Auto Big Bang/Green-O-Matic HPS, by enolagay

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
Pozdrav,

evo da se i ja ubacim. pratim ovaj forum već godinama. imam 2 odrađena growa. jedan je bio tu dokumentiran, ali ga nisam dovršio, ma da je uspješno odrađen. nadam se da ću ovaj privesti lijepo i uredno kraju.

isklepao sam neki box u kućnoj radionici. dimenzije su 60x60x80. unutra je napravljen reflektor koji je namjenjen za 2 hps od 70w. znam da je bolje imati jednu od 150w, no dobio sam besplatno ove, pa ću ih i koristiti. za ventilaciju koristim 2x 80mm pc venta, koji su montirani na reflektor da hlade žarulje. za ubacivanje zraka u box koristim neki mali ali divlji pc vent,a za ispuh sam isčupao iz neke grijalice veliki ventilator na koji sam montirao diy filter od aktivnog ugljena. sve je iznutra presvućeno s onom crno bijelom folijom. posude su ručno rađene baš za boks. uglavnom ima mjesta za 8 biljaka i u tome slučaju svaka ima volumen od 4,6l, što mislim da će biti sasvim dovoljno. od vrha posuda pa do reflektora (kad je složen na najviše) ima 60cm prostora.

sjeme je trenutno na klijanju. radi se kao što kaže naslov o green-o-matic i auto big bang-u od green house seeds. plan je zasaditi 4 big banga i 4 green o matic-a direkt u te posude i odraditi sve bez presađivanja. usput mislim koristiti hesi gnojiva. znači tek dok počnu cvijetati mislim koristit bloom complex, phosporus plus te supervit kroz cijeli gorw.

trenutno je box na tesitranju i kako se ćini ventilacija radi svoje, te su temp u boksu oko 22 stupnja u visini biljaka kad je reflektor na nekih 10 cm od njih, s tim da moram napomenuti da je trenutno unutra samo jedna hps od 70w žarulja, a drugu ću ubaciti s vremenom. režim svjetlosti kroz cijeli grow će biti 18/6

tolko o tome.
sad imam neka pitanja. zemlju mislim koristit teru magmu. koristio sam ju i ćinila se sasvim ok. nego imam uz to još neke dodatne stavri. imam perlit, kokosov treset i vermikulit. pa me onda zanima kakav da mix napravim od svega toga?

pozdrav

slike: ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
Po meni ti je previse 8 biljaka na taj prostor..puno previse..Ja imam 2 auto big banga u boksicu 40x45x80 (dxsxv) i vec (nemaju jos ni 30 dana) im fali prostora. Ok, dubine jos imaju, ali im definitivno fali sirine. Ne racunaj previse na LST (barem sto se tice bb-a) jer mu jako brzo stabljika postane debela i nesavitljiva. 4 biljke ti je sasvim dovoljno na taj prostor..moje skromno misljenje. U svakom slucaju, sretno!!!
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Nije previše biljaka ako ideš sa automaticima...ustvari ideš na SoG (sea of green metodu), samo teideš od starta sa 12/12 vec rokaš normalno 18/6...samo ti naguraj koliko god stane, pa lako kasnije izvadiš ako vidiš da neide...
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
realno mislim da bi 6 komada bilo ok. no stvar je u tome da sam naručio 10 sjemenka, a imam vremena za odradit samo jedan grow. pa ću onda roknut unutra 8 komada, pa neka rađe svaka da manje nego da fali :)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
Sjetit ces me se svaki put (kad malo porastu) kada ih budes vadio (zalijevanje) i vracao u boks :pP
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Tu se nece moci raditi neki dobar LST jer su sve autoflowering biljke..moj green o matic isto mu je narasla jako brzo stabljika i postala nesavitljiva i premale su to biljke za neki lst.Al isto 8 komada na taj prostor mi se cini previse