Arjan's Haze #3 - Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
druze, onda stvarno:"Ili je biljka takva ili jednostavno trazi nesto sto mi ne znamo." sretno cvetanje
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
KOLIKA TI JE TA POSUDA?
ako je mala posuda moze biti da koren gusi samog sebe pa listovi odole pocinju polako zuteti a to je nomalno kad je posuda manja..
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
@Power Hvala, videcemo, tu smo svi, pratimo sve growove, pomazemo.. Nece biti problema valjda

@Zoki Posuda je 6,5 L ! Ukupno sam skinuo 4,5 zutih listova, 1 poveci, 2 mala i 2 skoro nikakva, ona skroz sa dna, tako da je moguce i to!
Zasad nema vise tih zutih (suvih) lisotva.
A power misli na to da mi je cela biljka nekako zuckasta, da nema onu tamnu zelenu, vec dosta svetlu boju.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma popravi to gnojivom al mislim da je od toga sto sam naveo iako je 6l dosta je velika .. osusi skroz zemlju flusiraj osusi i pukni punu dozu gnojiva ko bi znao sta je..

al pazi pocela je cvetati mozda i bog toga pocel vuci iz listova hranu bice to ok...
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Ma da. Nego ne smem joj jos dati hranu, ne znam da li si procitao par postova ranije, greskom sam joj odmah nakon flusha i prebacivanja na 12/12 dao malo crvene plantele i nije joj legla bas, pokazala je znake overfeedinga, pa sam mislio da je flusham ali da je ostavim jos bez hrane, pa tek kasnije malo hrane, jer ona za 3 dana skoro celu saksiju popije posle flush-a, inace za 2. Bas je pocela da pije
 
29.08.2011
23
17
3
52
Za uvjete koje ima biljka je perfect.

Probaj drugi put veću teglu i manje gnojiva (to je čista sativa).
Možeš i u ovoj tegli ,ali je prije stavi u cvat (ali onda nečeš vidjet njezin potencijal).
Ako si noviji grower drži se indica(kad njih savladaš onda si car).

Da puno ne serem za tebe i sve koji nemaju previše iskustva da izaberu biljku pitajte na forumu jer ima masa biljaka na kojima se može učiti i trpe razna sranja.

Oprosti ako sam bio previše žestok u ovom postu ali izabrao si biljku koja traži dosta pažnje i prilično iskustva.

Ovo moraš izvući-javi se na PM ako krenu bilo kakve promene na lišću.

Pozdrav i želim ti dobar dim.
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Nista ti jos nisi rekao ovom postu a da ja to nisam znao. Meni nije poenta da uzmem automatika koji ce zavrsiti za 75 dana ako ga bupnem i pesak i ostavim tako. Teska jeste, trazi paznje, ali to je valjda i poenta, da se potrudis i da na kraju mozes uzivati u svom dimu. I to ne bilo kakvom dimu, ja ne volim da se zabijem u fotelju i da ne mogu da mrdnem celo vece, ja volim sativa high, tako da sto se toga tice ti mozes da growas sta god tebi odgovara, meni odgovara ovo, pa makar i ne zavrsio grow, nije mi poenta da posto-poto nesto uzgojim. Ne zurim, probacu ponovo, ako ponovo userem, probacu ponovo. Jbg, takav je zivot.

Biljka ima ok uslove, imala je jednu gresku sa gnojenjem, jbg, to se ispravi i tera dalje. Stavrno bih voleo da vidim sve te prve growove koji su protekli savrseno bez igde ikakvih problema. Iskreno vidjao sam i losije growove ;)

Veruj i ja bih voleo da imam growroom od 5x5 metara, ali onda ne bih uzeo ovog patuljka nego bih uzeo super silver haze, ili kao ti LSD ili nesto boooolesno dobro, uzeo saksije od 40L i spavao ako treba pored njih samo da sve bude kako treba. Ali nemam, pokusavam da se zadovoljim onim sto imam i da napravim od toga najbolje sto mogu.

Edit: Ok je to sto si rekao, mislim da nisi mislio nista lose, ali takvi postovi bas i ne ulivaju nadu nama koji tek zalazimo u vode growanja
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
video sam ja sta si napisao da si gnojivom sjebao al to nema veze proslo je to sada vec kzem operi je dobro osuisi zmleju pognoji i bice ok ..

kazem zato sto nema veze ako si hemijo kad je bila mlada sada je to velika biljka , i ona jede i jesece uvek samo ne moj da pregnojis samo ti nju llepo isperi pa puna doza i videces da ce biti ok ako nije nesto drugo u pitanju , pa biljka cveta to je normalno da crpi a ako jos nema hrane onda ce ti pojesti listove sto bi bilo pozeljono na kraju da uradi...
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Evo upravo pao flush jer sam video razliku u onom paru 'bolesnih' listova:

od juce: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
od malopre : ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Da li mislite da je i to nedostatak ili je sprzeno?

Evo slika biljke u globalu ali na drugom mestu pod drugacijim svetlom, cisto da vidimo zajedno da li je zuckasta i da li joj nesto stvarno fali:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

@ Zoki evo pola je odradjeno, jos pola kad se osusui i to je to. Samo nisam razumeo ovaj deo to je proslo, kad je bila mlada i to, jer ja kazem da sam je zajebao pre nedelju dana sa hranom
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nemoj zameriti, znas da ti zelim isto sto i sebi po pitanju growa, al ona meni izglda satirano, kao da je izvlacla pramenove, boja listova nije ujednacena, cak ni na pojedinacnom listu, kao ni na celoj biljci... nemam trenutno nikakvu ideju, zaista se trudis, radis sve kako treba koliko vidim, teraj tako kako si krenuo, mozda je zaista do strain-a
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Kako bih mogao da joj dodam extra cinka? To nisam ispeo da nadjem?

Definitivno si u pravu, gledam je malo pre i izgleda bas tako, satirano.

Vecinske sative inace imaju svetlije lisotva od indika, ali valjda imaju ujednacene, ova je kao decija bojanka:)

Edit: Ne mogu sad bas da se setim, zbog kog nedostatka grane postaju mekane i kao ljubicaste? Sad je gledam i skroz donje grane su takve nekakve, ostale su ok.

Da li kada se malko oporavi pognojiti sa zelenom ili crvenom plantelom? Mozda joj je jos rano za P?
Jer vrlo moguce da joj zafalilio N, pa je sva bleda..
Jednostavno je takva od samog pcetka, valjda da joj ista fali to bu bilo sve gore i gore?
Gledam slike od pre mesec dana i ove sad i non stop je satirana. Da joj fali bilo bi sve gore i gore, listovi bi na biljci odpadali, susili se, stagod, ali ne bi bili isti sve vreme. Jebes mi sve ako stvarno biljka nije sama tako suntava.
Videcemo posle susenja sta je i kako, u medjuvremenu na prozoru raste jos jedna koja za jedno deset dana ide napolje, pa cu vieti da li je i na njoj ista situacija ;)
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Drustvo,

veceras najverovatnije pada hrana, vecc se dosta osusila od flusha. Dakle, moje pitanje da lizaliti crvenom ili zelenom plantelom?
Ona fakticki je pocela sa cvetanjem, 10 dana je na 12/12, vide se pisitile, ali ne znam da lli joj je rano za P?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
nije rano, samo praši sa crvenom plantelom ali normalno u manjem omjeru (1/3 ili 1/2 doze)
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
MentalBuzz je napisao(la):
Drustvo,
veceras najverovatnije pada hrana, vecc se dosta osusila od flusha. Dakle, moje pitanje da lizaliti crvenom ili zelenom plantelom?
Ona fakticki je pocela sa cvetanjem, 10 dana je na 12/12, vide se pisitile, ali ne znam da lli joj je rano za P?

Ja bih na tvom mjestu odradio još jedno gnojenje sa zelenom...
I ovako imas problema sa žutilom koje će kasnije biti još izraženije : google: "premature yellowing", ako već i ne pokazuje znakove istog (obično 4-5tjedan).
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
daj stavi slike da vidimo jel još ista....i ne fali joj N-a nego tebe neki mikroelement jebe...
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Pozdrav drustvo!

Cisto text update jer sam je pustio da se osusi fino pa je klonula pa mi je nekako ruzna za slikanje, tako da slike sutra.

Definitivno je manjak N, apsolutno sve simptome ima. Pognojena je sa 2/3 plantele malopre pa cemo videti. 21og takodje, (pre 5 celih dana) sa jedva ml,2 na litar vode, dakle vrlo vrlo malo.
Citao sam da od manjka N treba barem nedelju dana da se oporavi, tako da ono, videcemo vec. Uglavnom zahvaceni listovi valjda ostaju takvi, nema povratka.
Srednji i gornji deo biljke izgleda super, polako mogu da kazem i da krece ono kao "bud formation".

Tako da eto, bice slika ovih dana pa cemo videti.

Peace
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Evo photki:

Prvo u globalu :
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Pa onda bOljka:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Definitivno je N, zucenje odzdo na gore, crvene grane, mlitavo, prvo bledi pa zuti.. Videcemo kako reaguje na hranu. Zasad cini mi se da hoce da skine sve listove odozdo, sve koji nisu na suncu, bukvalno sam njih dira, iako su veliki fan listovi, samo oni zute. I hvata sredinu biljke ali takodje nebtne listove.
Samo da ne predje na vrh!!
Bojim se da je mozda ZOKI bio u pravu, mozda je i jebe mala posuda, mada ja vecu ne mogu nikako.. Ali mislim da zna sta radi, jer gornji deo od gnojenja bas ima lep rast, bas pucaju, vidi se da raste lepo. Verovatno ce te zahvacene do kraja da sjebe a nove nece dirati. Mada cemo videti na licu mesta.

Verovatno fali i neki mikro, mozda mg, ili gvozdje, ali ne bih rekao.

Pozdrav svima ;)
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43

  • Here are 3 pics of what a nitrogen def looks like.... the first one is a nitrogen deficiency in vegging. the 2nd picture is nitrogen def in flowering; This is completely normal for mid to late flowering; as you would want your plant to naturally yellow at the end. DO NOT add nitrogen supplement to fix the problem; just let the plant yellow as cannabis does towards the end of flowering. The last picture is one that is caused by TO MUCH Nitrogen.(Picture 1 is a Nitrogen Deficiency in veg)(Picture 3 is Mine) 1134Nitrogen-Toxcicity-3.jpg
 

Prilozi

  • first_aid.jpg
    first_aid.jpg
    46,7 KB · Pregleda: 23
  • 1134Nitrogen-Billybob2.jpg
    1134Nitrogen-Billybob2.jpg
    101,4 KB · Pregleda: 31

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
definitivno joj fali hrane,vidiš da su ti i na vrhovima listovi u progresiji....ja bi ove donje listove koji su skroz odumrli cvaknuo samo joj crpi energiju bespotrebno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.