Anksioznost (nerealnost) ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.01.2015
3
2
3
Pozdrav, evo pred nekih 2 tjedna smo se napusili ja, cimer i par njegovih frendova, neki dobar skank bio, i mene odjednom ulovio napad panike, ja to tad nisam znao nego sam mislio da cu dobit srcani udar, umrjeti i svakakve crne misli, ruku su mi se tresle i noge i bio sam nenormalno nabrijan i srce mi je kucalo ko ludo, na kraju ja i cimer otisli na hitnu ali postoje guzva bila otisli doma i proslo me. Pusim vec skoro godinu dana konstantno svaki dan i uvijek se dobro osjecam i od trave nikad nisam imao loših iskustva, od tad svaki put kad zapalim lose se osjecam i sad sam odlucio da cu prestat na dulje vrijeme jer mi jednostavno ne paše. Prije sam se volio napusit, nije mi bilo boljeg od toga, dal s curom, dal s frendovima, dal sam, uvijek predobro, i onda mi se to sranje desilo i nikako da vratim taj stari osjecam, osjecam se bas nekako cudno nemogu to opisat, strah me nekako. Imam 20 godina i uvijek sam se okej osjecao, nikad nikakvih problema, neznam stvarno sta da radim, jel ce proc samo ako prestanem pusit ili kako, malo me cak i strah da necu moc normalno pljugu zapalit do kraja zivota zbog toga jer me strah tog osjecaja opet? Ima neko neke prijedloge?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lud

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
meni je frend imao slične probleme, abstinirao je 6 mjeseci, nakon toga posložio stvari u glavi, odbacio crne misli i strahove i vratio se na stare staze ali umjerenije. nemoj da ti pljuga bude primarni cilj, više to smatraj kao nagradu za sebe i bit će ti bolje. opće je poznato da ansksioznost dolazi iz glave, a pojačava je loš životni stil od prehrane pa sve do duštva i okruženja u kojem se krećeš. vutra je jednostavno okidač i dok se nesrediš sam sa sobom bolje malo apstiniraj.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
prehrana itekako utječe na stanje uma. valja izbjegavati loše masti, svu gotovu hranu punu Exxx otrova (pojačivači okusa, konzervansi i slično), čak i samo meso dosta negativno utječe na psihu (pogotovo ako nije domaće). rafinirani šećeri također rade kaos, kako u tijelu tako i u glavi.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Imam 20 godina i uvijek sam se okej osjecao, nikad nikakvih problema, neznam stvarno sta da radim, jel ce proc samo ako prestanem pusit ili kako, malo me cak i strah da necu moc normalno pljugu zapalit do kraja zivota zbog toga jer me strah tog osjecaja opet? Ima neko neke prijedloge?
Prije cca 25 godina, kolega i ja zapušili neku dobru vutru,dobili od starijeg jednog duvača uz preporuku,ne puno stavit i nemojte se glupirati :)
Ahaaa, :D otišli u disko pa iz diska na hitnu pa nas sa hitne uputiše na psihijatriju :D
Ovaj zabrijao da mu je stalo srce :) Sjećam se da su se i doktori smijali,kolega zavezan onim kajišima za krevet jer čupa infuziju iz vena :D
Ja ga vozio sa stojadinom od njegovog ćaleta,prvi puta u životu vozio auto ...taj puta :D
Uglavnom,u strahu su veeeelike oči :D
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ja stvarno neznam sto izaziva tu anoksiznost,vjerojatno nejednakost,problemi,zamaranje pizdarijama i ostalo?!pa to dolazi nakon duzeg zamaranja...za krivit travu neznam bas,moguce je ako se dimi po cijele dane bez prestanka i to opet kako komu,uz navedene gore probleme,al u svakom slucaju,dok se ne rijese problemi prestat neko vrijeme....i probat zaboravit na sve stvari sto vas mogu tistit,i onda nema nista slađe nego zamotat jednog i smijat se sebi,kako si nekoc bio u ku....:)i strpjenja treba jer nista ne dolazi preko noci a i ne prolazi,nisam doktor al mislim da je tako,sretno svima,i da nadete neki unutrasnji mir;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
efekt trave je paranoja, i zna doći do ubrzanja kucanja srca, a sad kad je neko plašljiv odma pomisli da ubrzanje rada srca nije normalno pa se uplaši pa srce još više ubrza pa odma uhvati paranoja da će umrijeti pa srce još ubrza...
ništa ćudno pogotovo ako netko neiskusan dobije jaku vutru, i neće lagano nego ajmo odma topčinu da se napušimo ko stoka..
meni se samo kad sam počinjao a vutrom znalo dešavati to ubrzanje otkucaja, u zadnje vrijeme ne sjećam se da se dešavalo.. valjda se sa vremenom tjelo adaptira pa se takve stvari ne dešavaju, ili nema dobre robe?
meni je u biti prije bilo fora to ubrzanje otkucaja i onaj osjećaj da počinje djelovanje, pa kasnije onaj osjećaj lebdenja i kad zatvoriš oči kao da odeš u drugu dimenziju
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Efekt trave je paranoja....ne razumijem tu izjavu?!

Strucnjaci se jos lome oko uzroka anksioznih napada(poremecaja) a mi smo to rastavili na proste cinioce i imamo teze...sve znamo.
Kazu da je to puno kompleksnije od znojenja ruku i ubrzanog rada srca.Svakako ce ćuka podici otkucaje na 130 poslije pljuge tako da to nije nimalo cudno i nema veze sa AN cak bi on bio i nista naspram onoga sta inhaliranje dima moze napraviti.
Gore je netko napisao "pusio sam neki dobar skunk"i eto cuda mislo sam da cu umrijeti :)
Kaze struka- moglo bi biti od nekakvog bioloskog i fizioloskog poremecaja u organizmu a kazu moze biti i psiholoski....nakupljen stres,nekavi konflikti sa samim sobom..nakupljen bijes a ne neki "dobar skunk"
Znaci puno je dublja ta prica nego sto se misli i nije bezazlena.......znam i da se moze sve rijesiti sam sa sobom(bez psihijatrije) ako imas taktiku i hrabrosti ;)
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
simptomi (znojenje ruku, ubrzan rad srca, tahikardija, mucnina, usporeno, ubrzano, zamagljeno...) se javljaju kao reakcija na stimulus (duvku i thc u krvi), a nasa nesposobnost adekvatnog tumacenja simptoma uvodi nas u zacarani krug aknsioznosti, primecujemo nove simptome ili trtamo od postojecih i eto ti frke bez potrebe. cist psiholoski klik u glavi, jasno uzrokovan nekim fizioloskim promenama koje su normalne i nisu opasne po zadrvlje nego su cisto prirodna reakcija na odredjeno aktuelno stanje
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
sad sam došao do zaključka da je to zapravo napad panike zbog susretanja s novim, nepoznatim osjećajem. previše se naduvate, a ne poznajete sami sebe i svoj mozak i onda vas uhvati panika od novih osjećaja koje ne možete obraditi. (uf šta sam pametan kad zapalim, iznenadim samoga sebe :p )
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako je vutra prerano ubrana, ima prozirne trihome / surovi THC / baca na paranoju, srce jače kuca, malo neprijazne neuspojave. To se još pojača, ako je neki hibrid
Sativa indike koji nije dobro izbalansiran, u smislu nije uspjelo kod križanja
da dobiju sta su htjeli. Onda daju na tržište. Ja sam imao amnezija Haze hibrida,
koji mi nije sjeo bas zbog tog neugodnog rada.
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Efekt trave je paranoja....nerazumijem tu izjavu?!

nikad te nije oprala paranoja? to jest umišljaš kakve urote, ili stvari koje se dešavaju kontra logičnog razmišljanja? pretpostavljam da je zato jer mozak počinje previše raditi, ne odbacuje kakve misli nego nastavlja razmišljati o tome, valjda jer thc ubiti blokira automatsko blokiranje okidanja neurona.. oni nastave okidati u neogled, valjda se zato i izgubiš u mislima kad se napušiš..
naprimjer jednom sam se napušio i išao voziti autom, trenutno se u gradu odvijala nekakva valjda utrka biciklista i svako toliko si vidio one ljude koji usmjeravaju bicikliste, imali su voki toki sa sobom, ja sam si umislio da oni rade za policiju da dojavljuju da prolazim, odma sam si umislio da je auto iza mene neki tajni auto, bilo mi je sumnjivo zašto vozi 500 metara zamnom, skrenuo sam autom kroz neku šumu i onda kroz neka sela samo da pobjegnem i ubiti rutu od 2-3 kilometra sam produžio za kojih 10 kilometara, sada mi je smješno, onda sam bio u nekom svom svjetu..

ili jednom sam išao prirodom i usput pušio, i ako znaš da tu i tamo znaš čuti naglo neke glasne zvukove kad se napušiš, tako sam odjednom čuo neki šum i dalje tišinu, umislio sam si da me proganja nekakva divljač, i da je tišina ubiti zato jer ptice su vidjele to "biće" pa se sve utišalo, ništa mi nije bilo jasno... išao sam se skloniti sa puta i gledao šta se dešava.. kasnije mi je bilo malo jasnije, ali tog trena uhvati adrenalin i proradi guzica samo tako..

meni taj osjećaj baš godi, dođe s vježbom. :D
slažem se, kad se navikneš nije to to ako te malo ne opere paranoja
zna biti zanimljivih i komičnih situacija u društvu, najveće su smijalice sa takvom vutrom. kad zabole pluča od smijanja, znaš da je dobra roba...
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
meni najbolji način za nošenje s takvim osjećajima je da se isključim iz "sudjelovanja" u svojim mislima, jednostavno svjedočim svojim mislima kao iz 3. lica, kao da slušam nekog drugog. uvijek je zanimljivo pratiti kuda misli lutaju, i svaki put naučim nešto novo o sebi, tj. točnije, shvatim i potvrdim ono što sam oduvijek znao u sebi.
 
15.01.2015
3
2
3
Razmisljo sam da otvorim novu temu, al tu cu pisati, valjda ce imat isti efekt. Gore sam ono pisao za panicni napadaj, e sad vec ne kurim skoro tjedan i pol, upao sam u neku cudnu depresiju ili neznam sta, stalno se osjecam tuzno, vise mi nista nije isto, jedva na faks idem, nemam vise nekog veselja, ja se nadam da je to samo prolazno, neznam koji mi se vrag dogada, javio sam se psihologu na faksu da mi pomogne i sad pricam s njim preko maila, sve sam joj objasnio i cekam odgovor.. Znam se doma rasplakati onako iz cistog mira, budem toliko tuzna, krivim se za sve, a neznam zbog cega. Jel moguce da je to prirodna rekacija na ajmo rec odvikavanje od trave, jer ja vec godinu i pol dana pusim bez prestanka, svaki dan, i onda da me sad neka depresija cudna uhvatila ili tako nesto? Samo molim boga da nije nesto ozbiljno i da nisam prosao u glavi totalno, fakat neznam kako da vam opisem, imao sam i box doma kao sto kolega cili zna jer mi je mentor, biljcica vec onako dosta velika, medutim maknut cu ga, prodat box, ne pase mi, nekako mi to radi dodatni pritisak a trenutno ne planiram ponovno pocet pusit jer ovo sta prolazim je nesto najgore sta mi se dogadalo u zivotu, opterecujem i curu i frendove(iako oni kazu da ih ne opterecujem i da su uz mene.. ubiti shvacam ih i sve ali ono), zelim se vratit na ono staro, jer sta god ja radio nisam sretan, bas presje*ano, neznam sta da radim, dali je neko imao slicne probleme? Nadam se da ce mi razgovor sa psihologom malo pomoc, tablete i antidepresive ne planiram uzimat, e i da, vec ne spavam normalno 4-5 dana, imam neke glupe snove ako i uspijem zaspat i to se onako okrecem non stop nikako da normalno odspavam, cak sam si kupio valerijana tablete kao na prirodnoj bazi da nekako probam odspavat jer nemogu normalno funkcionirat. Razmisljo sam malo, ja sam kurio svaki dan, tijelo se naviklo na to, odnosno da tako sebe nagradi, i sad kad sam ovako prestao naglo kao da vise nema srece, onako treba proc neko vrijeme da se vrati na staro, ja se iskreno nadam da je to..
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
mišljenje mi je da je u jednu ruku normalna reakcija, pogotovo nakon godinu i pol neprekidnog pušenja, jednostavno neznaš funkcionirati normalno, a pretpostavljam po prirodi malo emotivno pretjeruješ pa to kad povežeš dobiješ to što dobiješ...
tjedan dana nije puno vremena, neznam čemu kontaktiranje psihologa i slično, a nesanica, to pretpostavljam je isto povezano sa vutrom, jer se tjelo naviklo spavati od umora pod djelovanjem vutre...

ja preporučam da ne prodaš box i sve, ali da ili završiš taj grow pa ga pošteno kjuraš da malo dođeš sebi, tj da sveukupno pauziraš na neko vrijeme, da se tjelo malo očisti.. nevalja pretjerivati sa vutrom, to tako krene, prvo malo po malo, pa kasnije svakodnevno pa kasnije pretjerivanje, svaki dan po par đointova.. sreća je da ako nemaš velike growowe ili ako ne kupuješ sa ulice što kad tad dođeš do kraja zaliha i onda možeš napokon malo predahnuti, zato ja uzgajam u prosjeku svaku drugu godinu, čisto preventivno.. jednu godinu nije normalno, drugu čistim mozak i tijelo..

vježbaj malo samokontrolu, ili nabavi neki hobi zbog kojeg nećeš doći do situacije da ti se desi to nekontrolirano pušenje, jer se pretpostavljam dešava zbog previše dosade u životu, sigurno nebi bilo pušenja svaki dan non stop da svaki dan ideš na posao neki teži, pa poslije posla kakve obaveze da imaš pa da tek nakon svega zapališ onako za nagradu.. ne treba stvarati naviku, lako se sjebat, znam po sebi. možda da čak probaš jednu većer ili dvije zapalit, pa jedan dan piva, pa jedan ili dva dana za redom ništa, apstinencija pa opet nanovo, ili vutru ostaviti samo za posebne trenutke, jer onda nema više one čari, čak i vutra postane neutralna i nezanimljiva, a kad prestaneš tek onda postane katastrofa..

ako se neznaš samokontrolirati dovoljno, onda je možda bolje sve prodati i ne baviti se ničime, srediti malo život, jer tako jedino nastaje ovisnost..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lud
13.02.2014
28
44
13
Što se tiče naslova teme, prije sam imo napade panike, uvijek u situacijama u kojima se ne osjecam ugodno(škola,tramvaj...) temperatura naglo skoči, toliko da se vid zamagli od topline,tjeskoba,negdje bi pobjegao samo da nisi tu i tako sam i radio. Inače se i prekomjerno znojim bez razloga uvijek, što je povezano sa neregularnom temperaturom tijela što je povezano sa štitnom žlijezdom.Nalaze nikada nisam išao vaditi.