Astronomija i kvantna fizika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
odakle ta informacija? imas kakav link? kolko ja znam nije nigdje zabranjeno. mos online narucit sto god oces.

Kladim se u sta hoces da je mislio na one Teleskop stapove za borbu, pa je tu pobrkao nesto..

Edit/
Jel ima ovde par vas koji prate SETI dešavanja (u mene kolega je freak oko toga, a inače bavi se od malih nogu sa radioamaterstvom..)
Pa sam kod njega i kroz njegove teorije dosta toga saznao i naučio..
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Zadnje sto mi je pricao da je pronadjen jaci signal u rusiji 2015 godine od wow signala, a signal dolazi iz regije zvijezde HD 164595,
i tvrdi se za njega da dolazi iz suncenog sistema slicnom nasem, i da je signal umjetni..

The signal is exciting because it comes from the environment of a sun-like star because of its artificial origin, and because its strength is so great that it obviously comes from a civilization that has far more capabilities than humanity.
Douglas Vacoch

to je zadnje ono sto sam pratio i cega se sjecam...

Edit, kao zbog toga jer je udaljen 94 svjetlosnih godina, sumanja se :

For example, this civilization would need to be able to use the energy of its star. So far, these are just guesses. It could also be that the strength of the signal can be explained by other galactic phenomena.

Ja prije brijem na drugu recenicu, tj da se snaga moze objasnit sa nekim nama nepoznatim galaktickim pojavama.. ko ce ga znati..
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
A to su mislili i za wow :)
Sad malo citam. Samo jedna stanica ga je uhvatila dok ostale nisu, 2 sekunde trajanja i kolko vidim sve vise se vjeruje da je nesto zemaljski. Green bank telescope vele da nije nista cuo. Wow su pak svi zivi detektirali.
Javi ak bude jos kakvih novih informacija.
...al ok, interesantno. Cak tih 94 svjetlosnih godina i nije tako daleko :D kolko god da je abnormalno daleko.
znaci signal je poslan(ako je stvarno od tamo) pred 93 godine, ak posaljemo nazad signal, stici ce za 94.3 godine. nadamo se da ce se netko od ekipe tada tamo gore sjetit slusat za nas signal hehehhe. ako ga itko i posalje :D
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Hoću hoću, ne brini, ja volim mnogo astronomiju, a pogotovo sf, e znaš o čemu ja razmišljam u zadnje vrijeme, npr ako atomi (ako griješim, ispravi me) ako oni proziru kroz planete čak, i nema im stopa, kaj misliš umjetne atome nakititi sa signalima, i iste lansirat u sve dijelove galaksije..
Msm daleko smo od takve tehnologije, ali ipak.. pogledaj CERN..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
npr ako atomi (ako griješim, ispravi me) ako oni proziru kroz planete čak, i nema im stopa
nisu to atomi, atomi su vec materija sa velikom masom i neki su cak vidljivi pod el. mikroskopom.
pretpostavljam da misils na neutrine. oni prolaze kroz sve bez prepreka...... sto znaci da ih je skoro i nemoguce detektirati posto prolaze kroz bilo kakav detektor kao da ga ni nema i nemoguce uhvatiti ili utjecati pomocu struje/el.mag posto nema naboj iliti neutralan.
....e sad. kad bi uspjeli nekako uhvatit nesto sto nema naboj i toliko je sitno da prolazi kroz sve i jos ubaciti informaciju, bi li i dalje ta cestica bila neutrino? bi li i dalje bila toliko mala da prolazi skoro kroz sve i bi li i dalje bila bez naboja.
Msm daleko smo od takve tehnologije,
Tehnologija moze funkcionirati unutar trenutnih fizikalnih zakona univerzuma pa ako se tvoja hipoteza kosi sa mogucnostima univerzuma onda ti ne pomaze tehnologija koliko god napredna bila. Ako me razumijes :D Al ko zna..... tek smo poceli sa kvantnom fizikom istragom fundamentalnih cestica.

e da. i kad bi mogli umetnuti informaciju u neutrino, i dalje bi takva informacija putovala pre sporo. ako oces poslat informaciju do neke galaksije 1000 svjetlosnih godina od nas, onda moramo nac neki drugi nacin koji nije limitiran brzinom svjetlosti i masom.
foton moze prenjeti infomaciju sa svojim spinom jer 2 uparena fotona imaju suprotan spin, sto znaci ako posaljes foton na drugi kraj galaksije, taj foton ce imat kontra spin od tvoj fotona u labosu. Imas prijenos informacije koji limitiran brzinom svjetlosti i ne prolazi bas kroz materiju :D:D

mislim da trenutno imamo bitnijih pitanja za istrazivat od prijenosa informacije. jednom kad skuzimo sto je energija, zasto je brzina svjetlosti ta koja je, zasto je fibonacijeva konstanta bas ta koja je a ne neka druga i zasto je uopce, kako manipulirati vrijemeprostorom, cemu tocno sluze svi leptoni i kako funkcioniraju, sto je tocno gravitacija itd itd itd. jednom kad to sve usavrsimo, prijenos informacije ce doc sam po sebi.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Bilo bi ful kad bi se moglo procitat... Inace, ovi iz cerna su radili na kolajderu
(sudaracu) cestica zar ne? Kontali su stvoriti mini crnu rupu???
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.818
233
Čestice ubrzavaju do brzina svjetlosti u akceleratoru pa ih sudaraju, pomoću detektora dobivaju podatke o međudjevanju čestica. Kvantna sprega, dva elektrona bez obzira na udaljenost dijele informaciju, teleportacija? zapalim pa mi padaju razne ideje. ples (2).jpg ples (3).jpg
 
Poslednja izmena:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Znam o tome Monk... Malo sletismo sa teme,(mojom krivicom) nije mi bila namjera, a ako cemo o tome, ne bi bilo lose da otvorimo jednu naucnu da razlabamo o tome... nije to losa ideja zar ne?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shaolin monk

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
pomoću detektora dobivaju podatke o
novim fundamentalnim cesticama. trazili higgsov bozon a dobili njega i jos hrpu ostalih koje nisu bas ocekivali i ne znaju cemu sluze. novi kvarkovi, higsi i leptoni :D
ne bi bilo lose da otvorimo jednu naucnu da razlabamo o tome
https://www.vutra.org/threads/astronomija-i-kvantna-fizika.12522/page-3
imamo al to nikad ne bude produktivno. previse teorija zavjere, mitova i regilije pa na kraju samo neka natezanja :D

javi ak treba da ocistimo temu od fizike i ostavimo kamenje :D
 
Poslednja izmena:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Evo ovaj gore tekst... sve fizika, naucno dokazano. a mi i dalje nista neznamo... ni ti isti naucnici.

EDIT: Daj procitajte tekst... nema veze sa bogom i religijom... naucni sajt... Veze sa svim , ljudi priznati naucnici, samo je naslov takav
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Jbt, niko nije ni procitao....
Naucnici na ovom sajtu... Procitajte kako smo nastali i sta je sve bilo potrebno da nastanemo.