Auto Blueberry Houseplant seeds, DIY LED - 90W (60W real), PC box - karton kutija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Update... 41. dan
LST, LST, LST... + "pritke" za vezivanje bočnih grana.

Fotografije iz svih uglova:
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

Krenulo je cvetanje. Kontrolišem streč.
Centralno stablo došlo skoro do kraja žardinjere.
List iz poslednje "generacije" ogroooooomaaaaaaan.
Biljka trenutno pod 2x10 3W full spectrum + 12x3W deep red / 4x3W royal blue.
 

aceofspades

Aktivan Član
10.09.2016
109
316
63
ovdje
jel ima cega u toj zemlji il je od ledica tako sarena... meni tu fali zelenila... si joj davo papat nesto?

ljepo se bushira, znaci ima sta jest i trosit al opet ta boja...

edit... onaj ogromni list je zakon...:clap::
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Zeleni se ona samo tako... Pa na tom najvećem listu bi valjda bio prvo vidljiv deficit bilo čega.
Svi listovi su taze zeleni kao i onaj veliki :spliff:, samo je igru svetlosti uradilo svetlo obične sijalice sa leve a pravo blic sa kamere.
Ručka ona Fertico bloom poslednje dve nedelje. Juče je žardinjera popila 2 litre sa par kapi u runoffu.
Nakon zalivanja... joooooooj... mirisala cela soba do uveče.

Samo za usporedbu veličine - žardinjera je 50cm dugačka (ili široka, zavisi odakle ko gleda :) ).
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Update... Novogodišnji foto shooting...
1.JPG
2.JPG
3.JPG 4.JPG
I jedna na dnevnom svetlu
5.JPG
EDIT: Zalivanje jednom u 3 dana, sa 2l odstojale vode u kojoj je pH korigovan sa 4ml po litru rastvora limuntusa i 2ml po litru Fertico bloom (ne vidim nikakve znake burn-a sa ovom količinom "goriva").
Nakon 2l vode - nema runoff-a... sve popije...
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
UPDATE:
Rešio sam da ne mučim više ni biljku ni sebe uzgojem u PC kutiji, iako sam je LSTom zaista formirao u pravougaonik i razvukao da izvučem maksimum.
Blueberry-ca preseljena u veću kutiju dim. 50x50cm, postavljena po dijagonali (više mesta u sredini).
Sad fan listovi imaju prostor da se rašire u stranu i maksimalno upijaju svetlo koje im dajem.
Blueberry-ca oduševljena! Raširila krila.

Stavljeno i novo svetlo, 2x50W full spectrum COBovi na 220V koji su stigli (više slika u novootvorenoj temi).
LED15.jpg
Da zaključim misao...
Mislim da bilo kakav PC grow (jer, moja kutija ima slične dimenzije kao maxi tower kućište) ima smisla samo u eksperimentalne svrhe. Pošteno rečeno, mučenje.
Pokušavati da se od biljke koja ima potencijal i želi da ide i u visinu i u širinu (ovde su fan listovi preko 20cm u prečniku), dobije bonsai... a uz to očekivati i neku količinu u gramima... nema smisla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Šuma peva... šuma blista... :mario::... samo još neka ptičica nedostaje među cvetićima.
Shuma.JPG
A ovi mutant ogromni listovi od 25cm u prečniku me fasciniraju. FOTOSINTEZA BATOOOOO...
Desno je vrh biljke. Ne znam gde sam pročitao, tj. ko me zaj..o kad mi reko da je blueberry jedna od manjih sorti. Ovde ispade glavno stablo 50cm horizontale i već 50cm u vertikalu.
Mogu samo da zamislim šta bi sve bilo da nisam krvnički radio LST kako bi je spakovao u PC "kutijicu".

A ono belo što se kroz prozor nazire... a... to je zima...
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Dan 57.
Zeleno u akciji, pupoljci na sve strane, džungla u najavi...
Ispod je kutija u kojoj je do skoro bila.
BB1.jpg BB2.jpg BB3.jpg
Zbog hladnoće koja vlada ovih dana u regionu, Blueberry-ca se "uselila" kod svoje dve sestrice NL i JH koje u boxu imaju automatsku regulaciju temperature.
Nekako uspela da se stisne između...
Ionako je bila neplanirana, pa neka se muva i bori za svoje parče LED svetla.
Zajedno2.jpg
Levo NL, sredina BB, desno JH.
I nije toliko bitno, uskoro će NL da se "iseli" :vozdra: :makaze:
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
DAN 63.
Cvetanje u punom jeku. Šećer svuda okolo cvetova. Pistile po 2cm.
Završen streč. Svi vrhovi uglavnom u istoj ravni.
Svetlo joj očigledno jako dobro prija, iako je stisnuta u BOX na silu.
Fotografije nisu nešto dobro uspele, ali vidi se ono šta treba da se vidi.
BB1.jpg BB2.jpg BB5.jpg BB6.jpg BB7.jpg BB8.jpg BB9.jpg BB10.jpg BB11.jpg
 

blaske

Aktivan Član
09.12.2016
299
1.014
143
45
Druze video sam onaj tvoj post kako si napravio panel od profila za gips i one led chipove sto si porucio...svidja mi se sve to...porucio sam 6 kompleta 6x10 od 3w i drivere imam boox 60x45x170 sta mislis jel moze to da bokrije za jednu biljku?
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Dan 72.
Ništa posebno u međuvremenu, biljka raste, zalivanje svaki treći-četvrti dan, svaki drugi put sa Fertico bloom.
NL se "iselila" iz boxa, tako da je BB dobila lep prostor pun svetla samo za sebe.
Budovi se polako formiraju, topovi su u ravni, LST sam muški odradio, svuda se lepo "šećeri" tako da od nje zaista može da se očekuje dobar rod...

Slike su malo "magenta" od LED svetla, ali vidi se kako napreduje.
BB1.jpg BB2.jpg BB3.jpg
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
DAN 80.
Blueberry-ca lepo gura, nema tu više šta mnogo da se priča.
Budovi se lepo pune, sad kad ima svetla koliko joj listovi ištu.
BB1.jpg
BB2.jpg
BB3.jpg BB4.jpg BB5.jpg BB6.jpg BB7.jpg BB8.jpg
Onaj jedan list na glavnom stablu ima neke "opekotine", ali me ne uzbuđuje jer je samo taj list takav. Boga pitaj zbog čega... Da sam pređubrio, verovatno bi to bilo na više listova.
I jedna za demonstraciju LSTa.
BB9.jpg
Hteo sam da poskidam ovo odozdole, ali uz neku konsultaciju sa mojim mentorom - savet je bio ne pipati automatike jer stres može da napravi ono što niko od nas ne želi.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
DAN 93, tj. okruglo 3 kalendarska meseca od nicanja

Blueberryca "smrdi" za medalju... kad pipneš bud, mora da se ribaju ruke posle.
Što se tiče razvoja, sve ide redovnim tokom - pumpanje budova.
Spreda i straga...
BB1.jpg
BB2.jpg
I malo "close up" photosa ovih "šećerlema"
BB3.jpg BB4.jpg BB5.jpg
Računam, još jedno deset dana... trenutno su svi trihomi milky.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
DAN 100
Sve ide redovnim putem, i dalje smrdi ko tvor, pumpa budove...
1.jpg 3.jpg 2.jpg 4.jpg
Novost je to što je LED počeo da gori vrhove par glavnih budova.
Burn1.jpg
Smanjeno sa 160W na 80W čistog LED, ovih poslednjih nedelju dana (makaze idu sigurno sledećeg vikenda).
Listovi polako žute i venu, trihomi skoro svi milky, budove sam sve morao žicom da vezujem inače bi popadali samo tako...
Znači, danas zalivena poslednji put... neka izvuče zadnje atome snage iz sebe do sledećeg vikenda.