Auto Anesthesia /Auto WW - 135W LED E27, LST @Lesi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Evo cisto da pokazem trenutnu situaciju u boxu..

IMG_20180708_083204.jpg IMG_20180708_154656.jpg IMG_20180708_154703.jpg IMG_20180708_154706.jpg IMG_20180708_154723.jpg IMG_20180708_231604.jpg IMG_20180708_231611.jpg IMG_20180708_231646.jpg IMG_20180708_231516.jpg IMG_20180708_230631.jpg

Udovica se raskomotila sad kad smo izbacili jajana van i jutros je bila vidljivo zedna (prva slika) pa sam je zalio sa 2.5 l vode + 10ml Plantelle Vrt. Smanjio sam vent koji cirkulira zrak unutra i podigao ga jer sam vidio da se nazubljeni rubovi listova malo zavijaju prema gore. Mirise sve jace,danas sam sklapao neki ormaric na podu i kontam nesto bazdi a nisu moje noge sigurno. Kad sam otvorio box veceras, milina :gled:

Mentora @CilI sam izgnjavio danas posteno pa ga pustam neko vrijeme da se rekuperira jer trebat ce mi jos :D

I da necu nikakve domacice vegetirat niti si ista komplicirat dok ne zavrsim ovaj grow. @hazeri ti mi od pocetka jos sugeriras na jednu biljku u vecem potu i sad vidim i zasto.:thumb: Sljedeca ce ici u novi 15l Air Pot od sponozora.
Vjerovatno Auto Super Hash ili sativasti Auto New York City. Kazu da je N.Y.C otporan na plijesan pa ce vjerovatno on uletit ako proklija jer bio je freebie. Moram nadodat da sam sa menkama od Pyramid Seeds dosad imao 100% klijavost u max 3 dana sto mi nije bio slucaj sa RQS ;)

I to je to zasada. :rolleyes:
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
60.DAN - cca 35 dan cvijetanja

Udovica napreduje (sad koliko dobro!?) seceri se , smrducka na momente kad se priblizis boxu no nista strasno tako da filter jos nisam montirao.
Evo slike danasnje ,ali molim da odvojite vremena i procitate dalje ispod slika i savjetujte :D

IMG_20180718_105413.jpg IMG_20180718_105500.jpg IMG_20180718_105536.jpg IMG_20180718_105708.jpg IMG_20180718_105755.jpg IMG_20180718_105849.jpg IMG_20180718_105908.jpg IMG_20180718_110013.jpg IMG_20180718_110027.jpg IMG_20180718_110445.jpg IMG_20180718_110335.jpg

Subotu ili nedjelju (ne sjecam se tocno ,oduzet sam bio za vikend) sam je zalio sa 3l vode, nekih 3 dcl nije povukla i to sam bacio.
Puni se ona pomalo,zakoracila je u 5.tjedan cvijetanja ,ali nekako mi to sporo ide iako gledam ove slike i primjetim razliku od zadnjeg updatea,ALI....
Muci me naravno hranjenje.
Citam vec danima sta nase sta strano, gledam u dnevnicima sta su ljudi kombinirali sa ovim gnojivima koje imam i nista pametniji, mozda mrvu :)

Imala je sveukupno 8 zaljevanja u svom zivotu:

1. voda cca 0,25dcl
2. voda cca 0,5 dcl
3. 1l vode + 1ml Plantella Vit i 2ml Plantella Vrt
4. voda 1,5l
5. voda 2l
6. 2,5l vode + 2ml Plantella Cvijet
7. 2,5l vode + 10ml Vrt
8. 2,7l vode

Neki su mi rekli da sam prerano poceo hranit, ali opet neki kazu nemos pregnojit sa Vitom i Vrtom i jos sam dao jaaako male doze no ona je od pocetka pokazivala kao da joj je previse onako vrhovi listova su lagano izbljedili pa sam nastavio sa cistom vodom 2x. Izbacio sam Vit iz igre jer mi je mentor rekao da ga biljke ne vole i da ga on ne koristi.E onda sam pretjerao i nisam cekao da ozedni i nakon samo 4 dana od zadnje ciste vode dao sam joj 2,5l vode sa 2ml Plantelle Cvijet.Zutilo vrhova listova je preslo u smedilo i dalje znate pricu. Nakon toga je ostala bez prijateljice u boxu i cekao sam da pokaze da je zedna te ju zalio sa Vrtom. Zutilo je preslo u smedilo mada je vec krenulo i prije zaljevanja Cvijetom... Zaljevanje ovaj vikend je isla cista voda. Ne korigiram PH nikad nisam u ovom growu.

@Mad Rabbit ti si zavrsio w.w auto u istoj zemlji i hranio ih biobizzom koliko se sjecam i nisi imao problema.
Ja neznam u cemu je kvaka, ili je moja genetika osjetljiva ili se stvarno desilo ono da su joj VRT i VIT pomogli da povuce sto vise iz zemlje, a sad vidim u sastavu zemlje pise "granulat govedeg gnojiva Florimo" . I koliko vidim jaka je sa N a slaba sa P i K.
P5240021.JPG P5240025.JPG
Mozda simptomi pregnojavanja dolaze od viska N, ali opet nije tamno zelena i nema kandze. Jel moguce stvarno da je tako malenog apetita ili je tu negdje drugi problem?
Citao sam i vecinom su ovi vrhovi smedi pregnojavanje ,ali na dva mjesta sam nasao da moze biti i od prezalivanja , vlage visoke ,niske i da je GLADNA!?!?!?

Znaci kako stvari stoje u ovoj fazi zalijevam ju sa 2,5 l vode jednom tjedno iako mi se cini da sve brze trazi vodu(zadnje zalijevanje se objesila vec dan ranije nego proslo). Planirao sam uzet Atami Bloombastic ili neki jeftiniji PK 13/14, ali neznam koliko mi je to potrebno ni pametno jer strah me da ih sa tim cudima ne spalim totalno, a i kratak sam s lovom.
Vidio sam neke dnevnike ovdje i ljudi imaju sasvim dobre rezultate samo sa Plantellom Cvijet iako doduse puno skurenih vrhova listica i kod njih vidim i stalno citam Cvijet je vraski jak pa netreba booster itd.. E onda naletim na neke stare postove od mentora i on kaze Plantella Vrt i Plagron PK13/14 dobro rade posao.

Neznam vise ni sam... imam osjecaj da sporo cvijeta i sporo puni , a onda opet naletim na neki drugi dnevnik automata nekog amatera kao ja i to je tu negdje...

Ne zelim da ju zakidam za P ili K sad u ovoj delikatnoj fazi a opet nezelim ni da ju spalim. Neznam ni dali da ju sljedeci put gnojim ili opet samo vodu jer gledam ako je zalijevam jednom tjedno i ako joj uskratim nesto treba cekat opet 5,6 dana da joj dam klope.
A ja gledam da joj i sljedeci put dam samo vode iz straha !!!!!! Mentor kaze jos 10 dana Cvijet i onda moze samo VRT i Bloombastic ili neki PK13/14 do kraja...

Po mojoj racunici ona je usla u 5.tjedan cvijetanja i ako je onaj spori pheno ima jos nekih 5-6 tjedana do kraja. Znaci od sjemenke 14,15 tjedana odnosno 100 i kusur dana.

Plantella Vrt i neki PK mi se cine kao dobar kombo do kraja cvijetanja,valjda VRT ima nesto dusika,a ovo drugo daje PK i milina. E sad koliko bi to pomoglo.... Gledao sam izmedu Bcuzz PK13/14 ,Plagron PK 13/14 i Atami bloombastic...

Strah me ove Plantelle mislim da je nikad nisam dao biljci a da nisam imao tip burn :) zar 2ml na 2l moze biti prejako!?!?! Dobro da spricu imam izgleda da cu morat dozirat ispod 1ml :p Volio bih potrosit do kraju ove stvari od Plantelle sto imam i doktorirat ju vec jednom, ali ako je potrebno zavuci cu ruku dublje u dzep.

Za kraj jos nesto...

Panel je na 7x15W Vtac i 2x 30W Full spectrum(2xIR i 2xUV) .Od glavnog vrha je na nekih 35cm, najnizi vrh na nekih 45cm. @Kakadu063 kako ti se cini?Da dizem panel na 40cm od glavnog pa ce najnizi biti na 50tak cm iako ne vidim da przi negdje... Zadnja dva tjedna cu spustit na 25cm pa neka sprzi malo al kako si reko dobit cu na potenciji :) Nametnike isto tako ne vidim nikakve tako da najvjerovatnije i drzi vodu ono tvoje da su ove kineske full spectrumice dobre protiv gamadi. Uglavnom od sada pa nadalje ce biti uvijek na panelu ali kao pojacanje za ovih 9 od Vtaca. Sada mi se neda nista sarafit po panelu jer treba ga vadit van busit rupe,a onda opet otvaram dok cure spavaju tako da cemo ta dva grla rijesit kad zavrsi ovaj grow sad nek vozi na 135W.

Hvala unaprijed svima koji ce procitati do kraja ovaj zid teksta i dati koji savjet te komentirat kako se vama cini napredak i sta radim sa prihranom :)
POzdrav ekipa!
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
jesen stiže dunjo mojaaaaaaa.... znaš onu pjesmu, normalno je da pred kraj života počme trošiti "hranu" iz fan listova, obično kreće od dna prema vrhu biljke, ako je tako ne beri brigu, to što su malo pecnute ne smeta, udovica to voli, vrhovi će ti se još poduplati do kraja ako nešto ne pođe po zlu
Mentor kaze jos 10 dana Cvijet i onda moze samo VRT i Bloombastic ili neki PK13/14 do kraja...
poslušaj mentora, ako nećeš tjeraj cvjet do pred kraj, zadnja 2 zaljevanja (7-15 dana) čista voda + melasa i da vidiš čuda

svjetlo ne trebaš dirati ako ona ne pokazuje da joj smeta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
@.i. Iz tvojih usta u bozje usi. Mislim na ovo o duplanju vrhova a ne zlu :p
Samo donjih par udmire i to jaako pomalo mozda se zadnjih par dana malo ubrzalo. Ovih par u sredini sto sam spricao biokillom i mehanicki ostetio jos se drze i nedaju se nikako . Zato i mislim da nije gladna jer ne zute onako brzo. Kazes ona to voli... mozda si u pravu jer kad god sam je nahranio nije negodovala dapace digla je listove prema panelu i naocigled napredovala sljedecih par dana osim tih spaljenih vrhova. A kao sto rekoh vidim i da su drugi imali jos jace spaljene listove pa su uspjesno priveli kraju i imali dobar harvest. Zadnja dva tjedna sam i planirao samo vodu i melasu koju cu kupit u Bio shopu nekom. Mentora naravno da necu zaboravit zato sam ga i uzeo,ali rekoh malo da olaksam dusu ovdje :)

@hazeri nemas pojma koliko su me umirile ove tvoje rijeci :thumb:::lulamira::

Za vikend cu morat zalit pa cu im dati 2ml Cvijeta na 2,5l vode, a danas sutra narucit neki PK. Citao sam dosta o tom Atami Bloombasticu i na dosta mjesta kazu da je ono PK i bloom booster u jednom i da je vrijedan svake pare. Ima makro i mikro u sebi i idu jaako male doze jer je mnogo koncentriran pa mislim da bi mi bio dobra investicija. Za malo vise para dobit nesto kompletnije a ne samo P i K . Krenuo bih sa dozama od 0,10ml :p
Onda bih imao VRT , Cvijet i Atamija i mislim da bi to bila solidna paleta gnojiva za radit u sljedecim uzgojima automata.

Evo nesto o njemu:

ATAMI BLOOMBASTIC 100ml

It is a high-quality cocktail of bio-minerals and bio-stimulators that is suitable for the last flowering and ripening phase (4-6 weeks).
Bloombastic increases the sugar content of your crop and therefore the weight and the smell.
By means of an explosion of sugar and flower production Bloombastic provides thick, dense, sweet-smelling flowers.
Compared with other liquid flowering products, Bloombastic contains over 50% more bio-minerals (phosphorus and potassium)
for which absolutely no ballast substances have been used (sodium and chlorine).
Bloombastic also has an enzymatic influence in several areas, and therefore has a stress-preventing and recovering influence on the plant.

DOSAGE
0,5-1,0ml per 1L of nutrient solution
NPK (0 - 20 - 21) (W/V)

COMPOSITION
Macronutrients: Nitrogen (N total) 0.11% (of which (NH4) 0,07% & (NO3) 0,11%), Phosphoric Pentoxide (P2O5) 19.62% (8,6% P) Soluble in water, Potassium Oxide (K2O) 20.88% (17,4% K) Soluble in water
Secundary nutrients: Calcium Oxide (CaO) 0.28% (0,20% Ca) Soluble in water, Magnesium Oxide (MgO) 0.20% (0,12 Mg) Soluble in water
Micronutrients: Iron (Fe) 1,120% chelated with EDTA, Manganese (Mn) 0,005%, Zink (Zn) 0,002% and Boron (B) 0,001%

DERIVED FROM: Potassium Phosphate, Potassium Hydroxide, Phosphoric Acid, Iron EDTA, Phosphorus, Pentaoxide, Clay mineral
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
@Lesi super je to nema tu spaljivanja. Iz prve sa led žaruljama da ne spališ listove, meni je trebalo 5-6 pokušaja da uradim tako kako sam ti preporučio čak prvi put nisam ni shvatio da spaljujem pa je ispalo solidno i ništa nije propalo. Ne brini se napuniće se ona sad u drugoj polovini cvetanja. Što se tiče gnojenja tu ti nemam pametan savet od početka bavljenja ovim hobijem koristim hesi i nemam nameru da ga menjam jel sam prezadovoljan.::listomahanje::
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Onda drzim kako je ako se ne pokaze potreba za dizanjem, al zadnja dva tjedna kad budem samo daavao melasu i vodu cu spustit na 25cm panel.
Jucer sam se odlucio napokon i narucio Hesi Try pack. :thumb:
Trebao bi stici sljedeci tjedan pa planiram ovaj vikend jos jednom voda cista pa onda od sljedeceg krenuti Bloom,P plus i Boost i tako udarat do kraja no jos cu se javit mentoru da vidim sta on misli da je najbolje.
Smartam da ne bi trebalo biti problema u vezi mixanja gnojiva, jer dosad je dobivala najvise P. Vrt(koji bi izbacio kad krenem sa Hesijem) i jednom mizernih 2ml Cvijeta,ali to je vec isprano i potroseno mislim,ali opet da budem siguran jos jednom voda pa prelaz na Hesi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kakadu063

mladji referent

Aktivan Član
06.03.2018
297
1.490
143
36
Bro ja sam radio sa led e27 i imao sam slicne probleme mislim to i nisu neki problemi. Ali izgurao sam cetri biljoze. E sad ja bi se uvek odlucio za organic nego hemiju. Lakse je,ne moze tek tako da se spale jedino pokazuje rezultate za 4-7dana. Lepe su biljke podseca me na moj grow :D ,neka je sa srecom :) i meni su krenule da se pune tek u drugoj polovini cvetanja. Ja sad koristim plantelu list u outdoor,ali za cvetanje cu ipak plagron alga bloom i greensensation. ja sam svoj panel kad je bio u fulu 155w drzao na 45cm od vrhova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hermic and Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Znam pratim tvoje aktivnosti ;) I ja bi rado organic ali dode mi malo vise BB try pack a dobijem 250ml bocice Grow,Blooma i Topmaxa. Heaven fali i koliko sam citao ljudi ovdje govore da brzo svega prifali. Plagron i ostala organic ekipa mi je preskupa i mislim da mi je jos prerano za takve finese dok ne uhvatim osnove. Tako da sam se odlucio za Hesi try pack nekako mi best buy a dobijem i P plus i Boost i mislim davat manje doze jer zasad samo automate imam pa ce mi potrajat nadam se kroz bar jos sljedeci grow. Hesi sam jednom kupio cijeli kit i koristio do trece nedjelje cvijetanja na 4 domaje u 6,5l potovima pod istim panelom 135W) i sve je islo vise nego odlicno pogotovo kad sam na pocetku cvijetanja dao Boost drugo jutro ludilo brale :) Nazalost sve je letilo van u 3 sedmici ,iskrslo nesto,paranoja itd... U toj zbrci sam cijeli kit ostavio na neadekvatnom mjestu i zaboravio na njega.Boost se pokvario smrdio ko PLantella Vrt. Bloom ,Phospor plus i Root ulovile neke alge ,pljesan sta ja znam odvratno izgledalo i znam da toga nije bilo kad sam tek kupio . Odmah nakon zaljevanja sa tim cudo problema svi moguci simptomi na listovima itd...a i panel je bio 195W na 20 cm :fuck:

Sljedeci grow cu ubacit jos 4 grla pa probat sam malo jacom wattazom od trenutnih 135W . Tako nesto kao i ti i ganjaman sto imate 160W sa obavezno ove dve kineske full spectrum od pocetka do kraja. Sad sam nekako sigurniji u sebe zahvaljuci kolegama sa foruma pa mislim da ce to dobro proci. Pazit cemo i reagirat cemo ;) Ovaj zadnji grow je brutalno krenuo do cvijetanja sa 4 automata u 6,5l potovima pod tih 195W ali nisam dizao panel vise od 30cm uopce kako su rasle svega dva puta i kad je pocelo cvijetanje listovi su bili na izdahu i onda jos taj Hesi budjavi.
Hebiga svaka skola kosta :)
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Prošlo je 11 dana od zadnjeg javljanja pa bi bio red da bacim kratki update.
Proslu subotu 21.7 je dobila 3l ciste vode jer sam cekao da stigne Hesi try pack koji je dosao u ponedjeljak ujutro.Istog jutra sam morao montirati filter jer se pocela dosta osjecat i uz sve prozore otvorene uspjela bi "zasmrdit" sve. To sam na brzinu rijesio jer sam morao van i nisam bas najoptimalnije rijesio spoj filtera i venta sto se tice protoka zraka pa sam prebacio TT-ejca na drugu brzinu(280m3/h). Filter je PK Coco Eco 360m3/h koji je vec koristen nekih dva,tri mjeseca,ali i dalje odraduje posao perfektno. Malo se smanjio protok zraka nista strasno ,ali je i manja buka nego bez filtera na 1.brzini. Temperature vani su porasle i jos taj filter pa se nekad temp u boxu zna popest na 30 stupnjeva u najtoplijem dijelu danu.Tempera u prostoriji di je box je izmedu 26-27.5 celzija.Malo sam pojacao vent koji puse preko krosnje i ona se ne buni. Skinuo sam tri cetri donja potrosena lista koje sam uspio bez otpora otkinut,ne zelim je rezuckat.

Primjetio sam da je pocela puno brze piti vodu te je vec u cetvrtak(nakon 5 dana) lagano objesila listove i pot je bio lagan pa sam je zalio sa 1/5 preporucene doze. Manje je vise ,a i prvi put joj dajem Hesi pa da se ne sokira :) Dakle dobila je 3ml Blooma,1,5ml Phospor plus i 1,2 ml Boosta na 3l vode.

Meni se cini da je na to odreagirala dobro jer je lijepo pocela popunjavat one rupe na vrhovima di se mogla vidjet stabiljka.Spaljeni vrhovi listova se ne sire koliko vidim.Tako da sljedece zaljevanje planiram povecat dozu na trecinu ili cak na pola preporucene.

Trenutno je stara 71 dan i po izgledu lisca,a i po novim pistilama koji izbacuje i popunjava vrhove uvjeren sam da ce ici debelo preko 100 dana... neka nje i koliko god vremena joj treba cu joj dati. Nema zurbe.E da ona Anestezija hermic nije prezivjela u divljini nesto ju je izjelo i polomilo ali nije se ni napunila previse i puna jaja bila tako da sam je ostavio di je i vise je ni ne posjecujem. Evo slikice pa se javim za desetak dana.

IMG_20180729_121239.jpg IMG_20180729_121304.jpg IMG_20180729_121352.jpg IMG_20180729_121404.jpg IMG_20180729_121434.jpg IMG_20180729_121529.jpg IMG_20180729_121538.jpg IMG_20180729_121617.jpg IMG_20180729_121753.jpg IMG_20180729_121808.jpg IMG_20180729_121940.jpg IMG_20180729_125714.jpg IMG_20180729_125724.jpg IMG_20180729_125749.jpg
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Mislis da ih pali malo? I meni se par puta ucinilo... Ovaj tjedan mi je bio ludnica od obaveza,po dvije smjene sam udarao zato sam i na brzinu do sklepao u ponedjeljak zbog sve prisutnijeg mirisa.Sad spavaju a veceras necu imat vremena za to obavit, tako da cu sutra ona kako spada to napravit. Mislio sam da ce izgurat i ovako do kraja iako stoji okomito jer evo odraduje posao i vise nego dobro. Ne osjeti se nista dok box ne otvorim. Nije bas da mi se da okretat ga :) U cemu je nepravilnost ako stoji okomito?
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Znam da nije optimalno rijeseno sto se tice protoka zraka, ali nisam imao vise vremena. Od proslog growa imam komad alu flex cijevi sa akusticnom izolacijom kao sto je ovaj komad sto izlazi iz venta van, ali mi je tesko bilo postavit sve to na brzinu(nisam imao ni vezice ni zice bakrene pri ruci da spojim crijevo na filter) jer sam morao na posao pa sam samo izvukao ovo malo kruce koje sam narucio pred mjesec dana sa air potovima.Lakse je bilo za nataknut na filter i vent jer je krutije. Mislio sam posto radi dobro posao i ovako da moze jos izdrzat mjesec dana.
Inace prije sam imao vent drukcije postavljen i filter je bio horizontalno odmah uz njega i nije bilo krivina da koce protok zraka nigdje i kratak je put bio,ali kao sto rekoh za to trebam malo vise vremena jer sam u startu ovog growa vent i njegov izlaz postavio drukcije.

Sutra opet normalno radim jednu smjenu pa cu imati vremena popodne do 18 sati dok je svijetlo upaljeno to rijesiti. Podignut cu i panel za 10cm valjda nece to utjecat na punjenje vrhova? Da li moze panel preblizu i veca temperatura uzrokovat gubitak trihoma (kristala)?

Hvala na savjetima!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Skunker420

Skunker420

Aktivan Član
22.03.2016
254
647
93
Po meni kako ti listovi izgledaju je kao da bi jela jos i mislim da razdaljina svjetla ne moze uticat na trihome opet sacekaj iskusnije npr hazea brata
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-07-30-02-40-03.png
    Screenshot_2018-07-30-02-40-03.png
    1,9 MB · Pregleda: 37
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Filter namjesten i panel dignut za nekih 10cm. Protok zraka je sada puno bolji kao sto je bilo i za ocekivati. Vent je i dalje na drugoj brzini. Skinuo sam donja tri zuto-smeda lista koji nisu pruzali otpor :)
Primjetio sam da je pot vec podosta lagan tako da mislim da ce za dan dva trebat opet zalit pa cu i nahranit sa pola doze Hesijevih napitaka za cvijetanje. Jos cu postat u mentorski veceras pa da vidimo sta kaze mestar CilI. Posto sada imam Hesi mislim da nece trebat melasa,ali nije problem kupiti pa zadnja dva tjedna davat nju sa vodom iako neznam koliko je to potrebno... Zivjeli!

IMG_20180730_173955.jpg IMG_20180730_174221.jpg IMG_20180730_174028.jpg IMG_20180730_174117.jpg