Anksioznost - preporuka sorte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.01.2016
152
13
18
36
Ima li itko ima opci anksiozni poremecaj uzrokovan velikim stresom i sta je preporucljivo za to...na netu ima stranica koje sugeriraju low thc a big cbd dok neke druge predlazu jake sorte thc'om...spominju se sorte grand dady purple i jack herer kao najbolje za to pa ako neko zna iz osobnih iskustava bio bih zahvalan
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
To bi pretpostavljam trebale biti sorte koje bistre i "dižu" te potiču na priču.
Iz osobnog iskustva jedina takva od najmanje 15-ak vrsta koje sam provao do sada to je Power plant od Dutch Passion.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Mene bi Jack Herrer zbog racinga koje mi je stvarao okretao na tjeskobu...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zato bolje da se piše iz osobnih iskustva nego da slijepo vjerujemo internetu jer "papir" trpi svašta, ono... moguči plaćeni članci i te stvari:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Već sam savjetovao Jacka nekad prije, al očito ga ne doživljavaju svi pozitivno. Tako da dok ne probaš – ne znaš. Očito svakome paše nešto drugo....

Dok se odlučiš šta posaditi, mogao bi pogledati na netu malo GABA i 5-htp....
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Večina sorti koje onako probam tu i tamo me previše izvozaju... najviše mi je pasa Northern Light ali tek kad sam malo stvorio toleranciju. Dosta ljudi su Jacka pohvalili kao "pušljivu" travu, ali mene je "uzjebalo" do zla boga. Ali baš je bio taj efekt kao kava...
 
02.01.2016
152
13
18
36
pusim vec 10 godina i kakva god je sorta prosla meni je bilo dobro...otkako imam tu anksioznost pijem 2 puta po 150 lyrice i 1* 30 calixte dnevno....i manje vise me kolju 2 dima kad je vutra dobra...tako da si mozda mislim uzet nesto sa 1 1 omjer cbd-a jer tako nesto nikad nisam pusio....a uvijek sam vise volio indicu nego sativu...tako da jack i takve karting vutre izbacujem iz izbora
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
mozda je malo offtopic ali kada se vec spominjalo, od koje banke da uzmem jack herer da dobijem ovaj racing efekat?ako moze neko poslati pp bio bih zahvalan
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Tema za mene :) Meni je dg neuroza,psiholog...konkretno,strah od bolesti...već godinu i pol mi trzaju mišići po cijelom tijelu,najviše u nogama...prisutni su i grčevi,ne jaki...pa onda na google - pa onda,ALS,MS itd...i pao u komu,totalnu...strah...nekako ga pobjeđujem vožnjom bicikle cca 7-8km dnevno da sam sebi dokažem da nemam slabost u nogama pa time i taj prokleti ALS.

Od nalaza napravio EMNG nogu i roku i nalaz kaze neurolog uredan,nesto sitno poviseni i produzeni polifazicni potencijali i poslao me na RTG kraljeznice,gdje imam skoliozu,lordozu i diskopatiju,pa sad cekam magnet...

Psiholog me uvjerava da mi je to sve zbog stresa na poslu,anksioznost itd...

Uglavno,šta želim reć...dobio sam helex 2x dnevno od 0.25mg,i vutra mi više ne paše...tako da sam prestao fumat...ali vutra mi za trenutno stanje nije odgovarala i prije helexa,nekako sam bio još više u panici...neznam jel moram nać pravu sortu ili šta ali meni je big no-no...
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
fcinter motika siroko polje,super ekipa dobra prica,i maknut se od stresnog zivota,pa da vidis kako bi to sve nestalo...prica se da je strawberry cough jedna od boljih sorti za anoksiznost :)
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Čitao sam stvarno dosta i pogledao youtube filmova, nažalost nisam probao ali uskoro hoću. Možda neke CBD sorte tipa 1:1 pa čak i do 2:1 ili 3:1 CBD:THC...

Čak se dosta spominje CBD u riješavanju psihoza i simptoma shizofrenije... kod određenih ljudi THC nažalost povećava osjećaj tjeskobe i paranoje i onda kada se čovjek nađe u toj situaciju još počne razmišljati kako je lud... znam iz prve ruke ;)

Nekako smatram da se izgubio taj balans u vutri, a balans je ključ za sve. Trka za što jačom travom izbacila je i vutru iz balansa, a s tim lakse izbaci iz balansa ljude koji inaće hodaju po žici. To ne mora biti loše ali kad se u to ubaci jako psihoaktivna trava zna biti previše za probavljati. Jer ovo šta se nekima događa je zato jer lakše ispadaju iz balansa, uzroci su različiti i najčešće nepoznati velikoj večini "školovanih doktora".

Evo neki video koji ne mora biti mjerilo...ali zanimljiv za pogledat.

@Smells kad bi barem kod nas bili trgovine sa vutrom pa da možeš uzeti više vrsta za isprobat. Kad probam svoj CBD shark shock (6% 6%) za jedno 40-ak dana javim se ode u temu sa dojmovima.

 
11.06.2015
4
3
3
Ja mogu da vamkažem da imam isto dosta problema bio sam u depresiji i sam dosao do stepen da kazem da mi vutra nepase... JEDNOSTAVNO MI JE BILO SLABO... VELIKI BED... ali nisam odustao.. Išlo je tako godinama... pušio sam malu količinu i to jedanput do dvaput na mesec... danas mogu da kazem da još ne pušim redovno... još traja ono... malo i jedanput ili dvaput na mesec... jednostavno osetim potrebu kada moram da zapalim joint... IDEM NEGDE U PRIRODU... ZAPALIM GA... AKO DODŽE ONAJ BED, DOBRODOŠAO :) ALI BAŠ TADA JA SREDIM SVOJU GLAVU, KAO SLAGALICA, VIDIM SVE GREŠKE, NADŽEM REŠENJE KAKO DA JIH POPRAVIM I KAD DODŽEM KUČI JA SAM KAO NOVI ČOVJEK... NEMA DEPRESIJE VIŠE... :) A I PROBLEMA JE SVE MANJE ZATO ŠTO JIH REŠAVAM... :)Zadovoljan sam i znam da mi je naša vutrica u pomoč i zato je još uvjek volim i poštujem isto.. Ako ima neko slični problem neka proba moju metodu... meni je svaki dan bolje... inače sam ljubitelj sative
 
13.12.2016
35
35
18
Meni se dopada taj tvoj sistem.. Nisam nikada pusio travu pa sam mislio
da trebas stalno da budes na necemu da bi to radilo :zvezda::
Znaci moze i povremeno, to mi je vec super....
Moracu da probam:razvaljen::

Edit:
Jbg moracu da pocnem da pratim datume kada je nesto obj. zadnji put :zvizd:
 
21.11.2016
31
36
18
Za to ti je naljbolji neki high cbd strain mada zavisi od stadijuma napr ja nisam mogao uopste da unosim thc prvi mesec od nastanka ove moje bolesti anksiozne depresije. ja sam kupovao cbd ulje iz holandije i to samo od 5% i mogu da kazem da me je preporodilo i da nije bilo tog ulja ne znam dal bi sad ovde pisao jer sam bio u jako losoj situacij . vutru (sa ulice) sam pusio tako sto bi se predozirao sa tim uljem cbd i tek onda lagano varim i posle pola godine tog ulja evo me na korak od staroga mene, ovaj mesec mi je 6 i nisam ni uzeo ulje posto je skupo a i posadio sam ww 1:1 thc cbd tako da cekam berbu pa nastavljmo, sad mogu da varim sta hocu i kolko hocu ni jedan strain mi nepravi problema :) CBD je zaisra izvanredan lek :)