Auto AK47, početak 400w hps ... nastavak ispod Sunca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
EVALA EKIPA..!

Kako sam se dvoumija ocu li otvarat dnevnik ili ne, ipak san se odlucija da ga otvorin i proban sa svojim iskustvon pridonit ovoj zajednici za koju imam samo rijeci hvale. Svu teoriju i vasa iskustva na koja san naisa na forumu probat cu primjenit na ovom growu, koji mi je ujedno i prvi. Teoretskog znanja za pocetak mislim da imam, a iskustvo planiram stec, korak po korak kako bude dolazilo.


U pocetku zbog ne imanja potrebne opreme, pa i one primarne, nisan ostvarija neki napredak, al kako je vrime prolazilo polako san skupija šta je potribno. No ajmo, da vas malo uputim....

Kako i u naslovu pise, radi se o autosima, AK-47.

SJEME: (6 komada)kupljeno uz šture informacije, osim o sorti i da je fem sjeme (porijeklo ne znam, samo zato jer nisan pita) al izvor je provjeren, pa se i mi nadan pozitivnom ishodu...


ZEMLJA: vlastiti mix, sastoji se od 70tak% FLORABELLA, 30tak % TERRA OSMOCOTE (pH5,5 - 6.0) koja u sebi ima gnjojiva za cca 12 miseci kako piše na deklaraciji, zeolita... Sve zajedno pomišano sa perlitom.


POSUDE: ili ti ga pitari, su svakakvi, od nekih 8-9 litara do 12litara, šta god san naša po kuci( jerbo mi i mater ima hrpu cvica po ciloj kuci hh)


SVIJETLO: Sylvania HPS SHP-TS 400W (dual), PRIGUŠNICA je PRO GEAR.


VENTILACIJA: VKO 125mm (190m³/h), alu flex cijev 125 mm. upuh je pasivan kroz otvor dimenzija 35cm x 17cm, te unutra mali ventilator promjera nekih 18 cm za mišat zrak.


COOL TUBE: PRIMA KLIMA COOL TUBE (125 x 400mm) koji se hladi zrakom iz boxa te ide na ispuh.


GNJOJIVO: kroz vegetaciju od GREEN GARDENA (N-P-K: 6-5-5) univerzalno mineralno gnjojivo za zelene biljke, a za kasnije imamo spremljeno od PLAGROON-a ALGA BLOOM (N-P-K: 3-2-5)... po potrebi ako se naleti na nešto zanimljivo, probat ce mo malo eksperimentirat.


BOX: Sam box je dio hodnika koji je kroz godine bija pregrađen i korišten ko prostor za ugradbeni ormar, sad je tu ugradbeni box. Dimenzije su 1.20m(širina) x 0.90m(dubina) x 2.40 (visina). Smišten je u prizemlju, zavucen u ''dubinu'' kuce di su temperature donekle konstantne, i kroz lito i zimu. Predprostor je spavaca soba di se temeratura moze regulirat i ima konstatnu opskrbljenost svjezin zrakon koji ulazi kroz ponistru koja je uvik u ladu, ispod terase. E i da,, iznutra je bijele boje, obicni jupol kako se radi o zidovima. U planu je diamond folija, al o tom potom, prvom prilikom.


OSTALA OPREMA: digitalni termometar / vlagometar, pH mjerac (eBay = 10ak dolara, nije zuco), minzure za gnjojiva...


Slike cu stavit kroz dan dva, kad uvatin vrimena jerbo stalno radim, kako na poslu tako po kuci.
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
5. DAN pod HPS-om
IMG_1266.JPG 9__DAN IMG_1294.JPG 17__DAN IMG_1332.JPG 19__DAN IMG_1342.JPG IMG_1352.JPG

@Himalaya Gold to gnjojivo mi stara majka koristi za sve biljke po kuci, a i meni se pokazalo yebenica. prije neka 4 dana kad san zaliva, stavija san 2/3 preporucene doze na deklaraciji... i stvarno samo mogu pohvalit kako je djelovanje, baren po ovome šta vidin na njima. ojacale su i popunile-pogustile se kroz 4 dana. Sve sta mogu rec je da im odgovara :)

@Chan Chan ventilacija mi je zasad ok, temperatura je konstantna. Dok je svitlo upaljeno - 25C, kad je ugašeno 20-21. Vlaga isto tako, al varira od 57% do 65%. Al eventualno ako i bude trebalo imam za kupit nesto ''malo'' jace.... to ce ic kad buden stavlja filter, naime pocele su fino vonjat pa cu morat to rjesavat sta prije.


Planiram ih ostavit 3 unutra a 3 izbacit vanka, i to cim se vrime malo stabilizira.
Al sta me malo muci, ovo im je 19 dan a nema naznaka da pokazu spol, nista... nove grane samo probijaju i rastu konstatno pa san ih pocea izvlacit izmedu ovih fan listova da povataju koju zraku vise. al ono, nemaaaaa., zasad su na 18-6, iako su automati bi li bilo pametno pogurat sa 12-12?
bi li im to ista znacilo i koliko? ako ovako nastave bujat....
 

Prilozi

  • IMG_1342.JPG
    IMG_1342.JPG
    500,5 KB · Pregleda: 40
Poslednja izmena:

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
Vidim krenule su malo labavo ali su se lipo razvile :thumb:... Sretno :popcorn::

fala ti na lipin zeljama, labavo kazes? vidi ove dvi manekenke IMG-20160323-WA0007.jpg IMG-20160323-WA0008.jpg dvi san da boljoj polovici da ih prova u stanu na prirodnom suncu dignit, kad san vidija, huuh!!:bocni:::fuck::fuck:

al rekuperale su se pod HPS-on :sun2: prisadija ih u konacne pitare i zemlju diga do otp 3 cm od donjih-prvih listova... Nema odustajanja od nijedne:rolleyes: :sesir:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pozdrav svimma,
Dugo nisam tipko' al' čitam ovako i odgovaram raji na PM redovno. Prvo u ovoj temi da pozdravim sve, pogotovo druga PowerSeed-a, i slažem se sa njim, da može čak i 25-tog početi, zavisi od seedbank, nije genetika identična iako je ista vrsta u pitanju, samo ako je iz iste seedbank.

Po meni, previše im nečega daješ .... listovi su "ogledalo" malte ne ... il' pregnojavaš ili previše vode? Ove zadnje dvije slike, - vidi se da su se previše izdužile, zbog nedostatka svijetla, čak i toliko da ne može sebe držati !!! Ovu što je u flaši, prebaci hitno u bilo šta, ili oblijepi trakom (mada opet .... bolje saksija), i dopuni zemljom sve do 1cm od prilike od vrha, jer ne valja da svijetlo udara u zemlju - kasnije korjen.

Lp

Sretno sa uzgojem ....
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
@Bezze_Sa slike su pod hps-om upaljenim. + bljeskalica. Zato se ne vidi realna boja.
kroz koji dan ih slikan kako spada. A ove zadnje dvi slike, to je stanje od prije, mozda nisi vidija al bija san da dvi curi da ih proba uzgojit, al kako se vidi na slikama nije islo. one su u onoj đungli 'među ostalih :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Moje misljenje je ovako kako gledam po slikama je da to tebi jako dobro ide,a uvjeren sam da ce uskoro pokazati spol.Uvjek volim gledati automate zato ti zelim srecu i da ti biljke budu :gled:.

A manekenke...stvarno su mrsave manekenke..o_Oo_O
 
Poslednja izmena od urednika:

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
DAN 23 IMG_1375.JPG

astala je nekakva gužva amo rec. Tako da su 3 morale ic u out



DAN 25
IMG_1417.JPG
3 sta su ostale se nisu bunile :banana123:, ovu donju sam bija topira i lipo se rasirila. IMG_1423.JPG


IMG_1420.JPG

teski nered :rolleyes:



DAN 28

IMG_1424.JPG IMG_1425.JPG

Pregledane, SVE CURE 6/6.... Jednoj je gnjojivo malo prisilo, al dobivat ce vodu neko vrime pa ce mo vidit kako joj ide...
Napravija san nesto aka LST, ove donje dominantnije grane san izvuka sa strane. koristija san bambusove grill stapice. Provuka stapice, krep-trakom zalipija, tako da i one uvate malo vise svitla i ev brze napreduju, jerbo je skoro sve bilo u sjeni listova koje nisan vise moga ukrotit. I njih san lipija neko vrime za pitare i podvlacija ispod grana, al..da....



SELIDBA............

IMG_1426.JPG IMG_1427.JPG IMG_1428.JPG IMG_1430.JPG IMG_1431.JPG IMG_1432.JPG IMG_1433.JPG IMG_1434.JPG

Situacija je sljedeca... kako su sve curee, previse hormona u jednom stanu, i mora san ih razdvojit.
naime, cura, njena dva pasa(isto cure), 3 biljke zenske... nadan se da razumite, jednostavno, mora san. Jedino musko stvorenje san bija ja i prevelik pritisak je bija na meni...

Nasle su dobru lokaciju, osuncanu, blizu mi je bunar s kišnicon a i nece nikome bit sumnjivo ako me eventualno i vidi da sam blizu lokacije, jer imam razlog bit. Toderan mi je maslinik :djede: a imam i pasa koi je sa menom uvik i svugdi. Ako i naiđen na nekoga mogu rec da san trazija pasa jer se zatrca za zecon priko gomile hahha


Jedino me mogu sjebat neke beštije, primjetija san na podu da ima pun kuyac izrovane zemlje. divlje svinje, zecevi, rakuni, kune i ostalo sta obitava na mome podrucju. Tako da su podignute od poda kako i di san nasa i moga, nisan tija komplicirat... Uz ove beštije, i lovci su opasni, al nisan naisa na cahure dok san pregledava sajt koji dan prije, nadan se da nece nabasat na njih.


NE ZNam, jel ovo sad seli u vanjsko uzgajanje il koja je 'procedura'... ako neko od admina ili moderatora vidi ovo pa da me uputi ili ispravi bilo bi u redu.
 

Prilozi

  • IMG_1429.JPG
    IMG_1429.JPG
    655,3 KB · Pregleda: 66

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
:thumb:
Bit će ovo dobro,samo da ne popase zec ili nešto slično ...kako i sam kažeš.
Možemo prebaciti u vanjski uzgoj,s tim da malo editiramo i naslov.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sbcjeceo

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
DSC_0051.JPG
DSC_0054.JPG DSC_0040.JPG DSC_0042.JPG DSC_0044.JPG DSC_0045.JPG DSC_0049.JPG DSC_0050.JPG

DAN 35

Zadnjih 7 dana, zalivane 2 puta. svaka po 3 litre vode i 2/3 preporućene doze bloom-a...

jel mogu racunat pocetak cvitanja? jerbo su vrhovi poceli bacat pistile, a dosad su samo nove grane probivale? volija bi cisto radi sebe i neke svoje evidencije znat otkad i kolikoo ce im trebat do kraja kad bude.

Stavin i koju sliku sa drugog sitea kad se sitin ponit fotic, i ovo san slikava mobitelom, zato su slike kakve jesu


Kako mi je site na nekih 3 km udaljenosti od kuce, uz jednog od maslinika, i u tom masliniku ima stara kamena kucica koja je sluzila za sakrit se od kise. Uz ovo stvarno premalo vrimena sta iman, planiran odvojit neko vrime i napravit mali roštiljčić uz tu kučicu, i posadit malo fažoleta da iman razloga doc, odmorit, bacit nesto na gradele i zalit, kako jedno tako i drugo. Voda je tu.

Stres mi je svaki dan na poslu,a kad i ne radin odrađujen faturete pa mi par sati mira radeci ono sta me opusta uveliko veseli. I da, obeca san sam sebi da necu zapalit dok svoje ne probam, znaci nisan zapalija ima vise od misec daana, a fali mi nekad... nadan se da ce se ova apstinencija isplatit...jer mi dođe da ne mogu zaspat od količine stvari u glavi a nema lika ni za lik...

PITANJE OPET!
kako su dosle u fazu u koju jesu. iznutra unutar svake ima malih grančica koje se ne razvijaju niti ce, kako nema svitla. bi li bilo pametno posisat to i prozracit ih? da ne bi pohermile il?

i ova boja korijena lista, ljubičasto crvena, šta bi to znaćilo, izgledaju zdravo na oko al me zanimaa
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Dobro to ide, super je izvegetirana i cvijetanje je krenulo :thumb:. Nemoj čupati nikakvo lišće, to u outu nije praksa, lišće će skupljat energiju za te sporedne grančice. Automati rastu dosta i za vrijeme cvijetanja, i te sporedne grančice spod internoda se budu izvukle s vremenom. Nekih 55 do 60 dana samo faze cvata joj treba pa raačunaj koliko još. To što je peteljka pocrvenila moguće da je od velike razlike u temperaturi noćnoj i dnevnoj, al joj neće smetat.
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
IMG_1553.JPG

PITANJE!!!

ovo ne bi reka da je NORMALNO. Primjetija san samo na ovoj, na koju san TOPIRA i LST-ira. Nije bila pokazivala nikakve znakove stresa kasnije i lipo se razvijala. Al u zadnje vrime kako obilazin vidin da je amo rec intezivnije nego prije. Trazija san po netu i uzroci mogu bit svakakvi, od temperaturnog stresa, nedostatak kalcija, magnezija, fosfora... e da, čak su i pistile poljubičastile :bocni:: hahahah

bi li se triba zabrinit?