Arjan's Haze #3 - Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Znam, pognojio sam je, ne smem opet, treba nedelju dana da prodje da bi imalo efekta!!

Zajebali smo se flushom, svi kazu flush flush i ja flush i onda za tih 5 dana koje se susila se stanje pogorsalo za 350%, bila je do jaja sa samo 2 lista sjebana, sad ceo donji deo.. jbg..

A oni se osuse, pa ih skinem, ili sami otpadnu, cekam da veza izmedju lista i gran bude bas mekana, da se osusi petiljka na listu, da bude sto manje stresa. I ja kapiram da ona iz njih uzima hranu, tako da joj ne smetaju. Kad ih pojede onda ih sklonim
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nisam pametan vise ono je cudno ko da je pri kraju cvetanja a ne na pocetku :) mogu jos jedan savet da ti dam al neverujem da ce to pomoci dosta si je zalivao pa sad nastavi sa sto manje ako je moguce a ja bi zamolio ljude da daju jos predloga za poboljsanje ako neko ima neku poruku nek napise pa da vidimo oce li pomoci sta :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Na zalost slican problem imam sa 1 biljkom.
Da li joj je mala saksija ? Kod mene definitivno jest.
Ali kod mene se tako poakzuje samo na donja dva lista, jer je moja mnogo manja od tvoje biljke.
Ja je nisam flasovao, nego sam samo 1 puta zalio sa cistom vodom + peroksid ph cca 6.5, + sledece zalivanje obicna voda i tek je juce dobila dozu gnojenja.
Za sada ne vidim nikakav losi napredak kod mene a ni bolji.
S obzirom da su to donji listovi i da ne prmaju svijetla toliko, moguce je da ih ona sama odbacuje.
Ne znam sta bih ti rekao, ali drzim ti fige.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pa kaze: 2) Listovi su jedinstvene zute ili svijetlo zelene boje. Lisce otpada ili umire, rast je spor, rubovi lisca nisu uvijeni prema gore.
-> nedostatak Dusika(N)

Ja bi tako zakljucio posto biljka nije ni blizu kraja svog zivota....
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
E pa saksija je 6.5 L. Ne bi trebalo biti preterano mala. Sad je sve reseno, znamo sta je problem. Mislili smo da je doslo do pregnojavanja i onda je neko dao ideju da uradimo flush i za tih 5 dana sto nije imala sta da jede sjebala je jos par listova, i to je to. F Ne siri se vise, znaci samo tih nekoliko donjih lisotva koji su ionako bili sakriveni od svetlosti. Nekako mu to dodje i normalno da ih odbacuje.
Ostatak biljke izgleda vrlo srecno.

A sto se tice vode i zallvianja, stavrno je nisam puno zalivao, skoro uvek je pustim da maltene klone, pa tek onda, i to da procuri malo i to je to. Nego je imala 3 flusha za vreme njenog kratkog zivota, tako da na taj nacin i jeste puno vode mozda.

Edit: Mnogo je lepo sto se svi trude da pomognu, jako ste aktivni, skoro i da ne mogu da verujem. Stavrno ulivate poverenje nama noobovima i olaksavate posao nevidjeno x puta. Hvala svima koji pomazete svim dnevnicima, ne samo meni
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Drustvo evo mali picture update:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Trebate mi kao lebac!!
Na slikama se jasno vidi koliko mesta biljka zauzima u boksu. Da li je moguce i da ona namerno odbacuje listove do kojih ne dolazi svetlost?
Biljka generalno raste lepo, pocinje polako da se formira bud, lepo izgleda, bas je lepo reagovala na gnojivo, definitivno je manje zuta, mislim da se i oporavlja, medjutim i dalje ima po koji zuti list.
Dosta sam je ocerupao dole,od pocetka cvetanja sam skinuo veliki br skrivenih donjih listova, pa cak i ogrmnih fan listova.
Grancice su jako jako mekane, bukvalno jace da dunem mislim da bih otkinuo najmanje najnovij listice..

Sta mislite da li presaditi biljku u vecu saksiju barem 30x30x30, sveza terra magma? Mozda joj i jeste mala posuda. Da li zucenje moze biti i do polozaja biljke u boksu (svetlost i to)?
Napominjem da gornji deo biljke izglda ok i da biljka raste lepom brzinom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sulundar

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Pa mozes presaditi u vjecu saksiju, moze samo bolje biti.
Dobru si logiku shvatio sto se tice listova.
Menjanje boje na listovima obicno dolazi od nekoga problema, manjak mikroelemenata, toplota,...
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
pognoji to još....a za presađivanje kako ti se da....samo ju pazi da ti ne vrisne pošto joj fali svega i svačeg i nakon tvog gnojenja.....
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Evo malko slicica:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

P.S. Biljka se dosta oporavila, nema vise zutih listova ali osecam da je donji postroj i dalje nekako mekan i mlitav, mozda ipak valja presaditi?
Da li gusenje korena moze izazvati tu "mekocu" grancica?
Gornji deo buja iz dana u dan sve vise, biljka i dalje raste u visinu, skoro par cm svakog dana, tu situaciju nisam imao tokom celog growa!
Osecam da u trenutku kada bude stala sa rastom krece bukvalno divljanje cvetova, mislim da ce ovaj glavni vrh biti prelep za oko. A i za mnogo sta drugo xD

Peace to all ;)
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Poz drustvo, mali maler me zadesio.

Juce ujutru sam sredjivao boks i izvukao sijalicu iz tajmera, i zaboravio da je vratim, tako da je biljka vec okruglo 24h u mraku i morace da bude jos 12h.

Desavalo se to valjda jos po negde ovd na forumu, nisam je valjda nesto preterano zeznuo?
Pretpostavjam da bi bilo strasinije da sam joj upalio svetla tokom mraka ili ostavio 36 h svetla..

Eto toliko, pozz
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
malo je previse 36 sati mraka i sigurno nisi prvi kojem se to desilo:) ja mislim da ce sve biti ok.jebiga naiso oblak.
 
28.09.2010
16
1
0
33
daj čovječe promjeni ime na imageshacku molimte. tužno mi je gledati kako samom sebi stvaljaš metu na čelo.


btw. pratim grow :)

:spcartman:
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Lepo je to sto brines, ali bespotrebno, veruj..

Hvala domaja i hvala ostallima na lajkovima !
 
18.01.2007
23
7
3
37
Samo da odgovorim na temu zašto donji listovi žute. To je normalno jer je biljka u fazi cvjetanja i svu energiju usmjerava na cvjetove ili hedove koje će napraviti. Neznam zašto te to toliko smeta. Možeš joj čak i otkinuti par listova na sredini i pri vrhu da svijetlost prodrije malo dublje do biljke ili ih bar malo smanjiti, za razvoj dobrih hedova jer je to važno.
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Evo malog updatea:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Nisam video biljku citavih nedelju dana, samo sam je zalio na brzinu jednom ne palivsi svetlo, po mraku, dooobrom dozom plantele,tako da sam primetio na glavnom vrhu, kao sto vidite na slici, ove zute listove, jutros.

Da li mislite da je u pitanju HEAT STRESS?
Taj deo je najblizi lampi, iako duva vent u njega, cini mi se da je bila malo veca temp u boksu dok nisam bio tu, jer nedelju dana nisam provetrio boks.

Da li ste zadovoljni kako napreduje biljka? Ja sam i vise nego zadovoljan, bukvalno me svakim danom sve vise obara sa nogu kako izgleda.

Peace
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Ja sam razmišljao o dimenzijama boksa i jačini HPS-a ali sad kad vidim šta ti radiš u prvom grow-u sa 150-kom, ne pada mi na pamet da uzimam više.Rep i srećno!
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ako su listovi zlatno zuti je kolega dobio je po piksni ...iako mi se cini da to nije od jucer...vrh je pustio nove pistile sto ne bi da je jos uvijek pre blizu lampe susile bi se...ali pricekaj jos nekoga da ti se izjasni u svakom slucaju ne bi skodilo malo narihtati lampu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.