Atomical haze, prvi indoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Mozda i nije neki problem da jednostavno prebacis svjetlo da radi ponoci i bok to ce biti kao da se slucajno desilo da si jedan dan ostao bez struje neznam samo lupam bezveze jel zelim pomoci ali ce neko od iskusnijih clanova ili mentora reci dali je moja ideja dobra ili nije i dali bi to puno nastetilo biljci . Meni svjetlo radi od 18:00 do 06:00 sada kada je flowering i jos uvjek nemam nikakvih problema sa temperaturom ali dobro u mojim krajevima je malo toplije .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k and pajpkaj
24.01.2009
123
170
43
47
Mogu ja upalit TA peć u sobi, ali ona će mi dnevnik bit oko 30,jedino da postepeno nekako prešaltam da mi noću bude dan i obratno. Jel netko to već radio?
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ma namjesti si kak ti paše nebu ni osijetila! Meni izgleda gladno,ja bi pojačo gnojivo za vegu da dobi dušika više!
 
24.01.2009
123
170
43
47
Od do, hehe:). Pošto je bilo problema sa noćnom temperaturi, a dolaze hladniji dani, jučer sam upalio TA peć u sobi tek toliko da je upaljena da mi ne podivlja dnevna. Tako da su sad vrijednosti slijedeće:temp/rh dnevna max 26.5/53%, noćna min 19. 2/44%. Sutra update vrijednosti. So far, so good:watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and Zelenko63
24.01.2009
123
170
43
47
DSC_0270.JPG DSC_0269.JPG DSC_0268.JPG Pozdrav društvo, novi update. Prošlo je dva tjedna cvjetanja. Prekjučer je bilja dobila duplu dozu od propisane ali reakcija je izostala. Bio sam se zabrinuo, ali mentor mi upravo kaže da joj treba koji dan da to provari, da se tako izrazim. Jučer je opet razlika u temperaturi bila oko 10° jer je ovdje jebački zahladilo, tako da ubuduće zatvora navečer skroz prozor, a danju ide prozračivanje prostorije. Tražio sam malo po netu ali nisam baš našao neke kvalitetne podatke o strainu. U smislu uvijeta za razvoj itd. Naletio sam na grow report na nekom stranom forumu gdje tip kaže da je cvjetala 11 tjedana I da je mogla još. Ne znam da li je njegova bila iz iste banke kao moja jer sam isto tako naletio na neki video gdje tip iz paradise seeds (što je ujedno I moja banka), kaže da cvjetanje 10 tj. Bilo kako bilo, još 8-9 tj. :watch::drull:
Da ne duljim više, evo par današnjih slika I pozdrav do novog updatea :respect::vutra:
 
24.01.2009
123
170
43
47
I nakon tri tjedna cvatnje biljka izgleda ovako DSC_0282.JPG vrhovi se fino debljaju, a nisu još ni na pola puta DSC_0284.JPG jedina mi je briga žutilo DSC_0283.JPG svi fan listovi su mi požutili I imaju fleke po sebi. Od sivih, preko smeðih do crnih. Hrana prošlo zalijevanje dupla doza. Danas žali vena normalnom dozom po tablici. Komentari i savjeti dobro došli
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Po meni si pogriješio kaj si otopinu hrane držao par dana sa strane...pa tek onda zalio. Žali bože duplih doza itd.
Ph je otisao u nebesa a i hrana koju je trebala dobit debelo je propala.
To je sad posljedica toga, jer ona je samo gladna nista više.
Sad ce trebat koje zaljevanje da se to sve dovede u red, znači dupla doza svega s čime hraniš u vodu koja je odstajala 30 min i odmah zalit.
 
Poslednja izmena:
15.04.2017
364
1.060
143
Zanimljivo isto i meni je poslije 3 sedmice cvjetanja poceli listovi žutiti... identično je izgledala kao tvoja. Jos sam je ja citavu vegu na žari izguro i nije se žalila bila full zelena. Al kad je pocela cvjetati onda su listovi poceli zutiti.. al sto je jos bitnije kad je pocela cvjetati, poslije sedmice temparature su drasticno padale.. npr po danu bude 23-26 a po noci 4 stepena.
I onda sam istrazivao sta je problem jer nije bio problem hrana (beli) nego je problem bio hladnoca i mnogo vlazna zemlja.

Korijenu je jako bilo zima i zbog toga listovi pocinju žutiti isto kao da joj treba hrane ili kao da je problem PH a ustvari nije ni jedno ni drugo nego je bilo samo puno hladno korijenu...
Jos + ja zalio puno i voda je bila ledena, zemlja vlazna, napolju nije bilo sunca, oblacno, zemlja se nije mogla osušiti tako brzo, temparature 10 stepeni max i to je to. I zbog toga na kraju mi se desio i root bound (jer je saksija bila 3-4 l a ona 1,60 cm) i naravno korijen je poceo polako odumirati i moro sam je šišati prije vremena.

Sto ti listovi zute? Prvo na sta sumnjam hladno joj, jer sam citao da ti je po noci hladno etc... jos + ako ti je zemlja puno vlažna onda je ovo 100% hladno korijenu i listovi žute...
Drugo na sta sumnjam je mozda previse gnojiva jer vidim stavljo si duplu dozu i kazes ima raznih boja po listovima nije samo zuta boja (meni je bila samo zuta boja).
I trece logika a to je PH problem pa ne moze da uzima potrebnu hranu.
Oporavit ce se ona ako je problem previse gnojiva, onda nemoj hraniti sedmicu ili vise, zali sa cistom vodom, nek ti bar odstoji 3-4h poslije cesme... Mada sumnjam da je pregnojavanje.. jer kad pregnojis odma sutradan ti listovi dobiju razne boje i znas da je to. Al ima i ovdje pregnojavanja posto ti listovi imaju vise boja...
I ph ako je izbalansirat ce se...
Al ako je u korijenu problem e onda odma presadi u novu zemlju da je spasiš jer ako nisi siguran dal je PH ili pregnojavanje, a ako je korijen problem a nisi znao, onda ce ti uvenut a mogo si je bar pokusat spasiti sa presadjivanjem u novu zemlju, tj suhu.

Savjet brale mojne puno zaljevati to je gore nego ph i pregnojavanje. Jer ako puno zaljevas, a zemlja se mnogo sporo suši desice ti se ko meni, korijen ce ti umrijeti.
Jer da je meni ovdje neko rekao da je korijen ustvari problem, da nije problem hrana, ja bi je spasio sigurno, jer bi je presadio u novu zemlju. A jok meni su ovdje samo govorili ma hrana, treba hrane, nije pojela citav grow nista itd... Ja kazem hladno puno, kazu mi ma jok kakva hladnoca moze ona, a ustvari problem je i bio debela hladnoca u vlažnoj zemlji... Svakako ucimo iz vlastitih i tudjih greska..

Sretno da izguras do kraja i da bude vrh!
 
Poslednja izmena: