Arjan's Haze #3 - Indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Konacno je sve prikupljeno, spakovano, ususkano pa mozemo da krenemo sa pisanjem dnevnika:)

Kao prvo ovo je moj prvi grow.

Seme je, kao sto se vidi iz naslova, Arjan's Haze #3, naruceno od Aliena, stiglo za 12 dana na kucnu adresu, novac poslat postom.
Isklijalo je za 3 dana, pre pola sata stavljeno direkt u veliku posudu, jer nisam preterano spretan pa da se ne bih j%%avao sa presadjivanjem.
Zemlja je Substralova Tera Magma.
Ph metar u obliku tecnosti zbog manjka finansija, termo-higrometar tu, oblozena unutrasnjost belom folijom..

Sto se tice box-a, mali je, zato sam i uzeo ovo seme jer je to " midget " sativa i ide samo jedna biljcica u njega.
Dimenzije su 45 x 45 x 90, i na to ide HPS 150w i dva PC kulera za koje u vecem delu dana nece biti potrebe jer se nalazi na hladnom mestu
i kada sam ga testirao drzi idealnih 25 stepeni kad je "dan" a oko 20 kad je " noc ". (tako barem za ovaj Haze preporucuju iz greenseed-a).
Dok biljka malo ne poraste necu CT jer mi nije potreban, a ideju za isti imam i to cu malko kasnije kad krene patuljak da raste.

Evo nekih slicica ako Vas zanima i stvarno bih zamolio sve koji su iole dokoni da pomognu jer je ovo prvi grow i stvarno zelim da biljcica bude lepa,
stvarno bih joj posvetio puno paznje ali ce mi trebati sva raspoloziva pomoc.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Jos jednom bih zamolio sve koji su voljni da pomognu, dosta sam citao sa foruma, stvarno dosta, ali ipak iskustvo je iskustvo, a vas stvarno ima dosta
koji ga imate, pa ako bi podeli deo bio bih zahvalan!

Puno pozdrava za sve ljubitelje foruma i dajte da zajedno ozivimo jos jednu biljozu :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ok jel seme fem.

jesi samo jednu stavio na klijanje. ne zalivaj puno pazi

sretno:sun2:
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Mental samo opušteno, mora da valja.

Nego možda si trebao prvo posaditi u manju posudu jer biljka kad je mala neče ti moći popiti svu vodu iz velike posude, a važno je da se zemlja osuši, velika vlaga prizaziva probleme
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Da seme je FEM i samo jednu stavio na klijanje, resto u friz..

Pa sta znam, ona prica sa casom i prenosenjem mi je deelovala malko komplikovana, pritom sam od par ljudi sa foruma cuo da bez problema moze odmah u vecu.
U principu bih u pocetku zalivao samo oko sredine, tj tamo gde je seme, ne bih celu..
Da li je to ok?

Hvala na savetima !
 
24.05.2011
229
111
0
...ako si čitao onda nemaš problema,samo naprijed,to je mala pozitivna nervozica
svako ju je imao prvi put;))))) sretno;))))))
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Mislim da će ti bit slaba ventilacija. Zašto to mislim!? Zato što definitivno trebaš približiti svjetlo na nekih 30-40 cm da se biljka ne izdužuje previše.
Jesi li planirao neki trening? Toplo preporučam :)
Rep+ za kvalitetan start ;)
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Hvala svima na lepim zeljama!!

Posto ne mogu da priblizim svetlo ja sam hteo celu saksiju da podignem na tu visunu, barem dok ne pocne rasti !
Trenutno je svetlo u funkciji grejanja, i zbog toga posudica stoji dole jos uvek.
Mada u rezervi imam jos PC ventilatora pa cemo videti!
Planirao sam samo LST, cisto da bih fino popunio box, da mi ne ide samo jedna grana, vec da ide malko jos neka i u sirinu.
Da li mislis da je to ok?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
LST je odlićan izbor :) Gledaj da što bliže svjetlu podigneš. Naravno, pritom pazi da ne bude pre blizu. :thumb:
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Puno srece, i pripazi na ove Light leaks, što iz sigurnosnih razloga po danu, što u suprotnom kad ti "cura" bude spavala ne smije dolazit nikakvo svjetlo.

Tebi i ne ide nista drugo u korist osim dobrog LST-a, u suprotnom imaces jako malo da zavaris a tako si fino slozio box ;)

Sretno tebra, praticu sta se desava
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Hmmm napokon netko s ovim Arjanom.... bas me zanima kako ce sve to izgledat....

Zelim ti puno sreće!!!

:thumb:
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Hvala drustvo, potrudicu se da vas ne razocaram:))

Naravno oko LST-a ce te detaljnije morati malko kasnije ;)

pa jedini leak koji imam na boxu pozadi gde su kuleri, to valjda ima na svakom boxu.. ? Napred moze bas fino da se zatvori..
A box nista posebno, ostatak neke police pa sam nasklapao sta je moglo, malo jeste, ali posluzice ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sretno i od mene.
Isto imam zamjerku za slabu ventilaciju... Stvarno se cini malo.
U svakom slucaju pratim arjana! :))
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Pa ovi kuleri su isti i imaju po 43 CFM-a, sto je poprilicno, cak vise i od nekih 12ica.. Ovaj donji duva unutra a ovaj gornji izbacuje i moram da prizanm da kako se ukljuce oni smanje unutra barem za 4,5 stepena i obore vlaznost dosta.
Kada pogledas sliku stvarno izglledaju malo, ali u praksi poprilicno dobro sibaju, mada kao sto rekoh ima mogucnosti za jos, tako da nije problem, videcemo na delu, kad krene da raste malko..

Sto se tice sigurnosti za svetlo nije problem nikakav, jedino za to kad spavaju biljke !
Da li je neophodan light trap za to?
Moze li neki link jer ne mogu da nadjem preko search-a
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ako šljaka i nije im vruće samo deri... dok god je tako....

A u vezi light trapova, mislim da je MarcoPolo neke light trapove radio, dobri su a jednostavni za radit, pa potrazi njegov dnevnik ili ga pitaj.....

:)
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
A koja bi bila vasa preporuka za dodatni kuler, gde ga staviti i kako da radi?
Mozda izmedju ova 2 ili unutra da duva po biljci?

Napominjem da ovaj dole ubacuje hladan vazduh, a ovaj gore izbacuje topli.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Jednostavno i još k tome efikasno je da na ovaj kuler koji ti izvlaći staviš fleksibilnu cijev i na kraj te cijevi još jedan kuler. Tako ćeš povećati protok zraka gotovo dvostruko i ukloniti mogućnst ulaska svjetla, a na ovaj dole samo neku "kapicu" od kartona složi da je otvor prema dole.
Još jedan tip! Ispred žarulje stavi još jedan kuler da ti toplinu ispod nje odmah prema izlaznom kuleru usmjerava.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
zlo&naopako je napisao(la):
Jednostavno i još k tome efikasno je da na ovaj kuler koji ti izvlaći staviš fleksibilnu cijev i na kraj te cijevi još jedan kuler. Tako ćeš povećati protok zraka gotovo dvostruko

Kad se spajaju ventilatori serijski, znači jedan iza drugog, protok se povečava neznatno, a ne gotovo dvostruko, povečava se samo pritisak. Dvostruko ćeš ga povečati ako ih spajaš paralelno (jedan pored drugog)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Isprobano ili teorija? Meni se ćini da sam dosta dobio s tim :) Bitno je da se poništi efekt koji dobiješ sa cijevi, a to je "gušenje" ventilatora, a sad, jel dvostruko, jel pritisak, jel protok, nisam mjerio. Radi i sa pc kulerima i sa kupaonskim ventilatorima isto - puše jače nego jedan ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.