Auto BlueAmnesia XXL, Auto Tutankhamon, LED E27 160w, LST by @ganjamann

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.02.2018
45
208
33
29
Veliki pozz ekipi sa :vutra:
Prije svega, zelio bih se zahvaliti svima koji su pisali po forumu jer sam od Vas naucio jako puno. Shodno tome, odlucio sam to znanje prenijeti u praksu :D

Box je napravljen i predstavljen temi koju sam ranije otvorio.
Za one kojima je promaklo, 60x60x130cm.
Ventilacija 2 PC venta 15cm za ispuh zraka, spojeni u seriju da mi ne stvara preveliku buku. Ako bude potrebe, lako ih spojim paralelno :)
Ulaz pasivan na dijagonalno suprotnoj strani od ispuha.

Rasvijeta LED E27.
12x 10w 4000k
4x 10w 3000k - trenutno nisu u funkciji

Temp u boksu je 28 stupnjeva sa upaljenim svijetlom i ventilacijom (na nekih 20-25cm od panela).
Kad iskljucim zarulje a ostavim ventilaciju, pada na 22-23 stupnja.
Vlagu ne mogu podici iznad 30% nikako. Nadam se da ce to porasti kad i biljcice malo porastu.
Ako ce biti potrebno, kupit cu ovlazivac zraka.

PH metar nemam. Nadam se da bude dobro i bez njega. Dolazi lakmus papir od brace kineza (kod nas ga uspio pronaci samo u jednoj apoteci, 50 papirica=100kn, debelo preskupo).

SJEME:
1x Dinafem - Blue Amnesia XXL auto
1x Pyramid - Tutankhamon auto

ZEMLJA:
Terra Magma Bluemenerde pomjesana s perlitom (4:1)

GNOJIVO:
Jos nisam kupio nikakvo gnojivo. Mislio sam kupit plantelu cvijet jer je dostupna u svim trgovinama.
Ako netko ima savjet za neko bolje gnojivo, slusam :)

KLIJANJE:
Pokusaj 1:
Prvo sam stavio jednu Amnesiu klijati u wc papir, ni nakon 4-5 dana na temp od 30stupnjeva nije bilo nista od nje. Papir sam redovito vlazio i nikad nije bio suh. Skuzio sam da sam je ubio kemijom pa sam stavio novu na klijanje.

Pokusaj 2:
Stavio ja jos jednu amnesiu u casu s vodom i blizu radijatora. Nakon 72h, opet nista. Tu vec pocinjem sumnjati da ni ovu prvu nisam ubio ja nego da su falš sjemenke.


"Pokušaj 1" i "Pokušaj 2" stavljeni u teglu sa pripremljenom zemljom. To im je bila druga sansa. A na klijanje stavljeni 1x blueamnesia i 1x tutankhamon.
Raspukle se obje u roku 24h.

Ono sto me bunilo je da je amnesia imala neku zelenu klicu, dok je tutankhamon od odradio po PS-u. Lijepa bijela klica :D

Obje sjemenke su presađene u zemlju nakon 48h (4.3.2018). I kak sam ja po prckao po teglama, skuzim da je jedna amnesia (pokusaj 2) uskrsnula.
IMG_20180305_182138.jpg

Sad imam 3 biljcice, a mjesta realno za 1 ili eventualno 2.
Prvo sam imao problem jer nisu htjele proklijat, a sad neznam kud s njima :D
Mislim da cu jednu piknut negdje out kad se otopi snijeg...

Danas to izgleda ovako:
IMG_20180308_081122.jpg

IMG_20180308_081131.jpg

Zalijevam ih 1-2 puta dnevno folijarno. Za sve tri potrosim cca 2dcl vode. Jel to premalo?

...misljenja, savjeti i kritike dobrodosli

nadrobio sam svega :D nadam se da ce biljke lijepo napredovat do iduceg posta. A do tada :rasta:
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Nek je sa srećom:thumb:!Ja baš idem zasadit blue amnesiu pa ćemo da uspoređujemo!:mario::
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Sretno! Mnogo ti je to biljki za tu veličinu boksa jedna biljka oko 30dana vege i pun boks. Za dvadeset dan valjda će moći napolje pa ostavi jednu naj jaču u boksu. Zali jednom dobro da procuri na rupe i onda ne zalivaj dok se zamlja ne prosuši, bitno da se koren dobro razvije. U početku ti ne treba nikakva korekcija vode. U početku drži upaljene tri žarulje na jedno 30cm od biljke, kad pusti treći par listova ukluči još neku žarulju ali tad odmiči panel na 50 cm. Ne boj se neće biti manjak svetla pratimo pa ćemo korigovati ako bude potrebno, bitno je da ne spališ listove!::volimj::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg
10.02.2018
45
208
33
29
Hvala na podrsci!
U boxu su 3 biljke jer sam imao problema s klijanjem. Plan je bio samo 1 stavit u box :D
Izgleda da ce sad na kraju ostat dvije. Treca samo ceka da se vani otopi snijeg (trenutno je 16 stupnjeva kod mene) i ide ona vanka tako da ce u boxu ostat 1 tutankhamon i 1 blueamnesia.
Zalio sam dobro zemlju prije nego sam piknuo menke. Sad se bojim zalijevati iz flasice da ne potrgam biljke, dok su jos tako male. Zato ih zalijevam folijarno. Pratit cu ih stalno, nadam se da necu pretjerati s vodom :D

Nek je sa srećom:thumb:!Ja baš idem zasadit blue amnesiu pa ćemo da uspoređujemo!:mario::

Bas mi je drago!
Ovo mi je prvi grow i dobro ce mi doci netko s kime cu moci uspoređivati :D


Zaboravio sam napisat u prvom postu. Svijetlo sam odlucio drzati 20/4. Ventilaciju ostavljam ukljucenu i kad iskljucim zarulje. Temp u sobi je nekih 22-23 tako da to moze biti jedino plus :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Ventilacija mora raditi 0-24, tj. moraš mijenjati zrak 1-5x u minuti. To je bitno.
Sjeme probaj drugi puta staviti u odstajalu vodu (36h). Temepratura ti je mozda malo previsoka bila za klijanje. Ja stavim u papir, dobro namocim i onda stavim izmedu dva jednaka tanjura da drze tu vlagu i toplinu (i ne propušta svjetlost). To sve skupa ide na router ili modem, ili nešto što se lagano grije. U manje od 24h mi sve isklija i spremno je za sadnju.
Što se tiče zalijevanja, to malo prouči kako se radi, dobio sam dojam da im dajes puno vode, a jos LED imas. Dobro je folijarno davat, posebno u početku. Paziš da ti ne opeče rasvjeta, dakle špricaš po mraku ili po danu, a onda lagano mozes obrisati papirnatim rucnikom visak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
10.02.2018
45
208
33
29
Sto se tice rasvijete. Bojim se da nebi bilo premalo :/
Prvo sam stavio 9kom 10w 4000k na nekih 30-ak cm od biljke i izduzila se strasno. Onda sam je zatrpao zemljom do vrha tegle, podigao na nekih 17-18cm od rasvijete, i dodao jos 3kom 10w 4000k. Sad se vise ne izduzuje i vidno napreduje.

Pratim stalno situaciju i nadam se da budem uspio uociti na vrijeme ako mi krene palit listove.

Napravio bi ja jos jedan box, pa cak i kupio jos sijalica i svega potrebnog, ali nemam ga kud montirati.
Glupo mi je grijat cijelu garazu radi jedne biljcice, a u kuci to mora biti full full stealth. Jedva sam ovaj box ugurao...

A sto se tice zalijevanja, procitao sam negdje na foumu tu foru sa brisanjem listova nakon folijarnog zalijevanja. Koristim ju od prvog dana. Malo vatice i pokupim sve kapljice s listova. Pokusavam to radit sto je njeznije moguce...

Folijarno zalijevam sa 2-3dcl "pipovace" bez namjestanja PH, 1-2 puta dnevno. Probam zemlju pa ako mi se cini suha, zalijem...
Jel mozda do svijetla? Kao sto su kolege vec sugerirali...
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Ako raste, onda je ok. Dok prestane rasti se trazi problem. :D

I jedno pitanje: zasto si isao na automatike?
 
Poslednja izmena:
10.02.2018
45
208
33
29
@hazeri
na koju biljku mislis da se zuti? gledao sam ih danas sve tri i ja ne vidim zuto. Znam da si ti iskusan i da uvijek dajes super savjete pa bi te molio ako mozes malo detaljnije :)

Odlucio sam se na automatike cisto zbog toga jer mi je prvi grow, mislio sam da ce mi bit jednostavnije njih uzgojit. A za iduci grow (otom-potom) vec imam u planu neke foto sorte :D
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
To što ti se izdužile je verovatno zato što si plitko semanke stavio u zemlju, ništa stašno, dodo si zemlje i to je ok. Svetlo možeš držati na toj daljini dok ne počne da raste treći par listova onda odmakni na 40 cm. Tada gledaj dal će da se izdužuje. Prvi mali listovi se neće ni primećivati zatrpaće ih veliki listovi a njih je bitno da ne spališ. Spaljivane se primećuje posle 20 dana a tad je kasno za pomoć.
 
10.02.2018
45
208
33
29
u cetvrtak su biljke natrag odmaknute od panela na nekih 26-27cm. To se pokazalo super. Biljke se uopce vise ne izduzuju. samo fino listovi rastu :D
poceo sam pratit tocno koliko vode dajem kojoj biljci. Ostavim vodu da ostoji nekih 10-15min.
Jucer ujutro sam svaku zalio sam 1dcl vode.
Dali im je to dovoljno? Trebam danas opet? Ili da zalijevam sutra?

Evo nekih slika da lakse procijenite. Slikano danas ujutro :)

IMG_20180311_052428.jpg IMG_20180311_052431.jpg IMG_20180311_052436.jpg IMG_20180311_063107.jpg IMG_20180311_063123.jpg IMG_20180311_063139.jpg IMG_20180311_063145.jpg IMG_20180311_063153.jpg

Planiram ovih dana kupit neki ventilator da mjesa zrak unutar boxa i stvara i "vjetar".
Dali netko ima kakvu preporuku?
Htio bi da je ventilator sto tisi...
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Dobro izgledaju, obavezno nabavi ventilator da meša vazduh a panel još nekolko dana pa ga odmakni još. Zašto ne zaliješ jednom dobro da procuri voda dole i onda zaliješ kad se dobro prosuši. Ovako kako radiš matletiraš i sebe i biljku. Ubaci neku plitku posudu sa vodom i neki vlažan ručnik da podigneš vlagu, prijaće biljki.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar and hazeri
10.02.2018
45
208
33
29
UPADATE - 8. dan tutaknkhamonu i 10. dan amnesii

Biljke su zalijane prije 48h. I onda su izgledale ovako:
IMG_20180312_121809.jpg

amnesia je popila 1,8dcl vode i onda je procurilo iz pota.
tuthankamon je popio 2,2dcl.
Najmanju biljku (amnesia, tada stara 6dana) nisam zalijevao. Taj dan sam je poklonio frendu koji ce se iskusat u outdoru...
Sad imam samo 2 biljke....za koje moram smislit pot-ove pod hitno.

kada trebam ponovo zalijevati?
neznam prepoznati dal je zemlja suha ili nije :/

Danas je situacija malo drugacija :
IMG_20180314_122518.jpg
IMG_20180314_122523.jpg

:D

biljke rastu na ocigled :)
Ja sam zadovoljan.

Ako netko primjecuje bilo kakav propust ili gresku, molim da mi ukaze da se popravi...


Molim Vas za sugestiju kakve pot-ove da kupim.
Unutarnje dimenzije box-a su 52cm x 58cm zbog debljine drvene konstrukcije :/

posto sam planirao sam jednu biljku, prvotno sam smislio ovakav pot:

IMG_20180314_123834.jpg

(Inace kante za zelje, 25l)
probusene rupe i ispod. Lavor koristen kao podlozak. Cheap solution :)
...na dno sam stavio nekih 5cm glinenih kuglica.

Dali ovakvo riješenje uopće valja? Mogu kupit kante od 12L, isto tako ih probusit i smislit neki podlozak cetvrtasti u koji cu stavit obje kante?
Mislio sam taj podlozak onda staviti na neko postolje s kotacima, tako da mogu kasnije biljke lakse izvadit van bez da zamazem pola kuce :D
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Dobar kupus pot :thumb:
Nakon što zaliješ da procuri dole, drugi dan, ili treći, možeš malo preorat površinu zemljice sa vilicom da pustiš zrak do korijena dole, obožavaju to. Možeš i, zavisno od tvrdoće pota, malo mu stisnut stranice, da nastane dubinska pukotina na zemlji, kroz koju zrak opet bude dostupan korijenu, ali pazi da ne oštetiš korijen na ovaj način.
Ja presađujem kad listovi pređu rub pota, čak i malo poslije, po osjećaju, kad vidim da joj postaje tijesno. Nije dobro prerano presadit, čak je bolje prekasno, onda se korijen raskomoti i podivlja u novom potu :)
 
10.02.2018
45
208
33
29
ne mogu presadit u to jer mi ne stanu 2 takva u box...

zelio bih da biljke budu u identicnim potovima tako da ih lakse pratim, ipak mi je ovo prvi grow u zivotu. Ne samo Marije i Ane (odlucio sam im dodjelit imena :D ), nego prvo uzgajanje bilo kakve biljke (shy) :razvaljen::

Otici cu sad u trgovinu s metrom u džepu i ima da izmjerim sve tegle koje imaju :D Od toga izaberem 2 najpodobnije i mora bit dobro :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar