Auto Blue Diesel (95/180 w CFL + LED) by Mad Rabbit

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Vecer vutro. Evo odlucio ja da krenem neki novi i totalno drugaciji dnevnik od prijasnjih.. :banana_rasta:
Drugaciji je zbog toga sto cu po prvi put radit automat u indoru te ce ovaj grow biti vise iz razonode i da skupin neko iskustvo oko automatica. :vozdra:.
Pa da krenemo lagano :
- box napravljen od starog ormarica (dim : 400mm x 300mm x 750mm,oblozen kompletno sa "diamond on black" folijom
-rasvjeta za vegu se sastoji od 2x36 w ( 6400 K) te jedne od 23 w ( 2700K)
-rasvjeta za cvatnju ce biti od jedne velike cfl-ke od 125 w ( Trilite),crvenog spektra 2700K nekih 8000 lm te cu dodati jos dvije male od 20 w
-ventilacija je za pocetak jedan mali pc vent od 80mm spojen na punjac od 12V kao ispuh,a kasnije ako bude potrebe ubacujem i jos jedan od 120mm. Ulaz zraka je pasivan.
-sjeme je Blue Diesel auto od Advance seedsa. Proizvodjac ga opisuje kao cross blueberry-a i biodiesel mass-a. Ima da se plavi hah. Sjeme isklijano u maramici te stavljeno jucer u zemlju
- posuda kruzna fi 25cm nekih 7L
- zemlja substral terramagma
- gnojivo za vegu mislim da mi nece ni trebat ali ako bas bude imam plantelu zelenu,dok za cvijet cu koristit hesi bloom i P+.
- ostalo od opreme imam kineski zutac ph metar,analogni termo-hygro te digitalni takodjer. Kupljena kiselina ph down u grow shopu od 250ml za rusanje ph vode.
- rezim svjetla ce biti 24/0 do cvata te onda mijenjam na 20/4 do kraja.
Toliko drustvo za sad,cujemo se u drugom update-u,evo slika koje govore vise od 1000 rijeci.. :joint2: :joint:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Da? I kakav ti se pokazao kao strain?? ;) :D
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Prvi grow, nikakav trening, kasnila je 20-tak dana sa rastom(loša zemlj i ja idiot), terasa grow, izvukao sam oko 30g.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
image.jpg image.jpg image.jpg UPDATE #1 :
Pozz drustvo eo jedan mali update te ujedno i prvi u ovom dnevniku.. :joint2:.
Dakle diesel-ić je ziv,ugledao svjetlo dana juce stoga mu je ovo drugi dan zivota. Kao i prema ocekivanjima,sve normalne uvjete za zivot ima,sto se vidi iz slika takodjer stanje na termo/hygro metru. Vlaga je malo niza ali i to ce se podic s vremenom kako biljka raste. :djede:.
Ubacen je jos jedan vent 120 mm koji puse direkt u zarulje te ih ujedno i hladi. Sto se tice polijevanja imam prskalicu tlacnu od 2 L te ju prskam sa njom mozda jednom dnevno po malo i nastelao sam ph vode pomocu ph downa kiseline na 6.3. Vrlo je mocna kiselina da ubacim u spricu 0.2 mL na 2L vode i rusi mi ph na 6.3. :let:
Toliko za sada sljedeci update za vikend!! Do tada peace sviiii... :wave:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Update #2:
Vozdra svima,stigo na red jedan mali update!! :banana_rasta: :spliff:
Dan 5 a od toga cetvrti od kad je otvorila kotiledone. Stavio sam unutra case sa umocenim krpama radi podizanja vlage koje imam mrvicu manje,svega nekih 33%Temperatura se krece od 23 do 27 C imam dva mjeraca unutri i malo variraju vrijednosti ali gledam po nekoj aritmetickoj sredini. :djede: Rezim 24/0 izgleda da prija plavom dieselu ma da ga nisam do sada uopce probao prije! Ph vode stelam na 6.3 i sibat cu ga do cvjetanja, te cu ga onda povisit prema 6.7! Jos uvijek je ne polijevam samo prskam iz sprice od 2L . Sve u svemu zadovoljan sam sa razvojem do sad a dalje sto bude bit ce! Narucen i takodjer grijac za terarije ona crna lampa od 100w da inam za cvjetanje.. Peace everybody pozz from Rabbit!! :joint2::watch:
image.jpg
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    221,9 KB · Pregleda: 28
  • image.jpg
    image.jpg
    300,5 KB · Pregleda: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    222,2 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
image.jpg image.jpg UPDATE # 3:
Day 11.
Hello svima veselim ljudima i zenama na vutri.. Jos jedan update u nizu. Nista se posebno nije dogadjalo od zadnji put. I dalje rezim rada 24/0 u boxicu,temperatura od 21,5 do 26 C malo varira ovisi puno o vanjskoj dnevnoj temp koja se mijenja redovito,vlaga i dalje nest niza uspijem ju podic na 50% i to kad ju poprskam prskalicom. Nema pravog zalijevanja jos jedno tjedan dana dok se ne ukorijeni kako treba. Sve u svemu zadovoljan sam sa dosadasnjim razvojem!! :banana_rasta: :joint2:.
Od treninga ovaj put ce bit samo LST-a bez supertopinga ili rezanja,a ako bude potrebe odradit cu eventualno croping no o tom potom..
Sljedeci tjedan mi dolazi mali grijac od 100w ona terarijska lampa pa nek bude spremna za cvjetanje koje bi moglo biti kroz dva tjedna. Toliko za sad uzivajte mi svi i pozz od rebonje.. Peace!! :djede: :vutra:
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    286,1 KB · Pregleda: 32
  • image.jpg
    image.jpg
    362 KB · Pregleda: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    401,6 KB · Pregleda: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    355,7 KB · Pregleda: 34

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Znam @L0oD sve mi je jasno pokusavam sve cak sam razmisljao mali ovlazivac kupit pa probat. Inace nisam do sad nikad imao problema sto se tice vlage cak ni pod hps-om.. Ali mislim da s vremenom kako bude postajala sve veca da ce i vlaga postepeno skakat a ionako mi za cvat ne treba previse :vozdra: :joint:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Fala Čekicu. Ma nije uvijek bas sa problemima ali jbg bit ce bolje.. :joint:
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
UPDATE #4:
Vozdra ekipo stara.. Stigao ja do novog posta.
Day 15. Diesel se dobro drzi za sad,jucer sam mu napravio prvi blagi LST trening da bi novi razgranci ispod internoda dobili vise lumena. :banana_rasta:. Primjetio sam da na ovom rezimu 24/0 biljka se slabo izduzuje tj toliko je kratka i samo se gusti sto mi ide u korist jer ne volim izduzenje kod bilja.. :cool:. Nisam ju jos pravo polio danas navecer ce dobit dozu polijevanja od recimo 3 dcl vode ph 6.3. :bocni::
Neznam koliko ce jos izdrzat do cvjetanja al ja se nadam jos barem deset dana,ma da znam da ce i kad procvjeta jos ona malo rasti. Cim dodje grijac mijenjam joj rezim na 20/4 da se malo naspava,jer je zasluzila jadna nakon toliko dugo pod svjetlom..:gled:
Moram napomenit kako se lagano vec osjeti miris u zraku kad otvorim boxic,ali je ugodan.. Toliko za sada ekipo uzivajte i stay high... :joint2:
image.jpg image.jpg image.jpg
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ja ti ovaj ovlazivac preporucujem, isto 20 Eura al kvalitetan i ima vanjski rezervoar od bilo koje pvc boce za pice... i jos je prilicno mali. Sretno !
B407763.jpg

http://www.ebay.de/itm/Luftbefeucht...718932?hash=item25b4b79094:g:s6IAAOSwT~9Wlkyf
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Mad Rabbit
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.