Antidepresiv?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Da li vam trava pomaze da se izvucete iz beda?

Nazalost u cca zadnja 3 mjeseca, trava mi je postala potreba. Nakon prekida jedne duze veze, depra me puca jako cesto.
Nekad me opere bed, pa nekako maknem misli i prodje. Ali nekad ne mogu maknut misli, i samo me pere. Napusim se, i bedare nema.
Bas sam primjetio. Trijezan mislim o stvari koja me bedira (vezano uz bivsu), i ocajan sam. Napusim se i mislim o istoj stvari, reakcija je "pa sta" ili "jebe mi se", "bit ce drugih", itd.

Zanima me vase misljenje. Da li je trava dobar antidepresiv, ili jednostavno sredstvo kojim se odgadja i potiskuje depresija?

Nazalost kako mi se cini, dok mi se u glavi ne rijese stvari, trava ce to samo odgadjat.
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
Dragi, svako bježanje od stvarnosti nije dobro, a u ovom trenutku mi se èini da upravo to i radiš. nije dobro, po meni micat misli, i ako ti trava za to služi, da, bolje je da prestaneš (for a while :wink: )

doduše, ne mora znaèiti da æe samo odgaðati, moguæe je takoðer da kroz nju, analitièki promotriš i osetiš, s tim da se taj osjeæaj ili dio njega mora nastaviti i straight...

Cykke je napisao(la):
Da li je trava dobar antidepresiv, ili jednostavno sredstvo kojim se odgadja i potiskuje depresija?

može biti sve, i još više, sve zavisi od tvoje Osobnosti i Individualnosti i naèina suraðivanja s Ganjom, ne bi na travu(veæinu stvari) trebalo gledati kao na nešto što ima svoju izrièitu funkciju i samo nju obavlja. osim što imaš milijun podvrsta koje razlièitu djeluju na tebe i kroz tebe, ona takoðer, zajedno s tobom prolazi kroz konstantnu promjenu...

dobra je stvar što si primjetio da trebaš riješiti stvari u svojoj glavi, i ne trebaš na to gledati NAŽALOST, nego jednostavno kao na prirodni proces èišæenja i oslobaðanja. svaka katarza jeste teška, i ne trebaš se žuriti. oèito je da prilièno trezveno razmišljaš, i primjeæuješ u èem je problem, ne treba te još dodatno zabrinjavati oæeš li pušiti il neæeš, šta je više s tom travom, o èemu li se tu radi...

i sam si primjetio da ti trenutno marihuana služi za potiskivanje, i da je možda u ovim svojim Trenutcima i ne bi trebao koristiti(niti ona Tebe), pa se i drži onoga što osjeæaš i razmišljaš.

sam si napisao Nazalost kako mi se cini, dok mi se u glavi ne rijese stvari, trava ce to samo odgadjat. i tako u ovom Trenutku za Tebe i jest

a osjeæaj spremnosti za travu i njezine za Tebe doæi æe... i ekspanzija vidika :wink:

oprosti ako sam pomalo neuredno pisao, nadam se da si get d pojnt, a uostalom sve si veæ sam skontao :D

dakle, ne brini se o tom šta je Trava, veæ šta si Ti i gdje si, i kako si :wink:

polako rješavaj i otkrivaj Sebe i sve æe doæi na mjesto :D, nema nepremostivosti :D

živio :D
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Depresija je jedan od najveæih dara pruženih èovjeku. Sam Duh vas prisiljava pomoæu Biæu najnemilijeg Osjeæanja ne-Sreæe, da se dovedete u stanje Sreæe. Druga je stvar, što smo socio-kulturno odgajani da je od problema lakše pobjeæ (makar i na pola puta razrješavanja) nego pronaæi i identificirat njegove uzroke. Ti uzroci dovode do stanja iluzione patnje i njih valja spoznat i izmijenit, tj. njima se meðu-prožet i oplemenit. Depresija vas vodi na Put samo-spoznaje i morate biti jaki na tome Putu. Morate spremno i odluèno koraèat njegovim stazama i odluèno se sukobljavat sa svim njegovim poteškoæama i preprekama sa mišlju koja æe vas u Trenucima dubokog crnila i na kušnju stavljena stanja Duha poput svijetla obasjavat i davat vam potrebnu snagu za nastavit putovanje sebe. Nakraju tog putovanja može ležat i otkrivanje svoga Ja-Ja i dovoðenje u stanje Vjeènosti Ushiæenja pruženom Usreæenošæu Ljubavi Postojanja (stanje apsoluta). No ono što je zasigurno jest to da jednom kad savladate vještinu sebe i kad znate išèitavat znakove oku nevidljive, više nikad neæete imat problema s neèim takvim kao što je depresija jer instinkt Biæa više neæe biti potreban, pošto se više nikad neæete dovest u takvu situaciju nakupljenosti ne-prožimljenosti Emocija vas samih.

Svaka posljedica ima svoj uzrok. Prekinite sa razmišljanjima koja vas odvode u još dublja stanja ne-znanja i poènite slijedit Put Sebe, put Srca, volju vaše Duše. Vaše tijelo ne smije biti prepreka toj volji.
 
19.10.2006
0
0
0
doors_of_perception je napisao(la):
Depresija je jedan od najveæih dara pruženih èovjeku. Sam Duh vas prisiljava pomoæu Biæu najnemilijeg Osjeæanja ne-Sreæe, da se dovedete u stanje Sreæe. Druga je stvar, što smo socio-kulturno odgajani da je od problema lakše pobjeæ (makar i na pola puta razrješavanja) nego pronaæi i identificirat njegove uzroke. Ti uzroci dovode do stanja iluzione patnje i njih valja spoznat i izmijenit, tj. njima se meðu-prožet i oplemenit. Depresija vas vodi na Put samo-spoznaje i morate biti jaki na tome Putu. Morate spremno i odluèno koraèat njegovim stazama i odluèno se sukobljavat sa svim njegovim poteškoæama i preprekama sa mišlju koja æe vas u Trenucima dubokog crnila i na kušnju stavljena stanja Duha poput svijetla obasjavat i davat vam potrebnu snagu za nastavit putovanje sebe. Nakraju tog putovanja može ležat i otkrivanje svoga Ja-Ja i dovoðenje u stanje Vjeènosti Ushiæenja pruženom Usreæenošæu Ljubavi Postojanja (stanje apsoluta). No ono što je zasigurno jest to da jednom kad savladate vještinu sebe i kad znate išèitavat znakove oku nevidljive, više nikad neæete imat problema s neèim takvim kao što je depresija jer instinkt Biæa više neæe biti potreban, pošto se više nikad neæete dovest u takvu situaciju nakupljenosti ne-prožimljenosti Emocija vas samih.

Svaka posljedica ima svoj uzrok. Prekinite sa razmišljanjima koja vas odvode u još dublja stanja ne-znanja i poènite slijedit Put Sebe, put Srca, volju vaše Duše. Vaše tijelo ne smije biti prepreka toj volji.

pravo zboris ... mozda je onda najbolji antidepresiv upravo depresija. i sto je dublja vece su mogucnosti da bas tu lezi taj odgovor barem na to jedno zasto, mozda i znacajnije od nekih drugih za prolazak u nesto drugacije. vjerovatno je to ta sreca koja neznam povlaci li sa sobom i spokoj, mir. imam i ja gomilu zasto, neko, mozda i ostalih nedefinisanih osjecanja. samo me zanima kako bi izgledao izlazak i opste depresije u dvoriste srece ... e da. uopste nisam siguran da li ja ovo u stvari stvarno mislim ili lupam. bolje nesiguran nego neznati jer trenutno je stanje da nema sanse da mogu biti siguran iusta. pa cak ni za najbanalnije stvari. skrenuo sam malo (sa teme) al nebilo mi zamjerit. valja se.
 
19.10.2006
0
0
0
To je kao da ste usred praznine svemira, oko vas nema nikakvog svjetla, ljubavi, cilja, svrhe, osjeæate se bezvrijedno, kao da ste nitko i ništa, uglavnom mozak vam pruvelièava sve zlo, a dobro odbacuje kao da ga nema.

to je u sustini to. a sta ako neko zeli bas to? To je samo jedan nacin kako ispuniti supljinu zvanu zivot. Zasto je taj standardni opis srece must do? teze je naci volju za nesto da. tesko je i odluciti sta je potrebno a sta ne.
dusevne bolesti. neke od njih zaista i jesu ali moraju li biti bas sve? zar haluciniraje nije za neke bolest, a svi tezimo da ta iskustva stavimo u svoju korist ili bolje reci da ovladamo njima. nema ko nije pomislio da je prso. sad ako je nesto suprotno ocekivanom (od okoline pa prenjeto i na sebe) sta je to? sta se desilo onom mrcu kad je reko da je zemlja okrugla. kako je to onda samo zvucalo. potpuno se mijenja koncept. zamisli da sad neko bane sa nekom teorijom koja bi zvucala sad kao onda to. univerzum je zjenica u oku, nasem neki drugi. nesto skroz nepojmljivo a zbog toga samim tim okarakterisano i kao pogresno.
sta je bitnije koji put, kako ces putovati, kako ces se provesti na tom putovanju ili samo odrediste koje je opet samo polazna tacka. nevjerujem u pogresan put jer svi putevi vode u rim.
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
naravno da iznosiš svoju percepiju, i to mi je iznimno drago, takoðer otvorenost je kljuè rješenja i rješavanja. ja npr. konstanto mjenjam, to jest razvijam svoju percepciju, i tek u suradnji s drugima (dijalogni konsenzus - DoP) mogu neke stvari, percepije svoje prihvatiti bez straha od samoobmane. znaš, ono kad se energije nenasilno i upotpunjavajuæe preklope. vidim da si svjestan individualnosti i kolektivnosti i prožimanja jednog s drugim. rispekt! mada mislim da si još(ah svi smo do neke toèke) malo previše pod utjecajem konvencionalnih teorija. i znam da se teško othrvat. a sad za ove linkove,Istina se namjerno provlaèi kroz masu drugih suptilnih i nesuptilnih informacija baš u svrhu zbunjivanja i skretanja Tragaèa. a moje stajalište o farmaciji je tipa pacijent izlijeèen-potrošaè izgubljen, farmaceutska industrija je upravo to industrija u službi konzumerstva, novca, a ne èovjeka.
 
18.10.2006
0
0
0
Cykke je napisao(la):
Nazalost kako mi se cini, dok mi se u glavi ne rijese stvari, trava ce to samo odgadjat.

Mislim da si sam sebi dobro odgovorio...

A što se tièe pitanja trave kao antidepresiva, smatram da na neki naèin ona to i je. Iako ne nužno.


Anarchist je napisao(la):
Ma samo ti piè :bong: sve dok ti prija :djavo_tuki:

i eto još jednog kratkog i jasnog odgovora...

btw: d_o_p, ako smijem primjetiti, postovi su ti jako "na mjestu", samo ih je malo muka èitati zbog njihove forme... :eek:k:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Nikada nisam bio u depresiji...u pravom smislu rijeèi!
Opet,što je depresija u pravom smislu rijeèi? :shock:
Možda i jesam,ali nisam toga bio svjestan...znam da treba biti optimist,vedar u duši i prije svega Dobar Èovjek. Razni problemi se malo lakše prebole ako imamo (bar) jednu od tih osobina.... :wink:

Odgovor nikako ne treba tražiti u alkoholu,težim drogama ili èak vuvi-možda,ali u malim kolièinama!
Treba u glavi riješiti stvari kako se na kraju najèešæe i zakljuèi,ali mora proæi jedan odreðen period.
Ako se radi o osobi sa kojom se djelilo nešto više od Ljubavi,nekakva Povezanost,naravno da tijelo i prije svega duša moraju patiti...jer nije lako priviknuti se,a zatim ostati bez neèega tako važnog... :(

Vrijeme lijeèi sve kako neki kažu,ali to je èisto sranje...takve stvari nikada ne nestaju...samo ne mislimo na njih tolikim intezitetom...rijetki su oni koji to sasvim mogu potisnuti,ali još su rjeði oni koji iz toga nauèe,razviju se i žive sa Spoznajom da je to bilo potrebno i neophodno baš kako im je sam Put odredio! :D

Recimo,neprestance padam u kraæe periode "krize" koji traju dan-dva,rijetko više...kada imaš prijatelje koji su ti vjerni i kojima je stalo do tebe i tvojih osjeæaja bez problema se može sve izdržati!
Još nisam,a nije ni iskljuèeno,pao u toliku depresiju da ne nalazim lijek u druženju sa meni sliènima,a ako se to i dogodi morat æu se neko vrijeme udaljiti od svega toga i vidjeti kako dalje......... :|

Mogu slobodno reæi da me samo pisanje i razmišljanje o ovoj temi bacilo u bedaru...zato pozdrav Ljudi dragi...i zapamtite da u VAMA leži Lijek ili Protuotrov za sve probleme koliko god teški oni bili!
Sve ostalo što vam pomaže je samo katalizator da to brže prebrodite...,ALI BEZ VAS NEMA NIÈEGA!

Ljubav svima! :eek:k:
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Eto, zbog faxa i drugih stvari nisam ovaj tjedan ni stigao pogledati postove... Plus, sto mi se ne zeli ulogirati svaki put.

Zaista zanimljivi postovi. Ono sto me u biti zanimalo je kakvo je vase stajaliste prema vutri kao antidepresivu, i od mnogih sam dobio taj odgovor, sto mi je drago.

Sto se tice mene... OK sam ja, samo me tu i tamo opere depra, pa to rijesim travom. Hvala bogu, u zadnjih tjedan dana bio je samo jedan takav trenutak i prebrodio sam ga bez pomoci trave, buduci da sam bio na predavanju. :D

Uglavnom, neki zakljucak bi bio, "pusi dok ti pase", kao sto su neki od vas istakli. :banana_rasta:

Hvala svima :eek:k:
 
09.07.2008
9
0
0
55
Laidback je napisao(la):
Da li vam trava pomaze da se izvucete iz beda?

Nazalost u cca zadnja 3 mjeseca, trava mi je postala potreba. Nakon prekida jedne duze veze, depra me puca jako cesto.
Nekad me opere bed, pa nekako maknem misli i prodje. Ali nekad ne mogu maknut misli, i samo me pere. Napusim se, i bedare nema.
Bas sam primjetio. Trijezan mislim o stvari koja me bedira (vezano uz bivsu), i ocajan sam. Napusim se i mislim o istoj stvari, reakcija je "pa sta" ili "jebe mi se", "bit ce drugih", itd.

Zanima me vase misljenje. Da li je trava dobar antidepresiv, ili jednostavno sredstvo kojim se odgadja i potiskuje depresija?

Nazalost kako mi se cini, dok mi se u glavi ne rijese stvari, trava ce to samo odgadjat.

Da pokušaš da se zaokupiš nečim. neka fizičla aktivnost ili nešto kreativno? Da što manje spavaš po danu i da što manje provodiš vremena tamo gde nema dnevne svetlosti? Znam da zvući blesavo, ali depresivcima se preporučuje da što više budu na dnevnoj svetlosti.
 
30.06.2008
30
1
0
37
e Gwydione, nije to sam tak, kad se upadne u depru teško se izvući, znam kako je meni bilo, nekad nije dovoljna samo volja da se čovjek izvuče, uvijek postoji cijeli sklop okolnosti koje su čovjeka dovele do depre, ako je okolina takva da čovjeku onemogućava da se izvuče iz depre, onda je stvar jako komplicirana. lako je savjetovat da se čovjek nečim zaokupi, a čime to da se zaokupi kad u depri sve izgleda besmisleno, jedino važi ovo za spavanje po danu i dnevnu svjetlost, svakome u depri bi preporučio da se počne budit rano, to pomaže više nego što bi čovjek mogo pomislit i korisno je kad se ranije ide spavat i baš da se onako naspavaš, prije sna za opuštanje je dobro duboko disanje. isto tako treba se dobro preznojit, to je zdravo, ako već se nema volje za fizičkom aktivnošću onda natrpat neke deke na sebe i znojit se, isto pomaže kao što nikad nebi pomislio
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
To se zove pravovremena reakcija! He, he... Salim se...
Vrlo zanimljivo... Depresija je stvarno dobar nacin da se sagleda "situacija" iz drugog ugla. Covek je cesto pod velikom inercijom raznih strasti i uverenja tako da je vrlo tesko da primeti svoje trenutno stanje. Depresija moze biti neki vid pauze koja daje priliku coveku da stane i vidi svoju situaciju iz, te neke, nove percepcije tako da ustanovi gde se nalazi i gde zeli da ide. Ja sam bio u velikoj depresiji i upravo ona me je navela da "promenim" stil zivota, a dosla je u trenutku kada sam se jako zaleteo i bio u stanju strasti iz kojeg, da sam nastavio, nebi bilo povratka, verovatno... Cesto se nosim sa mislju da je to bio neki vid intervencije, mada nije ni bitno... Covek koji je srecan nece zeleti da promeni svoj kurs, koji mozda i nije u pravom smeru...
EDIT: da, pod ovim "stil zivota bez povratka" nemislim droga ili tako nesto vec "los stil zivota pun strasti"
 
09.07.2008
9
0
0
55
Travoljub je napisao(la):
e Gwydione, nije to sam tak, kad se upadne u depru teško se izvući, znam kako je meni bilo, nekad nije dovoljna samo volja da se čovjek izvuče, uvijek postoji cijeli sklop okolnosti koje su čovjeka dovele do depre, ako je okolina takva da čovjeku onemogućava da se izvuče iz depre, onda je stvar jako komplicirana. lako je savjetovat da se čovjek nečim zaokupi, a čime to da se zaokupi kad u depri sve izgleda besmisleno, jedino važi ovo za spavanje po danu i dnevnu svjetlost, svakome u depri bi preporučio da se počne budit rano, to pomaže više nego što bi čovjek mogo pomislit i korisno je kad se ranije ide spavat i baš da se onako naspavaš, prije sna za opuštanje je dobro duboko disanje. isto tako treba se dobro preznojit, to je zdravo, ako već se nema volje za fizičkom aktivnošću onda natrpat neke deke na sebe i znojit se, isto pomaže kao što nikad nebi pomislio

Ja na to gledam malo celovitije i sa moje tačke gledišta vidim neke druge uzroke depresiji i odvanjanju i inertnosti. No, tu postoje remedije koje su bolje od antidepresiva koji, kao i bilo koja druga hemija, ne valjaju. Pitanje je samo da li neko želi da sebi pomogne. za početak, odeš kod djotiš astrologa da ti uradi analizu i vidi kako ti je aspektovan Saturn u tom periodu. Depresija, u velikom broju slučajeva, dolazi od njega. Onda lepo remedije, boja odeće, odgovarajuće drago i poludrago kamenje, mantre, postovi i slično da bi se Saturn oslabio i ojačao neki drugi princip koji mu je oponentan. Recimo da je to, po meni, jedan način koji se kod mnogih pokazao kao efikasan.
 
30.06.2008
30
1
0
37
antidepresivi su smeće, meni se stanje ustvari pogoršalo nakon uzimanja antidepresiva i odlazaka kod psihijatra, stanje se tek počelo popravljat kad sam to sve skupa poslo kvragu. više mi je pomogla faza opijanja alkoholom koji mi je nanovo omogućio da komuniciram normalno, isprva pod njegovim utjecajem, a kasnije i bez njega, naravno nebi nikom preporučio da depresiju liječi alkoholom al meni je pomoglo kao sredstvo koje mi je omogućilo normalnu komunikaciju sa ljudima, nebi bilo dobro da sam sjeo doma i opijao se previše.

ovo što kažeš o djotiš astrologu ne mogu komentirati jer nisam imao iskustva sa takvim tretmanima niti poznajem ljude koji su imali takva iskustva, samo siguran sam u to da nema nikakve pomoći od toga ako je okolina ta koja čovjeka baca u depru, ako ga ne prihvaća ili ima predrasude o njemu, još ako se zna da je on bio na psihijatrijskom liječenju, tada je od stigmatiziran do daske, ma ima milijun stvari koje čovjeka mogu uništavat čak i kad se oporavio, tretirajući ga kao bolesnika iako on to više nije

e sad, ja sam naprimjer mogo promjenit okolinu, sve pošaljem kvragu i odo na selo u prirodu gdje sam okružen sa ljudima koji su spremni da mi pruže potporu u svakom smislu i to mi je mnogo pomoglo, a da sam recimo bio ograničen na život u nekoj ogromnoj zgradi sa odlaskom psihijatru kao jedinoj pomoći, već bi počinio samoubojstvo i nikakav djotiš astrolog nebi pomogo, ako te sve šta vidiš oko sebe tlači, a nema šanse da od svega pobjegneš
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Gwydion je napisao(la):
Ja na to gledam malo celovitije i sa moje tačke gledišta vidim neke druge uzroke depresiji i odvanjanju i inertnosti. No, tu postoje remedije koje su bolje od antidepresiva koji, kao i bilo koja druga hemija, ne valjaju. Pitanje je samo da li neko želi da sebi pomogne. za početak, odeš kod djotiš astrologa da ti uradi analizu i vidi kako ti je aspektovan Saturn u tom periodu. Depresija, u velikom broju slučajeva, dolazi od njega. Onda lepo remedije, boja odeće, odgovarajuće drago i poludrago kamenje, mantre, postovi i slično da bi se Saturn oslabio i ojačao neki drugi princip koji mu je oponentan. Recimo da je to, po meni, jedan način koji se kod mnogih pokazao kao efikasan.

Bilo bi bolje da se nekoriste takve vrste "orudja" jer to je samo jedan vid "mentalne stake" i na duze staze moze proizvesti neki vid zavisnosti od takvih pomagala i tumacenja. treba promeniti mentalne koncepte koji dovode do tih stanja ali pre toga treba ih primetiti i prouciti... naci poreklo takvih i potrebnih koncepata za odredjeni vid promene.
 
09.07.2008
9
0
0
55
Travoljub je napisao(la):
antidepresivi su smeće, meni se stanje ustvari pogoršalo nakon uzimanja antidepresiva i odlazaka kod psihijatra, stanje se tek počelo popravljat kad sam to sve skupa poslo kvragu. više mi je pomogla faza opijanja alkoholom koji mi je nanovo omogućio da komuniciram normalno, isprva pod njegovim utjecajem, a kasnije i bez njega, naravno nebi nikom preporučio da depresiju liječi alkoholom al meni je pomoglo kao sredstvo koje mi je omogućilo normalnu komunikaciju sa ljudima, nebi bilo dobro da sam sjeo doma i opijao se previše.

ovo što kažeš o djotiš astrologu ne mogu komentirati jer nisam imao iskustva sa takvim tretmanima niti poznajem ljude koji su imali takva iskustva, samo siguran sam u to da nema nikakve pomoći od toga ako je okolina ta koja čovjeka baca u depru, ako ga ne prihvaća ili ima predrasude o njemu, još ako se zna da je on bio na psihijatrijskom liječenju, tada je od stigmatiziran do daske, ma ima milijun stvari koje čovjeka mogu uništavat čak i kad se oporavio, tretirajući ga kao bolesnika iako on to više nije

e sad, ja sam naprimjer mogo promjenit okolinu, sve pošaljem kvragu i odo na selo u prirodu gdje sam okružen sa ljudima koji su spremni da mi pruže potporu u svakom smislu i to mi je mnogo pomoglo, a da sam recimo bio ograničen na život u nekoj ogromnoj zgradi sa odlaskom psihijatru kao jedinoj pomoći, već bi počinio samoubojstvo i nikakav djotiš astrolog nebi pomogo, ako te sve šta vidiš oko sebe tlači, a nema šanse da od svega pobjegneš

Po moim iskustvu djotiš remedije deluju čak i tako da se odnos prema okolini promeni. Ili naša percepcija tog odnosa, ne znam