Auto AK47, početak 400w hps ... nastavak ispod Sunca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Da ne bude da sam bezveze stisnuo: "Phosphorus is an essential and primary part of flowering period of any plant of planet earth". To će ti potvrditi i cannabis enciklopedija, i google ako ukucaš pitanje dobit ćeš isti odgovor. Kalij je drugi po važnosti u cvatu ali jednako bitan za obje faze.
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.050
163
Po meni Fosfor je odradio šta je imao odraditi , ja bi sada prihranjivao sa što više Kalcijuma ... biljoza ti je predivna :thumb: super samo napred :clap::
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Nisi u pravu perikle.
U cvetanju je biljkama najpotrebniji fosfor (P) i kalijum (K),i naravno mrvica azota (N) kao i ostali mikroelementi uključujući i kalcijum naravno,ali fosfor igra ključnu ulogu u izgradnji cvetova tako da ne možeš odvaliti glupost i reći čoveku kome biljka ima još dvadesetak dana do harvesta da je "fosfor odradio šta je imao odraditi" u trenutku kada biljci treba da daje hranu sa što više fosfora na primer 10-40-10 da bi joj omogućio taj finalni "boost" u debljanju pred kraj,i da to kombinuje naizmenično sa recimo plantelom cvet.
Na primer redosled zalivanja: 10-40-10 × voda × voda × plantela cvet × voda × voda i zadnjih nedelju/dve flush ako su u saksijama i te dve nedelje posle flusha ih drži samo na vodi i to je to :)
 
Poslednja izmena:

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
SASTAV:
Voda, melasa šećerne repe, aminokiseline i ekstrakt morskih algi.
Organska gnjojiva NPK (3-2-5), 3,3% ukupnog dušika(N), od kojih je 3,3% organski vezanog dušika, 2,3% u vodi topljivog pentoksida(P2Os), 5,4 u vodi topljivog kalij oksida(K2O).

To san prepisa sa deklaracije koja je nalipljena, uz omjere koje je neko vec navea.
Ja san laik u svemu ovome, i kad san bi u nabavi pita san barbu za pulton koji je parija da stvarno zna znanje, i taj isti barba mi je objasnija i preporucija za fazu cvatnje upravo ''alga bloom''.... I da pored blooma ne trebam kemijat ništa, a to mi je značilo kako mi je prvi grow - kupija san nešto 'kompaktno' da olaksam sebi i biljkama maksimalno.

Sad, kako san reka da mi je prvi grow, biljke stvarno lipo napreduju same od sebe i ne traze ništa osim da ih se zalije i sunca kojeg imaju, znači sve je na njima.

PITANJE 1: mogu li sa svoje strane nekako eventualno poboljšat nešto ili ih pustit da odrade ciklus do kraja?
PITANJE 2: bija san jednom napisa kako mirišu, osvježavajuća menta i neki citrusni mix, najviše naranća, limun... doma imam organsko enzimsko gnjojivo, napravljeno od citrusnog voća(mandarine, limuna, naranća, grejp i banana) i to koristin za zalivanje kučnih cvjetajućih biljki , i ne samo one, i paprati i doslovno sve šta je u pitarima...blaaa otiša san u širinu.
Kako biljke same od sebe bacaju na citrusne šeme koje su meni osobno super i poželjne, jel pametno da zalijen zadnjih par tura sa tim miksom? bi li 'povuklo' i pojacalo miris samih cvitova?

Ili da jednostavno ne kompliciram i da izguram do kraja sa provjerenom recepturom alga bloom-a?
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.050
163
Fosfor razvija cvetove , Kalijum daje čvrstoću tkivu već ti je rekao ChiliHead recepturu :) samo cepaj :thumb:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja i dalje nemogu vjerovati da bloom ima 2 fosfora. Sad sve sumnjam u dekleraciju, što me nebi čudilo ako je dodatno zaljepljena na pakiranje jer sam radio jedno vrijeme na dekleriranju robe i znam kako to ide. Aj ako je zaljepljena dekleracija, probaj je skinuti pa pogledaj na engleskom koji je npk omjer, ili izguglaj na netu to pakiranje pa nađi sliku bez dekleracije, uvećaj pa pogledaj koliki je zapravo omjer. Nemoguće mi to zvuči. Ako se ispostavi da je stvarno tako uzmi plantellu cvijet i nahrani ih u sljedećih 10 dana po dva put punim dozama, i onda 5 dana prije kraja flush i ostaviš da se zemlja osuši i taman bude to to.
Ja nevjerujem u te melase za okus, tako i limun i citrusi, ako je biljka citrusnog mirisa takva će biti bez obzira dodao ti čokoladu vaniliju ili nešta treće ona će biti citrusna. A na citrus nemaš šta trpat još nešt citrusno ;) .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dobriduh

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
čokolada vaniilija :lol::lol: ok, onda enzimi otpadaju.

Evo, slike... s ovim su zalivane po uputstvima od prvih pistila...
Ispod 'prevedene' deklaracije koju san odlipi, stoji i originalna nalja...i kako god su preveli ispada da su dobro preveli.....

IMG_1949.JPG IMG_1952.JPG
onda, da ostajem pri ovome ili da ih pocastim nečim konkretnijim šta bi im više odgovaralo, sa više fosfora i kalijuma? ostaje mi minimalno 5-6 zalivanja jerbo vitar stalno isusuje zemlju a i sunce nemilo prži, uzmite i to u obzir :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Degustator

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
@No Joke lupaj ti ne slazem se ne smeta ali neznam sta ti nije jasno u tome sto sam napisao, fosfor je jako bitan ali kalij je bitniji u cvjetanju :) pogledaj npk omjere nekih gnojiva za cvjetanje ili boostera koja se koriste iskljucivo za uzgoj kanabisa, pusti cvijece i plantele ;)

"Most bloom boosters provide double the amount of phosphorus to potassium. That’s not useful. Your plants are much hungrier for potassium than for phosphorus during bloom phase." (Advanced Nutrients, top proizvodac gnojiva za nase biljke ;) dio teksta kod proizvoda Big Bud)

dobriduse samo ti nastavi s tim gnojivom, ovaj savjet za crvenu plantelu zanemari, pogotovo ako si do sad koristio ovo organsko gnojivo..nikako sad pocinjati s mineralnim gnojivima, zanemari i savjet o ispiranju s 50l vode ( u outdooru.... :oops: ) jer koristis organsko gnojivo i nema potrebe za tim, samo zadnjih 10-15 dana ne koristi gnojivo nego cistu vodu, poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dobriduh

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
3-2-5 je univerzalno za cvetnice
6-8-8 ; 3-7-7 ; 2-4-4 ovo su neke od univerzalnih formulacija koje vise odgovaraju ganji,a ja dodajem i 4-8-6.
Obicno biljka na kraju pokazuje nedostatak kalijuma ili fosfora. U ovom slucaju kod Dduha pokazuje lagani nedostatak azota,a to je iz vise faktora...tako da ce ti ovaj plagron po mom misljenju trenutno dobrodoci.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Totalni mindbloow
ugly_irre.gif
ispade to gnojivo. Organsko njesra rekao bih. Ak je već nekom do organskog onda se radi sa raznoraznim shitovima i biljnim juhama. Ovo više manje uvaljuju prodavači po poljoapotekama kojima je u interesu da prodaju a neznaju ni sonove botanike. @Tarzan ti si u pravu a ja chillhead, canabis enciklopedija pa čak i cijeli growerski svijet griješi. Isto tako rekoh da netreba flush ako je organsko kako navode, pročitaj ostale postove ;) . Mojne pametovat, navest ćeš nekog u zabludu, K za plod, P za cvijet. Vutra nedaje plodove ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Velicanstveni

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
za flush svakako teško, korijen u pitarima je dosa na beton, a i pri zalivanju mi je trebalo dobrih 5 min po biljci dok ne procuri na dnu...

znaam da je u svrhu edukacije al ekipa nemojte si stresirat. Gnjojivo kakvo je, pasalo je biljozama, one se nisu bunile;,, a sad i gledam @L0oD je linka:

'Combine Alga Grow with the other 100% BIO products and the UNIVERSAL products'
kako se i navodi, kombinira se sa ostalim gnjojivima iz njihove linije proizvoda, znaci nije ni predviđeno da bude kompaktno kako je barba u butigu navea... al kako su biljoze uspile doc do ove faze, mislin da nema straja da ce uspit do samog kraja... ekipa, samo pozitiva!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Travko Pušić

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
DAN 84

CURA br. 01

IMG_1979.JPG IMG_1973.JPG

ima jos sigurno 15 tak dana ako ne i vise do kraja. Puni se polako, ali puni :)



CURA br.02
IMG_1981.JPG IMG_1984.JPG

Ko i cura gore, puni se, miriši i gleda naprid. Na ovoj je bila slomivena grana, al doslovno slomivena, nisan je ima cim pricvrstit i tako je bila ostavljena. No i ta grana se lagano pumpa, iako 'stoji' na samoj 'koži' hahha, ne da seee:rolleyes:



CURA br. 03

IMG_1975.JPG IMG_1977.JPG IMG_1978.JPG

Ova malena se najbolje razvila, u najvecoj kanti je od ovih, od jupola 20l(vidi se da joj je stvarno pasalo naspram ostale dvi, kroz cili rast...) Pri samom kraju je. trihomi su šareni, i različiti na svakoj grani. Ima i prozirnih, mliječnih i amber...
Sa ove curice san skini jedan od ovih manjih vrhova, za laganu kriznu degustaciju kroz koji dan kad se kvalitetno osusi..

Mali žrtvenik :makaze:
IMG_1987.JPG
IMG_1993.JPG
IMG_1996.JPG

IMG_1998.JPG

Toliko od njih za ovaj put, puno :sun2: svima :vutra:
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
za prvu sigurno vise od petnast druga skoro isto, al treca broji zadnje dane. Pod povecalom su poceli amber trihomici. :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Super izgleda, baš sam čekao updejt ovdje da vidim i pomalo mi žao što neznaš banku tog sjemena jer sam lud za golemim autosima takvog kalibra. Samo piči, prije što lovci krenu u lov će biti gotovo sigurno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dobriduh