Anksioznost (nerealnost) ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Eto i uzrocno posljedicnog odgovora zasto me obicno gledaju kao govnara, jer ne drzim nista u sebi, ak me ne mozes hendlat, zaboli me k..
I @shaolin monk i ja sam iz jebenog npacenog grada, mladost mi jebeni rat uzeo, i bas zbog toga nikad necu nikom sutiti, jer prvo obitelj nakon obitelji druga najbitnija osoba u mom zivotu sam ja, ostali su samo kolateralna steta.odnosno prolaznost
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Primjetio sam da starije generacije ne mogu držati korak s civilizacijom, sve se prebrzo odvija i njihove stare vrijednosti blijede, srećom imamo Vutra org.
na kojemu drugome forumu se može ovako razgovarati, dolazimo iz različitih sredina, nacionalnosti, vjera, okupili smo se da sebi, drugima i svakome tko navrati na forum pokušamo pomoći :). ( napisao da se odjavljujem :D).
I zato nije potrebna kvalifikacija..doktorat.Potrebna je empatija..glavna ljudska osobina i malo vremena.
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Uh bem ti rat, ne pricam nikad o njemu, zakljucao ga i nek se jebe tamo, nemam ja vremena svoj zivot na proslost trositi.
Tko mi je poginuo poginuo, tu bas nista vise ne mogu.
Ja sam uvjerwnja da smo mi obicna baterija, odnosno energija.
A po zakonu ocuvanja energija (ak se dobro sjecam naziva zakona)energija ne moze nestati samo prije i u drugo stanje.. Cemu onda tolika frka oko smrti?
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Slažem se, ja ne vjerujem u smrt, ako se budemo vraćali u prošlost ostaćemo njezin zarobljenik, treba prenijeti znanje i mudrost na mlađe generacije inače ćemo se vrtjeti u krug kao i zadnjih 2000 godina, zato se ja vraćam još dublje u prošlost, vrijeme znano kao zlatno doba, volim o tome maštati i razmišljati :).
Nadam se da će nakon svega ovoga napisanoga nekome tko naiđe na ovu temu naše riječi i razmišljanja biti od pomoći, bar malo :).
Sada se stvarno moram odjaviti, obrezivao sam loze, jabuke i kruške a imam i za sutra posla. Lijep pozdrav.
(Nisam ni toliko loš za jednog elektroničara :D).
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Eto vidiš, tema ne da njje otišla u off, nego je otišla baš gde treba! :puuuh::

Ja sam sestru izgubio pre par godina, u nekoj tragičnoj situaciji, rekao bih sličnoj ratu. Jako mi je teško razmišljati o tome. Do te mere da se skoro nikom ne javljam od tad, jer me svi podsećaju na nju. I to raste i raste. Tek od nedavno pokušavam da se suočim sa tim.

I slažem se sa tim da je frka nepotrebna. Samo treba pričati o tome. Proživeti sve to. Svu tu tugu, bes, razočarenje, štagod. 100 teorija sam smislio zašto je to ok, baš sličnih toj tvojoj sa baterijama. Ali i dalje mi nije ok. I shvatam da je ok što mi nije ok.

Ovaj forum je jedno čudo. Hvala vam svima! :vutra:
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Uh @Jolly Joker kralju, znam kako ti je.. Ali mindset je najbitniji, nitkp ama bas nitkp ti necw pomoci ak si sam ne pomognes.. Ja nisam za iznosenje bolinh stvari jer mislim da meni konkretno je to vracanje u proslost.
Al svatko ima neki svoj nacin nosenja sranja na ledima.
Vutra meni puno pomogne jer strasno zaboravljam,vutra se u mom mozgu ponasa kao gumica za brisanje pa brise sve, nekad cak i nehotice zaboravim nesto sto i ne bih, al ne smeta ato zaboravim
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, teško mi je zamisliti da bi kod nas muškarci (žene su snažnije po tome pitanju) sjeli u krug i počeli pričati jer bi to značilo pustiti suzu a suza znači nemoć i slabost koju povezuju sa spolnošću i egom, prijatelj mi se rastavio, 2 godine dolazio je kod mene većinom popijan, rijetko trijezan i nekada pijan skroz. On nije mogao podnijeti da mu bivša ima ljubavnika, ja sam s njime pokušavao razgovarati ali moje riječi ne dopiru do njega, to je toliko išlo daleko da sam mu u očima vidio zlo koje ga izjeda i najžalosnije dvoje djece je zapostavio koje ima s njom. Skoro 3 godine mu je trebalo da krene dalje, sada živi s novom ženom i valjda je sve ok al u tih par godina što se opijao mogao je napraviti razne gluposti, moglo je i doći do tragedije samo zbog njegovog ega.
Postoji za mene još nešto osim uspomena a to je ono što činimo za života ako je dovoljno dobro moglo bi imati odjeka u vječnosti pa makar i informacija koju prenesemo :).
(Problem kod mene je što ne zaboravljam pa sam pun informacija koje mi nikada neće ni trebati, 1307-1312 templari :D ).
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Postoji za mene još nešto osim uspomena a to je ono što činimo za života ako je dovoljno dobro moglo bi imati odjeka u vječnosti pa makar i informacija koju prenesemo
To ostaje iza nas,ili ne ostaje,ali uspomene su nase vlasnistvo,intima i to nosimo sa sobom i golu guzicu ...tako smo i dosli.

edit
djeca su nas odjek,genetska informacija.
 
Poslednja izmena:

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, probati ću objasniti što sam mislio kada sam napisao da stvaram scenarije u glavi a informacije možda nisu istinite. Hodam po ulici i prilazi mi čovjek mrkog lica i ja odmah mislim da mi želi zlo, da će me napasti, stvaram strah i paranoju u glavi bez utemeljenih činjenica.
Kada sam počeo pušiti cigarete kaže meni otac- puši cigare al nemoj ono što ne valja. Mislio je na kanabis, pa krene s pričom kako su u mladosti dok su čuvali ovce i krave po brdima pronalazili mak, to su sirovo jeli pa bi ih puklo, izgubili bi se a krave i ovce bi otišli u tuđe žito, pšenicu, ječam pa sto problema :D.
 
15.02.2021
7
15
3
genetika je misterija tudih realnosti anoksiznost spoznaja tudih realnosti kroz sebe:)
ovo me se jako dojmilo. baš me lipo bocnilo. fala ti.

a triba uvik pričat o svemu, ne stvarat otpor (to često ja znan radit) i ugasit malo tu glavu jebemu miša.. mene maločas sapralo kad san čula da i dalje neću radit na poslu koji me navodno čeka, i to još od božića, i onda san automatski krenila u nervozu i sve to šta automatski krene ka, samo od sebe jel, ali kad san malo zastala i ugasila sve te podražaje u glavi, odma san nekako bila okej. pa mi je bilo čudno šta san okej s tin. ali i super. ko će se svaki dan nervirat, nemogu to, jebiga i ja san samo čovik : )
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
da, lose kopije oceva, cast izuzecima :)
Potomci su uvijek "najbolje" od oba roditelja (ono najizraženije, dominantne karakteristike), najjači geni idu naprijed, tako je to priroda smislila. E sad, ono šta je u nekome "najbolje", ne mora nužno biti dobro za okolinu niti se nama sviđati, jer dijete dvoje kretena bit će kreten na kvadrat, ili ponekad potpuna suprotnost (čast izuzecima). :)
 
04.12.2021
53
102
18
emerald triangle
Mislim da bi trebalo u podforum > mentalno zdravlje otvorit ,good idea? A sto se tice anksioznosti i depresije i panicnih napadaja , derealizacije itd , bitno je stat pušit vutru kad mislis da ti je nepodnosljivo i pocet dovodit zivot u red , to je ono najteže od svega. Najlakse je zatvorit se u stan pusit jointe i gledat youtube / filmove / igrat igrice ili radit od doma i zanemarit real stuff probleme koji ti stoje u podsvjesti i onda zapalis joint iz "razonode" pa te pukne panic attack. Recimo imas te probleme zivot ti je u neredu i zovu te prijatelji na party , osjecas se kul , vidis njih skupite se i zapalite joint i odjednom svatis vau pa oni su uspjesniji od mene , pa pocnes dissectat svoj zivot u glavi pa negovoris nista nego samo potvrđujes , postanes sutljiv , nezelis zapocet razgovor mislis da ces ispast glup itd, i onda odjednom napetost anksioznost i panic attack odjednom i kao čudiš se pa kako to. Meni kad se to desavalo doslovno sam presta sa svim toksinima koje sam unosia svakodnevno. Pa onda kreneš dalje vjezbanje promjenis okruzenje , prijatelje itd. Ako ko treba pomoc moze mi se slobodno javit imam iskustva s ovim , donekle sam rjesio panic attackove imao sam ih svaki dan bilo je gadno , sada mi se zadnji put desilo pa ima pola godine i to blagi neki. Spread the love <3
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Anksioznost ima elemente tijela i uma. Znamo svi osjecaj treme, nebitno sta je to sto te ceka/ to sto moras napraviti. Zamislite da drzite nekakav govor, npr.kum si u svatovima i red je da pozdravis goste.
Osjecas lagano leptirice u zeludcu, znoje se dlanovi, suha usta, piški ti se.. Uglavnom nelagoda. Tu sada je prelomni trenutak - hoces li tu energiju koju osjecas "vratiti" glavi i poceti smisljati razno razne scenarije ili ces se uzemljiti u tom trenu. Objasni tijelu da se nalazi u dvorani punoj veselih i tebi dragih ljudi, da ti je toplo, da si sit, da ne postoji opasnost. Tijelo ne zna stojis li u dzungli pred lavom ili si u toj dvorani. Ako tu tjelesnu energiju( nelagodu) pretocis u crne scenarije stvaramo zacarani krug koji opet tu istu energiju vraca u tijelo. Mene kada uhvati panika probam taj osjecaj gledati kao izvor zivota u tom danom trenutku, dopustam mu da postoji, ne kontroliram ga i nisam nezadovoljan sto je to sada bas tako. Ako sam napet nema veze, ta napetost me podsjeca da sam ziv, cak mi olaksa da se uzemljim. Mislim da je stvar perspektive, odnosno kako uokviris scenu na kojoj se to sve odvija u nasim glavama.