Aurora indica LST PC BOX 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Ok Ljudi seme(Nirvana SB) je stiglo a PC BOX spreman.
Ovo je prvi grow i vishe sluzi da se nauchim osnovama, a onda tje dotji na red kvalitetnije seme i odgovarajutji box koji pravim :)

Unutra je trenutno CFL 200W Plava sijalica, 6400 K, 13000 lum
Za cvetanje tje itji CFL 200 W Crvena 2700 K, 13650 lum

Tri kompijuterska venta 80x80, 1 in 2 out

Zemlja koju koristim je substral Tera magma ph 6.5 + perlit
Ne planiram dodatno djubriti u fazi vegetacije, mada sam kupio Floravit za listanje 8/4/4 ako se biljke pobune :)
U cvetanju floravit za cvetanje jednom ili dva puta nedeljno

Velichina boxa je 43x40x20, gde planiram odgojiti dve lepotice LST tehnikom
Sve oblozeno crno/belom folijom

Toliko za sad, javljam shta se deshava kad lepotice puste svoje listove
Kao shto rekoh akcenat je na tome da shto vishe nauchim iz ovog growa pa su sve kritike, sugestije vishe nego dobrodoshle

Mir i Ljubav

sdc10175x.jpg


sdc10176u.jpg


sdc10177.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
ja mislin da ti tu nema nikakve greške... svaka čast
samo sumnjam da ćeš 2 tu biljke do kraja uzgojit -- bolje bi bilo stavit 2 pa kad pokažu spol ako budu obe ženske onda si odabereš bolju i tu uzgajaš do kraja a ovu nemoraš bacit-
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Ok ljudi Update

Stavio sam 5 semenki na klijanje, sve proklijale, 4 zasadio u pola litarske plastichne chashe, oblozhene folijom, poshto su bile providne. 3 biljke krenule fenomenalno, jedna se uvijala i lishtje je bilo nekako deformisano, pripisatju to loshoj genetici, s obzirom na istovetne uslove sve 4 biljke.

Prva velika greshka: Biljke krenule sjajno i ja konj ih nakon samo par dana stavim na 10cm od sijalice. Nakon samo par sati video sam da biljke pate, te sam ih udaljio, i kad se situacija "ohladila" jedna biljka je dobila finu opekotinu. Postala mi je draga te sam nju odluchio odgojiti do kraja da vidim koliko sam zajebao :) Dakle sachekajte malo da biljke ojachaju.

Biljke nisu djubrene ni jednom, zalivane svaki 3-4 dan, mnogo redje i manjom kolichinom nego shto sam ochekivao. Nakon 14 dana dve biljke presadjene u ove saksije koje vidite. Kad sam ih presadjivao iznenadio sam se ogromnim korenskim sistemom koje su ove lepotice izgradile. potpuno su popunile chashe, shto govori da sam mogao i ranije da ih presadim, a i da tje ove saksije verovatno biti male, ali shta je tu je.

Evo biljaka
7855840085j
55840085.jpg

43062057.jpg

chisto da se zna da su biljke blizhe sijalici, ovo je za potrebe slikanja :)

Biljka #1 ili ti Mononoko
96297637.jpg

81342249.jpg

35958182.jpg

Biljka #2 ili ti Spaljena, ovu sam opekao, shto se da videti po ovom izbledelom listu.
48072706.jpg

21619915.jpg

25596648.jpg

Spaljena je prvi dan nakon presadjivanja, spustila listove, i izgubila malo na boji, ali evo vetj drugi dan i chini se da se vratja u normalu.

E sad shta mislite o jednom dopingu sa floravitom za listanje 8/4/4 u nekoj razblazhenoj varijanti. Da nije ovo bledilo nedostatak azota? Ja bi josh malo sachekao...

Spaljena kao ona koja se malo izduzhila ide na LST, a Mononoko tje dobiti topping. Poenta je nauchiti obe tehnike i videti reakciju biljaka. Voleo bi da neko od iskusnijih uzgajivacha da neki link o toppingu indice, ili da napishe ovde osnove, ako mu nije mrsko, kad je vreme za to, gde sechem, kako i to :)

Josh jednom pominjem, poenta ovog growa nije kolichina, vetj edukacija za ozbiljniji grow, tako da svaki vash komentar, sugestija, pogotovo kritika je vishe nego dobrodoshla, jer na greshkama se najbolje uchi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34 and HazeSeeker

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ako koristis terramagmu ja to nebi zalijevao
pogotovo sa 8-4-4 koji je za vegetaciju a tvoja ce bit veoma kratka, barem bi trebala bit.

radje kupi nes da prevladavaju zadnji brojevi tipa 4-6-7

al opet biljka ce ti sve u svemu biti jako mala i ja bi ju minimalno zalijevao sa prihranom

a to sto su ti listovi pozuteli, pricekaj malo, mozda si joj samo korijen izstresirao.

sve u svemu izgleda veoma lijepo i gusto
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Bravo,dobro si se pripremio, vidi se da se trudiš, samo tak dalje!
I ja ti ne bi preporučio da gnojiš još bar tjedan-dva.
Inače kad si već otvoren za sugestije da ti nešto pokažem u vezi LST-ranja
http://mandalaseeds.com/html/krystalica_101.html
Vidi kako je lik maknuo par listova pri vrhu. Na taj način donje granje dobijaju više svjetla. Pa kasnije lst-ranje ide bolje i lakše.
Na slici je mandalina Krystalika koja je skoro čista sativa, al ovo ispada dobro (iz mog iskustva bi rekao bolje) i kod indika.
Ne kažem da moraš, nego ti dajem prijedlog...ak to nisi već negdje vidio/pročitao.
Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
ova lijeva ti je malo zakinuta za svijtlo.. bilo bi dobro da ih svako malo mjenjas za mjesta
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Hvala na komentarima, netju im davati nishta za sada

@ #34
Lepe slike nema shta :) Zanimljivo kako je isekao lishtje, probatju sa ovim pa tjemo videti, pogotovo shto mogu secnuti ovo vetje zuto lishtje pri vrhu, vetj sam chitao o slichnim metodama... kad toliko ljudi predlaze ne moze da fali :) Hvala za link

@ Chupo
To i radim na svaka 3-4 dana kad i zalivam :) Uvek je ova bila malo svetlija, sumnjam da je muzjak :)
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
dobro si sve to odradio a ta biljka sto si je sprzio ce biti ok i ja sam jednu dok je bila mala sprzio i to sa mh 400w eno je sad najbolje izgleda samo tako nastavi i nemoj da djubris mozda ti uopste nece trebati djubrenje u vegetaciji za sad sve sto im treba ima u zemlji tek u cvjetanju im treba djubrenje,
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
E pa ljudi evo 5 nedelja, 1 nedelja cvetanja i tuga
Spaljena je MUSHKO
Nazalost foto apart koji trenutno imam je sjeban i radi mutne slike pa tjete ostati uskratjeni za slike ove jajre

Spaljenoj sam po preporuci #34 secnuo par velikih listova i radio LST i biljka je fenomenalno reagovala i super izrasla. Nazalost, vetj nakon 4 dana 12/12 rezhima primetio sam prve znake mushkosti, a danas sam siguran da je muzjak
Sve je u grozdovimo i puno malih jajashca spremnih da ekslodiraju, nema sumnje u to
Sachekao bi josh malo da slikam pa da vidite, ali shto pre bi da ga bacim iz boxa
I dalje verujem u mononoko koja josh ne pokazuje pol.
Inache njoj sam radio topping i sad ima tri lepa vrha i fino raste
Ipak mislim da je LST bolja varijanta za PC Box, ali videtjemo

Chim nabavim aparat dobijate slike biljke koja je ostala, a Spaljena ide u djubre
Evo par mutnih Spaljene da vidite kako je izrasla
Ovde sam je odvezao za slikanje, inache je super reagovala na LST, kako bi je savio isti dan bi se uspravila...





 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Nahalost ispostavilo da je i druga biljka kuronja :( Zato i nepishem nishta.
Zhao mi je jer su biljke izgledale stvarno dobro i zdravo, pa bi voleo da sam bar jednu izveo da kraja.
Sad sam u nedoumici da li da odradim josh jedan grow u ovom boxu, ili da sachekam mesec dana dok ne bude spreman odgovarajutji HPS Box koji je u planu.
Puno toga sam nauchio iz ovog grow-a, ako nishta znam brzo da prepoznam muzhijake :)
Takodje, sijalice koje sam koristio za ovako nizak box prave dosta visoku temperaturu i sa tim sam imao najvishe problema, ipak nekako sam uspeo da odrzhim temperaturu kod vrhova oko 30C, shto je i dalje visoko, ali prolazno.
Sve u svemu ovo je bio prvi trening i zadovoljan sam. Hvala svima na podrshci
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Makar javi da je dnevink zavrsen,da se ne nastavlja!!!A jbg vise srece nex time ;) nemoj biti u nedoumici nego menjaj taj PC :p kad si vec shvatio da je jebada oko temperature :S
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ili se poigraj još malo po tom boksom (snažnije ventove, drugu rasvjetu i t.d.) pa imaš boks za vegetaciju i odmah čim završiš drugi imaš nešt unutra.
Samo polako;)