6 mjeseci jer naravno da je bilo bolje kad su emocije bile pregazene sa strane tableta sto ti odmah u startu govori da to sto prozivljavas su samo osjecaji koji su se pobrkali malo (neznam i ne zelim znati sluzbeno lijecnicki izraz za to pa koristim svoje rijeci )

moj savjet je da se trudis boriti s time tako da se ne boris protiv toga, ja sam se borio godinama dok jednom nisam popizdio i pustio da me taj osjecaj obuzme cijeloga (tesko disanje, knedla i jos mnoge stvari) od tada sve je teklo "lakse" jer shvatis da ti se nista nece dogoditi nego da nam je masta velika, ali eto u tom smjeru "ruznome"

oprosti puno pisem, ali to sam prosao i prolazim i zelim ti dati toplu rijec jer je meni uvijek pomagala u tom stanju pa i dan danas

pitaj stogod barem je meni to pomagalo jako puno i drze se ljudi s pozitivnom energijom, sad pogotovo ...

i da dodam biljkica mi sad pomaze, a nekad odmagala, ulje bi ti bilo "prejako" pogotovo ako nisi upoznata sa djelovanjem biljkice :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
@Eneya sumnjam da će ti ulje pomoći jer thc ponekad zna biti okidač za anksiozne napadaje. Susreo sam dosta ljudi sa takvim pričama, imam i par prijatelja koji imaju sličan probleme i dobili Helex i već su godinama navučeni na to sranje, i svi su se probali ostavit toga zla ali bezuspješno :(. Jako moćna droga je to i moraš imat samo snagu volje. Što se tiče anksioznosti i depresije pogotovo u 25-godini života, to ti je samo stvar krivog pogleda na svijet i život općenito. Sve treba gledati s vedre strane, izbjegavat negativne ljude, promjeniti životne navike, naći si zanimaciju i nešta što te ispunjava i dok pucneš prstima nema tih modernih "poremećaja". Možeš probati i sa yogom, idealna je za takva probleme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pop corn and Vucic
08.11.2015
6
6
3
33
ulje prejako? ajoj a ja sam bas htjela pokusati s uljem od neke medical sorte ili vec neke koje bi dobila na preporuku...
ne pises previse, dapace, cijenim svaku rijeci i svaki savjet.
meni je tableta i ovog vise preko glave pa ocu na prirodniji lijek....imala sam napadaje gdje bi me "obuzelo" kako ti kazes, i drecala bi od panike, nemogu disat i popila bi helex i cekala da se smiri, nikad nisam mogla pustit da prode samo ood sebe, nebi se usudila...previse me to sve plasilo

@Eneya sumnjam da će ti ulje pomoći jer thc ponekad zna biti okidač za anksiozne napadaje. Susreo sam dosta ljudi sa takvim pričama, imam i par prijatelja koji imaju sličan probleme i dobili Helex i već su godinama navučeni na to sranje, i svi su se probali ostavit toga zla ali bezuspješno :(. Jako moćna droga je to i moraš imat samo snagu volje. Što se tiče anksioznosti i depresije pogotovo u 25-godini života, to ti je samo stvar krivog pogleda na svijet i život općenito. Sve treba gledati s vedre strane, izbjegavat negativne ljude, promjeniti životne navike, naći si zanimaciju i nešta što te ispunjava i dok pucneš prstima nema tih modernih "poremećaja". Možeš probati i sa yogom, idealna je za takva probleme.

pozdrav! da na jogu se svakako planiram upisati, o tome sam culasamo najbolje.
A cini mi se da mi ove Bachove kapi dosta pomazu jer od 3 + 1 (po potrebi) Helexa na 1 (NEKAD 2) je za mene cudo. Daj Boze da ga se u potpunosti rijesim...al dobro, malospo malo.
Ja sam bila uvjerena da ce mi neka medicinka biti od najbolje pomoci..... :(
 
Poslednja izmena od urednika:
06.10.2015
5
27
3
35
pod prejako mislim da efekat je intenzivniji, a ako se nisi susretala puno s tim onda bi mogli doci do svakakvih crnih misli :) ...

to sta Stipe kaze CBD sorte, trenutno radim na SS CBD od dinafema pa cu znati i sam vise pa podjeliti iskustvo

nego si konzumirala biljkicu ikad ? opisi mi i dali je bila sa ceste ?

i da kuzim da te sve to plasilo i mene je godinama koje su izgledale kao stoljece, ali jedino ces si sama moci pomoci, samo nemoj bjezati od toga jer ti se stvarno nista nece dogoditi, pa vidis i sama da ti se nista nije dogodilo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73 and Eneya

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
A tko je rekao da nece bit od pomoci?
Opet velim, CBD sorte su sasvim drugacije od ostalih, i pogotovo nemaju veze sa radom ovih sa ceste. Nebo i zemlja.
Sadio sam SScbd i sorta je savrsena.
Ne moras ti ulje koristit, mozes i joint, mozes vape(savijet). A ulje ako nadjes svoju dozu, nije nikako pre jako. Ali vape i joint bi ti najbrze djelovali i najbolje bi mogla dozirat.
Nemas sto izgubit :) Growanje shvati kao dio terapije ;) Pomaze....a na kraju tek dobijes glavnu nagradu
 
08.11.2015
6
6
3
33
istina da, to mi je i psihijatrica govorila, "to nije smrtonosno, ali je jako neugodno" a mislim si "ma daj?!"
ja imam iskustva ali da, sve sa ceste, zadnji put mi je bio uzasan osjecaj, doduse mislim da sam sama kriva jer sam pretjerala a to mi bio prvi put od veljače da sam konzumirala....citala ja kao o tome i mislim si ma da pomoci ce to meni :) :) ....da bi na kraju pricala s deckom i reko mi je da da bi ti to pomoglo moras imat pravu biljku a ne ta smeca s ulice.

A tko je rekao da nece bit od pomoci?
Opet velim, CBD sorte su sasvim drugacije od ostalih, i pogotovo nemaju veze sa radom ovih sa ceste. Nebo i zemlja.
Sadio sam SScbd i sorta je savrsena.
Ne moras ti ulje koristit, mozes i joint, mozes vape(savijet). A ulje ako nadjes svoju dozu, nije nikako pre jako. Ali vape i joint bi ti najbrze djelovali i najbolje bi mogla dozirat.
Nemas sto izgubit :) Growanje shvati kao dio terapije ;) Pomaze....a na kraju tek dobijes glavnu nagradu

a znaci joint bi bio ucinkovitiji? :D ma sadit cu je i njegovat i kupovat joj nakit ako treba samo da mi pomogne. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
06.10.2015
5
27
3
35
@Stipe Sadio sam SScbd i sorta je savrsena.

prvenstveno sam dosao na forum radi istog problema kao i kod nje i googlanjem od par sati dnevni nakon 3 mjeseca dosao do tog straina i zato jer ga je bilo lakse za nabaviti, kad budes mogao stigao ili na pm da ne spamamo (ma da mislim da ce i njoj to pomoci ) da mi kazes kako te odradio strain, dali moze i preko dana i tako u grubo bitne stvari :) ... hvala

sa jointom ili vejpanjem ces prije doci do efekta i znati na cemu si, krace ce trajati nego s uljem, a ako ti odgovara onda znas sto ti je ciniti ... zemlja box cvjetici nakit i uzivas :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Imam prijaatelja, dugo smo ranije duvanili zajedno, onda se on oženio, proredili duvke...i pre godinu dve zadesi njega nešto slično kao tebe. Sada koristi svu terapiju. Ja ga nagovarao da dunemo kao nekad , da se opusti, ali on tvrdi (iako smo duvanili par puta posle toga) da mu je svo to sranje s tom anksioznošću, vrtoglavicama rezultat dugogodišnjeg duvanja i tvrdi da bi mu trava sada samo pogoršala stanje. primetio sam da posle par dima već počne da razmišlja da li mu je lose, čupa se i usteže. Medjutim uhvati ga period kad svaki drugi dan pije s ekipom u kafani i kaže da mu je to ok. Psiha je zajebana stvar. Moj ti je savet pre nego kreneš da ozbiljnije razmišljaš o travi kao metodi lečenja, da prvo najopuštenije s bliskim ljudima duvaš par dana za redom i vidis na čemu si. I mislim da će u tvom slučaju samo growanje kao hobi, biti od veće pomoći nego konzumiranje. ;)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Kloni se ulja.....
Dim je bolji u tvom slučaju, od ulja ćeš prošvicati, mene je znala uloviti anksioza na ulju.... Grdo:makaze:
I moj topli savjet, malo si ogooglaj 5-HTP i GABA, kad već moraš tablete, ovo su suplementi, ne medikamenti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Eneya

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
krize su tu da bi bili jači, moj savjet je potpuno izbaciti svu kemiju pa i vutricu,ako pušiš duhan prestati i s tim,moguće je da si samo jako osjetljiva osoba i sad se puno toga nakupilo pa izlazi van na sva vrata, kemijska neravnoteža se može popraviti drugom kemijom,ali to neće biti to, nikad. Probaj koristiti introspekciju ili meditaciju da unutar sebe pronađeš tiho i sigurno mjesto,mjesto mira praćeno ravnodušnošću ili osjećajem sreće i zadovoljstva samo zbog toga što radiš to što sad radiš ako naučiš dolazizi u to stanje svjesti više te nikad ništa neće moći izbaciti iz takta,ako nastaviš s tim s vremenom će svi obrasci starog tebi neugodnog ponašanja otpadati,jednnostavno ćeš na taj način tjelo dovoditi u prirodno stanje u njegovu prirodnu ravnotežu,a to će biti popraćeno veseljem,jer veselje je prvo,osnovno, prirodno stanje čovjeka. Kad malo bolje pogledaš svi 'problemi' koje imaš zapravo i ne postoje,postoje samo zato jer ih sama stvaraš,šta je bilo bilo je prošlost ne postoji,a budućnost nikad neće doći postoji samo sad,ovaj trenutak i sad imaš pravo biti sretna i zadovoljna, možeš misliti na prošlost i planirati budućnost,ali ne i biti vezana time. Problemi koji su se dogodili u prošlosti više ne postoje,a probleme u budućnosti stvaraš sama. Stoga šta hoćeš? šta ti treba da sad budeš zadovljna? Ništa osim volje! Vani je lijep dan sunce sija, ti si tu na zemlji pičiš s njom oko sunca,jednog dana ćeš umrijeti,šta će ti depresija i anksioznost. Jednostavno odbaci sve doktore i tuđa maišljenja,tuđe savjete i ideje i budi vesela i sretna šta god radila,nevjerovatno je jednostavno.
 
08.11.2015
6
6
3
33
krize su tu da bi bili jači, moj savjet je potpuno izbaciti svu kemiju pa i vutricu,ako pušiš duhan prestati i s tim,moguće je da si samo jako osjetljiva osoba i sad se puno toga nakupilo pa izlazi van na sva vrata, kemijska neravnoteža se može popraviti drugom kemijom,ali to neće biti to, nikad. Probaj koristiti introspekciju ili meditaciju da unutar sebe pronađeš tiho i sigurno mjesto,mjesto mira praćeno ravnodušnošću ili osjećajem sreće i zadovoljstva samo zbog toga što radiš to što sad radiš ako naučiš dolazizi u to stanje svjesti više te nikad ništa neće moći izbaciti iz takta,ako nastaviš s tim s vremenom će svi obrasci starog tebi neugodnog ponašanja otpadati,jednnostavno ćeš na taj način tjelo dovoditi u prirodno stanje u njegovu prirodnu ravnotežu,a to će biti popraćeno veseljem,jer veselje je prvo,osnovno, prirodno stanje čovjeka. Kad malo bolje pogledaš svi 'problemi' koje imaš zapravo i ne postoje,postoje samo zato jer ih sama stvaraš,šta je bilo bilo je prošlost ne postoji,a budućnost nikad neće doći postoji samo sad,ovaj trenutak i sad imaš pravo biti sretna i zadovoljna, možeš misliti na prošlost i planirati budućnost,ali ne i biti vezana time. Problemi koji su se dogodili u prošlosti više ne postoje,a probleme u budućnosti stvaraš sama. Stoga šta hoćeš? šta ti treba da sad budeš zadovljna? Ništa osim volje! Vani je lijep dan sunce sija, ti si tu na zemlji pičiš s njom oko sunca,jednog dana ćeš umrijeti,šta će ti depresija i anksioznost. Jednostavno odbaci sve doktore i tuđa maišljenja,tuđe savjete i ideje i budi vesela i sretna šta god radila,nevjerovatno je jednostavno.

svaka cast, slazem se s time u potpunosti. ja svakako primjenjujem nekakve meditacije, iako jesam amater u tome, smatram da nemoram znat tibetske metode nego bas da se udobno smjestim i odem na svoje sigurno i opustajuce mjesto.
nazalost pusim i cigarete, pokusavam se toga okanit ali tesko jbg, ali i to ce se rjesit pomalo.
neznam stvarno sta bih, po odgovorima ekipe, probala bih eventualno sa jointom pa ko ga *ebe, vidjet sta bude.
ako vidim da mi pomogne - fantasticno! castim sve vas virtualnom pizzom :) akko ne bude valjalo, a Boze moj, moram sama sa sobom rjesit stvari onda.

Kloni se ulja.....
Dim je bolji u tvom slučaju, od ulja ćeš prošvicati, mene je znala uloviti anksioza na ulju.... Grdo:makaze:
I moj topli savjet, malo si ogooglaj 5-HTP i GABA, kad već moraš tablete, ovo su suplementi, ne medikamenti...

joj samo nezelim kontra efekat, onda radije joint nego ulje. proguglat cu svakako, hvala ti! :)

Imam prijaatelja, dugo smo ranije duvanili zajedno, onda se on oženio, proredili duvke...i pre godinu dve zadesi njega nešto slično kao tebe. Sada koristi svu terapiju. Ja ga nagovarao da dunemo kao nekad , da se opusti, ali on tvrdi (iako smo duvanili par puta posle toga) da mu je svo to sranje s tom anksioznošću, vrtoglavicama rezultat dugogodišnjeg duvanja i tvrdi da bi mu trava sada samo pogoršala stanje. primetio sam da posle par dima već počne da razmišlja da li mu je lose, čupa se i usteže. Medjutim uhvati ga period kad svaki drugi dan pije s ekipom u kafani i kaže da mu je to ok. Psiha je zajebana stvar. Moj ti je savet pre nego kreneš da ozbiljnije razmišljaš o travi kao metodi lečenja, da prvo najopuštenije s bliskim ljudima duvaš par dana za redom i vidis na čemu si. I mislim da će u tvom slučaju samo growanje kao hobi, biti od veće pomoći nego konzumiranje. ;)

hvala na savjetu. prije 2 vikenda sam bila pusila i bukvalno se prepusila pa mi bas uzas bio, tolko sam bila zatrokirala da mi se vrtilo, legla i samo molila Boga da zaspem. probudiila se ko nova. e sad, trebala bih opet probat al ne da duvam ko sivonja nego pomalo i sabrano :fuck:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kod pušenja, što odmah nagazite na gas. Treba savit frulu sa malo vutre i popusit. Onda polagano vecat dozu, da dodzes na cistaka. Nema potrebe za žurbom.
Jedino koji hibrid je slabo balansiran radom to kod pušenja brzo osjetis, od takvog napravils maslo, ulje.
 
23.09.2008
86
135
33
pozdrav i od mene svima..
ovaj forum koristim kao neku vrstu psihoterapije
znam o čemu pričate i suosjećam se sa svima,,imam tih psiho smetnji,od puberteta,i iako mogu mnogima dati savjeta i ja se konstantno borim sa time,znaci pomirio sam se da je to moj zivot,i moram preživljavati :)
probao sam sa vutrom..lošom,jedinom kakvu mozemo nabaviti na ulici,ne valja
zatim alkohol,,u velikoj mjeri da zaboravim na sve,,nije izliječio samo svorio ovisnost s koje se i sad sidam
izborio sam se malo pozitivom,trazim pozitivu u svemu,do detalja,i to pomaze al valja to naučiti i treba vremena
e sad..slučajno sam probao neki soj kanabisa..evropski kvalitet..nevjerovatna razlika od svega sto sam ikad probao,tako me uradi,da sam joj dao ime "pozitiva,inspiracija,koncentracija" :)
totalno mi štima,liječi sve moje simptome al se sjebem kad ne znam koji je strain
lijepo su rekli gore izbjegavaj negativne ljude i sredinu,nafuraj se na pozitivu i nadji nešto kvalitetno za pušit,ali prije svega svoj mozak nauči
poz svima i sorry ako se nekome tekst naduljio
:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tman19

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
napisao si sto mislimo mnogi al nam bude nekad nemoguce to napisat ✌️

ovo je mozda jedina tema ove tematike gdje pokretac teme ucestvuje ,javljaj se redovno i izvjestavaj o napretku