Anksioznost (nerealnost) ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.12.2010
10
2
0
33
Prije neke 3-4 godine mi se prvi put desio panicni napad. Od tada sam imao jos 1 ili 2, sada sam naucio da ih kontrolisem al to nije sada toliko bitno koliko taj osjecaj nerealnosti, drugog plana, magle, nerazjasnjenosti.

Znam sigurno da ovo nije od marihuane, jer tada nisam toliko konzumirao. Poslije prvog panicnog napada imam osjecaj da je sve oko mene nekako nerealno, neopipljivo i da imam taj problem s pamcenjem, Nije u pitanju neka vrsta amnezije, pamtim ja sve al kroz maglu. Kada pokusavam da se prisjetim nekih stvari sve je to kroz neku maglu, ne mogu se sjetiti odredjenih detalja. I tesko se mogu sam sjetiti necega, dok neko me ne napomene. Npr. kada u drustvu pricamo scene iz proslosti, ja sam uvijek najcutljiviji i potvrdjujem price ostalih, i prisjecam se kroz price drugih. To je dolazilo do granica da nisam znao da li je to bila java ili san. Nekako je sve u drugom planu.

Jedna od vaznijih stvari koje sam izgubio ili bar otezao je mastanje. Evo sada da zatvorim oci i pokusam zamisliti nesto ne mogu, brkaju mi se slike ne mogu misli da sastavim, da skupim. I vec 4 godine imam tu podsvjesnu napetost. Ako ne razmisljam o ovome "problemu" svjesno onda me jede iznutra negdje jako duboko. Ne znam dal neko ima nesto slicno? Da mi da par savjeta ili neko ko je prebrodio to?

Nebojte se nisam ljudak! :icon_lol::icon_lol:
Idem da zapalim jedan, huh sad mi je lakse kad sam istresao ovu pricu koju nisam odavno nikome ispricao. :)

BLESS!

:smoke18:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Uglavnom sami stvaramo svojom mastom napetost. Moze biti svasta...mene ponekad kad se prepusim hvata neka panika ali uvjek se vrnem pa opet dunem. Sta znam ima ljudi ne panice kad se prepuse meni nekako smeta...a ovako trijezan nemam nikad napad panike. Ali razumijem da neki ljudi mogu imat trijezni ali opet sami stvaraju paniku kao sto ja panicim kad se prepusim...eto sto reci....sport i kvalitetan fizicki umor je uvjek two thumbs up za sve probleme
 
15.12.2010
7
0
0
30
Pozdrav, nov sam na forumu pa mi ne zamjerajte ako nesto krivo napravim.
Ja sam imao neugodnih iskustava od vutre: nakon sto bih cesce konzumirao, svaki dan po dva tri g, i prestao, slijedeci dan dva bi bio u bedu i nebi se dobro osjecao. Nebi imao osjecaj za stvarnost, sve bi mi bilo u magli, nekako drukcije bi sve osjecao, al ne ko da me jos utjece vutra. Jel bi to moglo bit od vutre i jel neko slicno nes osjetio?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Za obojicu imam isti prjedlog-odite doktoru.Al ozbiljno! Nije da sad kažem,vi ste pukli ili tako nešto,nego...to su zdravstveni problemi. Nije poanta da će vas nakljukati tabletama.Jednostavno odbijte takvu vrstu pomoći. Ponekad je i razgovor dovoljan,ali razgovor s nekim tko zna slušati i reči pravu stvar.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Ja sam puko prije dvije godine, sad će bit' dvogodišnjica... Desilo mi se zbog overdose-a od psihodeličnih supstanci. Znam kak je to kad se stvarnost rascijepa na komadiće i "nemaš pojma kaj se tu događa". Uglavnom terapija su lijekovi, ali lijekovi nisu baš dobri na duži rok jer stvaraju ovisnost i zatupljuju... Isto može biti s ganjom ako se pretjeruje baš svaki dan. Također kad se prepušim ponekad me zna ulovit panika ako nisam u nekom dobrom okružju ili ako nisam dobar sam sa sobom. Stres je također ubojica razuma i treba ga izbjegavati, dobro organizirati život, donijeti neke odluke i toga se držati.
Treba pušit umjereno, ne razmišljati previše.. Obično kad počnem razmišljati o prošlosti ili budućnosti izgubim se u kojekakvim konceptima stvarnosti ili slično. Živimo sad, a ne jučer niti sutra.
U takvim situacijama najbolje je nazvati nekog prijatelja ili prošetati, malo trčati ili jednostavno se maknuti iz trenutnog stanja.
Ja radim pauze u pušenju i dobro dođu da se ta magla digne, malo više fizičkih aktivnosti i nakon par dana stanje se vrati na normalu.
Više u prirodu, šetnje, glazba i mp3 na uši, čitanje opuštajuće literature ili slično pomaže! Drž se i bez panike, ako te ulovi panika idi trčati negdje, nafrlji glazbu do maksimuma ili počni vikati i vrištati iz sveg glasa da to ode van i sve ok :icon_mrgreen:
boz :sun2:
 
06.03.2010
14
3
0
33
Po opisanim simptomima rekao bih da je u pitanju depersonalizacija...to nije psihicki poremecaj to je normalno stanje. Nepostoje lekovi kojima se moze leciti jer to nije bolest, za vise informacija pogledaj - www.dpselfhelp.com
 
06.11.2010
35
6
0
121
To sam imao ja prije.. Skužio sam da je to većinom jer sam spavao premalo.. probajte spavat češće i dulje pa vidite di vas to vodi.
I da, čak imam i znanstveni dokaz za to. Kad imate premalo REM faze (sanjanje), to vas vodi da sanjate u stvarnosti, i ne znate raspoznati da li ste nešto rekli, mislili, da li se nešto dogodilo stvarno ili ste to sanjali. Zapravo vam to vaš mozak ukazuje na to da želi sanjati. Možda vi spavate dovoljno, no na neki način preskočite fazu sanjanja. To se događa kada idete spavati napušeni ili pijani.. Tako da probajte pušit što ranije ujutro.
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Ja imam drugaciji vid anksioznosti, tj. ja nemam napade panike iz nekog posebnog razloga nego imam neke podsvesne strahove a napadi su isto podsvesni. Tako iz cista mira mi se ubrza puls i pocnem da se plasim necega a ne znam ni ja cega ili da se tripujem da ce nesto lose da mi se desi...Bitno je samo da razvijes taj stepen svesnosti i onda ces moci sam to da regulises. Ako odes kod doktora, prepisace ti lekove sto opet nije dobro...Tako da umerenom kolicinom marihuane mozes to da smiris. Meni je bar uspelo...Ali ne da se prepusavas, nego da nadjes neki ritam i onda ce da bude okej...Ali moras da budes spreman da ti samom sebi pomognes, jer je sve u glavi. Ne postoji ni jedna supstanca koja ce da ti resi probleme koje imas sam sa sobom i sa svetom oko tebe.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Nemogu reći da mi se nedogađaju ponekad situacije anksioznosti, kroz neke periode mi se događalo izraženije, iako sam sasobom to uspio ublažiti do minimuma.
Problem sa pamćenjem mi se znaju događati, ali ipak se uspijem natjerati sjetiti tog traženog podatka. :)
Najveći problemi po pitanju ovoga su bile, neugodnosti, koje same krenu od sebe, pa onda skužiš da ti se događa na dnevnoj bazi, tzv. preznojavanja, pogubljenost i težina u komunikaciji sa ljudima. Kako sam to riješio, prepoznao taj strah, ignorirao ga, i naučio se nositi s njim, iako se nemogu ponekad nositi sa nervozno živčanima ponašanjem kad me nešto izbaci iz takta, nisam destruktivan niti agresivan, ali popizdim sa nekom posebnom lakoćom, tu mi vutra pomaže, jednostavno me opusti i nedozvoljava da se trgam na gluposti....
A kad zamijetim ove sijede kose po glavi, pomislim si na čeg se ja trošim, opusti se, živi dan za danom, uživaj u životu! ;)
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Meni se to dagađa nakon svake knjige od Carlosa Castenade koju pročitam (ne zajebavam se), totalno mi se promijeni cijeli koncept stvarnosti ovoga svijeta i onda u potpunosti uviđam na kompleksnost svijeta...S jedne strane ja to smatram i kao neki dar, ali koji me onda opet košta kad se vratim iz svojih "sanjarenja"...Jako teško za opisati, ali vidim da ostavlja ček i neke posljedice na meni...Nisam više isti...
 
22.04.2009
34
3
0
35
Ljudski mozak je osetljiv. Nesto sto je dovoljno mocno da potpuno promeni percepciju na nekoliko sati definitivno ostavlja posledice, pogotovo pri cestom koristenju. To je kao kad bi se kljukao nekim jakim lekovima za srce (nema razlike priroda i vestacko, u prirodi ima biljaka otrovnijih nego bilo sta drugo) nedeljama ili godinama, i onda se pitao zasto ti se odjednom pogorsalo zdravlje. Lose je to sto vidim (pogotovo na ovom forumu) da ima dosta ljudi koji govore drugima, ili sami odbijaju da poveruju da su im psihicki problemi prouzrokovani vutrom. Evo smatram da mogu da pisem ovo posto sam i sam sve proziveo, verovao sam kako mi neke psihoze nisu vezane s vutrom dok mi je u glavi cesto bio pravi pakao. Kad sam prestao sa duvanjem to je intenzivno trajalo jos neke dve nedelje, nakon cega je pocelo da se smanjuje i za neka dva meseca prestalo. Od tad uz pomoc nekih ljudi sam uspeo da skroz prekinem.
Generalno problem nije u travi, vec u tome kako se covek ponasa u toj situaciji gde za takvo zadovoljstvo treba samo da zapalis i povuces nekoliko dimova. Duvas jer hoces da ti bude lepo - dok duvas bice ti lepo-ne mozes da zivis ceo zivot naduvan jer postoje druge stvari, kao i posledice za mentalno i psihicko zdravlje -prakticno zacaran krug, poguban najvise za mlade ljude. Zavisi od tvog zivota, koliko si generalno srecan i ostvaren, ili imas potrebu da pobegnes od nekih stvari da li ce i koliko ce trebati vutri da zavlada tvojim zivotom.
Nadam se da ovo dodje do nekoga jer dok sam duvao cesto sam posecivao ovaj forum i hocu da napisem stvari kako ih vidim sad. I sad u zivotu ima puno problema i uvek ce biti, ali sam skrenuo sa puta koji nije vodio nigde, iz kog samo bude teze izaci. Poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Begaaj and bozga
08.07.2013
1
0
0
Ej drugari meni treba neko iskusan da da odgovor na pitanja koja cu da postavim.
Imam 24 godine i pusim ganju vec 8 god najmanje i stvarno obozavam da pusim. Zadnjih 4 godine nisam pravio pauzu sve ukupno mozda mesec dana da nisam pusio ali ne verujem ni toliko da je bilo, ok uzimao sam i neke druge gudre ali ne nesto preterano, jednom se otkinem u godinu dana, mislim da to nije preterano. Evo sta se meni desava...
Od februara ove godine dobio sam napade panike, mada i nemam stalno napade panike koliko me drma anksioznost. Zajebao sam se, verovatno, pa sam bio kod psihijatra i oni su mi dali ona sranja da pijem Ksalol i neki antidepresiv i meni kao bilo kul neko vreme ( naravno dzidzim svaki dan i dalje ) i onda odjednom pocne opet da me cepa ta anksioznost bas onako nenormalno ali nisam depresivan, aktivan sam koliko mogu radim i neku ziku i sve to lepo ide superica , imam i curu zivimo zajedno i sve je da kazem savrseno ( detinjstvo nije bilo bajno... )....... I da ne smaram vise mojim problemima mene interesuje da li postoji sansa da me od vutre cepa anksioznost jer sam nezasita stoka???????? Ako jeste tako meni nije frka da batalim neko vreme nego mi je frka da ne na vucem fobiju pa da posle nikad vise ne zapalim dzoint a bre volim da se nadrkam, i mnogo sam uzivao godinama u tome i sad svaki put kad dunem cigaru posle mi nije dobro, ne mogu da se smirim a pijem lekove na koje se navlacim a oni ne deluju. WTF? Ajde neki savet molim vas!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
izaberi ili vutra ili droga, ne ide to zajedno. pod drogoma smatram i te "lekove".
vutra ne moze biti uzrok anksioznosti, depresije al moze da je ubrza, pojaca ako se ona
javi.