Anti-Marijuana PSA Video

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Kako je Slonić jednom reko i "...i previše vode će ti škoditi..." pa normalono da škodi. Pa ne misliš valjda ako ćeš pušit svaki, svaki drugi dan da ti neće škodit.

A također mislim da marihuana definitivno nije za emocionalno nestabilne ljude...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
To je jedno ogromno smeče od videa, laž i bullshit

A onaj gubitak kratkoročnog pamčenja za vrijeme djelovanja nije negativan efekt već pozitivan, jer te fokusira na sadašnji trenutak, a živjeti u sadašnjem trenutku je osnova mnogih duhovnih učenja, zen budizma, cilj meditacije. Naša civilizacija živi u prošlosti i budučnosti u svom umu, i zbog toga zabrijavamo na razno razne gluposti i nevažne ciljeve, i onda nam prođe život i zapitamo se "kuda je nestao?". zamislite se malo i vidjet ćete da uopče ne živite u sadašnjem trenutku 99% vremena, a on je jedino stvaran. Evo kad već govorim o sadašnjem trenutku preporuka knjiga Tolle - Moć sadašnjeg trenutka


I trava sama po sebi nema apsolutno nikakav negativan efekt, već njen način i svrha korištenja kombinirano sa stanjem vašeg uma. Ako si retardirana budala - to ćeš i ostati.
 

Bong&Hrvati

Aktivan Član
22.01.2008
106
3
0
79
Weedran je napisao(la):
To je jedno ogromno smeče od videa, laž i bullshit

A onaj gubitak kratkoročnog pamčenja za vrijeme djelovanja nije negativan efekt već pozitivan, jer te fokusira na sadašnji trenutak, a živjeti u sadašnjem trenutku je osnova mnogih duhovnih učenja, zen budizma, cilj meditacije. Naša civilizacija živi u prošlosti i budučnosti u svom umu, i zbog toga zabrijavamo na razno razne gluposti i nevažne ciljeve, i onda nam prođe život i zapitamo se "kuda je nestao?". zamislite se malo i vidjet ćete da uopče ne živite u sadašnjem trenutku 99% vremena, a on je jedino stvaran. Evo kad već govorim o sadašnjem trenutku preporuka knjiga Tolle - Moć sadašnjeg trenutka


I trava sama po sebi nema apsolutno nikakav negativan efekt, već njen način i svrha korištenja kombinirano sa stanjem vašeg uma. Ako si retardirana budala - to ćeš i ostati.

je mozes nac link za tu knjigu da citam preko kompa, molio bi, ako nie tesko
 

Travar 17

Aktivan Član
18.10.2007
72
0
0
32
OkiyKiku je napisao(la):
Kako je Slonić jednom reko i "...i previše vode će ti škoditi..." pa normalono da škodi. Pa ne misliš valjda ako ćeš pušit svaki, svaki drugi dan da ti neće škodit.

A također mislim da marihuana definitivno nije za emocionalno nestabilne ljude...
sta ti mislis da sam ja emocionalno nestabilan a
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Tolle - Moć sadašnjeg trenutka (na srpskom):
http://rapidshare.com/files/143914045/Tolle_-_Moc_sadasnjeg_trenutka.pdf

Uletio Weedran s novom filozofijom malo za promjenu hehe :)
(ja sam malo lud i uvjek brijem pa mi nemojte zamjeriti na ovom tekstu koji slijedi)

Znači sadašnji trenutak, to je to... i to je ono što trava čini između ostalog. To rade i sve ostale droge. Zato ih i ljudi vole, prisiljavaju vas da budete prisutni ovdje i sada, što u "normalnom" svijetu nije nikako prihvatljivo. Društvo od vas traži da se stalno brinete oko budučnosti i kajete zbog prošlosti, i to je ono što vi živite - prošlost i budučnost, a to je isto kao i da niste živi jer oni ne postoje, postoji jedno vječno sada. Jedna zeznuta stvar je ta što to nije moguće razumijeti jer nije u domeni uma, već je jedino moguće spoznati iz vlastitog iskustva. Stvar je u tome da moramo ugasiti vječni žamor svog uma i fokusirati se na sebe u upravo ovom trenutku... to je ono što se ja trudim u zadnje vrijeme i uspio sam par puta na kratko vrijeme... i to je bilo preljepo, u zen budizmu te trenutke nalik prosvjetljenju zovu 'satori'... to nije prosvjetljenje već samo dodir koji jako kratko traje i tada nas povuće naš um natrag u svoje kokodakanje kojemu pridodajemo fokus svoje svijesti i to je kao da smo mrtvi, kada smo sa svješću u svom umu mi zapravo neznamo uopće što je život.

Zar nije malo čudno da skoro sva duhovna znanja govore da moramo ugasiti um? Nama zapadnjacima to uglavnom zvuči glupo. Mi si mislimo kao što je rekao Dekart "Mislim dakle postojim" ali to je laž koja se jednostavno nemože shvatiti jer kao što rekoh to znanje nije u domeni uma, a jednino on može nešto shvatiti. Sebe nemožete shvatiti, niti bilo kakav život nikad nećete shvatiti, pokušavali su cijelu povijest i nikad nisu uspjeli. Sebe treba spoznati, život treba spoznati. A to ćemo jedino uspjeti premještanjem fokusa svoje svijesti iz iluzije uma na sebe.

Da se vratim na travu da me neće admini optuživati da spamam :)

Znači tvrdim da gubitak kratkoročnog pamčenja kod trave nije negativno već pozitivno upravo zbog toga o čemu govorim...
Isto tako NIJE negativno to što neke ljude baca u depresiju. I uvjek ću tvrditi da je depresija nešto najbolje što vam vaša svijest može podariti. Hej bio sam tamo! na dnu, u centru pakla, mnogo puta, s nožem u ruci, tresući se u krevetu od jada. Znam što je depresija, i ne nije nimalo ugodna, a pazi stvar! upravo ona najjača suicidalna depresija te može probuditi iz transa uma! Kada kažeš gotovo je, želim umrijeti - tada se konačno tvoja svijest prebaci u sadašnji trenutak i spozna satori.
Suočavanje sa velikim strahom, patnjom ili stanjem pred smrt su dobri okidači za satori. Pitajte sve one ljude koji su imali near death experiance kako su se osjećali! Znate što će vam reči? Fenomenalno! zato jer im je fokus svijsti konačno maknut iz uma u sadašnji trenutak, iz vremenske omće prošlosti i budučnosti u sada i ovdje.
... ajde dosta bi bilo
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nisam sve pročitao što ste napisali
ali te kratkoročne fore imamo i bez trave
kada se branimo od stresnih situacija
mozak ima rad da nam odmah izbriše iz memorije taj stresni momenat
čak se i zove cana.... zaboravih

inače se sjećam koliko sam skije platio 87 u sarajevu
a sabio sam i prejakih hibrida na kile ili ti preko 10 000 djokova od 92
radim zaeban posao dje bez brzog razmišljanja i reagovanja ništa nebi napravio
zdrav prav bez problema sa potencijom i bez zabadanja po životne funkcije

pu pu pu da ne povjerujete da kod doktora nisam bio ima sigurno 10 god
a inekciju primio zadnju u 3 osnovne

i naravno još kao mali sve vakcine izbjegao sem kao beba 1

ali sam dugo bio aktivan sportista pored svega,ne treniram vec 10 god :b_hop:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Bravo Weedrane! :)
Slazem se u vezi satori trenutaka.. nesto najbolje sto se moze dozivjeti.. vec sam spominjao ranije negdje da ziveci u proslosti ili buducnosti gubimo sadasnjost, a to je glupa razmjena.. jer jedino u sadasnjosti posjedujemo moc interakcije svim culima koje imamo na raspolaganju, a samim time istinski zivjeti je takodjer moguce samo u tom trenutku.. nazalost tesko je uloviti taj satori val uz okolinu koja se iz proslosti ne isteka nikada :)

Zato.. zivjela vutra.. i zivjelo kratkotrajno gubljenje pamcenja. Bez gubitka proslosti i buducnosti ne postoji satori sadasnjosti.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
he ovo s prošlosti i budućnosti me podsjeća na jednu ideju koju sam napušen stvorio
Ka kad se napušiš dvostruko više proživiš ali se dvostruko manje sjećaš nego kada si normalan tako da ti ukupna količina vremena dođe an isto, i eto kad se mladež drogira
 
21.11.2006
9
0
1
ako se um poima kao što su ga poimali stari grci, onda nikako ne treba gasiti um. istočnjačka učenja integrirana u zapadnim knjigama "nove duhovnosti" nažalost su iskrivljena, i zbog toga se ono što upravo omogućuje čovjeku moć SINTETIZIRANJA zaboravlja, a to je UM. RAZ-Um je analiza, razlučivanje, bivanje u prošlosti i budućnosti i vjerujem da o tome weedran govori. ali ne smije se ostat, u razmatranjima, samo na duši. jer, ako se izuzme RAZ-um, jedino što ostaje( u slučaju da niječemo UM) je duša, a o tome ne znam koliko možemo zboriti, da se ne dotaknemo Uma.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Stvar je u tome da mi nemožemo filozofirati o tom iskustvu izvan uma jer jednostavno um to nemože shvatiti, ne postoje misli ni riječi koje to stanje mogu definirati. To stanje bića je sve i ništa u isto vrijeme, ono jednostavno jest, a ta spoznaja je nevjerojatna za svijest... nešto potpuno drugačije.
Smatram da je um odlična alatka ili mogli bi reči sluga, ali je užasan i samodestruktivan gospodar. Danas je u društvu um gospodar i zbog toga postoje ogromne krajnosti svih boja i veličina (čudim se uopće što je svijet još čitav). Svijest je ta koja treba gospodariti, ne um. Ali to je jbeno kaotično, jer mi pokušavamo svim silama shvatiti NESHVATLJIVO, u tome je problem, neke stvari treba spoznati bez uma... kao što je život recimo, kao što je 'tiho znanje' iliti intucija recimo, pa onda spoznaja da smo svi povezani i jedno... recimo...
Um je beskrajno duboko zakomplicirao stvar koja je beskrajno jednostavna.
 
21.11.2006
9
0
1
UM=SVIJEST=DUH...um je nematerijalan, čista misao. tko kaže da mi imamo um??svijetom vlada BEZ-UMLje...zaborav...do Uma se tek treba doći..ovo o čemu govoriš je aristotelovsko naslijeđe u izopačenom obliku..to što se tiče uma. takva slika danas prevladava, i u ateističkim, i drugim krugovima..sve suprotstavljene strane ugl....isto gledaju na to