Antiglobalizacija - Anarhizam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Procitao sam tekst. Sto se mene tice onda sam i ja Alterglobalista. Americi je sve u redu dok oni sprovode globalizaciju i jos oruzjem. Ustvari njima je globalizacija izgovor za proizvodnju oruzja i koriscenje istih.

Zasto ne bi Holandija sprovodila globalizaciju?!?!?! :D :D :D
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Anarhija je interesantna i neodrziva. Anarhija vodi u monarhiju a monarhija u republiku.

I tako sam ja za totalno liberalnu demokratiju. A to znaci legalna ganzda, i na snazi sva moguca prava gradjana.

Anarhija bi izgledala nesto kao "mad max 2,3". Mogao bi da radis sta hoces ali...
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
hr.wikipedia.org/wiki/Anarhizam je napisao(la):
Tyler Durden, izmišljeni lik iz knjige i filma Klub boraca (Fight Club, 1999, David Fincher) je anarhist. Na kraju filma, iako to nije oèigledno na prvi pogled, SAD postaje anarhistièko društvo, tj. nema države, a time ni Sjedinjenih Amerièkih Država.

ovaj film mi je genijalan, ali nisam to skužio na kraju (odavno sam ga gledao). ima li tko da objasni?!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
izbjegavaj wikipediju kad god je moguæe,
u ovom sluèaju je to moguæe,imaš alternativu
oni èlanci sa zareza su puno bolji, premda æe nekog možda smorit.
gledo sam taj film,al sam i zaboravio dosta, moguæe je da se radi o tome, al nisam baš siguran,ne vjerujem da bi takvu poantu ostavio neistaknutom
kako i sam kaže ("iako to nije oèigledno na prvi pogled")hm hm, a možda je baš i htio
treba pogledati neku recenziju od filma i ak tam nema , onda se ne radi o tome
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
ovaj film mi je genijalan, ali nisam to skužio na kraju (odavno sam ga gledao). ima li tko da objasni?!

Pa to je glavno... Ceo film je o tome.

Unistili su sve kompanije koje izdaju kreditne kartice ili banke ili nesto slicno... Svima su izbrisani dugovi i krediti! Sve ! I na taj nacin su svi ponovo na pocetku. LJudi ne robuju vise kamatama i dugovima.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
sorry, to da su uništili kompanije koje izdaju kreditne kartice nisam skužio. gledao sam film jednom odavno, skužio sam samo kraj kada si je pucao u facu..

film sam gledao jednom, pa taj dio nisam ni primjetio jer mi na kraju nije bilo jasno koji k.. je uopce "brad pit", a kamoli poantu filma...

hvala na objašnjenju, iako realno gledajuæi da bi se tako nešto napravilo treba puno više eksploziva nego što je tamo bilo :twisted:

anarhija ne zagovara ono kako se najèešæe anarhisti ponašaju (tuèe, neredi, i razna sranja), ali da bi se do toga došlo trebalo bi stvarno ubiti dosta ljudi i uništiti dosta zgrada, koliko god to grezo zvuèalo...
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Inq je napisao(la):
ovaj film mi je genijalan, ali nisam to skužio na kraju (odavno sam ga gledao). ima li tko da objasni?!

Pa to je glavno... Ceo film je o tome.

Unistili su sve kompanije koje izdaju kreditne kartice ili banke ili nesto slicno... Svima su izbrisani dugovi i krediti! Sve ! I na taj nacin su svi ponovo na pocetku. LJudi ne robuju vise kamatama i dugovima.

evo baš sam bio na kavi s prikom i pitao ga isto o filmu, ni on se ne sijeæe nikakve prièe o karticama i bankama..
da ti nisi možda èitao knjigu?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
ma jok
inq je prirodno pametan, on se rodio tak
:shock: 8) 8) 8) :D :p :lol:

I da ! Siguran sam da je to kraj. Nesam citao knjigu. Imam anarchist cook book... kao tinejdzer sam pravio sranja sa drustvom. Eksploziv (nitro-glicerin) nije tesko napraviti. A posle samo treba ga postaviti i aktivirati... Ja i drugar smo hteli da napravimo zesce sranje u gradu, to jos za vreme Slobe. Ali smo se na kraju uozbiljili i shvatili da ne treba rusiti drustvo vec ga menjati iznutra...

zz
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
što misliš onda koje je društvo najbliže anarhiji na svijetu? možda æe ti ovo zvuèat glupo, a i ja iako je prezirem sada spominjem EU jer mislim da se lagano kreæe ka nekom novom naèinu vladanja..

istina da EU prednjaèi što se tièe birokracije, ali nekako se sam "vladar" ne može vidjet. tko zna možda æemo za par desetljeæa živjeti u prvom pravom organiziranom anarhistièkom svijetu, Ujedinjenoj Europi.

iako mnogi smatraju anarhiju korakom nazad, meni se èini da je to za sada najjaèi sistem "vladanja", ali da ljudi jednostavno na njega još nisu spremni. No europa s najdužom tradicijom organizirainh sistema "demokratske" vladavine, odnosno vladavine naroda (za razliku od istoka gdje su više manje diktature) i SAD-a koji su tek u pelenama i vladaju puškama i prijetnjama, lagano kroèi ka toj tzv. anarhistièkoj vladavini..

tko zna, možda i mi to doživimo :)
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Moje vjerovanje u državu jest jedino kao u prijelaznu tranziciju ponovnog roðenja Èovjeka.
majke mi onda ispadam masu glup svojim naèinom života. kako se postaviti?

pozivam se na Istinski soc-utopizam, utopizam koji ne predstavlja ostvarivanje "ne-moguæega" (pošto sama moguænost ne ovisi iskljuèivo o našoj volji) veæ koji predstavlja ostvarivanje Realnoga, ostvarivanje same Alternative Potencijalnosti, ostvarivanja same Istine, Ljubavi, Morala prepoznati u našoj dualistici Biæa i nipošto ne otuðenih od same Naravi koja joj se suprotstavlja.

to je istina. ali za tako nešto treba proæi masu vremena... zato down to earth... :roll:

svjesno proživjet kušnju te svjesno prihvatit Ljubav. Tada, o nikakvoj državi ne bi prièali, jer samo obitavalište bi nam bilo Duša Svemira i njegova uzroèno-posljedièna a-logika Postojanja.
nije život samo ljubav, niti rat veæ ravnoteža izmeðu to dvoje. kako i koliko dugo bi uživao u ljubavi da samo ona postoji?

U današnjici bivamo otuðeni od same Esencije nas samih, pretvarani u automatiziranu masu poslušnoga roblja, ....., srozani sa Biæa na ispraznu ljušturu opèinjenu materijalnim težnjama ispranoga mozga bez ikakve trunke kritiènosti (a pogotovo samo-kritiènosti!!!)
zar nije ljepše razmišljati tako da je svaki èovijek država sama za sebe?! nitko nikome nemože nametnuti ništa što taj ne prihvaæa kao lakše od suprotnoga -- smrti

ne mogu više èitat matere ti... kasnije možda... :wink:
 

sinsemila_smajl

Aktivan Član
02.02.2006
286
3
0
43
radi preglednost morat æu opet citate upotrijebiti, pa se isprièavam ako to nije u skladu s vašim trenutnim postavkama Prihvaæanja...

Dakle:
Citat:
Moje vjerovanje u državu jest jedino kao u prijelaznu tranziciju ponovnog roðenja Èovjeka.
majke mi onda ispadam masu glup svojim naèinom života. kako se postaviti?

ne, ne ispadaš glup, veæ dapaèe dokazuješ upravo suprotno :D jer postavio si Pitanje, a to samo po sebi je dokaz (ako nam uopæe dokazi trebaju) valjanosti Tvoga Puta, njegove uklopljenosti u razvojni Put Kolektiva,te Istinskog meðuprožimanja s Drugima, potrebe i rada na Razvoju (sve lepša i lepša Pitanja dolaze :wink: ),prema tome ne-gluposti :D



to je istina. ali za tako nešto treba proæi masu vremena... zato down to earth... Rolling Eyes
vrijeme prolazi, vrijeme je nelinearno, vrijeme kolabrira, vrijeme je tu, mi smo tu, mi smo sada.
to je sad to se dešava, rješavamo se strahova...
u onom Trenutku kad prihvatiš, o bratee... sladostrasno
tu smo :D :D :D

nije život samo ljubav, niti rat veæ ravnoteža izmeðu to dvoje. kako i koliko dugo bi uživao u ljubavi da samo ona postoji?

eh tu opet dolazimo do onog DoP-ovog Jezika kao nesavršenog naèina pokušaja komuniciranja, i moguæeg nesporazuma i sa samim tim ne-potpunijeg prenosa Znanja Energije Oseæaja, pa bih eksplicitno naveo jubavnu i beskonaènu (...podložne konstantnom razvoju...) neiskljuèivost Ljubavi...

Citat:
U današnjici bivamo otuðeni od same Esencije nas samih, pretvarani u automatiziranu masu poslušnoga roblja, ....., srozani sa Biæa na ispraznu ljušturu opèinjenu materijalnim težnjama ispranoga mozga bez ikakve trunke kritiènosti (a pogotovo samo-kritiènosti!!!)
zar nije ljepše razmišljati tako da je svaki èovijek država sama za sebe?! nitko nikome nemože nametnuti ništa što taj ne prihvaæa kao lakše od suprotnoga -- smrti

pa bravo svaki èovek i je za Sebe i Sobom Put... nametanje ne postoji u Esenciji nas samih. nema lakšega, težega, samo Jedinog od Mnogih...
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Mislim da bi se dogodila antiglobalizacija prvo se treba dogodit globalizacija. Znaèi i sama globalizacija je pojam o kojem prièamo, a samo neki (bogati) u tom pojmu žive. Znaèi iako ti bogati nameæu ostalima da se globalizacija veæ dogodila to nije istina, veæ obièno sranje :roll:

Ali opet kada bi išli filozofirat o globalizaciji i antiglobalizaciji trebali bi razradit dobro taj pojam globalizacije!

Evo što isti izvor kaže o globalizaciji:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Globalizacija je napisao(la):
Globalizacija je proces kojim se u današnjem svijetu postepeno ukidaju ogranièenja protoka roba, usluga, ljudi i ideja meðu razlièitim državama i dijelovima svijeta, odnosno ideologija koja za cilj ima njegovo opravdanje.

Znaèi prema tome sama globalizacija je korak bliže sprovoðenju anarhije
:idea:
Ako na anarhiju ne gledamo samo kao na bezvlaðe nego i na slobodu ljudi. Naravno ta "sloboda" se stijeèe postepeno, jer se ljude treba disciplinirat, da bi anarhija mogla postojat...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
znam da oni èlanci sa zareza mal smaraju i da u svakoj reèenici trebaš nešt proguglat,
al ak te zanima ta tema, potraži bolje izvore
a u zarezu si istaknute glavne liènosti koje nešto u anarhizmu znaèe...
pa isto tako pregledaj i arhivu vezi globalizacije,
nemora se desit globalizacija da bise desila antig
oba dvoje se dešavva istovremeno radi se o pristupu.
jednima (mulitkompanije) kojima odgovaraju promjene u globalizaciji
i drugi koji vide eventualne(il definitivne) negativne posljedice u globalizaciji