Astma???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.07.2009
12
1
3
treba mi odgovor koji ce mozda promeniti moj buduci zivot. . . imam astmu,pa me zanima da li smem da koristim marihuanu??? dosta puta sam dolazio u iskusenje,ali opet kad razmislim,logicno mi deluje da ne smem,ali sa druge strane mozda ona moze i da mi pomogne???? hhm?
 
13.04.2009
30
0
0
33
Nece ti pomoc jer ovo sto mi svi pusimo je kemija sugava stave ti bilo sto samo da se proda a i premalo dobijes pa moras pomijesat sa duhanom i pusit na serije a tako u biti koljes pluca. kad bi sadio svoje i pusio cisto mozda bi ti i pomoglo...a opet ovisi i do covjeka al znam dosta ljudi koji imaju astmu pa puse i nista im ne bude. jedan frend mi je reko da kad osjeti da mu treba ona pumpica samo povuce koji dim i odma lakse dise. Al ako nezelis pusit zbog aste mozes onda i napravit muffine one xD i samo to pojedes, to ti sigurno nece smetat za astmu...
 
20.07.2009
12
1
3
pa efekat je isti. .ona deluje na pluca tj bronhije,kako god je koristio :( . . . . . . u svakom slucaju hvala na odgovoru,i ako neko zna nesto vise,neka kaze. . . :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
jocke je napisao(la):
logicno mi deluje da ne smem, ali sa druge strane mozda ona moze i da mi pomogne???? hhm?
Da, ovako na prvi pogled djeluje logicno, Dim + Astma = Big NO

ALI

Koliko je meni poznato Astma djeluje tako da uzrokuje kontrakcije misica disnog sustava.
A Kanabis djeluje tako da opusta misice!

Znaci, DA, mozes koristiti Kanabis i DA, vrlo vjerovatno moze pomoci kod ublazavanja/smirivanja simptoma Astme.:sun2:

ALI
kao sto ti je James rekao, obrati paznju sta koristis i odakle je to nabavljeno, naravno najbolja opcija je kada bi imao mogucnost uzgoja svog "medicinskog kanabisa" :)

Ako imas namjeru pusiti onda NE koristiti duhan! Pusi cisto, pomalo.

Naravno bolja opcija bi bilo koristiti u jestivom obliku.

Ili jos bolje nabaviti Vaporizer
 
20.07.2009
12
1
3
ne bi ja jos uvek pokusavao dok ne proverim 100%,jer strasno je kad imas napad pa ne mozes da dises :(. . .ukoliko ima nekog doktora ovde,ili tako nesto,neka me uputi. ..He-Man hvala na pomoci,nije mi palo na pamet da umesim nesto ;)
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
imam prijateljicu astmaticarku.pusi vec 20 godina bas zbog toga.i kao sto je vec receno-pusi cisto.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Zapravo ti je to ovako.

Kad ti dim iz cigarete sjedne na bronhiolu, ta vrsta dima se pretvori u katran i zaljepi se na bronhiolu.
Rezultat toga je nakupina katrana, i ona crna slika pluća što je vidiš na rentgenu, i sranje za astmatičare.
Slično ti se dešava sa zrakom koji TI udišeš jer imaš sjebane bronhiole, odnosno plućne mišiće iz ovog ili onog razloga.

E a kad ti dim iz jointa pun THCa i ostalih mu prijatelja sjedne na bronhiolu, on je zapravo iritira i bronhiola počne titrati.
U prvih nekoliko navrata to titranje je intenzivno, a samim titranjem se jačaju mišići, baš kao i pri svakom drugom naporu.
A kad ti se organizam adaptira na te supstance, i taj "novi način rada", postane ti bolje.
Bronhiole ti bolje apsorbiraju sve što udahneš, plućni mišići ojačaju.

Ja bih se isto složio sa He Manom, najbolje ti je pušit na vaporajzer, al teško ćeš do toga. Tako da najbolje čistu.
E sad, pomoći će ti i da je jedeš, al ne koliko i pušenje... jer thc se kad jedeš razlaže sasvim drugačije i drugačije ulazi u krv, a posebno na bronhiole.

Moje iskustvo:
Ja počeo pušit čistu, jer mi bilo dosadno više mješat s duhanom. Kašljem jedno 2 dana ko majmun, jer sam pušio i veliku količinu cigareta.
Nakon 2 dana niti K od kašlja, sve sam iskašljao iz sebe, a ovi kojima sam motao čisto su umirali od kašlja i govorili mi da sam luđak :D

Tak da moš probat, i ak ti ne pomogne (a pomoći će 99%), neće ti se ništa loše desiti.
 
01.03.2012
5
0
0
39
Da ne otvaram novu temu, pitanje vezano uz astmu...nabavio bih vaporizer jer pušenje svakako želim izbjeći. Čitao sam po netu da bi zbog astme bilo najbolje uz vaporizer koristiti i bong jer će se para ohalditi i neće biti nepotrebne iritacije zbog vrućine pare. Opet, na drugom mjestu sam pročitao da je bong "loš" za pluća.

Može li netko napisati svoja iskustva vezano uz pušenje/vaporiziranje/bong/astmu? Ne pitam ovo za sebe nego za drugu osobu, kojoj je najveći problem pušenja (osim astme) i vrućina dima. Opet, radi pozitivnog efekta THC-a na astmu (proširenje bronhiola) ona bi željela vape-ati maricu umjesto svih onih pumpica i ostalih kemikalija s kojima ju doktori kljuvaju.
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
evo ljudi ukrotko da dobijete neke informacije od mene ( ja sam POTPUNO izlecen od astme )
nznm odakle da pocnem, uglavnom do 7 razreda osnovne skole sam imao bronhijalnu astmu i koristio sam pumpicu 4 do 7 puta.
dva puta sam pre vutre pokusavao da ostavim pumpicu ali neuspesno jer sam dobijao jake napade gusenja i zavrsio bi u bolnici.
na vutru me je podsticala muzika koju slusam i tako sam i dosao do nje sredinom 7 razreda..
u pocetku kad sam pusio losu travu nije bilo nikakvih promena ni na bolje ni na gore. sem sto sam u trenutku kasljao kao som
dok nisam upoznao lerdija koji me je zagotivioo i jednom me pozvao u stan na pocast jer sam redovna musterija :))
tad sam mu objasnio svoj problem a on se na srecu razume u travu i medicinu, pa je od tad poceo meni da daje vutru koju inace daje starijima, i rekao mi je da je za astmu dobra ili jaka indika ili skoro cista sativa. u tom periodu je imao WW (inace moja omiljena trava jos od tad) i dao mi je par grama besplatno i reko da pusim 4 dzointa svaki dan. za pocetak ciste tanke dzointe ( u malim rizlama ) i pogodite sta. 2 nedelje sam pusio travu tako i mislio sam da cu da umrem koliko su me pluca bolela, ali dan po dan ja sam iskasljavao boga pitaj kakav je to shlajm cak sam i katran iskasljavao.. i nakon mesec dana mi je rekao samo da ostavim pumpicu, bilo me je strah ali sam ostavio, i nisam osetio nikakvu potrebu za pumpicom. cak sam otisao kod doktora na kontrolu i doktor mi je reko bas ovim recima " vidim da si koristio marihuanu u medicinske svrhe hehehe, marihuana ti je dobar lek za sve a JEDINI za astmu " naravno zbog njega to je moralo da ostane u tajnosti. tako da svi koji planirate da pusite travu savetujem White Widdow, Bubble gum, big bud (za te znam provereno da podsticu efekat iskasljavanje viska slajma iliti lecenje astme) :)
e vidim neke komentare o bongu, bong nikako nije dobra ideja narucito za pocetak, jedino oni bongovi koji imaju 2 ili vise komore sa vodom inace klasican bong nikako. o nargili necu da pricam uopste. :)
tako da ja vec vise od 5 godina ne koristim pumpicu za lekare koji ne znaju za medicinsku vrednost marihuane ja sam fenomen :D jer nije bilo nade da se izleci ili cak ublazi moj stepen bronhijalne astme.
toliko ljudi, nadam se da sam nekome pomoga:)
peace out, share weed and love :)

Edit: danas pusim i duvan i travu sa duvanom bez ikakvih problema, pluca su mi inace 88% zdrava a u sedmom razredu su bila 92% tako da nakon svih godina kvalitet pluca mi se mozda smanjio ali zdravlje znatno poboljsalo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: go_green_foundation

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
I ja cu ti dati svoj primjer...
Dijagnoza: bronhijalna astma.
Terapija: tablete, pumpica, posjete odjelu plucnih bolesti 1 godisnje na kompletne pretrage

Dvije godine za redom sam posjetio tu bolnicu. Prvi put kad sam isao, dijagnosticirana mi je astma 3. stupnja (kaj god to bilo). Drugu godinu kad sam isao (u mjedjuvremenu sam otkrio kanabis i pusio 3 puta tjedno). Nalaz mi se popravio s 3. stupnja na 2. stupanj astme sto i sami doktori nisu mogli vjerovati. Danas vise ne koristim pumpice, tabletice i slicnu kemiju. Imam svoju vutru, znam da nije puna kemije, bavim se biciklizmom i vise nemam problema sa zadihanoscu, teskim disanjem i gusenjem.
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
Kali je napisao(la):
I ja cu ti dati svoj primjer...
Dijagnoza: bronhijalna astma.
Terapija: tablete, pumpica, posjete odjelu plucnih bolesti 1 godisnje na kompletne pretrage

Dvije godine za redom sam posjetio tu bolnicu. Prvi put kad sam isao, dijagnosticirana mi je astma 3. stupnja (kaj god to bilo). Drugu godinu kad sam isao (u mjedjuvremenu sam otkrio kanabis i pusio 3 puta tjedno). Nalaz mi se popravio s 3. stupnja na 2. stupanj astme sto i sami doktori nisu mogli vjerovati. Danas vise ne koristim pumpice, tabletice i slicnu kemiju. Imam svoju vutru, znam da nije puna kemije, bavim se biciklizmom i vise nemam problema sa zadihanoscu, teskim disanjem i gusenjem.

mozes pusiti travu i 15 puta dnevno nista lose ne moze da ti bude. e nznm kako se zove jedan oblik astme ali to je onaj bas bas krajnji oblik kad ne smes ni osetiti dim a kamoli povuci to se isto leci vutrom ali ne pusenjem nego neki valjda destilovani dim nznm tacno cisto da znate (ako vas ima sa tim oblikom astme) :)
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Stotka, vjerojatno misliš na vaporizer (malo proguglaj - ne dolazi do izgaranja vutre već do oslobađanja aktivinih sastojaka pri visokim temperaturama, svojevrsno isparavanje)

Uglavnom, lijepo je čuti vaša pozitivna iskustva, jedva čekam da testiram svoj grow na sebi :) Do sada nisam nikada probala čistu vutru, a duhan više ne podnosim da bi mogla mješati (a niti ne želim). Također imam dijagnozu bronhijalne astme te alergijske dijatezije i rinitisa. Ne znam da li za ovo zadnje može pomoći vutra (rinitis je u osnovi začepljeni nos), ali sam na puno mjesta pročitala da su se ljudi sa astmom izlječili, ili bar ublažili simptome i prestali koristiti pumpice.

edit: preteko me matia za vaporizer :)
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
meni nije pomoglo kod rinitisa, ali su mi prije 15 godina doktori govorili da ću u skoroj budućnosti imati problema sa astmom, baš zbog jakog alergijskog rinitisa. ništa od toga za sada, mislim upravo zbog vutre. ako je netko možda naletio na neki članak gdje se opisuje liječenje alergijskog rinitisa pomoću vutre, ulja ili sl., bio bih mu jako zahvalan da me uputi na njega. google mi nije baš pomogao u tome, a ne mogu vjerovati da se na netu ne može naći ništa vezano za to.
e onako usput, planinarenje je odličan sport za astmatičare, znam neke ljude koji su probleme sa astmom sveli na minimum upravo provodeći dane i noći na planinskom zraku. pa ako niste lijeni poput mene, gojze na noge i put oblaka
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ja sam baš danas dosta guglala za rinitis i uspjela sam naći neku biljku (voćku) koja je u zadnje vrijeme "popularna" na zapadu, zove se mangostin. Malo sam skeptična jer mi sve djeluje samo kao obana radi zarade (sve se vrti oko novca i nebi bilo prvi put da sa zapada stigne neki čudotvorni šarlatanski lijek) i teško mi je naći pouzdana svejdočenja ljudi koji su ovo probali - našla jesam par članaka, ali sve izgleda kao neka reklama, tipa tv prodaja.

Evo malo više o mangostinu:

Purple mangosteen - Wikipedia, the free encyclopedia
http://www.zoranvolleyart.si/images/Mango/Mangostin.pdf
index

Inače, meni su isto doktori rekli da mi se astma pojavila radi rinitisa i alergijskih sklonosti.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
diagnosticirana bronhialna astma sve do srednje skole, u srednjoj odjednom prestaje, doktori kazu prerasla. nisam duvala, ali sam prestala da pijem kravlje mleko i sve proizvode od istog. ako popijem casu jogurta dva dana zaredom, do uvece cu imati pun nos i grlo, treci dan vec krece produktivan kasalj iz pluca.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Natura, jesi li išla na test alergija? Vjerovatno imaš alergiju na laktozu i ta alergija je uzrokovala astmu. Kod mene je test pozitivan na grinje i na pelud korova. Grinje je na žalost jako teško izbjeći.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
nije toliki problem laktoza uopste, jednostavno pojacana reakcije na mlecne proteine. svakome u telu podsticu proizvodjenje sluzi, kod nekih je to malo vise, kao kod mene. zato poneki dobar doktor odsavetuje mleko dok si nahladjen, jer vise sluzi je vise hrane za bakterije. ako si mislila na testove, gde te izbodu i cekaju reakciju - tu sam bila negativna na sve, a ti su testovi toliko zastareli, da ne znam zasto se upotrebljavaju uopste.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Da, to je taj test. Nemam pojma postoje li koje druge metode, ali ionako sam veliki skeptik po pitanju tradicionalne medicine i uvijek uzimam njihove dijagnoze s rezervom.