Antidepresivi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Marihuana je bolja od svih antidepresiva,jel?Slazem se da ljudi koji su napeti,imaju problema,osjecaju se jadno trebaju zapalit pljugu a ne gutat ljekove.Mnogo ljudi se samo zeli osjecati normalno a ne napuseno pa velik dio i da je Marihuana legalna nebi posegnuo za njom.
Dok sam bio na psihijatriji razmisljao sam sto bi se dogodilo da se ta ekipa napusi....nebi bilo dobro.Ne mislim samo na HC slucajeve nego da tamo vjerovatno nema osobe kojoj bi Marihuana pmogla.Zamislite kako bi se poceo ponasati lik sa PTSP-om da uhvati paranoja.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
DirtyDeeds je napisao(la):
Marihuana je bolja od svih antidepresiva,jel?Slazem se da ljudi koji su napeti,imaju problema,osjecaju se jadno trebaju zapalit pljugu a ne gutat ljekove.Mnogo ljudi se samo zeli osjecati normalno a ne napuseno pa velik dio i da je Marihuana legalna nebi posegnuo za njom.
Dok sam bio na psihijatriji razmisljao sam sto bi se dogodilo da se ta ekipa napusi....nebi bilo dobro.Ne mislim samo na HC slucajeve nego da tamo vjerovatno nema osobe kojoj bi Marihuana pmogla.Zamislite kako bi se poceo ponasati lik sa PTSP-om da uhvati paranoja.

Ko da ti treba vutra da te na psihijatriji uhvati paranoja ? :ludaci_lol:

Mislim da je sve to do okruženja, da je nekim slučajem vutra legalna i društveno prihvaćena (kao alkohol recimo) ne bi bilo ni paranoje, IMAO.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Pusim travu vec duze vrijeme,a u zadnjih pola godine sam padao u zesce depresije,pusio sam i dalje i nije mi nestala depresija dok nisam poceo koristiti AMYZOL, to su jako dobri antidepresivi koji su mi pomogli da pa predem preko depresije. Uzimao sam ih 3 mjeseca i sve se vratilo u normalu.
Tako da ne znam da li je trava antidepresiv, a mozda i jeste samo je treba uzimati u odredenim kolicinama i u odredeno vrijeme mislim kao terapiju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
doors_of_perception je napisao(la):
Depresija je jedan od najveæih dara pruženih čovjeku. Sam Duh vas prisiljava pomoću Biću najnemilijeg Osjećanja ne-Sreæće, da se dovedete u stanje Sreće. Druga je stvar, što smo socio-kulturno odgajani da je od problema lakše pobjeć (makar i na pola puta razrješavanja) nego pronaći i identificirat njegove uzroke. Ti uzroci dovode do stanja iluzione patnje i njih valja spoznat i izmijenit, tj. njima se među-prožet i oplemenit. Depresija vas vodi na Put samo-spoznaje i morate biti jaki na tome Putu. Morate spremno i odlučno koračat njegovim stazama i odlučno se sukobljavat sa svim njegovim poteškoćama i preprekama sa mišlju koja će vas u Trenucima dubokog crnila i na kušnju stavljena stanja Duha poput svijetla obasjavat i davat vam potrebnu snagu za nastavit putovanje sebe. Nakraju tog putovanja može ležat i otkrivanje svoga Ja-Ja i dovođenje u stanje Vječnosti Ushićenja pruženom Usrečenošću Ljubavi Postojanja (stanje apsoluta). No ono što je zasigurno jest to da jednom kad savladate vještinu sebe i kad znate iščitavat znakove oku nevidljive, više nikad nećete imat problema s nečim takvim kao što je depresija jer instinkt Bića više neće biti potreban, pošto se više nikad nećete dovest u takvu situaciju nakupljenosti ne-prožimljenosti Emocija vas samih.

Depresija vas tjera na razmišljanje, na duboko razmišljanje. Iznimno sam zahvalan svojim deprsijama iz puberteta jer sam onda shvatio svoju bit, shvatio sam nevrijednost materijalizma. Depresije sam shvatio i proživo kao rat moje svijesti protiv nečega što bi nazvao materijalističkog normalnog društvenog ponašanja koje zapravo nije "normalno".
Antidepresivi su sa vida moje percepcije zlo, nešto što će vas spriječiti da shvatite i riješite svoj problem zbog kojeg je nastala depresija, nešto što će blokirati vašu svijest i držati ju podalje na materijalističkoj razini. Nešto što će vam skrenuti pažnju od onoga što vam svijest/tijelo/duh/vaša podsvijest želi pokazati/reći. I kada nakon nekog vremena ("vremena izliječenja") antidepresivi naprave svoj posao, kada se izgubi i izblijedi ono što vam je trebalo bit rečeno, e onda opet po starom i samo je na vama da li ćete to shvatiti i percipirati kao nešto dobro ili nešto loše.
I po mom mišljenju marihuana će vas lakše skrenuti sa problema depresije ako nećete željeti misliti na to, ali isto tako može vas potaknuti da još dublje razmislite o svom problemu. ...a ako izaberete prvu opciju onda je marihuana neutralna poslije svog djelovanja kao antidepesiv.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Fala bogu da moze bit lijek za depresiju. Dal sad najbolji, neznam. I naravno, kao i svaki lijek, moze se na krivi nacin primjenjivati i bit kontraefektan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
doors_of_perception i Weed-ran ocito ne znate što je to depresija.Depresivne osobe koji se ne ljece pocine samoubojsvo a da ne spoznaju svoje ja.Ne govorim o upotrebi antidepresiva da bi izbjegli probleme i osjetili umjetno srecu nego o osobama koje boluju od tezih oblika depresije.Koliko sam puta cuo:"Kak sam danas depresivan" e nisi prijatelju da se depresivan nebi imo volje to podjeliti s bilo kime niti bi sad tu bio samnom nego kod kuce lezo i gledo u strop.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Meni mnogo vuva pomogne, umjesto apaurina 10mg... ( a pijem dnevno 40-60mg), a kad šiljim, 4 jointa dooobre vuve, meni apaurin ne treba....
Naravno apaurin ne spada u grupu antidepresiva, al' eto samo da se nadovežem....
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
DirtyDeeds je napisao(la):
doors_of_perception i Weed-ran ocito ne znate što je to depresija.Depresivne osobe koji se ne ljece pocine samoubojsvo a da ne spoznaju svoje ja.Ne govorim o upotrebi antidepresiva da bi izbjegli probleme i osjetili umjetno srecu nego o osobama koje boluju od tezih oblika depresije.Koliko sam puta cuo:"Kak sam danas depresivan" e nisi prijatelju da se depresivan nebi imo volje to podjeliti s bilo kime niti bi sad tu bio samnom nego kod kuce lezo i gledo u strop.

Slažem se u svemu,još bih dodao da depresivne :sad2: osobe ponekad lako postaju i agresivnate :icon_evil: te na taj način mogu:punch2: ugroziti (koknuti):violent018: i nekoga drugog:signs054:
Zato se majka priroda pobrinula..... :watchplant:.......pa kad nekom dođe žuta minuta....:eyebrows:...........lekić:spliff:.................:hippy:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
ŠTA JE DEPRESIJA?



Svi smo mi tužni s vremena na vreme. Tuga je važan deo naših života. Ona nam pomaže da shvatimo naš unutrašnji svet, da razumemo druge ljude, obogaćuje nas i daje smisao našim životima. 'Normalna' tuga dolazi sa neizbežnim gubicima i frustracijama svakodnevnog života. Nasuprot njoj, oni faktori koji karakterišu depresiju kao bolest su: težina, trajanje i stepen onesposobljenosti koji ta depresija može da prouzrokuje.



Depresija varira od blage do one koja je pretnja životu. Neke blage epizode depresije mogu da se razreše vremenom, menjanjem stila života ili traženjem podrške od bliskih ljudi.



Ipak, depresija je ozbiljna bolest koja parališe i snažno utiče na to kako se osećate, kako mislite i na kraju kako se ponašate. Depresija bez odgovarajućeg tretmana može da traje godinama i može da prouzrokuje permanentan invaliditet. To je bolan i stresan poremecaj i teško se može prevazići bez pomoći spolja. Nikakvo 'prisabiranje', odlučnost, pozitivni razgovori sa sobom, ljubav ili podrška ne mogu tada podići taman veo depresije. Takva depresija je bolest i ona zahteva lečenje.



Svaka osoba depresiju doživljava na sopstveni način. Bez obzira na to, na ovde navedene znake ili simptome se ljudi obično žale, pa se zbog toga oni koriste u dijagnosticiranju depresije.

Ostatak teksta o depresiji mozete procitati ovde -> http://www.cpe.org.yu/depresija%20-%20o_depresiji.htm


Ja nisam bas siguran da je marihuana najbolji anti-depresiv.Za nekoga mozda jeste ali sigurno ne za svakog.Depresija je komplikovana bolest pa tako ni lecenje nije jednostavno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe
10.07.2013
76
22
8
109
bljak :kenny_revenge: već 20 godina problemi s depresijom i ostalim nuspojavama od ljekova ...najednom mi sine i posadim si jednužemsku i odjebem ljekove sad me doktorica drugačije gleda a i ja nju :bale :pilot
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Najgore od svega, barem meni, su hebene nuspojave. Više ni ne znaš što je od čega :(


skipe je napisao(la):
bljak :kenny_revenge: već 20 godina problemi s depresijom i ostalim nuspojavama od ljekova ...najednom mi sine i posadim si jednužemsku i odjebem ljekove sad me doktorica drugačije gleda a i ja nju :bale :pilot
 

maSe

Aktivan Član
14.01.2009
70
4
0
33
pusio sam vecinom ovo sranje s ulice sto prskaju svacim,mada je bilo i domaje od frendova,jednom sam sastavio 4 mjeseca svaki dan furo na ulici nije se redovno jelo samo se pusilo bio sam cudan u pocetku i na kraju sam puko sad sam na nekim antidepresivima dvije tabletice polovim evo treca godina kako to pijem skidam se s njih jos mozda pola godine i bacam to sranje normalno u dogovoru s doktorom.Vutra jest jedna vrsta antidepresiva al brate ako je previse pusis zna sjebat cojka pravo i sad se zapali ponekad uglavnom ovo sranje s ulice al bice i mog uzgoja uskoro ako Bog da mene jedino handri to sto znam bit izgubljen na momente pa cak ponekad i na minutu ono zamislim se blokira mi mozak pa ako ima ko kakav savjet kako bit manje izgubljen i manje ono gledat u jednu tacku izvinite na spamu al ne odgovara mi raja tamo na temu jbga :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja još nepoznam osobu koju je sjebalo prekomjerno konzumiranje vutre.
Druga stvar je šta ti smatraš pod prekomjerno.
Osobno konzumiram od 3 do 5 grama dnevno, nekad i više pa me još nije
sjebalo već duže od desetljeća i pored svega toga sam uvjek vesel, uvjek uz obitelj i revan na poslu.
S druge strane poznajem osobe koje su na tabletama, navučeni bez razloga
jel su im doktori to nametnuli i nemogu funkcionirati normalno bez toga, nemaju volju
za posao, za druženje, općenito za ništa, i svaki dan koriste tvoju rečenicu "Skidam se s tableta uskoro".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI