Anonimna anketa o Marihuani

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.11.2011
29
3
0
34
Prijatelj provodi anonimnu anketu o Marihuani, pa bih mu želio pomoći s pitanjima. Anketa bi izgledala kao one ankete koje idu po školama. Anketa bi bila isključivo vezana za Marihuanu, jer Marihuanu i drogu nikako ne možemo strpati u isti koš, zar ne? Marihuana je droga isto koliko i internet i mobitel - psihička ovisnost, ne fizička.

Anketirane bi bile osobe svih dobnih skupina. Jedan od ciljeva ankete je vidjeti koliko su ljudi informirani/obrazovani što se tiče Marihuane i koliko zapravo znaju o Marihuani; što misle o ovom usranom zakonu u državi; treba li Marihuanu legalizirati/dekriminalizirati; konzumiraju li Marihuanu, ako da, koliko često; itd...

Pitanja bi bila najbolja ona na zaokruživanje, tako da se anketa može "u hodu" ispuniti i bez previše mozganja, i naravno ostaviti jednu opciju za dopisati nešto svoje.

Dok sam ovo pisao, na pamet mi je upravo pala ideja da svaka anketirana osoba dobije letak sa činjenicama o Marihuani; za što se Marihuana koristila u povijesti; za što se koristi sada; kakav je ovaj usrani zakon i kakve su kazne; i usporedba Marihuane, cigareta i alkohola u jednoj tablici. Ova tablica bi mogla biti zanimljiva i možda nekome otvoriti oči.

Tako da vas molim, dragi moji Vutroljubci, ako bi mi mogli pomoći oko smišljanja pitanja.

Hvala :)
 
07.12.2011
34
3
8
33
pitanja ko u svakoj anketi tipa:

jeste li ikada probali pušiti ili bilo kako konzumirati marihuanu ?
- onda ono ako da :
koliko često konzumirate marihuanu?
kako se osjećate kad konzumirate ?
zašto to radite ?
što mislite o marihuani ?
mislite li da je marihuana štetnija od alkohola i cigareta ?



i jos niz takvih pitanja ( ovo je neki skraćeni primjer) ... jos nesto napises o legalizaciji ili dekriminalizaciji i ono za kraj mišljenje o svemu tome ... naravno za svako pitanje par ponuđenih odgovora i to je to

i gdje bi se točno provodila ta anketa
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Zašto anonimana?Mislim koja korist od anonimne ankete?
Evo ti jedno pitanje "Jeste li spremni stati svojim imenom i prezimenom iza svojih izjava misljenja itd?" U suprotnom imaš hrpu neozbiljnih anketara koji drobe gluposti tek toliko.
Čovijek koji ne stoji iza svojih rijeći jednostavno .........................:shit:
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
nice ideja i znam da si na umu imao uraditi nesto pozitivno,
ali prvo sto ce te ljudi pitati je ko sprovodi tu anketu.Bez obzira da li je anonimna ili ne iza tebe mora da stoji neka institucija.
Sta ces reci, moj drugar i ja,mislim da ovako nema mnogo smisla.
I kad se skupljaju potpisi za najobicniju peticuju iza toga stoji mesna zajednica ili ured kao najmanja celija drustvenog uredjenja.

poz i svako dobro
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A danas svi lazu, pa sta ako ce rec da stoji zupanija iza tog projekta? Ili izmisliti nesto... Ko ce to opce i provjeravati....
 
19.12.2010
42
8
0
33
Blade, ja sam za anonimnu, jer mislim da vecina ljudi koja konzumira, pod ovakivm zakonom nebi htjela uz te podatke svoje ime.
Barem ja osobno nebi.

A kaj se tice provođenja ankete, ko ce to radit? To je pun kup posla, a niko to nece radit za đabe.
 
07.12.2011
34
3
8
33
prvo mi se svi možemo uključiti u svome gradu s anketama ... neko po srednjim školama neko po faksu neko na svom radnom mjestu toliko možemo učiniti no prvo anonimnost je najvažnija jer neće se neki čovjek koji ima dvoje djece i stalni radni posao potpisati na anketu u kojoj je upravo reko da puši travu ili bilo koja odraslaosoba koja je konzumira neće stati iza toga svojim imenom zbog zakona, no da ti radis peticiju il takvo nešto da uspiješdekriminalizirat il legalizirat ili bilo što promijeniti u zakonu trebaju ti imena i prezimena ljudi jer drukčije se neće priznat
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ja sam za bezuvjetnu legalizaciju i potpisao bih javnu anketu.
beqo.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Zašto ne,pa ja bi prvi potpisao da pušim i šta onda,ako može novi hrvatski premijer na TV-u reći da je pušio travu što nebi mogo ja potpisati neku beznaćajnu anketu!
Kako ćeš uloviti vlak ako sijediš na klupi?Moraš ustati i potrćati zar ne?Više ti vrijedi anketa koju je potpisalo 50 ljudi i stoje iza toga nego anketa od 1000 ispitanika koji "ne postoje"
 
28.11.2011
29
3
0
34
Hvala na odgovorima.

Anonimna anketa bi bila iz ralzloga da se vidi neka statistika, ništa extra. A prijatelj to radi čisto da vidi statistiku i stanje u svom gradu, nikakva institucija ne stoji iza toga i to bi radio u slobodno vrijeme. Malo blesavo, al ajd. Ali svakako bi bilo zanimljivo i korisno da se narod informira o pravom stanju, a ne da su im glavni izvor informacija prokleti mediji koji to sve trpaju u isti koš.

Također se slažem da ako je anketa anonimna možeš nadrobiti sve i svašta što možda i nije istina, što sam uostalom i ja radio da bih prije riješio anketu. Neka glupa anketa, o hrani, ovo ono, ali anketu o drogama sam ispunio 100% iskreno jer bih volio nakon provedene ankete čuti što točnije rezultate, iako ti rezultati nikada ne mogu biti točni. Oni koji puše, čisto sumnjam da bi se potpisali da stoje iza te ankete. Potpisali bi neki, ali to je jako mali broj... A uostalom, što će netko s tim potpisanim aknetama ako iza toga ne stoji neka organizacija? Ništa...

Doživio sam nekoliko puta u gradu da mi priđu dva tipa iz neke "ne ovisnosti" organizacije i počnu pričati zašto ne uzimati drogu. Nakon što ispriča, dobiješ letak sa informacijama i linkovi na neke stranice ako te još nešto zanima. Ne sjećam se točno, dosta je vremena već prošlo od toga. Ukratko ću prepričati priču kako je tip završio na igli. Sjedio je u parku sa kolegom koji je iz jednog džepa izvadio joint. Tada je prvi puta zapalio i tako je počeo kroz vrijeme pušiti sve češće. Kolega je jednog dana došao u park sa nekim tableticama, sa pričom kako je to bolje i jače udara od trave. Nakon nekog vremena konzumiranja tabletica, kolega je donjeo iglu. Rekao je da je to vrh svega i da to mora probati. Tako se ubo i postao ovisnik o dopu. Ovisnik o igli je postao isključivo radi svoje GLUPOSTI i POVODLJIVOSTI jer je uzimao sve što mu kolega nudi. Svatko može odabrati svoj put, poslušati svoju savjest i reći "ne želim to smeće, upropastit ću se". Ovdje ulogu igra samo snaga volje, ovisnik o igli postaješ samo ako ti to želiš, uzrok svakako nije konzumiranje trave, nego si blesav i očito razmišljaš guzicom, a ne glavom.

Postoji li mogućnost dogovaranja nekog seminara gdje bi glavna tema bila "Konoplja; kanabis; za što se koristi; droga ili ne?; (tema u tom stilu)" pa da se podjele letci po gradu ili se putem medija objavi vijest o seminaru. Tako da ljudi koje zanima mogu doći na seminar, naučiti nešto novo, čuti mnoge zanimljivosti, činjenice, postaviti pitanje. Na seminaru se nikako nebi poticalo na konzumiranje Marihuane, nego čisto informiranje, pa će tako svatko tko je došao odlučiti što je za njega najbolje. Ako se nekome na seminaru ili kroz nekoliko seminara otvore oči i dobiju pravu sliku, skupi se dosta ljudi, mogla bi se pokrenuti neka peticija ili nešto sl. Ali za to ipak treba dosta ljudi. Ovo mi nekako zvuči sve divno, bajno i krasno, ali sigurno postoji neki zakon da se takvi seminari ne smiju održavati, jer se sumnja da će se poticati na konzumiranje droge, bla bla, srač, kenj. Marihuana je ipak droga, po zakonu...

Postoje li seminari gdje se skupljaju ljudi koji su ovisni o alkoholu? Postoje.
Postoje li seminari gdje se skupljaju ljudi koji su ovisni o igli? Postoje.
Postoje li seminari gdje se skupljaju ljudi koji su ovisni o drogama? Postoje.
Postoje li seminari gdje se skupljaju ljudi koji su ovisni o Marihuani? NE POSTOJE, jer konuzmacijom Marihuane NIKAKO ne možeš FIZIČKI postati ovisan...

Meni nisu jasni ti ljudi...
 
28.11.2011
29
3
0
34
Samo 50ak ljudi? Jako slab odaziv... Očito ljudi ne žele čuti ništa više, nego su si u glavu zacrtali kako je to droga. Šteta...
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Prijedlog...ako ce ti frend raditi tu anketu neka ne govori,koristi i piše naziv MARIHUANA,jer je to ime izmišljeno za vrijeme početka anti propagande u americi.radije neko koristi izraz konoplja ili kanabis...samo prijedlog...
 
28.11.2011
29
3
0
34
Ma mislim da to neće zaživjeti plodom, previše je to posla, a iza njega ne stoji nikakva organizacija.

Bilo bi bolje da se organizira neki sastanak, ali kako He-Man u gornjem postu kaže da je odaziv ljudi bio užasno slab, svejedno se nebi ništa postiglo zbog konzervativnosti i neinformiranosti ljudi... Na taj sastanak bi došao možda jako mali broj ljudi koji konzumira Marihuanu.

Hvala na savjetu u svakom slučaju.
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Mozda neka pitanja na foru "da li ste znali da se kanabis koristi u lecenju te i te bolesti...." i da se istaknu sva moguca svojstva i koristi biljke... Predlazem da je bolje da radite samo letke, nego anketu... Obrazovanje na prvom mestu!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
sHR00m je napisao(la):
Marihuanu i drogu nikako ne možemo strpati u isti koš, zar ne?
Hvala :)

Khm... Kanabis je droga i tako je opisano u zakonu. I to teška droga. Eh da, to je zakon koji kaže da je to droga. Eh sad ti i tvoj prijatelj i mnogi mi ovdje na forumu ne smatramo da je marihuana teška droga već laka droga i kao takva bi trebala biti dekriminalizirana jer od nje nitko nikad nije umro.
Može se koristiti za smirenje i liječenje postraumatskog stresa, za artritis, glaukom, umjesto antidepresiva i hrpe sličnih lijekova.
Od nje se može i graditi. Nađi primjere na internetu ili ovdje na forumu ukoliko ima (ne da mi se pretraživati).
Prve traperice koje su praktički nepoderive su napravljene od kanabis sative....

Činjenica je - marihuana stvara puno manju ovisnost od duhana. Ali zato ima bolji efekt nego duhan.
Svako pušenje je štetno bilo to cigarete ili joint, a pogotovo ako je neka loša ulična trava švercana u spremniku za gorivo ili štatijaznam gdje je uzgojena i kako.....
Što je cilj te ankete? Dobiti informacije o marihuani - ok, ali kakve i za što su te informacije korisne?
Na što bi trebala pitanja biti usmjerena?

Tipa:
Prvo pitanje:
O marihuani misliš:

1.Misliš da je marihuana teška droga
2. Misliš da je marihuana laka droga
3. Misliš da marihuana nije droga uopće
(zaokruži)

Drugo pitanje:
MArihuana treba biti po tvom mišljenju:
A Legalna
B Dekriminalizirana
C Ilegalna

treće pitanje

Da li si ikad probao marihuanu:
A Da
B Ne
C Ne i ne zanima me

Četvrto pit.

Da li smatraš da su ljudi koji puše i uzgajaju marihuanu kriminalci?

A Da
B Ne
C Ne znam

peto

Da li bi marihuana trebala biti dopuštena za znanstvena i medicinska istraživanja....
A da trebala bi biti dopuštena
b ne, treba biti zabranjena
c svejedno mi je

itd
itd

:sun2:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ja se cudim kako ova nasa sugava drzava uopce funkcionira kad u njoj zive ljudi poput vas koji samo cekaju da nekoga popljuju i ubiju mu svaku nadu u nesto sto je zamislio...

Postali ste upravo onakve ovce kakve mocnici koji kontroliraju sve trebaju...samo sjedite kod kuce i placete da nista ne valja i da se treba mijenjati...a kada netko pokusa nesto promijeniti kazete mu da je nemoguce i da se ni ne trudi uopce jer nece nigdje stici... I nakon svega toga se cudite kako nam je sve u *****, nista ne valja i sve vise propadamo?

Pa prestanite biti pizde i podrzite ljude u svemu sto naume...ne samo ovog momka koji je pitao za savjet nego sve koji imaju bilo kakvu ideju...jer od ideje nastaju velike stvari...

Da su ljudi sjedili kod kuce i kukali cekajuci promjene, jos i dan danas zene ne bi imale pravo glasa, crnci bi bili robovi, ameri bi bili u britanskoj vlasti, zid bi jos stojao na pola Berlina i tako dalje...

Ne svida vam se sto je nasa biljka ilegalna? Recite to...recite to na glas...ne cekajte da to netko drugi kaze... Ne kaze poslovica bezveze "misli globalno, djeluj lokalno"... Zato u svojoj okolini ucinite sto mozete...makar jednoj osobi u vasem zivotu objasnite sto je zapravo nasa biljka i zasto ju zelimo dati svima na koristenje...ako uvjerite tu jednu osobu da promijeni svoje misljenje, ucinili ste veliku stvar... A to se polako moze samo siriti...

I onda kad dode vrijeme da izadete na ulice i kazete svoje, nemojte samo sjediti kod kuce i cekati da drugi to odrade umjesto vas...naravno da 10 ljudi ne moze uciniti promjenu...ali to je samo zato sto tisuce sjede kod kuce i cekaju da drugi obave posao umjesto njih...