Anksioznost (nerealnost) ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lud

31.01.2015
183
106
43
brate samokrijes51,nemas potrebu da upadas u vece bedake,trenutno si u takvom stanju,pomiri se s tim, i pusti ga neka te kontrolise kako hoce, nebori se s takvim stvarima,nemozes ga pobediti,ali vreme ce ga pobediti,predaj se tom i budi skroz cool,neduvaj neko poduze vreme,ocisti se,al se samo nemoj bojati,kad te uhvati panika budi opusten,kasnije ces videti kad te to prodje, da je ti jedno cisto prolazno sranje..ovo ti kazem iz svog iskustva i znam simptome... samo se neplasi..prodje zivot a ne to..pa kasnije dimic 2 i:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degen erick

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
depresija dolazi kad se pozicioniraš u prošlost,žališ za nečim ne vidiš kako bi dalje,osjećaš se nemoćno itd. Anksioznost dodje kad ti se misli fokusiraju na budućnost koja nije onakva kakvu bi želio tj. kad se brineš za probleme koji još nisu ni došli. Riješenje za depresiju i anksioznost je vrlo jednostavno,ali zahtjeva malo moći volje. Jednostavno prestani misliti o prošlosti,prestani misliti o budućnosti te prestani stvarati probleme koji još nisu došli. Svaki dan 20-ak minuta meditacije ili barem pokušaja i problemi su riješeni. Jednostavno se pozicioniraj u trenutak u kojemu si sad i uživaj, odluči da ćeš uživati te ga ispuniti do maksimuma pa nisi ti hormon ti si čovjek i sam odlučuješ hoćeš li uživati ili patiti. Nema nitko supermoći pa da te rastuži ili baci u depresiju sve si to sam radiš,tko je kriv? Ti si kriv. Vutrica samo malo razbaca misli i uzburka podsvijest pa svašta skoči na površinu, kaže se da plakanje čisti dušu emocije su isto oblik energije i ti ju otpuštaš,ali ti se nus pojave ne svđaju :) Kasnije kad sve prođe bit ćeš jači nego prije. samo nemoj nikad nikakve tablete korisiti NIKAD TI NEĆE POMOĆI,psiholog nije u tvojoj koži tako da njegova naklapanja pusti kraju osim ako nije dobra psihologinja pa misliš da bi ju mogao povaliti. Budi snažan i glavom kroz zid ako treba,šta si došao tu kukati sam si pomozi!
 

lud

31.01.2015
183
106
43
zato smo mi tu da pomognemo,mi koji znamo sta je to,i kojimo smo doziveli ta sranja,kakvi psiholozi i psihijatri,samo biti jak,kad je najteze samo nasmej se brtee....samo u glavi, nisi sam, u ovoj poplavi brte... posle kise, dolazi sunceeee:)
 
23.04.2020
18
26
13
34
Mislim da dosta ljudi proživljava ovo, samo mislim da ih je sramota ili da im je neprijatno ili se jednostavno plaše da nisu možda "skrenuli" zato mislim da se treba više pričati o ovome jer razgovor pomaže više od bilo kog antidepresiva...
Ja duvam 11 godina, od ranih tinejdžerskih dana i bilo mi je oduvek neshvatljivo kako nekog može da radi na loš trip(da ne može da sroči rečenicu, ima loše misli, nesposobnost funkcionisanja u društvenim situacijama) jer je meni trava oduvek bila kao gorivo(činila me komunikativnijim, kreativnijim, srećnijim, manje napetim/agresivnim, umirivala mi je um, duh i telo tačno koliko bih želeo od nje a i dalje sam imao motivacije i volje da radim sve što bih inače) dok i sam nisam proživeo prvu anksioznost, derealizaciju i depru nakon raskida dugogodišnje, prve, "prave"veze sa devojkom(živeli smo zajedno i sve to) i prvu nesposobnost da se opustim uz svoju staru ljubav Marijanu koja mi je tad prvi put pokazala svoju suprotnu stranu, umesto što bih se smirio bio bih totalno uznemiren, uplašen, napet...
Izgleda da je to sasvim normalna pojava, trava je okidač kao i u prethodno navedenim postovima loša ishrana, neujednačen tempo spavanja, cigarete, manjak fizičke aktivnosti - nezdrav način života sve u svemu...
U zdravom telu zdrav duh - ne može se kriviti ni jedan pojedinačni faktor kao uzrok nego treba eleminisati sve poroke što više moguće da bi bili zadovoljni sa sobom i da bi se mogli totalno opustiiti. Treba učiti iz svih tih napada jer se oni ne dešavaju bez razloga, već nešto govore - da treba napravitI neku promenu na svom životnom planu.
Iskreno se nadam da će se javiti još ljudi sa svojim iskustvima i bez zadrške pričati o svojim emocijama jer bih i ja voleo da imam s kim da podelim svoje stanje i zabrinutost. Pozdrav i podrška svakome ko se oseća bez veze dok čita ovo jer ne može da prži enormne količine buksni kao ranije već ga neki mizerni hedić od 0.2 baca u crne misli, znajte da ćete izaći jači, pametniji i bolji iz svakog problema i da niste sami❤️
 
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Anksioznost? To mi je jako poznato, ranije bih znao po 15 dana ne izac iz kuce zbog te anksioznosti i antisocijalnosti. Smatram da vutra moze samo da spotakne nesto sto je u nasoj glavi, dok god nisam seo i ispricao se sam sa sobom dobrih 3h bez prestanka kao najveci ludak nikad ne bih shvatio da je to samo u mojoj glavi i da ne trebam bit anksiozan od tad pa do sad proslo je mnogo godina i mogu reci da sam 90% izlecen covek, ne sa tabletama ne sa psihijatrom vec sam sam sebe naucio da zivim i funkcionisem sa tim kao svi ostali koji nemaju anksioznost. Zar je potrebno u ovom vremenu i ovom kratkom zivotu bit anksiozan? Naravno da nije, ljudi koji imaju anksioznost su najverovatnije to pokupili jos iz ranog detinjstva, treba sjesti sam sa sobom i razmisliti zbog cega imam to? Zasto bas ja? I kad pronadjete zbog cega samo to ispravite u vasem zivotu. Anksiozni/antisocijalni ljudi nisu bolesni samo trebaju pomoc sto pre !
 
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Anksiozan sam, jasno mi je zašto, i ustvari postalo mi je drago radi toga. Ne treba mi pomoć, niti trebam mijenjati sebe, već okolnosti u kojima živim. I jesam i nisam antisocijalan, kako s kim... I to je ok
O tome ti pricam drug, okolina ljudi sa kojim se druzis itd.. da ne nabrajam vise ali covjek kad sam sebi prizna da ima taj problem kao da kamen padne sa srca, fora je bit drugaciji :)
 
03.04.2020
7
10
3
volim lose i dobre tripove od vutre, gljiva.mislim da ni jedan trip nije los trip i svaki ti ima nesto za reci.treba analizirati osjecaje i raditi na njima ako si neces svjesno reci sta ti ne pase podsvjest ce ti to pokazati kad tad.isto tako i bez supstanci jer je sve ovo jedan trip
 
Poslednja izmena od urednika:
15.02.2021
7
15
3
meni najbolji način za nošenje s takvim osjećajima je da se isključim iz "sudjelovanja" u svojim mislima, jednostavno svjedočim svojim mislima kao iz 3. lica, kao da slušam nekog drugog. uvijek je zanimljivo pratiti kuda misli lutaju, i svaki put naučim nešto novo o sebi, tj. točnije, shvatim i potvrdim ono što sam oduvijek znao u sebi.
totalno mi se sviđa ova tvoja rečenica, i uglavnom sve šta napišeš me 'bocne'. emocionalno si inteligentan, to se osjeti.

Razmisljo sam da otvorim novu temu, al tu cu pisati, valjda ce imat isti efekt. Gore sam ono pisao za panicni napadaj, e sad vec ne kurim skoro tjedan i pol, upao sam u neku cudnu depresiju ili neznam sta, stalno se osjecam tuzno, vise mi nista nije isto, jedva na faks idem, nemam vise nekog veselja, ja se nadam da je to samo prolazno, neznam koji mi se vrag dogada, javio sam se psihologu na faksu da mi pomogne i sad pricam s njim preko maila, sve sam joj objasnio i cekam odgovor.. Znam se doma rasplakati onako iz cistog mira, budem toliko tuzna, krivim se za sve, a neznam zbog cega. Jel moguce da je to prirodna rekacija na ajmo rec odvikavanje od trave, jer ja vec godinu i pol dana pusim bez prestanka, svaki dan, i onda da me sad neka depresija cudna uhvatila ili tako nesto? Samo molim boga da nije nesto ozbiljno i da nisam prosao u glavi totalno, fakat neznam kako da vam opisem, imao sam i box doma kao sto kolega cili zna jer mi je mentor, biljcica vec onako dosta velika, medutim maknut cu ga, prodat box, ne pase mi, nekako mi to radi dodatni pritisak a trenutno ne planiram ponovno pocet pusit jer ovo sta prolazim je nesto najgore sta mi se dogadalo u zivotu, opterecujem i curu i frendove(iako oni kazu da ih ne opterecujem i da su uz mene.. ubiti shvacam ih i sve ali ono), zelim se vratit na ono staro, jer sta god ja radio nisam sretan, bas presje*ano, neznam sta da radim, dali je neko imao slicne probleme? Nadam se da ce mi razgovor sa psihologom malo pomoc, tablete i antidepresive ne planiram uzimat, e i da, vec ne spavam normalno 4-5 dana, imam neke glupe snove ako i uspijem zaspat i to se onako okrecem non stop nikako da normalno odspavam, cak sam si kupio valerijana tablete kao na prirodnoj bazi da nekako probam odspavat jer nemogu normalno funkcionirat. Razmisljo sam malo, ja sam kurio svaki dan, tijelo se naviklo na to, odnosno da tako sebe nagradi, i sad kad sam ovako prestao naglo kao da vise nema srece, onako treba proc neko vrijeme da se vrati na staro, ja se iskreno nadam da je to..
iz napisanoga čini mi se da ti je trava bila nekakav svojevrsni bijeg od svega šta se događalo u tebi, na šta nisi uopće obratia pozornost, a kamoli se uhvatia ukoštac s tim i zato su se svi ti osjećaji odčepili prilikom pazue od pušenja, ništa neobično, i sama san kroz slično prošla. nemoj bit puno u glavi, vidi šta ti je zapravo, možda ti samo treba kvalitetan razgovor s nekim dobrim prijateljem ili čak sa stručnom osobom. vidin da je ovaj tvoj post napisan prije 6 godina, nadan se da se stanje popravilo. javi : )
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Ne znam više tko je to rekao, ali pogodio je samu sredinu. Srž mnogih depresivnih, tjeskobnih sranja.
"Biti prilagođen bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja"
Kad to postane čovjeku stvarno jasno perspektiva svega se mjenja. Sebe, drugih, društva...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ne znam više tko je to rekao
Dzidu Krisnamurti :)
Obozavam indijske filozofe. Na svaki problem imaju isti odgovor - Ako imas problem to je zato sto imas problem, jer da ga nemas onda problema ne bi ni bilo!
Aj ti sad njima nadji zamjerku u filozofiji :D

Onako usput, nema ga koji nije imao neku fondaciju od koje je, laprdajuci, lagodno zivio.
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
:D Dzidu tko? Ne zvoni mi nigdje
Al svejedno, ova izjava, možda izvučena iz tko zna kakvog konteksta, nije promašena u ovom kontekstu. Razmisli malo o relacijama kroz koje čovjek mora prolaziti od trenutka kad izađe jadan, onako smežuran i gol, i sve što ga zanima je sisa, a već je katolik, hajdukovac, hrvat, niža srednja klasa... a što sve još treba postati...
Mda, dobro sam se sjetio, moram otići na 32 rate uzet maloj samsung mega1000xxl i adidas3000 turbo. Ispada da ustvari mala nije dobra, bistra i zgođušna bez toga pa ju nešto stalno zajebavaju i neprilagođena je dosta a htjela bi biti
 
Poslednja izmena:

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Da ne idem off topic previse, samo cu reci j.. Ja njegovu filozofiju
"Ako imas problem (recimo rak) to je zato sto imas problem(rak) jer da nemas (rak) onda ne bi imao problema.
Filozofija je ubijanje dosade, obicna igra misli po meni, pokazivanje jakosti neurona a opet nepotrebno trosenje energije.
Po meni doticni filozov bi vise pridonio drustvu da je bio cistacica.
P. S @Papa Romeo
Ovo apsolutno nema nista na osobnoj razini samo izrazavam svoje misljenje opcenoto o filozofiji


Ako imas problem to je zato sto imas problem, jer da ga nemas onda problema ne bi ni bilo!
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Filozofija je ubijanje dosade, obicna igra misli po meni, pokazivanje jakosti neurona a opet nepotrebno trosenje energije.
Ne kenjaj mi po Filozofiji, materi svega i svacega. Ne kaljaj ljubav prema misli, prema mudrosti, jerbo cu te gadjati njima :D

Ovo apsolutno nema nista na osobnoj razini samo izrazavam svoje misljenje opcenoto o filozofiji
Bacis me u anksioznost misljenjem, osobnim, i jos tvrdis ta tu nema nista licno.
Za srce si me ujeo.

Dosta zajebancije i oftopicarenja s moje strane :)