Arjan's Haze #3 - Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Svakako je bolje sa dva ventilatora, još pogotovo ako cijev ima zavoj. Ja kod sebe na ispuhu imam raspored: vent//karbonski filter//vent, bez cijevi, i nisam baš primjetio da puše nešto jače, ali mi je smanjio temperaturu.

Evo ti link pa pogledaj

Greenheck Fan Corporation
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Drustvo, sve to sto vi pricate o ventovima stoji, ali to je bitno za vas koji imate velike bokseve i imate HPS od 400, 600+ w..
Ova od 150 stvarno ne greje puno, soba u kojoj se box nalazi je hladnjikava, tako da fino rade.
ubacicu sigurno jos jedan vent unutra kasnije da duva po biljci, i eventualno taj da duva ka ovom izduvnom, ali tek nakon sto stavim CT.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Nije ventilacija samo radi temperature, treba izmjeniti taj zrak iz boxa, čak što je manji box trebala bi i bolja ventilacija. Ovo što pričamo se može iskoristiti i na malom i velikom boxu. Ja radim sa CFL-kama i malim boxom dimenzija 40/37/70.
Nema veze jer radiš sa HPS-om ili sa sviječama, ventilacija je jako bitna.
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Ok, potrudicu se da doradim ventilaciju..
Ja nesto komentarisem a prvi put vidim box u zivotu..

Moj licni osecaj po tom pitanju je da unutra cirkluise vazduh, kretanje se oseca po celom boxu, ali vi ne pricate to bez razloga, sigurno znate.
Uletece onda jos jedan ili 2 venta u skorije vreme.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Najkvalitetniji start Dnevnika od novog člana koji sam vidio !
Nisi zaspamao cijeli forum sa morbidnim pitanjima i otvorio 1000 glupih tema,zbog toga ti odma okidam rep+ želim svz sreću sa growanjem i puno dobrog druženja na ovom forumu.

Poruka novim ćlanovima----dećki i cureke ovako se to radi...
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Hvala najiskrenije Blade !!

Trudio sam se da budem "stealth", citao sam dugo forum, pratio puno dnevnika, kada sam koliko toliko video sta mogu da ocekujem i kako ce biti, video da mogu da slobodno da krenem u neki amaterski grow, otvorio sam dnevnik, i to je to:)

Stavrno svima hvala na odgovorima, pomoci i lepim zeljama, nije proslo ni 24h od otvaranja dnevnika a vec ima puno poatova i korisnih saveta!
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Drustvo, ajde molim vas da pomognete da konacno zavrsim pricu sa ventilacijom, da bude skockano kako valja.

Trenutno stanje boxa je : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

{ kuleri su 92mm, oko 60 - 70 m3/h svaki}

Moja ideja je : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

{crveni kuleri su isti, plave bih uzeo ovih dana, u pitanju su lude 12ice, svaka preko 100 m3/h, a ova crna srafura bi bila od stakla, neki improvizovani CT, tacno do ispod reflektora}

e sad ovako:

danas sam celi dan pomerao onaj merac po boxu, hvatao sta i kako i sledece sam video

na dnu boxa, temperatura je jedva 20 stepeni, znaci hlade fino, medjutim saksija je podignuta na 30cm od lampe, i tu je merio oko 30, mada nisam siguran da li je to realna temperatura jer je kuciste meraca crno pa me je strah da dodatno ne privlaci svetlost, i napominjem da vazduh unutra naizgled lepo cirkluise, mada cim ima tolike razlike u temperaturi, verovatno i ne cirkluise bas.

Pitanje za vas da li ima potrebe uzimati jace ventove i uraditi ono sa slike ili bi mozda samo CT sa slike resio problem i jos eventualno jedan slabiji vent unutra da duva po biljkama?
I da, ventovi mogu biti samo na zadnjoj strani boksa, dakle ne mogu bocno.

strah me je da mnogo jaki ventovi ne obore temperaturu puno u boksu, da ne bude previse niska

Svaki predlog je dobrodosao
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
slobodno uzmi ventove, dolazi sve toplije vrijeme, ali uz njih si nabavi i adapder s kojim ćeš si ih po potrebi pojačavati ili stišavati, tako da nećeš imati probleme ni sa previsokom ni preniskom temp.
Edit. super početak, sretno, pratim!
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Bitno je da je Haze :) :)

Nabavi ti u box vece puhalo za biljke, one vole vjetar...

A ako ti je 30 C sad kad je zima, zamisli kolike ce temp biti na ljeto :(

Reci mi samo kako si rijesio miris, jel ga negdje odvodis?
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Ne odvodim! Zivim sa burazerom, njemu je ok to, tako da ne moram da prikrivam to! Pritom tu negde blizu se susi ves tako da on ce mirisati jace ili kakovec..
Danas trazio svude ove ventove, nisam imao srece, valjda cu sutra naci.
U medjuvremenu pala neka proba CT-a pa cu za nekih sat 2 da vam prenesem rezultate.

P.S. To za 30 stepeni stvarno nisam siguran, dole gde vazduh duva pise 18 stepeni!!! Neverovatno mi je da na 25 cm moze biti tolika razilka?!

Samo nek se pojavi biljcica, ne mogu da gledam u zemlju vise :(
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Evo drustvo preradio sam ventilaciju!!

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

i napravljen nekakav CT, mada skroz lepo funkcionise!

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

{sry za lose fotke, slikano telefonom}

To je to, kakvo god da je, vise ne diram:)

E sad jedno pitanje:
Koliko treba da krene da raste, 2 cela dana mi je proklijalo seme u saksiji??

Video sam u nekim dnevnicima da krecu tako oko 2,3 dana, pa me je strah da se nesto nije desilo?
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
MentalBuzz je napisao(la):
E sad jedno pitanje:
Koliko treba da krene da raste, 2 cela dana mi je proklijalo seme u saksiji??

Održavaj površinu vlažnom ( otprilike 2 put na dan poprskaš) i bude ona već. A kad, ovisi koliko si duboko piknuo, može biti dan-dva ali i 5-6, samo strpljivo
Sretno :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
nisi lose napravio, kao i moji pocetci :)
kad CT-a mora negde ulaziti vazduh.
Razlika gore i dole je normalna temp.
Neka ti gornji ventovi uvlace, a donji izvlace zrak.
Sijalicu namesti ravno, da ne bude na staklu.
Kako budu rasle, tako ces ti modifikovati box, sve dok ne dodjes do tacke da je dosta, pa grow-as.
Treba neki vent da duva po biljkama.
Samo napred, pratim...
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Jutros je provirila:)
Nemam fotic trenutno a samo se iznerviram kad pokusam da napravim telefonom neku valjanu sliku.

Od sijalice do stakla ima 2,3 cm, ali probacu da je namestim da bude ravno.
Ja sam juce isprobavao kombinacije da vidim kako najbolje radi ventilacija, ali nisam probao tako kao sto si ti rekao.
Iz nekog cudnog razloga ovi mali mnogo bolje duvaju, iako na spec ovim velikim stoji da su azdaje.
Ovaj veliki donji koji uvlaci on duva zasad na biljku, ali uskoro dolazi jos jedan mali za unutra..
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
bob_sale je napisao(la):
Neka ti gornji ventovi uvlace, a donji izvlace zrak.



Bobe gornji ventovi izvlače a donji uvlače, možda si se zeznuo :icon_lol:

Mental, ajde neka je provirila, baš mi drago
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Da Matia, moja napusena greska :(, jedva sam monitor u 4 ujutru video :)

Samo napred Mental
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
U sobi u kojoj je boks radi grejalica koja duva na neke mokre peskire, radi probe, zadnijh 24h i u njoj ima oko 22, 23 stepena, sa ovom postavkom na 30 cm od sijalice ima 24, 25 stepena u boksu i oko 50% vlaznosti!

Jutros je stidljivo provirila a sad vec rasirila neke malecke listice ka sijalici, hoce da je zagrli:)
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
E drustvo, kada valja poceti lagano sa hidrogenom?

I da li uopste kupovati hranu za vegetaciju jer bi trebalo da zemlja ima dovoljno hrane za mesec dana?
Ako treba ja bih plantelu uzimao, naravno da ima vise N i K.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
licno, ne koristim u indooru nikakvu prihranu prvih mesec dana, a ne koristim ni hidrogen pa to ne znam
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Tek dok pocnes gnojiti... Nakon nekoliko gnojenja, par put stavi cistu vodu s hidrogenom.

Sretno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.