Auto Blueberry Houseplant seeds, DIY LED - 90W (60W real), PC box - karton kutija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
DAN 107. - HARVEST DAY

Ove nedelje, kao što sam i pretpostavio, nema više nekog napretka.
Šta se napravilo, napravilo se, udebljalo i to je to.
Skidao sam i trimovao sigurno sat i po vremena.
Masno, lepljivo i za moje standarde - odlična količina.
1.jpg
Manje budove sam odmah skinuo sa drški...
3.jpg
Za kraj, masa:
2.jpg
Ovo su samo velike grane, plus 61 gram onih manjih.

Pozdrav ekipi koja je pratila ovih skoro 4 meseca grow-a.
Što se mene tiče, sa moja 3 growa - NL, JH i sad BB, miran do harvesta budućeg outdoor-a.
Znači, čekamo proleće!

EDIT: Na stablu ostavljeni novi pupoljci i manje grančice koje su krenule odozdole. Pistile bele.
Saksija izneta napolje, na milost i nemilost martovskom vremenu.
Otprilike je ovakvo vreme početkom novembra, pa očekujem da začeti pupoljci urade "selfing" tj. da izbace po neku bananicu i da sama sebe opraši tj. podari mi neko semence.
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bravo hrabri, jest da se upućeni bas i ne slažu s tvojim shvacanjem sto ide a sto ne, ali materijal govori za sebe. :clap::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zlochika

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Ja mislim da je ovakvom rezultatu najviše doprineo ovaj vid LST-a, pa čak mislim da ću u buduće sve što budem radio u indooru, pod ovim LED panelom, da radim na ovaj način.

Zašto?
Prvo - jer u box 90X50 cm mogu da stavim čak i 3 ovakve žardinjere (svaka bi imala po 30cm širine za sebe);
Drugo - jer sam BB uspeo da "zadržim" na max. 60-70 cm visine obaranjem stabla 40 cm po horizontali (što mi za moj box od 100 cm visine, dođe idealno); i...
Treće (i najbitnije) - uspeo sam da na jednoj biljci dobijem 5 glavnih topova u istoj visini i još sigurno 7-8 manjih koji su se, tu i tamo, sakrili / smestili između velikih. To je sve od bočnih grana koje su imale svetla isto toliko kao i glavni top.

I opet, da ponovim - 80 kom 3W kineskog full spectrum LEDa (160W efektivno) je, na kraju, bilo i previše za jednu biljku, na udaljenosti od 15-20 cm.
Dok su ispod bile 2, tj. dok su jedna drugoj "krale" fotone i pravile senku, još je i moglo.

Kako Čola na jednoj reklami reče "Ništa ja tu neb` dirao".
A ako je ovaj grow (kao i ona druga dva u zasebnoj temi) nekome pomogao da se opredeli za alternativna (čitaj: jeftina) rešenja grow LED rasvete, onda sam ispunio svoju misiju.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
REKAPITULACIJA I SMOKE REPORT

Kad podvučem crtu na ovaj grow, to izgleda ovako...
Nije za box bez carbon filtera, jer smrdi do bola. Ako komšiluk ne zna kako "travica" miriše, sigurno će naučiti po skraćenom postupku.
Nije bila problematična u održavanju, čak je i prvo "pregorevanje" LED-om pregurala bez traume, mada može biti da joj je zbog toga ukupna vegetacija malko produžena (cvetanje krenulo tek u 45. danu i trajalo preko 60. dana).
Od đubriva je dobijala samo "Fertico bloom", prvi put nakon 25. dana. Isprva svako (nije se nešto bunila u fazi rasta i strech-a) a onda svako drugo zalivanje.
Kao što sam na početku rekao - ideja je bila da se uradi "budget grow", znači bez "rocket science technology" tj. da svako od nas to može kući da uradi sam (svetlo, đubrivo, box) za 30 EUR.
Dobijeno 65 grama suvog, masnog, aromatičnog, snežno belog "materijala".

Aromu još nije razvila kako treba, jer joj sigurno treba mesec i jače dana kjuranja.
Ovo malo što sam do sada probao je fenomenalno za opuštanje u večernje sate.
Rasturi svakodnevni stres i pripremi te za jednu lepo prospavanu noć.
Ali, da se razumemo, nije "couch locker"... ne... ne... eyes open wide... samo što glavu moram na nešto da naslonim. Relax dolazi tek za jedno sat vremena.

Hvala svima na podršci i savetima, kucamo se nekom novom prilikom.
Molim administratore da dnevnik prebace u završene.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Samo za informaciju, Blueberryca je rešila da nastavi svoju genetsku liniju - podarila mi je celo JEDNO semence sa donjih pupoljaka (al je ko burence, veliko, okruglo...).
Ali, trebalo je skoro dva meseca od makaza sačekati rezultat.

Što se mene tiče - super... jedno posadio, jedno dobio nazad. Idemo ponovo za iste pare :)