auto anubis zvucnik grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

alex994

Aktivan Član
19.10.2010
102
36
28
32
Pozdrav!!!!
Da prestavim svoj box.
Dimenzije su visina 42cm i sirina 18cm.
Stavljena su 3 grla ,sad su 2 x 23w cfl 2700k 1450l svaka,planiram stavit mozda 2 najvise.
Jedan ventilator upuhuje a jedan velikiispuhuje.
Sjeme je auto anubis fem od pyramidseeda.
Biljka je stara 9 dana.
Evo slika:ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
100
0
39
Mozda nisam dovoljno iskusan ali cini mi se da je 42cm premalo.
Vidim da su ti CFL-ke zauzele bar oko 20cm ili imas mogucnosti da ih posle kad biljka poraste jos pogidnes??
 

alex994

Aktivan Član
19.10.2010
102
36
28
32
Temp po nocije 18c a kad je upaljeno 32-35c.
Nemogu stavit vertikalno cfl ali sam razmisljao spojit jos jedan isti zvucnik.
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
stavi vodoravno na plafon kutije na tim keramicim grlima bi trebo bit L limic za zavrtanje sarafa za plafonjerke i tu uvrnes saraf za plafon i taj lim savijes tako da ti sijalica nedira plafon ;)
i dobices vise prostora ;)
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
zemlju obavezno promeni,sa njom ti nesto nije u redu,koja zemlja je uopste u pitanju?I sijalice moras horizontalno da stavis,a ne tako vertikalno da stoje,to je cfl ne greje kao hps neces da zapalis nista,ovo ti pricam sta MORAS da uradis da bi ti grow uspeo pa ti vidi.Da nisi slucajno prihranjivao,i za temeraturu bi trebao da se pobrines malo?
pozz
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
alex994 je napisao(la):
ma cflk-e su namontirane na zicu koju sam pricvrstio cavlima.

pa mozes zicu okomotat oko grla il selnu stavit i zavrnit vodoravno il horizontalno grlo za plafon ;) to ces morat prije il kasnje ;)
i petarpan ti kaze isto ;)
 

alex994

Aktivan Član
19.10.2010
102
36
28
32
tek je stavljena nova posuda sa novom zemljom florafill a pocela je zutit ona dva lista jos dok je bila u posudi od jogurta,a sijalice ako stavim horizontalno onda mi grebu u ventilator.
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
druze biljcica ti izgleda kao da ima 7 dana,a ne 14,izvini sto ti kazem ovo ali ako ne kupis neku normalnu zemlju,sa normalnom ph i ne promenis polozaj cfl-a o dog tvog posla nema nista.
 

pljuga2

Aktivan Član
23.10.2012
111
5
0
36
alex994 je napisao(la):
tek je stavljena nova posuda sa novom zemljom florafill a pocela je zutit ona dva lista jos dok je bila u posudi od jogurta,a sijalice ako stavim horizontalno onda mi grebu u ventilator.
pa izbaci ventilator vani jel to ispuh ;) jer nekad sam i ja imo takav box nekad davno ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Raspravljate se oko krive stvari. Covjek kaze da je temperatura 32-35 kad su sijalica upaljene. I to kod termometra koji je daleko od mjesta gdje je mala biljčica. Imas problema sa teperaturom prijatelju. Isto tako ti sijalice nisu dobro namontirane, ako tako ostane neces biti sretan. Drago mi da si se odlucio za growanje ali ipak moras neke osnovne uvjete ostvariti da tako nesto i da rezultat. Sve sto ti nije jasno radije pitaj odgovoriti ce ti se sigurno. Sretno!
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Oprah je napisao(la):
Raspravljate se oko krive stvari. Covjek kaze da je temperatura 32-35 kad su sijalica upaljene. I to kod termometra koji je daleko od mjesta gdje je mala biljčica. Imas problema sa teperaturom prijatelju. Isto tako ti sijalice nisu dobro namontirane, ako tako ostane neces biti sretan. Drago mi da si se odlucio za growanje ali ipak moras neke osnovne uvjete ostvariti da tako nesto i da rezultat. Sve sto ti nije jasno radije pitaj odgovoriti ce ti se sigurno. Sretno!
skrenuta mu je paznja i na temperaturu,mada iskreno mislim da mu je zemlja bezveze.
 
12.03.2012
35
32
0
39
alex994 je napisao(la):
Biljci je 14 dan,ali su dva lista pocela zutit a i ne raste bas.
Presađena je u 1,5l vazu..

ne brigaj samo njisma temperaturu a ovo što ti je počelo žutit može bit od temperature a i ne meni su znali tako počet žutit dok ih nisam presadio u veće tegle, jednostavno stanu sa razvojem iako su ostali uvjeti u redu,vjerovatno požderala svu klopu iz dva dcl zemlje...
 
08.08.2008
109
83
28
Bombardirate ga sa svime i svačim...

Žarulje definitivno u horizontalu,ako te muči prostor probaj sa Y grlima, meni su se pokazala praktična. Provjeri ph vode kojom zalijevaš jer je često voda iz slavine ph 8+.
drugo, biljke dok je toplo stagniraju!, ne rastu,ne miču se uopće! Makni toplinu iz boxa van!, po mogućnosti stavi taj najveći ventilator da ti puše u razinu žarulja prema van!
Nedavno sam također radio Anubise i nisu me se dojmili. Biljka počinje cvjetati već nakon 20 dana i spada u jeftinije sorte. Za taj box ti je taman.
Možeš ju LST-irati horizontalno po cijelom kompu.

I uzmi sada bar jednu žarulju sa plavim ( COOL-WHITE, ili sl - 6500K.), ove 2700K je crveni spektar a treba ti malo plavog.
Sretno!