Arapski Duvan za Nargile - da ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.11.2005
11
0
0
Pozdrav svima.


Da li neko ima neka iskustva sa arapskim duvanom, onim sto stavljaju u nargile? Cuo sam da je taj duvan "zdraviji" od americkog, jer kao nema katrana, bla bla bla.... i ima u sebi shecernu trsku... ne znam koliko je sve to tacno.

Definitivno je ukus na nargili fantastican, medjutim zanima me da li takav isti duvan moze da se stavlja u rizlu i da se pushi na flop, ili ne bi trebalo iz nekih zdrastvenih razloga?
 

PSG fan

Aktivan Član
03.01.2007
107
4
0
35
Moj drug je pusio taj duvan u nargili i kaze da je extra. Za rizle stvarno ne znam, ali ne vidim zasto bi to bilo lose...
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ja imam tu jedno pakovanje iz Egipta sa ukusom jagode. To je dosta lepljiv duvan, kao žvaka i teško ide u rizlu (čak i u luli nije to to), ali ipak može nešto da se uradi, ako se pomeša sa, npr. isitnjenim ostacima koji osatnu na dnu kese od Samsona ili tako nekog duvana za motanje. Ali, to nije prava stvar. Pripremljen je za nargilu i to je to.
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Mislim da nema šanse da takav duhan zamotaš u rizlu sa ganjom...mislim možeš ga zamotati ali kao što je Tripco rekao to je dosta vlažan i ljepljiv duhan. Pušio sam baš taj iz Egipta na nargilu (frend bio tamo pa dofurao i nargilu i duhana) i imaš više okusa...jabuku, limun i breskvu sam probao i stvarno je dobar...dosta blag, skoro da niti ne osjetiš dim i daje lijepu aromu. Stvar je u tome da taj duhan staviš u nargilu i preko njega alu foliju na rupe u na alu foliju užareni ugljen i tek kad je ugljen dobro razgoren možeš pušiti jer se inače stvarno teško pali...tako da u rizli po meni nema šanse...:RastaBong:
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
To je predobra stvar,pušio sam to u Grrčkoj,još kad se opiješ baš dobra kombinacija,ali u rizlu ono nikako,teško to gori bez ugljena u nargili
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
nije to duhan
to je smjesa koja se dobije na ne znam koji nacin
imam od jabuke, marelice i vocni mix
ovaj od jabuke sam jeo, ful sladak
vide se komadi kore od jabuke, cak sam nasao i sjemenku
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Od jednog mog prijatelja otac to pusi na veliku nargilu i on kaze da je to samo zbog arome, njegov stan uvijek mirisi na jagodu zbog toga al nikad to nisam pusio
 
27.01.2008
21
0
0
36
jel moze tom duvanu da istekne rok trajanja? dobio sam neki iz turske sa ukusom jagode, al star je 3 i po godine, a na njemu ne pise nista, samo arapska slova????
 
08.06.2008
39
1
0
36
Svizac_:) je napisao(la):
Mislim da nema šanse da takav duhan zamotaš u rizlu sa ganjom...mislim možeš ga zamotati ali kao što je Tripco rekao to je dosta vlažan i ljepljiv duhan...tako da u rizli po meni nema šanse...


nisi upravu... ev ja imam jednu malu nargilu ali sam eksperimentisao sa duhanom za nargile u rizli... sve ti je do tehnike.. ovako posto je duhan za nargilu ljepljiv i vlazan uzmes malo pomjesas sa duhanom i trljas dok duhan primi aromu od duhana za nargilu...
jos jedna stvar sto ja uradim prije nego sto smotam joint je da se igras malo sa smjesom u rizli tako da i ona primi aromu... ubacis onda ak hoces trave i imas nesto posebno...samo je bitno da ti je sve jednako rasporedjeno da nemas u jednom djelu samo duhan od nargile a u drugom ostalo jer onda tesko gori...
gori 15-20 minuta moguce i vise a kad opali opali bas...
Miris od nargile,bruka dima a napusis se normala...:facesjump:
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Neznam bas kakvog ima smisla u rizlu stavljat kad nema ni priblizno slican okus.. to je samo za nargile.. bas sam probo smjesu zapalit sa upaljacem i mogu rec da je cista gadost naspram ugljena! uopce nema te prave punine okusa.. mmmmm kad se samo sjetim..
a ovo je dobra ideja sa mjesanjem u duvan nikotinski
 
27.04.2015
4
0
1
27
Na granicu u kamionu su nasli te ukuse lupaju prevelike kazne i navode da ima nikotin u sebi danas je poslato na analizu da se utvrdi postoji li tu nikotin i katran jer kako da kazni za nesto kad ni on ne zna od cega je naprevljeno zbog toga me interesuje... Al vidim nema niko pojma oko toga...
 

Prilozi

  • images.jpg
    images.jpg
    3 KB · Pregleda: 35

Slične teme