Anksioznost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2021
3
4
3
23
Verujem da je vecina vas prosla ili se i dalje bori sa ankcioznscu,a poznato je da vutra stvara ank....neki savet kako da se otarasim tog osecaja ?
Ili jednostavno da ostavim vu ili barem da smanjim konzumaciju na ponekad.Nemam neki visok nivo ankcionzosti da cu da poludim ili sta vec ali smeta,a nju imam kad sam u okruzenju nepoznatih ljudi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Anksioznost. Ovisi od straina, recimo nekad bude da mi mozak radi 100 na sat i budem anksiozan. Knedla u grlu.
Onda sve pustim na miru, upalim si you tube, slozim neko pice i pustim mozak u stanje mirovanja.
Ne znam, meni ovo pomaze. Sa sativom mi zna tako biti, dok jaka indica koja kuca na spavanje - zaspim hahaha.
Mislim treba razumjeti kako koja vutra dijeluje, i prilagoditi se tome.
Barem ja to tako gledam.
Prije sam pusio cisto uzalud. Sad sve vise biram trenutak da zapalim - ne jer filozofiram nego meni tako najbolje odgovara.
Nakon teskog treninga zapalim jer mi opusti misice, ali onda samo tv ili mobitel i cure.
Nekad me nesanica lupi, zapalim da lakse zaspim (indica).
Kad je vikend, posla puno - zapalim sativu jer radim kao lud.
A nekad dode ekipa i cisto pusimo da se druzimo.
Ne bi vise nikad pio depresive jer su me dobrih pola godine samo kocili na poslu.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Opet anksioznost:fuck:. DzimiDzarmus pitaš nas šta da napraviš sa sobom...meni je to malo nelogično. Smanji i puši samo u ugodnom okruženju ili jednostavno prihvati da si takav i nauči se nositi sa tim u svim situacijama. I ja se znam vrlo neugodno osjećati među nepoznatima, tako da znam kako ti je.;)
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Inace ljudi koji se neugodno osjecaju medu nepoznatima, ili sute u drustvu - su cesto vise inteligentni na socijalnom nivou.
Kanabis kad pusis, ne mora znaciti da ce ti izljeciti stres. Moze ti ga i produbiti.
Treba shvatiti kako djeluje, a ja to mogu shvatiti tek kad sam napusen.
Recimo ove godine imam plan na seansu Ayahuasca, ako epidemija stane.
Osjecam da sam spreman to doziviti, da necu imati los trip.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ljudski život je složen proces. Bilo bi lakši kad bi živjeli u drugačijem okruženju, na drugačijim pravilima. Ali onda bi možda bili manje "inteligentni" i pametni.
Kad gledaš naše bake i dedove - bili su dosta "kruti", tupi, kako bi rekao za neke stvari. Ali su živjeli puno slobodnije i lakše. Zato su nam i otišli u starim godinama.
Mi današnje društvo samo nekuda letimo, dođeš u mirovinu, umreš za par godina zbog zdravstvenih čimbenika.
Mene je djed godinama vozio u gajbi sa Zetorom, to je samo činjenica koliko je bio zdrav - a pušio je i pio. No psihički je bio čist.
A evo - danas ljudi sa 65 u mirovinu, sa 70 u ljes.
Zašto?
Prije pola godine me krenulo nervirati jedno veliko pitanje - što je nakon smrti? I to najviše kad sam napušen, doslovno sam bio lud od tog pitanja.
Da li nam pred nosom bježi neki znanstveni dokaz, da ipak neka sila ili nešto utječe na našu svijest? Ili su znanstvenici u pravu kad kažu da je smrt zadnja?
Zašto je Tesla izjavio da nakon smrti postajemo svijetlost, i da to nije kraj? Da li je on nešto znao što mi nismo? Pa prije ću vjerovati njemu nego modernoj znanosti, ili nekoj religiji.
I to me držalo par tjedana, dok nisam skužio da me to pitanje samo diže u mom privatnom životu, na način da sam shvatio da zbog tog pitanja moram svaki dan živjeti kao da je zadnji.
Šta ti vrijedi bogatstvo, šta ti vrijedi prelijepa žena, obitelj - ako te drugi dan bude pijana budala ubila?

Sad kad me uhvati to pitanje, samo odmahnem rukom i isti dan si složim da bude bolji nego ikad.
Moramo početi shvačati da je život očito jedan, da je svaki dan poseban i zaseban. Čak i kad se probudiš umoran, nenaspavan, bez ljubavi, bez novaca, sa sto problema - pronađi nešto što te bude diglo i popravi si dan. (ne mislim na kokain hahaha)
Mi smo samo skupina atoma i svih čestica koja djeluje na drugačiji način nego bilo koje drugo živo biće na svijetu.

Možda su životinje pametnije nego mi? Možda psi sa svojih 7-10 godina života prožive ono što mi nikad nećemo, jer ne vidimo "nešto" što oni vide?

Pa prije 100 godina su ljudi izjavili da je znanost sve otkrila, pa eto tek neku godinu smo pronašli Higsonov Bozon (bazinga Sheldone haha).

Ja sam shvatio da moj mozak, moja sloboda tek dođe na doticaj kad sam sam. Kad nemam ženskog partnera. Tad mi najbolje ide, najjači sam. Najviše dajem od sebe i trudim se. Da, nedostaje mi "žensko" biće, ali rekao sam da dok ne nađem sanjara kao što sam i ja, neću se upuštati u neke ozbiljne veze.

To bi svi mi trebali shvatiti, za što smo stvoreni i što možemo. Mene u tjedno barem 2 dana drži "knedla" u grlu, tj anksiozan sam. Ali više me to ne brine, to mi je znak da moram pronači nešto novo da me okupira ili riješiti neki problem.
Probleme sam početo riješavati prošle godine kad sam 50% prijatelja odbacio. Jer to nisu bili pravi prijatelji, to su bili ljudi koji su me samo iskorištavali, hvalili pred drugima kad sam bio prisutan, a kad me nije bilo pričali svakakve laži. Jer su bili ljubomorni.

Gle - zapali pljugu, uzmi čips, neke grickalice, natoči si viski kolu ili otvori pivu, legni, pusti mozak i probaj se usredotočiti na muziku. Ozbiljno, muzika je lijek za puno stvari. Samo treba skužiti koja ti odgovara u kojem trenutku.

Ja se ispričavam što sam se raspisao, samo želim reći da se svi opustite i uživate u onome što imate i što ste si stvorili.
I ovo pišem nenapušen. :banana_rasta:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Možda su životinje pametnije nego mi? Možda psi sa svojih 7-10 godina života prožive ono što mi nikad nećemo, jer ne vidimo "nešto" što oni vide?
Oni zive zivot i ne razmisljaju sta ce biti sutra i sta je bilo jucer.
To sto vide,a mi ne ...to je zivot.Nama promice u sjecanjima i mastanju..njima ne!!

Sta cemo sa ovom temom...jos jedna u nizu !!??
Ajd se malo raspisite,pa cemo na groblje.
 
22.02.2016
78
180
33
@DzimiDzarmus nije nužno da ti sva vutra potiče anksioznost. Neki strainovi ti pomažu kod reguliranja anksioznosti. Posebno oni koji imaju omjer THC i CBD 1:1. Možda ti ne odgovara vutra koju pušiš. A možda i nije do vutre nego imaš neki izvor stresa zbog kojega si anksiozan pa bi to trebalo staviti pod kontrolu. Inače postoje tehnike disanja koje mogu zaustaviti napade anksioznosti. Npr. wim hoff ili 4-7-8 metoda ili disanje u papirnati škanicl.


 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Da, 1:1 thc i cbd i letiš na Beta Centauri.

Probao sam ovo prije mjesec i pol, kolega koristi, jako jako skupo, ali sam rekao da iduci strain ide barem jedna ovakva.
Ne sjecam se naziva, ali imala je oko 10% thc-a, mozda i mrvicu manje, no omjer je bio 1:1 , po njegovim rijecima

Bas ono, milo mi je bilo.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.023
358
A šta je anksioznost? Mislim doživio sam razna psihička stanja, mogu da kažem sva, upozno sam sve emocije i njihov uticaj na tijelo. Znam na šta ljudi asociraju anksioznost, i osjećao sam se tako, al nikad nisam za sebe reko da sam anksiozan, uvjek sam bio loše volje. Znalo je trajat po mjesec-dva, al uvjek je bila samo loša volja :D
 
22.02.2016
78
180
33
Pod tim pojmom mogu biti razna stanja od kojih se neka lakše podnose, dok druga mogu učiniti osobu nefunkcionalnom. I ovo što si spomenuo ulazi u anksioznost. Ali posebno gadni mogu biti napadi panike pogotovo ako se događaju jedan iza drugog u neprekinutom slijedu.

O samim napadim panike možeš vidjeti ovdje:

A ovdje imaš i o anksioznosti i njenom utjecaj:

Ako sam dobro shvatio @DzimiDzarmus spominje blaži oblik, socijalnu anksioznost. Nelagodu u socijalnim kontaktima zbog koje osoba ima problema sa komunikacijom, fokusiranje i općenito predstavljanjem pred drugima.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
@Infinity Da, imaš više tih stanja. Meni je još ostalo jedno stanje, a to je kad imam hrpetinu briga, u žurbi sam, razmišljam o tome - krene me "gutiti" u grlu. Osjećaj knedle u grlu. Pritisak. Prije 5-6 godina to me držalo par mjeseci svaki dan, da sam išao par puta na snimke jer sam bio uvjeren da imam nešto u grlu.
Dok me nisu uputili doktoru za psiho bazu i u 2 tretmana skužio da nisam normalan radi posla i bivše žene. ::sex:::svadja:

Drugi slučaj je bio kad me zbog iste žene - toliko prala neka nervoza, tlak, knedle, tušenje, slabost - da sam imao predinfarkt. Srušio sam se na krevet, srce mi je toliko lupalo (nakupljalo se par tjedana) da sam preko majice vidio kako se cijeli trbuh i prsa miču. Spasilo me što sam se sabrao, legao, opustio i odmah drapio normabel.

E tad sam doslovno pukao, potjerao ju van iz kuće, i riješio se većine problema. Dakle mene su pratile 2 stvari - loš posao, i loša žena hahaha.

Nekad mi se javi knedla, ali to kad imam puno obaveza. No onda skužim da mi je razgovor sa nekime najbolja stvar, i zapričam se sa bilo kime oko sebe i puno pomaže.
Imam nekad i svoje živčane ispade, ali to nema veze sa time - to je do gena, eksplozivne smo naravi kad nešto "ne ide".
Tipa žurim se nekamo, dva puta mi ispadne mobitel, prekrenem ovo, zaboravim ono - e onda krenem nabrajati sve moguće religije, živci rade, i prođe čim se ispucam.
Nekad treba puknut, izbaciti sve iz sebe, makar bile psovke. Ružno je, ali pomaže hahaha.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ja sam sinoc imao mini napad panike kad sam osjetio nakon serije jakih dimova da sam slucajno smotao critical a ne og kush. :D
Nije zezanje, stvarno je critical iznimno jak strain a ja ne volim bas hybride sa visokim udjelom sative, ja sam vise indica type.
Inace nikada od indice nemam takvih problema, ali od sativa i jakih hybrida znam imati, pogotovo ako me jos i posao stresira.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ovo je RQS fem, mislim da je 50-50% hybrid.
Necu nikada zaboraviti kada sam procitao strain report tu na vutri od nekog lika bas za critical od RQS, kaze da mu je toliko jaka vutra da par dimova mu je dosta, i da je cak prejaka za njega. Ova je bas tako brutalno jaka a ima tipa 18% THC-a, sto ce reci da sam na papiru pusio i jace, ali u zivo se ne cini tako. :)
 
Poslednja izmena:
02.03.2021
3
4
3
23
A šta je anksioznost? Mislim doživio sam razna psihička stanja, mogu da kažem sva, upozno sam sve emocije i njihov uticaj na tijelo. Znam na šta ljudi asociraju anksioznost, i osjećao sam se tako, al nikad nisam za sebe reko da sam anksiozan, uvjek sam bio loše volje. Znalo je trajat po mjesec-dva, al uvjek je bila samo loša volja :D
To je onaj osecaj kao strah ali nije strah neko jednostavno se osecas uznemireno ali nemas razlog za to...npr meni se desava u busu da mi se razvije takav osecaj i ako nisam narivan.Nzm vrv cu vremenom uspeti da sredim to