Apollo 12 led diode - LSD i domaja - metoda lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.05.2011
2
19
3
65
Na početku htio bih zahvaliti svim dobrim dušama koje su mi pomogle svojim znanjem da uđem
u ovo područje. Ovdje ima toliko datog znanja i iskustva da mi je često teško sjetiti se gdje sam nešto pročitao.
Moje prvo iskustvo sa uzgojem bilo je prošle godine i to outdoor – poluuspješno gdje sam dobio puno sjemena i 3 grama ulja
Pošto sam imao mogućnosti nabavio sam i ovom trenutku kada pišem imam sljedeće:
Box d=1,2m š=0,9m v=1,5m
Apollo 12 – led osvjetljenje 540w (odnos crvenih : plavim ledicama je 120 : 60 i svaka ima 3 w)
PC Ventilator fi 100 - 12 v - ulaz zraka
Ventilator 420m3/h, 125mm, kontrola temperature i brzine
Ph metar, ph metar za zemlju, ppm metar, lux metar, sound metar ( sve sa ebay)
Mjerač vlage i temperature, laserski mjerač temperature
Ventilator za unutarnje gibanje zraka
Timer digitalni¸
Digitalna vaga
Orgonit
H2O2 Hidrogen Peroksid (36%)
Koloidno srebro (19 ppm)


Za ovaj uzgoj korišteno:
Zemlja teramagma
2 vaze od 20 l i 4 od 13 l ( ispunio sam ih 70% – 90%)
Gnojivo Hesi starter kit
Sjeme 2 kom Barneys Farm L.S.D i 6 kom domaćica
Boca 2 l – za 1 l vode sa 250g šećera i 10g kvasca za dobivanje CO2

DNEVNIK UZGOJA
6 TJEDANA VEGETACIJE
2 TJEDNA PREDFLOWERINGA
10 TJEDANA CVATNJE

Koliko sam uspio vidjeti nisam našao da je netko podijelio iskustva uzgoja sa ledicama pa ću to načeti.
Kako mi je ovo 1. grow svaka sugestija biti će rado razmatrana


Na početku posadio sam 4 sjemenke LSD . Jednu sjemenku sam izgubio tako što sam nakon njenog
presađivanja postupio krivo tj. najprije sam sjemenku presadio pa je zalio sa vodom tako da mi je korijen bio pri vrhu a to sam primjetio tek kada sam vidio da mi biljka u prvim danima vene. Jednu sjemenku nisam uspio aktivirati.

8 dan vegetacije

u početku sam lutao sa dizanjem i spuštanjem osvjetljenja jer mi je biljka bila gusta, a razmak između peteljki ( internoda) vrlo gust
Tako sam nakon 15 dana kako bi napunio box krenuo sa sadnjom domaćica koje imam iz prošlogodišnjeg neuspješne sadnje.

20 dan vegetacije za LSD a 5 dan za domaćice



Prvo gnojenje počeo sam nakon 40 dana otada sam to radio prema uputama svako zalijevanje sve do trenutka kada sam prvi i zadnji puta radio Flush.
Nakon 42 dana prebacio na 12/12 I tada sam počeo sa LST. Imao sam u Box 2 kom vaza od 20l i u njima su bile feminizirane LSD. U 4 kom . vaza od 13l presadio sam domaćice i to tako da sam kod najrazvijenijih domaćica ( 2 kom), dodao im manje razvijene .

40 dan

Predpostavio sam da bi možda ove najrazvijenije bile muške-(bila je samo jedna i to ona veća od njih dvije)
Vazu sa dvije ženke kasnije sam koristio za eksperiment – onu manje razvijeniju špricao sa koloidnim srebrom.

60 dan i početak cvjetanja


80 dan i 3 tjedna cvjetanja tu sam otprilike počeo špricanje koloidnim srebrom


90 dan 35 cvjetanja


Ovo mi je druga biljka u istoj vazi od 11 l koju sam prskao srebrom 45 dan cvjetanja i izgled oko 55 dana


Koloidno srebro
Špricanje sam počeo tek u 3 tjednu cvatnje I nakon 3 tjedna špricanja ( 1 - 5 puta na dan dobro bi je namočio folijarno sa malom bočicom od spreja za parfem i to obično popodne i navečer). Ali kako se ništa nije dešavalo sa pojavom muških cvijetova tako sam odustao s daljnjim špricanjem i nisam dalje obračao pažnju na nju. Kad prije 2 tjedna primjetim da mi na vrhu izbijaju muškići.

Flush
Radio sam ga nakon 45 dana cvatnje. Vazu od 20 l ( s time da u njoj ima oko 16-17 l zemlje) zalijevao sam sa 60 l obične vode u nekoliko navrata 4 x 15 l. Mjerio sam sa ppm-metrom tako da bi mjerio vodu koja bi izašla ispod vaze. Rezultati su bili od 1900 ppm na početku do 370ppm na kraju zalijevanja. S obzirom da sama voda ima oko 230 ppm došao sam do svog laičkog zaključka da je u zemlji ostalo oko 10% gnojiva u odnosu na sam početak.
Otprilike isto toliko sam dobio I kod manjih vaza od 13 l koje sam zalijevao sa 50 l vode

Inače ppm= koncentracija određenih tvari u datom mediju ( recimo meni je srebro koje sam koristio 19 ppm - dok destilirana voda ima 0 ppm)

Biljke su tada prvi puta vađene iz box te sam ih slikao i ovdje su bez slikovne obrade
LSD


domaćice


u to vrijeme izgled pistila


Ujedno sam iskoristio priliku te sam skinuo doljnje cvjetove i napravio watercuring i to tako
da sam stavio u doljnji lonac oko 90 g. pokrio sa plastičnom mrežom. Koristio sam destiliranu vodu i mjerio koncentraciju minerala i gnojiva

-1 dan je bilo oko 1900 ppm – 8 dan je bilo 70 ppm – 10 dan 30 ppm
Nakon vodenog ispiranja stavio sam na sušenje 30 sati i dobio 3,5g suhog (to mi nije baš ni danas jasno dali sam dobro mjerio unos ali vidi se na slici pa procijenite)
Nakon flushanja samo sam jednom dodao pola doze Phosfora plus. Znači 25 dana bez gnojiva. Nisam tako planirao. Planirao sam nakon flushanja da će mi trebati 15 dana do branja ali eto produžio sam za još 10 dana i sinoć sam ih stavio u mrak i biti će oko 30 sati.

izgled pistila prije zamračenja


Vidjeti ću sutra u kakvom je stanju hemofrodit - ostavio bih je još dok ne sazri mada neznam kako to izgleda - prije 2 dana sam secirao jednu


Još da dodam da sam tokom ljeta imao problema sa temp. kretala se (na visini gornjih cvjetova)od 32 -34 - noću 27 -29,
sada je dnevna 27-29 - noćna 22 - 24 - vlaga je ljeti bila oko 40% a sada oko 60%
Inače temp do samih ledica je sada 32 a ljeti 37 stupnjeva
Imao bih i pitanje - zašto mi se čini da mi je LSD po gustoći listova različit od recimo miss.mrkvice https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/8711-400w-indica-l-s-d-mrkvica.html i od mr greenskin https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9382-l-s-d-600w-ct-grow-mr-greenskin.html - to me je u početku bunilo - čak sam se pitao dali je u pitanju ista sorta iako imam originalno pakovanje.

Pošto će mi većina growa trebati za pravljenje ulja mislim ih vodenom metodom obraditi.
Postati ću još završne slike i dati konačni izvještaj o težini.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sve po PS-u:)
Mali je LSD ako je od barneys-a ali ako fino radi količina nije bitna:)
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
super, konacno dnevnik sa led osvetljenjem! cestitke i nadam se dobroj kolicini suvog i ulja! :respect:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Može biti da imaš drugi fenotip od LSD-a.... Btw. gdje si nabavio koloidno srebro? Jesi špricao LSD ili domaćice?
boz
:sun2:
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
mnogo lepo,nice fotke ,posto pravis ulje zelim ti da pomogne :)
fly2.gif
 

howhighserbia

Aktivan Član
10.10.2010
82
2
8
35
rep+,jako zanimljivo...reci mi zbog cega si koristio to srebro?Kako ti se pokazao led na potrosnju struje,koliko ti je bio veci racun nego inace?napisi kolicinu suvog ako nije problem,da uporedimo sa hps...dobro si se opremio sa tim gedzetima sa ebay-a, pozavideo bi ti i 007:violent018::ludaci_lol:.poz
 
01.05.2011
2
19
3
65
bozga je napisao(la):
... Btw. gdje si nabavio koloidno srebro? Jesi špricao LSD ili domaćice? :
- pravim ga već 5 god. sam i korisim za vlastite potrebe ( preporučujem i drugima) - za naučiti o tome možeš na Ionsko koloidno srebro (cs) - prskao sam samo jednu domaćicu i to slabije razvijenu koja je bila zajedno sa još jednom u istoj vazi
howhighserbia je napisao(la):
Kako ti se pokazao led na potrosnju struje,koliko ti je bio veci racun nego inace?napisi kolicinu suvog ako nije problem,da uporedimo sa hps..
pošto imam mjerač utroška kw priključen na box mjerio sam potrošnju i zajedno sa ventilatorima troši nekoliko wata ispod 500w dakle ako uzmemo 6 tjedana po 18 sati i 12 tjedana po 12 sati ispada da sam za cijeli proces uzgoja od 18 tjedana potrošio 830 Kw - o suhom ću javiti kada prođem proces vodenog sušenja - najvjerojatnije 10 dana - količina koju sam stavio sušiti je 1100g
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Svaka čast na growu :clap: a i na odvažnosti što si se odlučio na LED :thumb: :respect:
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Ne znam što bi dodao, super dnevnik i biljke a i opreme ima zanimljive :) rep+
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.